Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Random DS


Random DS
kezdő

Gyerekek, azért legyünk már pontosabbak :D A 01078.00042.16352.50012 nem a telefonon futó Windows 10 Mobile verziószáma, hanem az új firmware-é :D W10M-hez egyrészt egyszerre, kb 2 hetente jön kumulatív frissítés, majdnem mindig a PC-ssel együtt, másrészt a jelenleg a támogatott készülékeken (így az 550-en is) futó W10M verziószáma 10.0.14393.187, vagy ha úgy jobban tetszik, a 1607-es verzió (Anniversary Update), pontosabban a 14393.187-es build :D Azért a fogalmakkal legyünk már tisztában :P :D

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ezek elég fajsúlyos javítások. (A duppla koppra anno én is "ráizgultam", de felejthető. Max azért volt jó, mert a Lumiák gombjai mindig szerettek tönkre menni és azokat kímélte evvel az ember.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) noro79


noro79
tag

Nekem a 10.0.14393.189 van a telefonon. Dupla koppos feloldást pedig nem is fogja tudni a telefon mert hardveressen nem támogatott.

(#4) Teo.


Teo.
aktív tag

Woww, egy W10M hír, majdnem megkönnyeztem :D

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#5) noro79 válasza Teo. (#4) üzenetére


noro79
tag

Ha samsungon lenne W10 akkor is csak félévente jelenne meg egy teljesen pontatlan bejegyzés? Szerintem ez nem vicces,hanem szégyen....

(#6) Tomi_Ohl válasza Random DS (#1) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Akkor azért nem tudtam dekódolni a verziószámot, illetve azért volt fura a hír. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7) Wesder válasza noro79 (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen hardver kell egy dupla koppos feloldàsho, de úgy őszintén? Szerintem szimpla szoftveres megoldàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mobilarénán ez hogyhogy hír?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e vajon bárminemű újdonság WP vonalon, mert nagyon szurkolok nekik, de tulajdonképpen a döglődésen kívül semmit sem tudnak felmutatni, kár érte.

(#10) #29810176


#29810176
törölt tag

Na végre van valami jó is ma. :) Pont 1 hete vettem a Lumiamat. :O

(#11) Random DS válasza .Szaki. (#9) üzenetére


Random DS
kezdő

Elég sok fejlődés jött az Anniversary Update-el azért, főleg értesítéskezelésben. Droid nugátot ilyen szempontból már simán veri :D Az áruház is kapott egy nagyobb ráncfelvarrást, hardware és szoftverkövetelményekkel minden apphoz, a vélemények már verzió szerint, vagy elmúlt 30 napra is szűrhetők nem csak eszközökre, a Térkép app is hasonló átalakuláson esett át, Groove is kapott rengeteg új funkciót, a billentyűzet már 5 colos telefonokon is mozgatható bárhová a kijelzőn, plusz félkezes mód is van, a wordflow predikciója fejlődött, a többi gyári app is fejlődött, a music control már a lockscreenbe van építve és nem kell a hangerőgombot nyomogatni számváltáshoz, a vissza nyíl lockscreenen már kamera gyorsgomb, ami marha hasznos olyan telókon, amin nincs dedikált kameragomb, az action centerben már az összes quick actiont át lehet rendezni, nem csak az alsó négyet, sweep panoráma sok telón a kamera appban, stb... A rengeteg kis újítással sokkal kényelmesebb :D Plusz elég sok igen jó UWP app jelenik meg mostanában. Szóval fejlődik az, csak a média az alacsony marketshare miatt csak döglődésnek látja sajnos.

(#12) #97246720 válasza Random DS (#11) üzenetére


#97246720
törölt tag

nugátról még ne beszéljünk, mert még a habokban van :DDD mondjuk a lehet sok az UWP-s app, csak kérdés mennyire használható, anno én azt vettem észre 640 LTE-n, amit úgy portolnak át vagy univerzálisban raknak fel az áruházba, rohadt lassan akar elindulni :( itt pl a facebookra meg a facebook messengerre gondolok elsősorban, az oké hogy azonnal jelez ha üzenet jön(már amikor) de ha elindítom az appot 10-20 másodperc kell neki mire észhez tér a w10-es verzió, a régi 8.1-es fb meg messenger 2-3 másodperc után már bejött...
én mondjuk csak azt sajnálom hogy ugyan akadnak appok amiket megírnak w10m-re, ez szép és jó, de amelyik fejlesztő befejezte a windows mobile platform támogatást, az már nem fog írni újra appot, nagyon kár hogy oly kevés értelmes játék van win platformra, csak az a baj hogy nincs keresztplatform támogatás, ha van is nem működik :( gondolok itt pl arra ha drodion vagy ios-on el kezd valaki egy játékot mondjuk és azt kiadják wp-re, nem lehet folytatni, elvből 2 példát is tudok erre, Township és Sims Freeplay(csak a példának okáért...az a baj mint már annyiszor elmondták sokan, hogy a win10es platform fényévekkel le van maradva a mostani igényekhez, és amíg nem ugrik egy hatalmast hogy utolérje a rivális platformokat, addig csak a háttérben fog magányosan kullogni, majd idővel elvész magányosan a sötétben.
maga a koncepció nem rossz, csak az a hogy az alapvető hibákat is képtelenek normálisan javítani, csak foltozgatják a rendszert. :( az hogy mikor fogja utolérni a konkurens rendszereket, azt senki sem tudja :(

(#13) Random DS válasza #97246720 (#12) üzenetére


Random DS
kezdő

Igazából részben egyetértek, részben nem. Sok olyan fejlesztő van, akik a 8.1-es appjukat leveszik a storeból, és egy-két hét múlva visszatérnek UWP appként. 535-öt használok, és igy látom. A Facebook appok helyzete érdekes, mert a saját portoló eszközüket, az OSMetát használták, ami... hát nem a legjobb :D De azért ott is látom a fejlődést. Az Instagram app már mondhatni tökéletes, a Messenger egyre jobb és jobb, maga a Facebook app meg... hát jobb mint volt, de még mindig nem az igazi :D Viszont pl a Twitter app úgy működik, mint az alom. Sokaktól halottam, hogy még a droidostól is jobb, meg az iOS-estől is :D (Pont ezért remélem, hogy a Google nem veszi meg őket, mert tuti kinyírják az appot :D ) És még sok hasonló példa van.
Viszont ami még nem elég jó, az a wearable support. Az értesítések pl csak Bandre mennek át, pl egy Fitbit nem tudja mutatni Windowsal. Mondjuk ez hála istennek elvileg érkezik 2017 elején.
Viszont azért van előnye is a Windowsnak telefonon. Biztonságban verhetetlen, a Windows Hello nagyon nagyon király, akár csak a glance screen, és én személy szerint a csempéket is imádom.
Vagyis szerintem nem annyira vannak lemaradva, mint elsőre látszik, sőt van ahol még vezetnek is. Én drukkolok nekik, és maradok az utolsó pillanatig, ha nem jön össze mégsem. És ez után sem droidra mennék, hanem iOS-re :D Három év droid bőven sok volt :D

(#14) Hubzsi


Hubzsi
tag

Én kb 5 hónapja váltottam le a lumia 640 - et, mert a win 10 egyszerűen használhatatlanná tette, haveromnak visszatettem rá a 8.1 - et azóta is vidáman használja. ( érdemes már rátenni a 10et egyébként? )

Ami nekem a leggázabb volt az az értesítések kezelése, ebben a droid nagyon messze előre van!

(#15) #97246720 válasza Random DS (#13) üzenetére


#97246720
törölt tag

Annyit tennék hozzá hogy a windows hello csak a 950 és 950XL kiváltsága, tehát ezt mellőzzük inkább

(#16) RaveForce válasza #97246720 (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

az az egyik, másik meg hogy glance androidra is elérhető konkrétan :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) #97246720 válasza RaveForce (#16) üzenetére


#97246720
törölt tag

Konkrétan nekem cm13 alatt megy is :)

(#18) .Szaki. válasza Random DS (#11) üzenetére


.Szaki.
addikt

Rájuk is fér. Volt nekem is Lumiám, az eredeti 8.0 verzióval, amivel kijött imádtam, de sajnos azt figyeltem meg, hogy akárhány frissítés jött rá, az akkori hibát orvosolta, viszont jött helyette kettő másik idegesítőbb. Végül 8.1-en belül a harmadik frissítésnél cseréltem lé, mert kvázi használhatatlan lett szegény. (L625) Na meg a Store is akkor még nagyon vérszegény volt.

(#19) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Na akkor rakom is fel 550et apróra, ez jó reklám lesz neki xD

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.