Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Visszaveszik a fényerőt? Vagy mit fognak csinálni?

(#2) papi77 válasza janeszgol (#1) üzenetére


papi77
addikt

Kikapcsolják a kijelzőt :))

Az első: NOKIA 1611

(#3) Ricardo válasza janeszgol (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül. A kérdés az elég lesz e?

(#4) janeszgol válasza papi77 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

:D :DD

(#5) mtx1111


mtx1111
csendes tag

Az ilyen kaliberű telefonokat mindig ízekre szedik a felhasználók. Tanuljátok már meg gyártók, nem szabad ilyen hibákat elkövetni.

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

"vörösesebb kalibrációt"

Nekem nagyon testszik ez a két új telefon, de amelyikekkel gond van, azok nem vörösesebb kalibrációt kaptak, hanem félresikerült panelt.

Rózsaszínes kijelzőre korábban (S6, S7) is volt példa sajnos, vétel előtt majd az S8-at is meg kell nézni, hogy milyen. (Az előrendelők persze nem tudták megnézni, de hát ez egy ilyen bicikli.)

[ Szerkesztve ]

(#7) somogyib válasza janeszgol (#1) üzenetére


somogyib
őstag

"a magasabb feszültség használata is kihathat a színegyensúlyra"

Gondolom ilyeneket állítgatnak egy update-el szoftveresen.

De egy jó kérdés a másik topikban hangzott el: nem tudják szűrni a hibás darabokat, ezért az update az összes telefonra lemegy. Lehet, hogy azok meg majd beszürkülnek. :)

(#8) pumpedlix


pumpedlix
tag

A mobilaréna szerkesztőségébe még nem jutott el a hír hogy magyarországi vásárlók is ugyanezt a hibát tapasztalták. A több száz komment ami erről ír egy másik cikkükhöz nem feltűnő.
Ebből a cikkből nem derül ki hogy mely országokban jön a szoftverfrissítés dél-koreát kivéve.

Dehogy inkább Kevint idézzem: pofa be roló le

(#9) kriver


kriver
tag

Ha szoftveresen megoldható, akkor nincs gond. De Oled TV-k esetén nem olvastam még ilyen problémáról (címlapos írással). Pedig van ám selejt bőven a konkurenciánál is.

[ Szerkesztve ]

(#10) somogyib válasza pumpedlix (#8) üzenetére


somogyib
őstag

Mi a probléma? Szerinted nem tudta a MA, hogy van ilyen hiba és ezt a fórumain is kibeszélik?

Amúgy ez a hír éppen hogy a mobilaréna olvasóinak és fórumozóinak szól.

"Ebből a cikkből nem derül ki hogy mely országokban jön a szoftverfrissítés dél-koreát kivéve."

Hogy mely országokban jön ki arról tényleg nincs szó, de én Dél-Koreát se olvastam...

[ Szerkesztve ]

(#11) pumpedlix válasza somogyib (#10) üzenetére


pumpedlix
tag

Szerintem nem tudta mert akkor

"A minap számoltunk be arról, hogy a koreai felhasználókhoz hamar és nagy mennyiségben eljutott Samsung Galaxy S8 duóból néhány vörösesebb színárnyalatú Infinity Display panelt kapott, .......Samsung megerősítette és partnerei felé már jelezte: érkezik egy update,"

esetleg beleírják hogy sajnos nálunk is forgalomba kerültek ilyen modellek. Az S8 topicban meg már annyira oda vissza vannak hogy senkinek nem tűnt még fel hogy jön a frissítés legalábbis eddig.

(#12) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Azért a végén szépített a cikk, hogy a kijelző színéhez nem köthető 6/128 az amúgy eladási rekordokat dönt.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#13) somogyib válasza pumpedlix (#11) üzenetére


somogyib
őstag

Igazad van a koreai szón én siklottam felül. :R

(#14) S e t h válasza papi77 (#2) üzenetére


S e t h
nagyúr

:D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15) RaveForce


RaveForce
veterán

Avagy:
1. A frissites telepulese utan(vagy akar elotte) tesz egy egyszeru kerdest a software, h tapasztal-e a user hibat a kijelzojen, ha igen, akkor lefuttatja a javito algoritmust ha nem, akkor nem :)
2. Vagy az algoritmus a felhasznalo igenyei szerint addig hangol amig mkinek szemelyre szabva meg nem lesz a megfelelo kalibracio
:) legalabbis en igy csinalnam..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Megint a túlfeszültség,megint pár darabon. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) amoledus


amoledus
aktív tag

Egyébként a frissítés azt tartalmazza,hogy x érték között mozogjon a kalibráció és ne lehessen pirosasba állítani amikor nem indokolt :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#18) Cilindrik válasza amoledus (#17) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Tegyük fel szar az adott telóban a panel és hiába van mondjuk 6500 K-ra beállítva az mégis pirosas.
Ok beállít a patch adott K színhűmérsékletet de honnan tudja hogy mennyire kell állítani a hibás panelt hogy a kedves felhasználó fehérnek lássa?
Nyomdászként azt kell hogy mondjam hogy a színkalibráció visszamérésen alapszik ami it nyilván nem kiviztelezhető, max ha tudják hogy a rossz panelek merre mozdultak el és mennyit.

De már látom hogy az egyszerű felhasználó a jó telóra is rányomja agyatlanul "ó frissítés, na hagy szaladjon"

(#19) RaveForce válasza Cilindrik (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

[link] ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#20) zazenke válasza RaveForce (#19) üzenetére


zazenke
őstag

Hát akkor ez csoda frissítés ha nekem kell eldonteni mikor jó és ha elhibazom vissza lehet csinálni?

(#21) Remekelek28


Remekelek28
őstag

eléggé kétszinű ez a samsung mostanában :) :)

(#22) #80439296


#80439296
törölt tag

Fejvadi: köszi a tesztet.

(#23) #80439296 válasza pumpedlix (#8) üzenetére


#80439296
törölt tag

Vegyél kettőt, és hasonlítsd össze. Ennyi.

(#24) Cilindrik válasza zazenke (#20) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Igen én is erre gondoltam ez kicsit olyan mint a fogd másképp.

Rossz a szín? Nosza állítsd be.

(#25) _Moriarty_ válasza Remekelek28 (#21) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Mire gondolsz? Mostanság rózsaszín, előtte lángvörös? :D

[ Szerkesztve ]

(#26) tomboy0013 válasza zazenke (#20) üzenetére


tomboy0013
veterán

Okos telefonra okos peccs ;]

(#27) mjani1172 válasza Remekelek28 (#21) üzenetére


mjani1172
addikt

Kétszinű?
Mostanában csak egyről hallok. :)

(#28) Teal'C


Teal'C
addikt

Remélem tényleg csak valami banális szoft hiba, szurkolok nekik, személyszerint kb a 20. Samut taposom (nem szó szerint) és eddig sosem volt bajom 1 sem. :DD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#29) joey04


joey04
titán

vihar a biliben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Dobozolás előtt nincs kijelző teszt? És ha van pár elhunyt pixelem? Már megint zsákbacica az egész. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) Quqesz válasza joey04 (#29) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Aztán a Note 7-nél is tájfun lett a biliben....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#32) joey04 válasza Quqesz (#31) üzenetére


joey04
titán

almát körtével. grt nem változtál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Quqesz válasza joey04 (#32) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig ma sokat ettem az nem lehet! Pár gramm csak össze jött :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#34) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nekem csak az nem tiszta, hogy ha szoftveres kalbrációs probléma okozza, akkor, hogy lehet az, hogy bizonyos esetekben az update nem segít.

SZVSZ ez panel probléma a frissítés pedig olyan kalibrációt állít be amivel a szemet "becsapva" ellensúlyozni próbálja az elszíneződést. Ha sikerül, akkor a user boldog meg a Samu is, mert nem bukik a kijelző cserén....

(#35) zazenke


zazenke
őstag

Le akartam írni hogy az lg és huawei e hír hallatán már behűtötték a pezsgőt de ugylatszik a huawei is szemtelenkedik már. Sőt ő egyből hazugsaggal indított

(#36) Quqesz válasza zazenke (#35) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos amilyen mostanság az lg, ott sem lesz pezsgő durrogtatás......

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#37) RaveForce válasza Quqesz (#36) üzenetére


RaveForce
veterán

Akkor a 1+ egyedul pezsgozik :D

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#38) Ákkk


Ákkk
addikt

Ez mekkora gáz.....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#39) Remekelek28 válasza Quqesz (#36) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hát igen a G6-nak már rég kinn kellene lenni. Ehelyett megvárják mig a samsung kidobja az s8-at.

(#40) Petyyyyy válasza somogyib (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt tippelném talán tudják szűrni. Gondolom lekérdezhető hogy x kimenetre milyen fesz érkezik, aztán majd értéktől függően eldöntik hogy applikálva lesz-e a változtatás vagy sem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41) PHenis válasza Cilindrik (#18) üzenetére


PHenis
senior tag

Kérem támassza a telefont a sminktükörnek, kijelzővel a tükör fele.
Az előlapi kamerával meg megnézi, hogy kell-e állítani :-)

(#42) somogyib válasza Petyyyyy (#40) üzenetére


somogyib
őstag

Jogos :R

(#43) tomboy0013 válasza Remekelek28 (#39) üzenetére


tomboy0013
veterán

A G6 már megjelent egy ideje, csak nem itthon.

(#44) Quqesz válasza Remekelek28 (#39) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van már, csak szürkeimportos....elvileg hétfőtől lesz kapható...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#45) Remekelek28 válasza Quqesz (#44) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most nézem,már EUs is van,gyári garanciával.[link]

(#46) joey04 válasza Ákkk (#38) üzenetére


joey04
titán

na mesélj, mekkora?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) wozzy


wozzy
tag


Media Markt példányok hibátlanok ami a kijelzőt illeti. Brutál..
De a "Google Play szolgáltatások leállt." ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#48) RaveForce válasza wozzy (#47) üzenetére


RaveForce
veterán

Tizent ra! ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#49) Matada2.3 válasza TTTotya (#34) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is eléggé tűzoltásnak tűnik ez az egész. Érdekes, hogy egy piacon van lila és nem lila kijelző is, tehát a software azonos. Ez nekem HW problémának tűnik.

Finn the human

(#50) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó,h nem sárga mert akkor mindenki ragasztózna... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.