Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atti777


Atti777
senior tag

Summit Ridge-ből vajon lesz 4 magos is, vagy csak nagyobbak?

Путин, иди нахуй!

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezek szerint az APU HBM-je lehet egy L4 cache lesz, csak jó nagy (1-4GB)?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) rambustibi


rambustibi
őstag

Zen processzor mikor jön sacc? Szeretnék már "Zendülni" :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#5) Zeratul válasza Atti777 (#1) üzenetére


Zeratul
addikt

A 4 mag a HT miatt 8 logikai processzort jelent.

(#6) exedoc


exedoc
senior tag

Ugyan már egy ideje nem AMD-s CPU van a gépembe, ennek ellenére sok sikert kívánok nekik, remélem törnek némi borsot a zintel orra alá. :)

(#7) Raysen623 válasza Sir Ny (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Remélem jó érzés volt... :DDD

Várjuk türelemmel vagy annélkül az újdonságokat.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#8) Atti777 válasza rambustibi (#4) üzenetére


Atti777
senior tag

A Summit Ridge lesz az első Zenre épülő processzor, szóval év vége felé.

(#5) Zeratul:
Azt tudom, de a Summit Ridge a tervek szerint a high end piacra készül 8 maggal (16 szál), de nekem elég lenne 4 mag is. Remélem a kevésbé jól sikerült darabokat is el akarják adni :)

Путин, иди нахуй!

(#9) R9DEON válasza rambustibi (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

Szeptemberre tippelnék de az alaplapok már Március környékén érkeznek.

Atti777 Én eddig úgy tudtam hogy a tyúkok kakasok szeretik a sok magot, bocsi de nem bírtam kihagyni. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) Fiery válasza Atti777 (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Az AMD eddig is kinalt "megvagott" CPU-kat, tehat abszolut varhato, hogy a Summit Ridge-bol is lesz 3/4 es 1/2 verzio ;)

(#11) nyunyu


nyunyu
félisten

n+1-edik Abu belenez az Amd varazsgombjebe cikk, amibol nem derul ki semmi konkretum, csak valami lila kodfelho latszik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) Robert07


Robert07
aktív tag

Az a FirePro APU érdekes lesz. Lehozhatnák a consumer szegmensbe is, végre lenne egy igazi gamer APU.

(#13) Zeratul válasza Robert07 (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Majd 2020ban a PS4/XboxTwo-ba :DDD

(#14) alevan válasza Zeratul (#13) üzenetére


alevan
őstag

PS5

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ev vegen a summit ridgebol jon-e 16GB HBM verzio high-end vonalon, vagy csak hagyomanyos ddr4?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Raven Ridge!
Na ez az ami felkeltheti az érdeklődésemet.
Talán egy ilyen HBM memós leválthatja az i5-3570K procimat.
Persze előbb megnézzük a teszteket. :K

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Reméljük nem csak papíron tud valamit a Zen.

(#19) Fiery válasza Cathulhu (#16) üzenetére


Fiery
veterán

A Summit Ridge csak dual channel DDR4 memoriaval lesz elerheto. A jovoben, pl. 2017 vege fele lehet, hogy lesz (DDR4-nel) izgalmasabb CPU-ja az AMD-nek, de annak uj kodneve lesz.

(#20) Cathulhu válasza Fiery (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ehh, magyarul ha hbm-es CPUt akarok, akkor varok ra meg plusszban egy fel evet es fele annyi maggal veszek egy APUt, vagy meg egy teljes evet a rendes CPUig. Nem orulok, a DDR4-es vonatra nem akartam felszallni, viszont az upgrade mar nagyon kellene.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) leviske válasza nyunyu (#11) üzenetére


leviske
veterán

Az AMD egy friss ütemtervben, pár hónapra a premierektől, megmerte erősíteni, hogy jön a Bristol tavasszal, a Summit az év végén. Tisztázva lett, hogy a Raven kaphat HBM-t is és a nagy tesója is ténylegesen tervben van.

Látni kell azért a PH! helyzetét is. Ha csak hardverről lehet írni, arra most leginkább az AMD adja a csámcsogni valót. Az Intel kapcsán most inkább negatívabb hírek vannak terítéken, az nVidia meg aktuálisan annyira sem érdekes, mint az AMD. Az IT Café miatt meg nem nagyon lehet belemászni az üzletibb részébe a dolgoknak.

(#20) a_n_d_r_e_w: Az i7-5775C tesztjei alapján azért nem biztos, hogy a mai szoftveres környezet annyira extrém módon meghálálja az EDRAM szerű megoldásokat. Pláne nem annyira, mint amennyivel vélhetőleg drágábbak lesznek a HBM nélküli társaiknál. (Elvégre logikus volna az AMD részéről ilyesmikkel visszalépni a $500-1000 kategóriába.)

[ Szerkesztve ]

(#22) Fiery válasza Cathulhu (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Nem gondolnam, hogy barmilyen szempontbol rossz valasztas lenne a DDR4 + Summit Ridge kombo. Miert kellene egy CPU-hoz HBM? Vagy ha ennyire durvan memoria korlatosnak erzed a PC-det, akkor miert nem veszel inkabb egy 4 csatornas DDR4-gyel szerelt Broadwell-E-t? (hamarosan erkezik)

De egyebkent a Summit Ridge Opteron verzioja is -- elvileg -- socketenkent 4 csatornas DDR4-et fog kezelni, tehat ha raer a dolog, az is egy opcio lehet, egy csinos 1 socketes workstation alaplap formajaban.

[ Szerkesztve ]

(#23) ronroli válasza nyunyu (#11) üzenetére


ronroli
tag

Abu jól állja a pofonokat. Nekem már nincs szívem írni az AMD-s kacsákra.

[ Szerkesztve ]

(#24) Abu85 válasza #32839680 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD csak azt mondta, hogy az egyik SOC játékra lesz. Persze nem nehéz összerakni, hogy a Nintendo a megrendelő. Na de kié a másik SOC?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) vinibali


vinibali
őstag

jó lenne a középkategóriában is SoC chipeket látni. egy időben fognak nagyjából az AM4 lapok és a procik jönni vagy AM3+-hoz hasonlóan lesz pár hét késés?
pár héttel az indulás előtt, már voltak kiállított AM4 lapok...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) Cathulhu válasza Fiery (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem erzem korlatosnak, csak szeretek az ujdonsagokkal kiserletezni. Aztan a munkaban meg hasznositom ezeket. De az APU is erdekelne, megneznem par kodomat atportolva mit hoznanak, csak van egy felelemem, hogy a 4 maggal sokra nem fogok jutni idovel.

#21: Itt nem csak kis memoriaszeletkerol beszelek, ami egy plusz cache szintkent uzemel, hanem a teljes rendszermemoriarol baromi szeles savon. Mindenkepp erdekelne az hogyan teljesit illetve hogyan tudok ra optimalizalni esetleg. Masreszt jelenleg a ddr4 arakat sem neveznem epp baratinak, szoval ha nem is a teljes felarat, de egy tekintelyes reszet le lehet irni.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) Abu85 válasza nyunyu (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az útiterv márpedig elég konkrét, főleg a partnereknek leadott. Ennél konkrétabb a megjelenések előtt fél-egy-két évvel nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Yutani válasza Abu85 (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Abu-ellenesek mindjárt rádsütik, hogy a másik SoC a te elméd szüleménye.

Na, tényleg nagy az Isten állatkertje, és kiszöknek, mert alacsony a kerítés.

#tarcsad

(#29) .mf


.mf
veterán

"a Raven Ridge kódnevű APU elérhető lesz pár piaci szegmensben. Utóbbi az első APU, amely a Zen processzormagokat kapja meg, míg az IGP-je a Polaris alapjára építkezik, továbbá végre nyolcnál több CU kerül beépítésre. Ennél is fontosabb, hogy a Raven Ridge a friss útiterv szerint elérhető lesz HBM szabványú memóriával, amely mellé persze még tehetők DDR4-es modulok is."

Na ez már jól hangzik, csak a 2017-es megjelenés nem :(
Laptopba jó lenne egy ilyen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Abu85 válasza Yutani (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a forrás nagyon megbízható. A tőle kapott doksiból tudtam meg a Skylake IGP-jének a preempciós képességeit. Amit gyakorlatilag világszinten is háromnegyed évvel korábban hoztam le. Mindenki más csak a Skylake megjelenésekor írt róla. Szóval amiatt nem aggódom, hogy rossz a forrás. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) vinibali válasza Cathulhu (#26) üzenetére


vinibali
őstag

aprón már jó áron van a ddr4

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Én már teljesen elvesztettem a fonalat a különféle érkező CPU-k között, ezért valaki legyen oly' kedves és mondja meg, hogy lesz 8 magos AMD "izomproci" a közeljövőben (valami hasonló, mint az FX8xxx széria)?

Btw várható GPU nélküli proci?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#33) nyunyu válasza =WiNTeR= (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

valaki legyen oly' kedves és mondja meg, hogy lesz 8 magos AMD "izomproci" a közeljövőben (valami hasonló, mint az FX8xxx széria)?

Cikkben:
majd az év legvégén jön a Summit Ridge CPU

Par Amd "beharangozoval" korabban meg '16 Q3-ra igertek az FX-xxxx-et levalto Zent.
Ebben nem lesz IGP.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) Hiftu


Hiftu
senior tag

Mennyi idő szokott lenni a CPU/GPU tömegtermelésének kezdete és kereskedelmi szállítása között?
Lehetség, hogy már létezik végleges Polaris vagy Zen architektúrára épülő hardver?
Ha van, akkor nem akarják kiszivárogtatni a szaftos részleteket?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#36) Televan74 válasza Hiftu (#34) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát ha belelátnánk abba a varázsgömbbe,az jó lenne.Én is kíváncsi lennék a teljesítményére és mint vásárló szeretnék biztosra menni.Még várhatunk a tesztekre.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37) Oliverda válasza Yutani (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

SoC beszédnek sok az alja.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Fiery válasza Hiftu (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Polaris talan mar van, Zen me'g nincs. Marmint ha vegleges hardverrol beszelunk. De Zenbol me'g elsoszerias ES sample-ok sincsenek.

(#39) Petykemano válasza Fiery (#19) üzenetére


Petykemano
veterán

Még régebben olvastam egy cikket, amiben azt taglalták, hogy a ddr4 esetén egy csatornára nem lehet majd több dimm-et felfűzni. Ez így van?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#40) Blindmouse válasza Televan74 (#36) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A varázsgömb azt monja, hogy 2019-ben elfogy a lóvé mert hitelt kell törleszteni és nem lesz miből.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#41) nyakdam


nyakdam
aktív tag

A Raven Ridge kódnevű APU , HBM-el és DDR4-el érdekel engem igazán. Kár, hogy több mint egy év a várható megjelenés.

(#42) Dr. Akula válasza Petykemano (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha lesz 4 csatornás memóriavezérlő, akkor úgyse számít. :)

(#43) Fiery válasza Petykemano (#39) üzenetére


Fiery
veterán

[link]

Egyeb kerdes? :)

(#44) flashpointer


flashpointer
őstag

ár : q

(#45) antikomcsi válasza Oliverda (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem Te már "rejtett" felhasználó vagy! :DDD

(#46) #16939776 válasza Fiery (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért a QVL ből érdemes kiindulni. 60/16 esetben csak 1 modul/csatorna működik.

[ Szerkesztve ]

(#47) Petykemano válasza Fiery (#43) üzenetére


Petykemano
veterán

kösz.
Közben utánanéztem azért. Ún Digital switch közbeiktatásával megoldható, csak kicsit rontja az átviteli sebességet.

Csak mégegy elvadult felvetés: ahogy a socba integrált pl PCIe vezérlőt kiegíszítheti, úgy a chipsetbe addícionális memóravezérlőt építeni teljességgel elképzelhetetlen?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#48) Abu85 válasza Fiery (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van kétféle Polaris és egy Summit Ridge sample. Azt nem jelzik mennyi lesz még. A két Polaris szeptemberben lett meg. A Summit Ridge decemberi termés. Az egyik Polaris sample december elején már Battlefrontot futtatott egy referencia notiban. Elvileg egyik sem végleges. Legalább egy respint kapnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Fiery válasza Abu85 (#48) üzenetére


Fiery
veterán

Es ezek ES-ek? Vagy belsos, AMD prototipusok? Nagyon nem mindegy. En nem lattam me'g olyan ES sample-t Summit Ridge-bol, amit barki mas megkapott volna, mint az AMD...

(#50) Fiery válasza #16939776 (#46) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, de en arra gondoltam elsosorban, hogy mukodik a cucc. Anno az elso IMC-knel is bajos volt az egynel tobb modul hasznalata csatornankent, sz'al ez nem uj issue.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.