Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

"a szenzorszigetet szoftveresen el lehet majd tüntetni"

hehümm?? :F

Turenkarn

(#2) Balzak83 válasza Tyrel (#1) üzenetére


Balzak83
senior tag

Úgy értette, hogy sötét statusbarral.

(#3) Tyrel válasza Balzak83 (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

Ja hogy simán kikapcsolja / kivágja a kijelző területéből azt a két felső fület amik a szenzorsziget körül vannak?...
Áhááá.. ez egy faszság, ki akarná ezt? :D Csökken vele a hasznos terület... :U

Turenkarn

(#4) aelod


aelod
veterán

Mi pad 4-et nagyon várom. Kíváncsi leszek. Érdekes amúgy, hogy az egyetlen gyártóaki értelmes hw-t tesz egy tabletbe. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) Syron


Syron
tag

Áá, mindig megy a hiszti, pedig örülni kellene, ma már bárki vehet magának "szigetet". ;]

(#6) margithid


margithid
veterán

Szerintem mellé fognak lőni ezzel a Mipad 4-gyel.
Egész egyszerűen kicsi.
Árat mondjuk nem tudok, de nincs nagy különbség egy 6"-os telefon és egy 8"-os táblagép között, legalábbis nem akkora, hogy mind a kettőt használja a tulaj.
Mipad 3 is tudtommal nem volt egy nagy durranás, win10es verziót eleve csak igérték, nem jelent meg.
Kicsit iylen kötelezőnek érzem ezt xiaomitól..

Ez a notch meg remélem 1 éven belül lecseng.
Igazából csak iphonon múlik majd, ha onnan eltünik, akkor eltünik a többi telefonról is:)

[ Szerkesztve ]

(#7) Wesder


Wesder
félisten

2Sim+SD nagyon helyes. Lehet hogy a Note4 erre cserèlődik majd

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egy mipad 4 android one-al de jó lenne.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#9) Male válasza aelod (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, én is várom milyen lesz a Mi Pad 4... vicc, hogy sok gyártó a tabokba gyengébb hw-t rak, mint a telefonba ), szóval végre lenne egy értelmes is talán normális áron.
Viszont ahogy margithid is írja, a 8" kevés, az túl közel van a telefonhoz... 9.7"-os mondjuk már jó lenne, arra cserélném is a mostanit.

(#10) aelod válasza Male (#9) üzenetére


aelod
veterán

Igen igen. 10" környéke otthoni tabletezésre elég jó méret már. Meglátjuk mi lesz. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) #16820480 válasza Tyrel (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csökken a hasznos terület, mert az állapotsáv továbbra is a notch mellett jelenik meg, csak fekete háttérrel, hogy ne legyen feltűnő középen a kivágás.

margithid: Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy ez valószínűleg 4:3-as vagy valami hasonló képaránnyal jelenik meg, a telefonok meg már ilyen 19:9 körüli aránnyal, így a tablet 8"-os képernyője valójában jóval nagyobb felület. Viszont tényleg nem igazán nagy, hogy megérje egy ilyen méretesebb telefon mellé venni.

(#12) margithid válasza #16820480 (#11) üzenetére


margithid
veterán

Meglátjuk mennyire harapnak rá az emberek. Van egy érzésem, hogy a 6"-os telefonok mellett nem igazán:)
Én az aksit is keveslem amúgy.
Főleg ha oylan aránnyal jön mint amit írsz, simán bele kellene tuszkolni 10000 MAh-s aksit!

(#13) ace05


ace05
senior tag

Na nekem ez a mi pad jó lenne, de 10"-es méretben. Amúgy xiaomi igazán visszahozhatná a köztudatba az Asus transformer kialakítását. Simán beneveznék rá.

(#14) Tyrel válasza #16820480 (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Jaaa ééértem... hm, úgy még talán nem is rossz. :)

Turenkarn

(#15) #16820480 válasza margithid (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a többi tabletük sem volt igazán sikeres, jól látszik a szoftveres támogatáson is. Nekem Mipad 1 és 2 volt, nagyjából nulla frissítést kaptak, nagyon elhanyagolta a tableteket a Xiaomi. Ez is inkább érződik ilyen kötelező frissítésnek, hogy jelen legyenek a piacon, mint értelmes előrelépésnek.

Ha most kellene újítsak tabletet, akkor szerintem egy hibrid Chromebook lenne belőle (mondjuk a HP X2), bár nem olcsó annyira, de elég korrekt teljesítményt ad, jó méretben, billentyűzettel és tollal együtt.

(#16) margithid válasza #16820480 (#15) üzenetére


margithid
veterán

Én jelenleg lemondtam a tabletekről.
Egész egyszerűen drágák, legalábbis ami nekem kellene.
Eleve nekem notebook/tablet gép kellene, valami olyasmi mint ami az Asus T100 volt, de az iszonyat gyenge volt atom procival.
Az a baj nincs is a piacon passzív hűtésű normális SOC, félek a Snapdragonos emulálós megoldás se lesz jó.
Intel is mintha hagyná ezt a szegmenst, 8. generációs Core M meg se jelent.
AMD se ad ki ilyen procit ahogy látom.
Mindegy, marad a telefon, notebook kettős, árban mondjuk jobb is mint egy drága passzív hűtésű cucc.

(#17) eclipse19 válasza margithid (#6) üzenetére


eclipse19
senior tag

"nincs nagy különbség egy 6"-os telefon és egy 8"-os táblagép között"

Hát szerintem nem váltja ki egyik a másikat:

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#18) margithid válasza eclipse19 (#17) üzenetére


margithid
veterán

Hát szerintem ez nem nagy különbség.
Nem láttam még oylat, hogy valakinek 6"-os telefon mellett 8"-os tabletje lenne.

(#19) eclipse19 válasza margithid (#18) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát ha a több mint kétszeres terület különbség nem nagy, akkor tényleg nem.

Végül is akkor ezek között sem nagy a különbség:

:))

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#20) #16820480 válasza margithid (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor nézz meg jól engem, mert a 8"-os Shield mellé most van egy 6,28"-os OP6-om :))
Mondjuk nem most vettem egymás mellett a kettőt, hanem a tablet megvan lassan 2 éve, azóta meg többször váltottam telefont, aminek egyre nőtt a mérete...

Utazgatós eszköznek szerintem elég jók már manapság a Chromebookok. ChromeOS alá nem kell akkora erőgép, futnak rajtuk már Android appok, szóval kb bármit megtehetsz velük, amire egy Androidos tablet jó lenne, csak mellé értelmesebb képernyőméret társul, billentyűzet, esetleg egyéb perifériák.
Az a T100 pontosan az a koncepció, mint a HP, amit írtam, csak Windows alatt nyekegne ilyen hardverrel, míg mondjuk ChromeOS simán elfut.

(#21) Luck Dragon válasza aelod (#4) üzenetére

Ismerve az eddigi Mi Pad-et én azért kicsit tartók tőlük, főleg a harmadik kiadás esetében, amikor példaként egy játék esetében nem sikerül megjeleníteni semmit, igaz abban nem a " snapi" megoldása volt benne.
Így bizakodva várom. Most talán sikerül olyan tabletet készíteniük, mint telefonokat.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) zolko74


zolko74
tag

Okosan csinálja a Xiaomi! Minden hónapban bejelent valami új készüléket, így folyamatosan benne van a hírekben.

(#23) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Na a mi mad 4-re kíváncsi leszek, jól kiegészítené a mi mix 2-m :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#24) ALBY


ALBY
senior tag

Végre 16:10 lett a Xiaomi tablet képaránya is,
elég volt ipad majmolásból, a 4:3 már csak MonaLisának áll jól.
Elég erős a hardware is, meglátjuk a többi részletet, bízom bennük.
Szigszalag egyből megy a kamerára ;)
Jack legyen, különben csak egy jegyzetfüzet.

Már csak annyi kéne hogy kiadjanak egy kicsi telefont is végre (Redmi5 4.5"-on),
aztán lehetne csomagban is árulni a tablettel! Xiaomi Urban Pack HappyMeal Menu

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#25) judas13


judas13
addikt

12:30-ig egy azaz 1 db hír jelent meg a MA honlapján?
Ez már azért szerintem itt is rekordnak számít👍

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) judas13 válasza #16820480 (#20) üzenetére


judas13
addikt

Akkor jövőre kb utoléred a Shieldet!
És mi lesz utána?😀

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) ALBY válasza margithid (#6) üzenetére


ALBY
senior tag

A tablet sem egyféle termék, többféle felhasználásra különböző tablet való.

Elcseszett nagyra nőttek a telefonok mert egy eszközben próbálnak meg mindent eladni
a divat az új vásárlás, véletlenül sem a gondolkodás.

Arra használjunk mindent amire tényleg jó.
Olyan cucc nincs ami mindenre jó, csak olyan ami semmire...

10" tabi otthonra nagyon jó, vagy hosszabb utazásra, vagy "suliba".

8" -os tablet meg kiváló utazásra, BKV-n, de persze otthon is működik.
Normálisan lehet rajta útközben játszani, olvasni, filmezni. Épp ezek bármekkora tepsifonnal is erőlködnek, azon gyászos lesz.
Amire azt hiszik hogy kicsi egy telefon, az azért van mert arra a tablet való.
NEM a 5.5-6"-os péklapátok mellé kell venni tabeletet könyörgöm,
épp az a lényeg ha van tableted, akkor már vehetsz olyan telefont ami befér a zsebedbe!, nem kerül százezrekbe mert nem kell bele izom hardware, és még az akkuja is tovább fogja húzni mert nem izzasztják folyton mindenféle mókával.
Nem csípem az Apple-t, de az iPhone5 + iPad kombók nagyon rendben voltak,
"nem elég a teló, vegyél egy tabletet és jó lesz", aztán beindult ott is az ámokfutás.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Egy Asus PadPhone szerű hibridnek is nagyon örülnék!
8-9"-os tablet keret kis kávával, és egy max4.7"-os telefon kajak hardware-el.
Nem kéne két SoC-ot venni és két adag ram-ot, úgysem párhuzamosan használja az ember.
Összedokkolás, plusz portok esetleg, plusz SD-kártya, akkuházasítás, miegyéb. :R imádnám

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) #16820480 válasza ALBY (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

A világ jelentős része egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy két eszközt vegyen egy feladatra, ezért is terjedtek iszonyatos sebességgel a nagy képernyős telefonok. Igen, kisebb egy tabletnél, és nem lesz olyan kényelmes tartalomfogyasztásra, de mindig veled van, és csak egy eszköz árát kell kicsengetni, így akár belefér kicsit erősebb hardver is, ha éppen futja rá, míg egy másik eszköznél ugye sok mindenért kétszer fizetsz.

(#30) margithid válasza #16820480 (#29) üzenetére


margithid
veterán

Pontosan!
Ez az amiért a tablet szegmens hanyatlik.
Akinek munkára kell az meg nem sajnálja a pénzt, és vesz ipadet vagy valami surface-t. (ha van még egyáltalán, nem nagyon követem a dolgot)
Ezek a kínai win10es tabletek meg nem érnek 300-400$-t, egész egyszerűen gyenge bennük a hardver.
Legalábbis számomra.
Bay trialos Asus T100 nekem már használhatatlan volt böngészésre, ebook olvasásra meg most már ott a 6"-os telefon, azon is tökéletes!
Munkára meg végképp felejtős egy iylen gép...
És ez is 100k volt újonnan! Enynit nem ért sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#31) kakuk.tamas válasza Tyrel (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Így működik ez a dolog: Notch GIF

Ezt az összes telefon tudja. ;) De igazából meglehet szokni a szigetet. Én is utáltam, míg nem lett ilyen telóm.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) Millerchris


Millerchris
tag

Nagyon jó gépek lesznek. Mi pad 4 főleg várós.

A holnap mèg messze van!

(#33) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na, ha a Redmi 6 pró is olyan jó kamerát kap, akkor lehet hogy benevezek rá

Ha kicsit lejjebb adom az igényeket akkor bőven megteszi majd, és remélhetőleg a 4000mah körüli akksi nem marad el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34) A 2. Vesztes válasza Syron (#5) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Ezjóvót!! :C

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#35) Male válasza margithid (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Ha csak az arányt nézed, akkor persze nagy azért az eltérés, ahogy a rajz szépen mutatja is... csak a használat is más, és ezért érezni a 8-ast kicsinek, nem elég nagy különbségnek.

(#36) Carbonado11


Carbonado11
tag

margithíd! Az egyik hozzászólásodban sehol nem cserélted föl a betűket. Tök fura volt! 🤣

Redmi Note 8

(#37) rosszfiu18


rosszfiu18
tag

Aha, "fasza" a hab a kávén. :))

[ Szerkesztve ]

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#38) margithid válasza Carbonado11 (#36) üzenetére


margithid
veterán

Elnézést!
Sajnos gyorsan írok, és néha megelőzi egyik betű a másikat :R

[ Szerkesztve ]

(#39) ALBY válasza ALBY (#28) üzenetére


ALBY
senior tag

Ja értem, azért nőttek meg ilyen bazi nagyra a mobilok (elsőként a csúcsmobilok) mert a csórókon akartak segíteni hogy ne kelljen annyit vásárolniuk :C

Egy iPhone, Samu S9, Sony XYZ, hasonlók árából
lazán kijön egy Redmi 4X, egy Lenovo Tab4 Plus tablet és még a Shanling zenelejátszóm is,
(de ha igyexünk még egy használt üzleti notebook is). És ez bizony sokkal jobb rendszer mindenben, egy komoly telefon félmegoldásaival szemben. Ebből épp mindig annyi lehet nálam amire szükségem van az adott helyzetben.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#40) Graphics válasza #16820480 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De csökken, legalábbis nem fér oda annyi információ.

Számomra nem túl hasznos az, hogy pl nem fér oda majd a Gmail, Facebook, Messenger, és más programok ikonjai. Notchtalanul jobb lenne.

@enginev3.0: Két napja még Mi8-at akartál venni.. Elég nagy fordulat ez.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) #16820480 válasza Graphics (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

De az "elrejtéstől" nem csökken tovább, az csak annyi, hogy fekete hátteret kap, hogy ne legyen olyan feltűnő. Tehát nem azt csinálja az eltüntetés, hogy lejjebb tolja az állapotsávot és kifeketíti, majd üresen hagyja a notch melletti területet.

(#42) enginev3.0 válasza Graphics (#40) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vártam már hogy írj

Redmi 6-nak tetszik az eleje, és ha hozza a Redmi Note 5 kamera szintjét, és nem 3000mah akksi lesz benne, akkor lehet hogy leadom egy időre a csúcskészülékek utáni vágyam és veszek egy ilyet olcsón

Az Mi8-at pedig azelőtt nem vehetem meg hogy egyáltalán kapni lehetne

Redmi 6ot lehet előbb tudok majd itthon venni mint Mi8at

Na pont így buknak el sok más vásárlót is

Pedig még csak nem is az árat nézem, mert épp egy 2 hónapos S8at akarok cserélni, tehát nem verem a fogamhoz a pénzt, de ha nem akarnak adni belőle, akkor nem utazhatok ki érte kínába :N

u.i.: Azért egy 710 vagy valami 6xx sorozatú Snapdragon legyen benne, ha 4xx-at kap a Redmi 6 pro akkor nálam kilőve

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

6GB RAM-mal szerelt tablet:R? Csamcsung alsóneműt felköt...

Rendes stylus támogatás kéne még bele, anélkül sajnos nálam felejtősek.

Amúgy az csak nekem fura, hogy a 7"-os telefonok világában 8"-os tabletet adnak ki? Mi értelme van? Ha már tablet, lehet 10"...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Graphics válasza enginev3.0 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, figyi, a Mi8 előbb lett bejelentve, a Redmi 6 pedig most.

Tény lehet icipicivel, talán 1 héttel hamarabb kapod meg.

Redmi 6 Pro - Snapdragon 625 - 4000 aksi, ez már tény. Ennél erősebb SoC nem lesz.

Mi8 megrendelhető Kínából, 165 ropi a vége EU szállítással.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) enginev3.0 válasza Graphics (#44) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem akarom kínából, egy valamire való magyar boltból akarom

alza, smartshop stb...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46) #16820480 válasza t72killer (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#47) Graphics válasza enginev3.0 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak a "jobbak".... Hát azoktól is max fűnyírót vennék :D

Alza nem magyar, smartshop meg problémás, olvass utána :)
Türelemjáték indul.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) enginev3.0 válasza Graphics (#47) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor telenortól

alza-val semmi bajom, úgy magyar, hogy itthon is van hova vinni garancia esetén

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) Graphics válasza enginev3.0 (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Redmi 6 Pro engem is érdekel, ha mondjuk hozza az RN5 szintjét, habár akkor nem kellett volna Note 4-ről váltanom :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) t72killer válasza #16820480 (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azzal tetézve még rosszabb :DDD , nekem a legnagyobb képfelület videónézéshez kell, amihez a 16:10 az ideális.

Egyébként ők maguk is terveznek 7"-os telót, így nemigazán értem a "tablet kategóriát".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.