Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04430080


#04430080
törölt tag

Az erősebb HW -e egész jól néz ki.

(#2) ldave


ldave
félisten

Az a 4+ teraflops egész karcsúnak hangzik a One X mellett, ha jól tudom az van 6 körül.

A Slime draws near! Command?

(#3) oriic válasza ldave (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól értelmezem a dolgot, akkor annál a gépnél a streameléses játék lesz az elsődleges feladat a média lejátszási képességek mellett.

Live-Die-Respawn

(#4) Def26


Def26
félisten

reméljük kihasználják majd a multi címek is ezt a többlet erőforrást. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) Polllen válasza oriic (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az kicsit overkill lenne... Ez így a mostani ps4 pro szint, nem?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) oriic válasza Polllen (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyjából igen.

Live-Die-Respawn

(#7) Carlos Padre válasza oriic (#3) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az kimeríti az ágyúval verébre esetét nem? Arra bőven elég egy S-nél is lájtosabb hardver.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#8) #04430080 válasza Polllen (#5) üzenetére


#04430080
törölt tag

Igen.

Ps4 Pro - 4,12 Tflops
X1 X - 6 Tflops

RTX 2080Ti - 13,5 Tflops

(#9) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az eddigi tapasztalatok alapján a $399 a sweet-pot. Logikusan ennyiért az Anaconda lesz,mivel az lesz az "igazi" nextgen. A Lockhart $299?

Life, Uh, Finds A Way

(#10) #04430080 válasza hombre[EU] (#9) üzenetére


#04430080
törölt tag

Szvsz 499 lesz az, a másik meg 299.

(#11) Kendek válasza hombre[EU] (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezzel a hardverrel? Szerintem az Anaconda 500 dolláros címkével startolhat mint a One X, és Lockhart marad 400-on. Előbbi 4K-ra, utóbbi Full HD-re, streamingre pedig egy jelentősen egyszerűbb és olcsóbb variánst tudnék elképzelni. Egy Raspberry Pi elég streamelt játékok futtatásához, felesleges lenne oda annyi számítási kapacitás meg 1 TB SSD.

<-ƘƘ->

(#12) Def26 válasza Kendek (#11) üzenetére


Def26
félisten

érdekes kérdés ez, mert az előző generációban ugye az ár is egy nyomós érv volt a ps4 mellett.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13) tuki2200 válasza Kendek (#11) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ha nem akarsz streamelni, hanem offline szeretnél játszani, jó, ha van tárhely letölteni a játékokat.. :)

(#14) #04430080 válasza Def26 (#12) üzenetére


#04430080
törölt tag

Vagy csak a "hallgatózó" kinectért nem akartak +100 dolcsit kiadni.

(#15) hombre[EU] válasza Kendek (#11) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Csaknem :F Az a Lockhart nagyon csúnyán fog öregedni,ha ezzel a specifikációval jön

Life, Uh, Finds A Way

(#16) Kendek válasza tuki2200 (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nyilvánvaló, de pont az lenne benne a pláne ha olyan géppel is előrukkolnának ami csak a felhős játékokat tudja futtatni. Mert ha is-is, akkor az nem streamingre tervezett játékkonzol, hanem egy teljesen hagyományos felépítésű. Ilyen ma is van, pl. mindegyik PS4. Így meg max csak kihagyják az optikai meghajtót.

(#12) Def26: Nincs kizárva az sem, hogy veszteséggel fogják árulni. De amúgy nyilván a PS5 sem lesz ennél szerényebb felépítésű, meg a Sony is gondolkodhat egy olcsóbb variánsban is.

(#15) hombre[EU]: Én úgy olvastam, hogy márpedig Full HD-re tervezik. De mindenesetre biztosan nem pusztán egy videofolyam megjelenítése okán van szükség Zen 2-re, Navi-ra, 12 GB GDDR6-ra és méregdrága-szupergyors 1 TB-os SSD-re.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#17) Polllen válasza oriic (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ez nem csak streamer box lesz. Nekem most pl kb ez a szint az elfogadható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) hombre[EU] válasza Kendek (#16) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Gondoltam,hogy nem streamre lesz. Az árra reagáltam. Anaconda bundle lesz $550, + live $600... Tudjuk jól,hogy ez a formula nem szokott mūködni, árérzékeny ez a piac. Majd meglátjuk mi igaz a pletykákból

Life, Uh, Finds A Way

(#19) Kendek válasza hombre[EU] (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy az árérzékenység miatt lesz eleve két vagy több változat is. Ennél olcsóbbra viszont szerintem az optikai meghajtót nélkülöző variánst tervezik. :)

<-ƘƘ->

(#20) Eclips21


Eclips21
őstag

Streamer gep? Szerintem ki van zarva mekkora lesz ennek a piaca? Hol van olyan internet hogy ezt megerje kifejleszteni? Ez siman csak egy lowend gep lesz ennyi. Talan a kovetkezo generacioban.

(#21) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem játék is lesz rá, mert a Halo önmagában elég sovány.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) GodGamer5 válasza Eclips21 (#20) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az a baj, hogy mindig a gyengébb gépre fejlesztenek és a gyorsabbra csak felpimpelik a kinézetet, (ps4-ps4pro) így pedig elég sovány lesz az előrelépés grafika terén.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) Wesder válasza GodGamer5 (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt a baromsàgot meddig óhajtod mondogatni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Televan74


Televan74
nagyúr

Anaconda ezzel az alkatrészekkel erős lenne. 500$ áron jöhetne,és akkor PC -m jobban háttérbe szorulna,nem mondom hogy teljesen eltűnne,de már nem lenne elsődleges.Bár azért megvárom a Sony ajánlatát is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) Imilenni válasza GodGamer5 (#21) üzenetére


Imilenni
addikt

Majd jön a PS verő Crackdown 3 folytatása rá :C

Press "F" to pay respects.

(#26) <Lacy85> válasza Televan74 (#24) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Világ életemben PC-s voltam. Soha nem volt eddig konzolom. Aztán 2-3 éve megvettem a PS4-et, tavaly ilyenkor meg a Pro-t.
Kb. már csak FPS-t tolok PC-n (mert kontrollerrel nem tudok lőni), meg ami esetleg nincs konzolra. Játékaim 90%-át már konzolra veszem. :K

(#27) carl18


carl18
addikt

Xbox Lockhart a kisebb 4Tflops gép lehetséges 1080P felbontásra lesz, a 12 terraflops gépet meg arra adják ki akinek 4K-ban szeretne játszani. Végülis 1080P mellet 4 terraflops és a 8/16 szálas cpu-val lehetséges a jó játékteljesítmény.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28) Wesder válasza Imilenni (#25) üzenetére


Wesder
félisten

A CD3 techdemo, nem kell tőle sokat vàrni...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) uvlight


uvlight
csendes tag

Pusztán a pletykált TF számok alapján ez a Polaris 10 és a Vega 10 szint. :Y
Csak nehogy a cimkézők... :DDD

(#30) hombre[EU] válasza Wesder (#28) üzenetére


hombre[EU]
veterán

techdemo

Life, Uh, Finds A Way

(#31) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#30) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont ugyanez volt a reakcióm nekem is :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) Plasticbomb válasza Eclips21 (#20) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Pl Magyarországon van hozzá net, olcsón. Itt Hollandiában szar net van, s az is drágán. (80 Mbit 40 euro, Mon Gigabit 6000 huf...)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33) janeszgol válasza <Lacy85> (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ugyan szeretek RTSt és RPGt is PCn játszani, de ha választanom kell egy játékból, melyik verziót vegyem meg tuti, hogy a konzolos verzió mellett döntök. Kezdek elszokni a PCtől, pedig 19 éven át azon játszottam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) #04430080 válasza Plasticbomb (#32) üzenetére


#04430080
törölt tag

Azért azt ne gondold, hogy olyan sok külföldi sávszél van.

(#35) Wesder válasza hombre[EU] (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Làtod ez a baj.
Lehet ezen nevetni, de az MS csak azért pénzelte idàig hogy a Cloud erejét letesztelje. Hogy milyen lett a végtermék azt le se sz@rjàk. Beraktàk GP-be azt aki akar jàtszik vele. Ennyi.
Ott a Sunset Overdrive.
Le lett szarozva mert Xbox exklúzív, pedig egyetlen egy hibàja a co-op hiànya.
Bezzeg ha ràhúzzàk a pókember témàt akkor egyből az év egyik legjobbja lesz. Ezzel nem azt mondom hogy szar lenne a pókember, mert nem az, csak miv el 4x vittem végig a Sunset OD-t ezért nem tudok nem észrevenni hasonlósàgokat benne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) Carlos Padre válasza Wesder (#35) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Sunset Overdrive azért nem tudott sikeres lenni, mert csak xboxra jelent meg, nem azért mert nem Pókember skin van a főszereplőn.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#37) Wesder válasza Carlos Padre (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Ugyan ezt írtam.
Steam-en egyébként Very Positive. Tudnak valamit az Insomniac-nàl. Nekem ez a Punk szuperhős dolog nagyon bejött.
Na meg ez a képregényes stílus is nagyon jól àll neki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) hombre[EU] válasza Wesder (#35) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ki szarozta le a Sunsetot? Szakmai siker volt,dobálták a 9pontokat (az eladásokban bukott,mert kevés gép volt kint,és az a kevés sem vette meg). Én meg a Sunsetban látom a Ratchet&Clank techet :) az Ori-t soha senki nem mondja pedig szerintem az viszi a prímet
A Crackdownhoz csak annyit,hogy ha hozzák a 2015ös (kamu) demót akkor le a kalappal,de ebben a formában kevés

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#39) Wesder válasza hombre[EU] (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom mihez viszonyítani a rombolhatósàgot a Multiplayer módban, de nem tünt rossznak.
Persze nem egy olyan hatalmas vàrosban zúzol mint az E3 demoban, de azért ez is valami.
A kampàny meg egy összefércelt kulakupac, hogy elmondhassàk az is van.

Sunsetnek teljesen ki van hallva a multijapedig GP-is. Ezért hiànyzik még 8 achievement.:((( Nem csoda hogy a PC portból kivették a multit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) GodGamer5 válasza Wesder (#23) üzenetére


GodGamer5
addikt

Biztos nagy baromság, ha kilóméterekkel a ps4 mögött kullog eladásokban...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41) GodGamer5 válasza Wesder (#28) üzenetére


GodGamer5
addikt

Na ez egy óriási baromság. :DD
Akkora techdemo, hogy 10 éve is szégyenletes lett volna ez a kinézet.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#42) GodGamer5 válasza hombre[EU] (#30) üzenetére


GodGamer5
addikt

:DD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) Imilenni válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


Imilenni
addikt

Nem csoda hogy az Xbox ex (AAA) játékokat kiadják PC-re is, akkora bukás lenne PC nélkül hogy még a legnagyobb fanok is kiakadnának ;]

Press "F" to pay respects.

(#44) GodGamer5 válasza Wesder (#35) üzenetére


GodGamer5
addikt

A SO köszönő viszonyban sincs a ps exkluzív pókemberrel. Azért nem lett sikeres, mert egy harmatgyenge felejthető játék lett, ami ráadásul pc-n sem váltotta neg a világot...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#45) Wesder válasza GodGamer5 (#44) üzenetére


Wesder
félisten

Ja persze, ugyazaz a stúdió hirtelen a szarból vàrat épít, ugye ezt te sem hiszed el?

Imilenni
Mivel a PC is MS ezért egyértelmű hogy ida is kiadjàk. Nekik tökmindegy hogy PC-n vagy Boxon veszed meg. Amúgy us egy jogtiszta W10 kb egy hasznàlt One S àra. Ràadàsul a PA címek sem rosszak. Így vettem meg 5k huf-ért a Resident Evil 7 Gold Editiont. Így mindkét platformon jàtszhatok vele ha akarok.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#46) #04430080 válasza Imilenni (#43) üzenetére


#04430080
törölt tag

Monopolizálni akarják a nem mobilos videojáték piacot. Kérdés, sikerül-e nekik. Remélem nem.

(#47) GodGamer5 válasza Wesder (#45) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az a helyzet, hogy mindkét játékot végigjátszottam és míg a pókemberről süt az ps4 exkluzív minőség, addig a SO egy ronda és végtelenül unalmas multiplatform szint. Ennyi.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#48) Wesder válasza GodGamer5 (#47) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy ronda, mert csak 900p a FAT box ennyit tudott. Ez még mindig nem a jàték hibàja.
Pókemberben meg a bossfight-okon kívül semmi izgalmas nincs. Az nem unalmas?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49) GodGamer5 válasza Wesder (#48) üzenetére


GodGamer5
addikt

A felbontás csak egy dolog, de ha nem akarod látni, hogy miről beszélek akkor nekem így is jó.
Ez kb olyan mintha a Saint's Row-ot a GTA5-höz hasonlítanád.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#50) Wesder válasza GodGamer5 (#49) üzenetére


Wesder
félisten

Nem értem mi benne a csúnya, nyugodtan elmagyaràzhatod.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#51) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nekem úgy hangzik, hogy a kisebbik gép gyakorlatilag kiváltja a jelenlegi félgenerációt (One S és One X) amin mehet a körülbelül 720p60 - 1080p30 HDR játék + 4k HDR filmezés, és a nagyobbik lesz az előrelépés, amin mehet akár 1080p120 - 2160p60 HDR játék is (mindkettőn HDMI 2.1 VRR-al, néhány kevésbé gépigényes játék esetén akár 2160p120-ig is elnyalva, avagy a kisebb gépen 1080p120-ig, persze nem stabilan, csak VRR módban szökdécselve tüskésen, de sok játékban 30-60 fps közt ragadva, rendre 2k vagy 4k a géptől függően).

A régebbi TV-k, vagy ~2k monitorok alá, esetleg egyben kvázi-médialejátszónak 4k TV alá is lehet venni a kisebbiket (ha a játék csak pl. gyerekeknek kell, akiket nem érdekel a grafika a játékaikhoz), az új HDMI 2.1-es VRR-os 4k TV-k alá pedig szinte "kötelező" lesz a nagyobbik gép (ha érdekel valakit a grafika és a VRR, mert sok TV tippre 60-120 Hz közt lesz eleinte, nem 30-120, majd csak apránként tolják ki a range-t az újabb generációkon, míg minden gyártónak lesz minden árkategóriában VRR-os TV-je...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52) <Lacy85> válasza janeszgol (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is valahogy így vagyok. ~13 lehettem, amikor megkaptam az első PC-t még a szüleimtől. 30 voltam, amikor megvettem az első konzolomat. :D
Előtte mindig csak PC-n toltam.
Az RTS az mondjuk megint inkább PC only nálam, de szimulátorok, RPG-k, Fifa, stb. mind konzolon vannak meg nekem is.

(#54) ldave válasza frankdelgado (#53) üzenetére


ldave
félisten

Tök jó arcnak tűnsz, leszel a barátom?

A Slime draws near! Command?

(#55) Carlos Padre válasza ldave (#54) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Közismert troll xboxultra, mindig ezt csinálja, majd ha sikerül kirobbantania valami csúnya vitát ő vagy valamelyik komája rohan az xboxos modi haverhoz panaszkodni. Jobb ha nem ereszkedsz le a szintjére.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#56) frankdelgado válasza Carlos Padre (#55) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nem kivánok csicskákkal szájkaratézni, de megjegyzem még sosem reklamáltam modinál. Te meg a lmbtq haverod tiltattatok ki a miért vegyél ps4 et topikbol is.

(#57) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Mire kijön, gyenge lesz. És nem csak a teljesítmény szempontjából.

4k, HDR, RT.
Ha valami miatt fel fog pörögni az iparág - már kerreg egy ideje - akkor ezen tulajdonságok miatt lesz. Meg valahogy időszerű is lenne...

Amúgy valószínűbb, hogy A Zen 2 mellé a ma még "Next Gen" néven emlegetett GPU kerül. Annak a megjelenése a jövő esztendőre datálható. A Navi - jelenlegi pletykák szerint - csak a középkategóriát fedné le. A fogyasztásán a 7 nm sem segít, úgy meg nehéz nagyobb teljesítményt kicsiholni belőle... Ha meg "Next Gen", akkor HBM3.

De mint mindent, ezt is majd meglátjuk!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#58) Wesder válasza Vitamincsiga (#57) üzenetére


Wesder
félisten

Az ugye megvan hogy ez nem PC?:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#59) janos666 válasza Vitamincsiga (#57) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legutóbbi konzolgeneráció sem volt sokkal jobb helyzetben. Sőt...
Egy hülye Bulldozer (inkarnációs) CPU magos, nem épp a legflottabb fajta GCN GPU arch.-os APU volt, ami a "fűt, mint a kazán, pedig teljesítményben egyáltalán nem egy erőgép" cucc volt PC-n (főleg a CPU rész volt siralmas, de a GPU sem a valaha volt legjobb eresztése még az AMD-nek se).
Most legalább a CPU pöpec lesz (ha nem is egy világmegváltó csoda a Zen, de szépen teszi a dolgát), és egyelőre még lehetünk bizakodóak, hogy a Navi lehet egy viszonylag szép eresztés (legalább relatívan ahhoz képest, amiket mostanság csinált GPU fronton az AMD - bár pillanatnyilag az nVidia is csak az áremeléshez ért leginkább).

(#58) wesder - Attól még, hogy valamire célzottabban fognak optimalizálni és nem a csúcsigényt próbálják kielégíteni, hanem az átlagot, még nem mindegy, hogy mi van benne. Ha mindegy lenne, máig nem kellett volna lecserélni a legelső Xbox-ot se, de mégis rendszeresen fejlesztik és cserélgetik a generációkat, nem...?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.