Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Jók ezek a nagy monitorok, csak ajánlani tudom. Hatalmas élmény ekkora felületen dolgozni, filmet nézni. De a 3440x1440 már erősen ajánlott, ha a munka is fontos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) dredjudge84


dredjudge84
őstag

A genius cavimanus headset kapcsán szeretnék jelezni pár dolgot a cikkírónak:

Az egyik, hogy az oldalán lévő gomb nem a mikrofont némítja le, hanem azzal lehet ki-be kapcsolni a vibra funkcióját a headsetnek, ami ki is maradt a leírásból hogy tud ilyet!

A másik hogy a mikrofont úgy lehet némítani, ha fel van hajtva teljesen. Ha lehatjuk, akkor aktíválódik!

Nekem ilyen headsetem van, ezért tudom korrigálni a dolgokat, remélem a kedves cikkíró is megteszi!

(#3) b.


b.
félisten

Jó lenne végre már olvasni olyan monitorról, aminek az ára nem 2xx ezer. és esetleg jó minőségű. Nem tudom, biztos én vagyok elmaradva , de a PC gamerek többsége 2-300 ezret áldoz a kijelzőkre?

dredjudge84 (#2): Nem tudom mennyire tudnál elfogultan írni róla véleményt, vagy van e összehasonlítási alapod de szerinted milyen a hangzás minősége? Nem túl doboz jellegű? mert én úgy jártam az utolsó Geniussal, váltottam egy "sima" AKG fülesre és asztali mikrofonra, de elég nehézkes a használat így. Nézegettem ezt is csak félek a hangzásától.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az a kijelző a ThinkPad-en nem gyengén hajlik meg a felnyitáskor. :U

A Rivacase tablettok-bemutató alatti zene meg nem kicsit érfelvágós... :W

Rivacase 8335 - vót má' :U

b.: nem a döntő többség, sajnos csak a kemény mag. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Vigilante


Vigilante
őstag

Ez az ívelt AOC monitor egész baráti áron érkezik. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#6) dredjudge84 válasza b. (#3) üzenetére


dredjudge84
őstag

Hát ha ki van kapcsolva a vibra funkció, akkor valóban doboz jellegű a hangja. Ha viszont bekapcsolod, akkor teljesen más. Igazából én szeretem a dübögő basszust, és a vibra olyan hatást kelt, hogy tényleg dübörög a hang.

Viszont ez a virtuális 7.1 semmilyen. Nem tudom mit akar jelenteni, de én nem veszek észre rajta semmit, ha ki van vagy ha be van kapcsolva sem.

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

"1280x800 pixel felbontású IPS panellel. Meghajtásáról négy Cortex-A7 magos MediaTek MT8127 rendszerchip gondoskodik, mellé 1 GB memóriát és 8 GB-os eMMC háttértárat telepítettek, utóbbi microSD kártyával bővíthető."

Így majdnem félúton 2017 felé... Faterom Nexus 7 2012-es készüléke jobb :) Ami már a negyedik évét tapossa :)

(#8) b. válasza dredjudge84 (#6) üzenetére


b.
félisten

Köszi a választ ( elfogulatlanul , azt akartam írni, csak eltévesztettem :DDD )
igazából ez a vvirtuális 7.,1 nem is érdekel, csak játék közben jobb minőségű hang kellene és mellé egy jó miki. A mikrofonja példaértékűen szépen szólt az előző geniusnak,. Lehet játszani beruházok egyre, zenére meg marad az AKG.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) dredjudge84 válasza b. (#8) üzenetére


dredjudge84
őstag

Szerintem játékra alkalmas, zenehallgatásra már nem. A mikrofonja valóban jól teszi a dolgát. Minden amit írtam elfogulatlan vélemény volt! :)

(#10) Scholes9 válasza b. (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azért ha belegondolsz a szgép talán legfontosabb része a monitor :)

Szerk: a gamer cuccok persze mindig indokolatlanul túlárazottak sajna :(

GoodSpeed: nem gyenge cucc lehet az, csoda ha bebootol a rendszer :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) b. válasza Scholes9 (#10) üzenetére


b.
félisten

ezt értem. nekem se 30 ezer forintos van. De azért itt 2-300 ezerről beszélünk hétről hétre. Ekkora vásárlóerő van aki ezt meg tudja venni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) DBob


DBob
őstag

"Ez már tényleg csak a nagyon alapvető feladatok ellátásához elegendő teljesítmény biztosít, ugyanakkor grafikus alrendszere fejlettebb elődjéénél."

versus

Passmark benchmark.

Röviden: nem gyorsabb a kétmagos Celeronnál az Atom azért mert négymagos. Utóbbi gyorsabb mind multi- mind single-thread feldolgozás esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Én egy HyperX Cloud-on már régóta gondolkozom... Néhány helyen viszont azt olvastam róla, hogy a basszus elég kicsi benne. Eddig nem találtam olyan helyet, ahol ki lehetne próbálni, esetleg ha valakinek van tippje, hálás lennék ha megosztaná velem. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14) sas55 válasza Dyingsoul (#13) üzenetére


sas55
aktív tag

Azért kérdezd meg miről hajtják a Cloud-ot alaplapiról kevés lehet.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#15) pusszycat válasza #41133696 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is ezen röhögök már egy ideje. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) hallador


hallador
addikt

Az a baj, hogy szerintem a gyártó sem tudja miért kerül ennyibe amire ma ThinkPad van írva.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) Dhampir


Dhampir
félisten

Az AMD alternatívánál CPU-ban biztosan erősebb az inteles IdeaPad Y700-ban dolgozó négymagos Core i5-6300HQ, 8 GB memóriájával is fölényben van, de a GeForce GTX 960M nem biztos, hogy legyőzi a Radeont. Árban viszont jobb az Intel-NVIDIA kombináció: 254 900 forintért hazavihető.

Teljesítményben és most már árban is meggyőzőbb az Intel+Nvidia konfiguráció, de rohadt idegesítő a félfényes, tompább színeket eredményező fóliázott (hajszárítóval eltávolítható) kijelzője.

Az AMD verzió ebből a szempontból szerencsésebb, mert full matt kijelzőt kapott.

(#18) StLui válasza TigerCat (#1) üzenetére


StLui
veterán

Filmet nézni? Azt szerintem legalább vásznon lehet hatalmas élmény, átlag méretű tévén ha nincs más, annál kisebben pedig csak végszükség esetén.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#19) TigerCat válasza StLui (#18) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az a helyzet, hogy 2009 óta nincs TV-m és amikor a Mac-re kötöttem a 34"-es kijelzőt, nekem komoly élményt adott a nagyobb felület, amit egyébként kb. 50 centiről nézek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20) Runciter válasza TigerCat (#1) üzenetére


Runciter
csendes tag

Köszi szépen, magunktól nem is gondoltuk volna, hogy egy nagy monitor jobb!

Én pl. eddig egyedül azért nem vettem 200 000 forintos monitort, mert nem tudtam róla, hogy az jó!

Szóval köszi mégegyszer!

edit: ja most látom, számolod a napját, hogy mióta nincs TV-d, és Macet használsz :D
Egyedi figura vagy.

[ Szerkesztve ]

(#21) TigerCat válasza Runciter (#20) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem értelek. Egy barátom kimondottan gyűlöli a 24-25 col feletti kijelzőket, mert nem hatékony a számára. Inkább 3 kisebben dolgozik, mert jobban kézre áll neki. Ekkora baj, hogy leírtam a véleményem? Egyébként nem minden a méret, mert a cikkben szereplő kisebb felbontású kijelzőnek a PPI értéke valami rettenet, így részemről felejtős és valóban, inkább két-három kisebb jobb lenne. Ha csak a játék a szempont, abban az esetben nem biztos, bár lehet, hogy ott is nagyok már a pixelek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22) StLui válasza TigerCat (#19) üzenetére


StLui
veterán

Akkor te az utolsó kategóriában vagy szerintem, nincs másra lehetőséged jelenleg. Irodai munkára 40-ért vettem 2-2 monitort gépenként két éve. De biztos van az a munka ahol a hatékonysághoz kell a 200eFt +os, akár hajlított csoda kijelző is. Egyszerűen engem irritálnak ezek a túlárazott "szarok" . Persze jók, meg szépek, de irreálisan drágák. Ahogy a csúcs vga-k is, és a csúcs sport autók is :D (totalcar cikk alfa c4-ről jutott most éppen eszembe az mx5-höz képest)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv. A cikkból engem az új Lenovo Ideapad 100s notik érdekelnek. Jó ez? Nagy dobbanás?

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az AOC U3277PQU-hoz érdemes hozzátenni hogy (bár a VGA és DVI bemenetek értelme erősen kétséges) 2.0-ás HDMI-je van, ami ugye kell a 60 Hz-es 4K-hoz, valamnt PWM mentes. Ehhez képest kifejezetten olcsó. Hasonló tudású, de sokszor még csak 1.4-es (30 Hz-es) HMDI-nél leragadó konkurrensek jellemzően 400K-nál járnak.

[ Szerkesztve ]

(#25) nightmanager válasza Dhampir (#17) üzenetére


nightmanager
tag

Az AMD alternatívánál CPU-ban biztosan erősebb az inteles IdeaPad Y700-ban dolgozó négymagos Core i5-6300HQ, 8 GB memóriájával is fölényben van, de a GeForce GTX 960M nem biztos, hogy legyőzi a Radeont.

A tesztek alapján oda vissza veri a 960M az R9 M385-t. M385 elvileg 12 CU, a notebookchecken az erősebb R9 M385x (14 CU) a játékok többségében 30%-40%(néhol kevesebbel, néhol többel) lassabb, mint a 960M. Lehet hogy valami driver probléma, de azért ez erős.

Nem válasz akar lenni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Akula


Akula
őstag

Tetszett az a ThinkPad video! :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#27) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A HX Cloud-on már én is gondolkodom egy ideje, de nekem főleg zenére kellene, a mikrofon pl. teljesen felesleges nekem. Az is bejátszik, hogy nem igazán tolerálnám az ilyen kisebb kagylójú füleseket, szeretem ha rendesen körbefogja a fülem és zavarja/nyomja azt közben. Az ilyen fülesek sajna a ritkábbak. A másik versenyző még a SUPERLUX HD681EVO WH lenne. Bár amúgy külsőre egyik sem valami vonzó, letisztultabb formájú és ajánlott fülesek pedig nincsenek ilyen árban.

Azok a Rivercase táskák pedig még mindig nagyon jók, de mintha feljebb ment volna az áruk. Pedig már gondolkodtam 1-en, mert a mostani hátizsákomnak már kezd kikopni az alja, és ezek nagyon jó ár/értékben voltak eddig, de így lehet nézek valami olcsóbbat inkább...

(#28) Button


Button
aktív tag

konfigolható noti, ez jó hír, csak terjedjen
volt régen is, talán dellék csinálták, aztán egyre csak eltűnt, pedig..

talán leáldozna végre az ODD, HDD, 920M és fényes kijelző korszakának..

(#29) pusszycat válasza Button (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Talán a fényes kijelző ellenállóbb mert üveg.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) hallador válasza Akula (#26) üzenetére


hallador
addikt

Kár, hogy az eredeti videókhoz képest semmi köze nincs már a thinkpadhez, csak jellegében hasonló.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) icp1970 válasza Pyrandus (#23) üzenetére


icp1970
senior tag

Ideapad 100s anyag minősége katasztrófális.Sajnos a Lenovo ebben a kategóriában nagyon gyenge anyag minőséget,és összeszerelést produkál most már.Még az Acer is meg előzi e téren.

(#32) hallador válasza Pyrandus (#23) üzenetére


hallador
addikt

Igen úgy a Lenovo kompletten nagy dobbantás visszafelé, az acer 2006 - 2010 éveit idézi. Bár az Acer azt hiszem soha nem volt ennyire lenn.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) Pyrandus válasza icp1970 (#31) üzenetére


Pyrandus
tag

Akkor tehát hasonló 12'5 ésvagy 14' méretű belépő- ill "alsó-közép" kategoriában kedvező árban Acert nézegessek? Én még a Lenovo-hitben éltem. Dell-re nincs pénzem.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#34) Dr. Akula válasza icp1970 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Ideapad mindig is konzumer szutyok volt, az a baj hogy mostmár a Thinkpad is eléggé azzá válik. Csak akkor mire fel akarnak 2x annyi pénzt zsebrevágni érte? Konzumer minőségért konzumer ár jár.

(#35) Franklin válasza b. (#3) üzenetére


Franklin
addikt

A cikk címe: friss vasak. Ha egy gyártó 2xx ezer Ft-os monitort mutat be, akkor a PH arról fog írni.

Egyébként mit értesz jó minőségű monitor alatt?

144 Hz-es már van 80e Ft-tól, igaz TN panellel (ACER GN246HL, AOC G2460PF)

Ha IPS is kell mellé, az már minimum 180e Ft lesz (ASUS MG279Q, ACER XF270HU). 24"-ban nincs még 144 Hz+IPS, az AOC nyár végére ígéri.

60 Hz-es meg van annyi, mint a szemét, 25e Ft-tól felfelé. Bár en egy 60 Hz-es monitort már nem neveznék gamernek, még ha Freesync/Gsync és 1ms válaszideje van akkor sem.

(#36) b. válasza Franklin (#35) üzenetére


b.
félisten

Kissé naiv vagy, ha ezt hiszed nem a reklámról szólnak ezek az ajánlások. Fizetett hirdetések.
Az , hogy mi gamer meg mi nem ,felhasználó függő, nem pedig elvárás. Van, akinek óriási minőségi előrelépés az is, ha 60 Hz-n 24 " fölé tud menni 1 ms válaszidővel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) cigam


cigam
félisten

Alcor-nál megállt az idő? Már az 5-ös Androiddal is ciki lenne kiadni egy új tabletet, erre 4.x-el adják?! :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38) Bobó_20 válasza cigam (#37) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

A hardverről meg ne is beszéljünk, egy giga ram... :N

A másik, hogy Lenovo-t még az ellenségemnek se ajánlanék 400k alatt, amilyen szervízháttere van itthon. :DDD

(#39) Pyrandus válasza Bobó_20 (#38) üzenetére


Pyrandus
tag

Na akkor egy jó emlék. 2005-ben használtan vettem egy Thinkpad x41 :R :C et, nem épp olcsón. Vidékre utaztam az eladóhoz és megvettem. Át akart verni: a kijelző pár órás használat után vízszintes csíkokkal elromlott. Na de: korlátlan gyártói garancia volt rá. Itthon is. De nekem másnap Rómába kellett utaznom. Ott is elfogadták, és Rómából Milánóba szállítottál javításra. 12 napba került, amíg visszaérkezett Milanóból Rómába: kicserélték a kijelzőt. A gép azóta (11 éve!) tökéletesen működik. Na ez volt az x41, majd az x61 sorozat, utóbbi használtan még ma is szerepel az apróhirdetésekben elég jó árakon.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#40) Bobó_20 válasza Pyrandus (#39) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Értem én, de az 2005-ben volt. Plusz említettem is, hogy üzleti gépekben még talán említésre méltóak (bár rezeg a léc). Legutóbbi értesüléseim szerint a szervízelést a TMX nevű valami látja el, finoman szólva is kérdéses minőséggel. Tapasztalatból mondom: szörnyű.

(#41) Pyrandus válasza Bobó_20 (#40) üzenetére


Pyrandus
tag

Ha ezek az "új Lenovo vasak" gyengék, meg kellene dorgálni itt a topikban a cikkírót, aki "nagyn jónak" minősíti őket.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#42) Bobó_20 válasza Pyrandus (#41) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Számomra egy termékhez hozzátartozik a gyártói garancia milyensége, az ügyintézés minősége, így megítélve kellene bármit is ajánlani szerintem. Imkompetens "szakemberekre" bízni a javítást, nem túl jó ómen. De ez már elég OFF. :U

(#43) BiP válasza b. (#36) üzenetére


BiP
nagyúr

Valakinek egy nvidia 950-es is előrelépés, azért mégsem nevezzük gamernek :)

Más: nyilván a többet tudó, de drága monitorokról cikkeznek, mert az az új, az az érdekes.
Középszerű vagy szarokról minek cikkezzenek?

Monitorból én már inkább 4k-t vettem, 27", Dell, IPS 60Hz, 200 alatt, megérte.
Sokáig WQHD-ban gondolkodtam, már csak az ára miatt is, és játék szempontjából egy WQHD biztos gyorsabb lett volna a kisebb felbontás miatt, de szebb a 4k, ahogy minden másban is szebb. Meg adódott egy jó lehetőség is. És a 120e Acer wqhd vs. Dell 4k 145e-ért párharcban esélye sem volt :)

Korábbi hsz-re: aki sokat játszik, az -ha van esze- jó monitort vesz, azt nézi egész nap. Meg jó egeret, billt, mert azt nyomkodja, sokat számít, ne ezen spóroljon.
Nincs annál kiábrándítóbb, amikor ott egy többszázezres gép egy ezer forintos szaros egérrel, mert azon spórolt.

(#44) b. válasza BiP (#43) üzenetére


b.
félisten

Természetesen nem végletekről beszélek. Amit írtam, hogy 24 " és 60 Hz-t is hívnak ma még bőven gamer monitornak és van aki annak is szánja.( gyártók is) Egyébként az NV nél már ezer éve a GTX sorozat ( és ezért a 950 is ) gamernek számít. és FHD-n még kompromisszumokkal megfelelő nagyon sok embernek -kapaszkodj meg -játszani.
Ez a " van esze " dolog nekem kicsit erős. Az hogy valakinek van 200-300 ezre monitorra, az nem ész kérdése, hanem pénz kérdése.Gondlom nem azért fogy kevesebb ezekből a hazai boltokban , mert az embereknek nincs esze,vagy nincs igénye rá, hanem mert sok embernek az én 80-90 ezres DELL monitorom is sok.

A másik fele meg hogy 4K ban akarsz játszani annak vannak egyéb vonzatai,. Gondolom nem egy 950 karival akarod kihajtani., innentől kezdve ez megint nem ész kérdése, hanem pénz kérdése.mert akkor a 200 ezres monitorodhoz kell egy 150-200 ezres kártya is.
lezárnám ezt a témát, van élet 200 ezer és 4 K 144 Hz alatt is a gamer monitorban..

A hozzászólásom pedig nem csak ennek a cikknek szólt, hanem annak hogy, csak ilyen van ajánlva mostanában. Mintha mindig csak Ferrariról kellene olvasni az autós újságban. De végül is mind1, egy megjegyzés volt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) BiP válasza b. (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Ész témára: nyilván az, hogy mindenből jót, de drágát vegyél, pénzkérdés.
Inkább arra utaltam volna, hogy akinek van esze, kiegyensúlyozza a gépét. Aki vesz 200e felett egy 980Ti-t (mert játszik), és közben a monitoron/egéren akar spórolni (60Hz, 22", TN, mert az az olcsó), az vagy el van tévedve, vagy tényleg nincs igénye rá. De kívülről minden esetre furán hat egy ilyen összetételű gép.

Nincs szándékomban vitázni a gamer kategóriáról, mert illetékes sem vagyok, meg manapság már mindenre ráaggatják, csak hogy jobban eladható legyen.
Ahogy észrevettem, sokszor attól lesz gamer valami, hogy telerakják valami színes bizbasszal, leddel, és bumszlibb a formatervezése, már ráaggatható a gamer jelző.
Teljesítmény, valódi felhasználás nem szempont. - az eladók, boltok szempontjából.

Mi mindössze a megközelítésben gondolkodunk máshogy. Én azt gondolnám, hogy a tudástól, teljesítménytől és a felhasználástól lesz gamer valami, Te meg hogy a felhasználótól.
Te azt mondod, hogy ha kellően sokat játszik valaki, akár 22" TN fullHD-n, GTX950-nel, mondhatjuk rá, hogy gamer (ami akár jogos is), meg még az NV is gamernek mondja a 950-es kártyájukat,
én valahogy mégsem érzem annak. Még ha kompromisszumokkal is, de bőven lehet vele élvezeteseket játszani. Valahogy nálam a "gamer" jelző egy magasabb teljesítményszintet sugall elvileg.
De persze ez is megváltozott, régen az én megközelítésem állt közelebb a piaci trendekhez, ma meg a tiéd. Bárki aki játszik, bármi, amivel lehet játszani, már gamer.

[ Szerkesztve ]

(#46) Pyrandus


Pyrandus
tag

Érdekes beszélgetés kerekedett.
HAdd kérdezzek ("mindig, minden áron"). A gamer gépek nagyon magas áráról beszélünk. Ezzel kontrasztban áll az egyáltalán nem gamer, irodai Dell Lenovo gépek magas ára. Hát hogy van ez? Ha egy gép gamer = ezért drága. Ha egy gép irodai = akkor ezért drága.
Érdekes a notebook világ.
MIndenkit üdvözlök.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#47) b. válasza BiP (#45) üzenetére


b.
félisten

Szerintem egyetértek veled mindenben ilyen megközelítésből . :)

Egyébként nem nagyon tudok olyan játékot jelenleg amit, a GTX 950 ne tudna kihajtani FHD-n játszható sebességgel egy 60 Hz-s monitoron.( Kb konzol színt)
[link]
Itt minden Ultrán, élsimítással stb van beállítva, de szinte mindenhol hozza a 30 FPS-t átlagban, ami persze nem stabil és állandó, messze nem tökéletes, de élsimítás nélkül mondjuk sima High beállításokkal meg van a 60 FPS is stabilan.
Szóval nem rossz kártya a 950 , azért tényleg lehet már nevezni belépő gamer kártyának.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) BiP válasza Pyrandus (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért a Dell és IBM (ma Lenovo) irodai laptopok rendesen össze vannak rakva, nem esnek szét másfél év után, és ezt meg kell fizetni. Érdemes is.
Sajnos mondjuk a minőségromlás itt is megfigyelhető, pl. a Lenovo a patinás Thinkpad nevet egyre gagyibb szériákra ráaggatja, szóval óvatosan kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#49) #11563776 válasza BiP (#48) üzenetére


#11563776
törölt tag

"Azért a Dell és IBM (ma Lenovo) irodai laptopok rendesen össze vannak rakva, nem esnek szét másfél év után, és ezt meg kell fizetni. Érdemes is."

+1 Ez teljes mértékben így van.

(#50) kenand válasza Pyrandus (#23) üzenetére


kenand
veterán

Ennyi pénzért a kínaiak már -jobban variálható Cherry Trailnél tartanak, nagyonn RAM-mal (mondjuk ott is hackelt)
Wifi Bugja miatt nem az Onda a legjobb választás (bár már van V7 verzió lehet a Wifi bug javítva lett)
De Cube/Chuwi és Teclast is kínál hasonlót
Faraday cage law megtréfálta a kicsi Kínaiakat... (Cube iWork 10-et biztosan nem érinti, persze nem lenne a kínai kínai ha ott is minden stimmelne, a jóárasított TL változathoz nincs Windows licensz)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.