Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nekem úgy hangzik, hogy a kisebbik gép gyakorlatilag kiváltja a jelenlegi félgenerációt (One S és One X) amin mehet a körülbelül 720p60 - 1080p30 HDR játék + 4k HDR filmezés, és a nagyobbik lesz az előrelépés, amin mehet akár 1080p120 - 2160p60 HDR játék is (mindkettőn HDMI 2.1 VRR-al, néhány kevésbé gépigényes játék esetén akár 2160p120-ig is elnyalva, avagy a kisebb gépen 1080p120-ig, persze nem stabilan, csak VRR módban szökdécselve tüskésen, de sok játékban 30-60 fps közt ragadva, rendre 2k vagy 4k a géptől függően).

A régebbi TV-k, vagy ~2k monitorok alá, esetleg egyben kvázi-médialejátszónak 4k TV alá is lehet venni a kisebbiket (ha a játék csak pl. gyerekeknek kell, akiket nem érdekel a grafika a játékaikhoz), az új HDMI 2.1-es VRR-os 4k TV-k alá pedig szinte "kötelező" lesz a nagyobbik gép (ha érdekel valakit a grafika és a VRR, mert sok TV tippre 60-120 Hz közt lesz eleinte, nem 30-120, majd csak apránként tolják ki a range-t az újabb generációkon, míg minden gyártónak lesz minden árkategóriában VRR-os TV-je...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52) <Lacy85> válasza janeszgol (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is valahogy így vagyok. ~13 lehettem, amikor megkaptam az első PC-t még a szüleimtől. 30 voltam, amikor megvettem az első konzolomat. :D
Előtte mindig csak PC-n toltam.
Az RTS az mondjuk megint inkább PC only nálam, de szimulátorok, RPG-k, Fifa, stb. mind konzolon vannak meg nekem is.

(#54) ldave válasza frankdelgado (#53) üzenetére


ldave
félisten

Tök jó arcnak tűnsz, leszel a barátom?

A Slime draws near! Command?

(#55) Carlos Padre válasza ldave (#54) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Közismert troll xboxultra, mindig ezt csinálja, majd ha sikerül kirobbantania valami csúnya vitát ő vagy valamelyik komája rohan az xboxos modi haverhoz panaszkodni. Jobb ha nem ereszkedsz le a szintjére.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#56) frankdelgado válasza Carlos Padre (#55) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nem kivánok csicskákkal szájkaratézni, de megjegyzem még sosem reklamáltam modinál. Te meg a lmbtq haverod tiltattatok ki a miért vegyél ps4 et topikbol is.

(#57) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Mire kijön, gyenge lesz. És nem csak a teljesítmény szempontjából.

4k, HDR, RT.
Ha valami miatt fel fog pörögni az iparág - már kerreg egy ideje - akkor ezen tulajdonságok miatt lesz. Meg valahogy időszerű is lenne...

Amúgy valószínűbb, hogy A Zen 2 mellé a ma még "Next Gen" néven emlegetett GPU kerül. Annak a megjelenése a jövő esztendőre datálható. A Navi - jelenlegi pletykák szerint - csak a középkategóriát fedné le. A fogyasztásán a 7 nm sem segít, úgy meg nehéz nagyobb teljesítményt kicsiholni belőle... Ha meg "Next Gen", akkor HBM3.

De mint mindent, ezt is majd meglátjuk!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#58) Wesder válasza Vitamincsiga (#57) üzenetére


Wesder
félisten

Az ugye megvan hogy ez nem PC?:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#59) janos666 válasza Vitamincsiga (#57) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legutóbbi konzolgeneráció sem volt sokkal jobb helyzetben. Sőt...
Egy hülye Bulldozer (inkarnációs) CPU magos, nem épp a legflottabb fajta GCN GPU arch.-os APU volt, ami a "fűt, mint a kazán, pedig teljesítményben egyáltalán nem egy erőgép" cucc volt PC-n (főleg a CPU rész volt siralmas, de a GPU sem a valaha volt legjobb eresztése még az AMD-nek se).
Most legalább a CPU pöpec lesz (ha nem is egy világmegváltó csoda a Zen, de szépen teszi a dolgát), és egyelőre még lehetünk bizakodóak, hogy a Navi lehet egy viszonylag szép eresztés (legalább relatívan ahhoz képest, amiket mostanság csinált GPU fronton az AMD - bár pillanatnyilag az nVidia is csak az áremeléshez ért leginkább).

(#58) wesder - Attól még, hogy valamire célzottabban fognak optimalizálni és nem a csúcsigényt próbálják kielégíteni, hanem az átlagot, még nem mindegy, hogy mi van benne. Ha mindegy lenne, máig nem kellett volna lecserélni a legelső Xbox-ot se, de mégis rendszeresen fejlesztik és cserélgetik a generációkat, nem...?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.