Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Kíváncsi leszek a Skylake árak csökkenése mennyire hozza magával a Haswell árak csökkenését..
Nagy a gyanúm, hogy kb semennyire. Pedig jó lenne, ha a 4690K és a 4790K ára csökkenne bár a teljesítményük alapján lehet, hogy tartani fogják az árukat..
Meg merem kockáztatni, hogy előbb lesz olcsóbb a Skylake i5 a Haswell i5-nél minthogy lejjebb menne a Haswell ára..

(#2) saril válasza MK VII (#1) üzenetére


saril
senior tag

aki kihasználja ezeknek a prociknak a teljesítményét annak van rá most is pénze aki meg játszani megveszi meg hogy ph-n aláírásban ott legyen az szvsz elég buta...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Az a ház szemből egy koporsónak néz ki... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy az Alcor tabletről le lehet-e pucolni az Androidot és hasznosítani az extra tárhelyet. Egész pofás tablet, utazás közben is tudnám használni tanulásra és filmezésre, játszani meg úgyis csak pasziánszozni szoktam a telefonon.

(#5) MK VII válasza saril (#2) üzenetére


MK VII
veterán

Azért, ha valaki most épít új gépet annak jó választás.
Az már más kérdés, hogy miről vált. Ájemdéről akármelyikről érdemes váltani.
Természetesen aki dolgozik annak érdemes a váltás.. Bár a 4790K melósabb proci mint a 6700K..
Szóval a fene se tudja... Mindenki vegye azt amire pénze van oszt' kész.. :DDD

(#6) Raysen623 válasza pilóta (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Jók ezek a házak, de rövidek egy komolyabb VGA befogadására...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) Dapro válasza Aljasvip (#4) üzenetére


Dapro
senior tag

Le lehet, ugyanaz mint a chuwi vi10 , olyanom van. Amúgy olcsóbb is mint ez.

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

" Trust Rezon vezeték nélküli fejhallgatónak ... hangzása kiváló"
Teszteltétek, vagy csak ez volt írva a dobozra? Eddig sajnos minden wireless füles amit vettem inkább volt brékó-brékó féle recsegő, a kiváló hangzás pont nem jutott róluk eszembe. Pedig igény az lenne rá.

GT4-es Skylake-et nem akarnak bemutatni? Mert most GT2-es a "csúcs".

[ Szerkesztve ]

(#9) tomistarkapi válasza Dapro (#7) üzenetére


tomistarkapi
tag

Vajon létezik ebből valami normális hardverű és kijelzőjű 8 colos?

(#10) Dapro válasza tomistarkapi (#9) üzenetére


Dapro
senior tag

chuwi vi8
de ott még a teclast márka, és a pipo is.

[ Szerkesztve ]

(#11) mmdms válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


mmdms
addikt

Esetleg olyat próbáltál már amin sd kártya foglalat van? Azok is rosszak?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) SLYM válasza Dapro (#7) üzenetére


SLYM
veterán

ja hát az, hogy 1366x768, vagy 2000x1500-as a felbontás, az tényleg ugyanaz :D

[ Szerkesztve ]

(#13) #16939776 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

2016Q1 jön a GT4-es xeon-ba, desktopba sem lesz előbb ennél...

[ Szerkesztve ]

(#14) Dapro válasza SLYM (#12) üzenetére


Dapro
senior tag

Az "ugyanaz"-t arra mondtam, hogy ugyanúgy hybrid. Nyilván van különbség specifikációban.

(#15) #96349952


#96349952
törölt tag

A G29 ára egy rosszul sikerült vicc. Mennyi fog belőle elfogyni egy éven belül, három? Teljesen versenyképtelen árazás... Max a felét ha megéri.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mercutio_ válasza Dapro (#7) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kevés a 1366x768 felbontás 10"-on?

Hazai boltban van vi8-on kívül 2/32-es dual bootos 8" 42k, 10" ~50k árban, esetleg hdmi-vel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) Dapro válasza Mercutio_ (#16) üzenetére


Dapro
senior tag

Nem kevés (asszony laptopját teljesen kiváltja és még steames játékkal is tolta rajta), de az új hi10 nagyobbat fog tudni. Amúgy 50k ért a 64gb osat adják chuwiból eu raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Akula válasza #16939776 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hajaj, az messze van. :( Legalább notiban is lesz? Erről semmilyen infót nem olvastam még, de ugye ott lenne rá a legnagyobb szükség. Asztaliba berakok egy 980Ti-t, ebbe nem.

(#19) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én anno majd 4k-val olcsóbban vettem egy Creative 5.1 es szettet, kiválóan működik.
Ennyit nem adnék egy Trust cumóért. :N

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) bzoley


bzoley
veterán

Tudom, hogy reklám mindenek felett, de ennyi hülyeséget csak nem kéne linkelni. A linkelt boltban a G29 mellett egészen más kép van, ez sok mindent elárul a boltról. Ráadásul onnan tovább ugorva a Logitech oldalára, több mint 10k-val olcsóbban meg lehet venni a G29-et.

(#21) #16939776 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erre véletlenül akadtam rá: [link]
65/45/35W és BGA tokozás, szerintem ezt keresed :))

(#22) Dr. Akula válasza #16939776 (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Xeon E3-1585L v5 elég komolynak tűnik. Ezt kérném egy 14" Thinkpadbe, fullHD+ kijelzővel. :)

(#23) Alchemist válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez a wireless füles nekem egész jól bejött...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Mercutio_ válasza Dapro (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Hazai boltban..." :U

220V-ban láttam Vi8 és Hi8-at, máshol nem is forgalmazzák itthon?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) Dr. Akula válasza Alchemist (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha kicsit arrébb mész vele az adótól (nem a szomszédba, csak hatótávon belül), nem jön a sistergés? Enyémre vmi 50m-t írtak, de már 5-öt se bírt.

(#26) haxiboy válasza saril (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Én a váltásnak nem látom értelmét, DDR4 lassabb, a procik pár %-al gyorsabbak csupán. Majd 2-3 év múlva amikor kiforrja magát a DDR4, és jönnek a gyorsabb SSD-k is. Addíg a 4690k szerintem bőven kiszolgál :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) Alchemist válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Class 2 Bluetooth, vagyis a szobában (4x5 m) jól megy, de ha kimegyek, akkor szakadozik. A tied gondolom analóg átvitelű, annak van alapzaja.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) mmdms válasza Alchemist (#27) üzenetére


mmdms
addikt

Melyik áruházban lehetne ilyen sony fejhallgatókat kipróbálni? Mediamarktba és saturnba is kerestem, de kékfogast nem találtam csak sima rádióst. Sennhaiserrel dunát lehetne rekeszteni, de annyira gagyi anyaga van az összesnek, hogy inkább választottam egy olcsóbb philips shb7000-t. Nagyon megtetszettek ezek a kütyük, roppant praktikusnak találom, főleg amihez kábel is van, és így már áldoznék is egy pár kategóriával feljebbire, de nem tudom merre induljak el. 150-200 €-t áldoznék max erre, az általad említett fejhallgatón kívül milyen alternatívák vannak még?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) kromatika


kromatika
veterán

Ezek a 70 000Ft os I5 árak elég megdöbbentőek.

(#30) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vannak itt jó cuccok!
Köszönjük a cikket! :R

Még elgondolkodtató, hogy mit éri meg jobban venni...komplett gépet összerakni, vagy komoly notit venni. :) (300k+)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31) MK VII válasza MaxxDamage (#30) üzenetére


MK VII
veterán

Egy jól összeválogatott asztalinál nincs jobb.. )

Ha nem fontos a mobilitás akkor nem érdemes notiba olyan sok pénzt ölni. Különb asztalit össze lehet rakni abból a pénzből amit notira szánna az ember. ;)

Hehe.. Szevasz. Itt találkozunk? :) :P

(#32) kenand


kenand
veterán

Samsung Tabletek ára rossz vicc....Alchort sem venneém meg annyiért. kínából olcsóbban, van a Teclast 98 X pro , 4 GB RAM-mal 64GB háttértárral és újabb Intel SOC-cal (z8500)
Aliexpressen szept 14-én 239USD volt az ára

[ Szerkesztve ]

(#34) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Látva a teljesítmény teszteket,nem látom túl sok értelmét váltani.Látva az árakat,egyenesen értelmetlennek gondolom.M.2 SSD foglalat van olcsóbb Z97-H97 lapon is,USB Type-C meg bővítőkártyával megoldható,nem mintha sok minden használná egyenlőre.Lehet hogy csak az újdonság faktor dominál,de az "olcsó" lapok is brutális áron vannak szerintem.Észhez térhetne már az AMD,mert ez így senkinek nem lesz jó,hogy nincs igazi verseny.Persze lehet mondani hogy csak nekünk magasak az árak,ám a külföldi fórumokon is megy a jajveszékelés a magas árak miatt.

Wasabi...

(#35) MaxxDamage válasza MK VII (#31) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, a PC-s hardverek sokkal erősebbek mint "mobil" társaik.. :K :B
De a PC nehéz és nagyobb, külön a keyboard és mouse , na meg a képernyő ;)
Ha notit vennék akkor csak MSI -t vagy Dell -t (300k+ kategory)
De nem vagyunk egyformák... 2013 -ba összedobtam egy PC-t (500-ért) meg egy Notit 400-ért (Lenovo) és mind2 megfelelő volt az adott célra (már nincs meg 1-ik sem) :N

Mennyire ajánlott az i5-6600K prockó ? (jó alaplappal párosítva, ami nem alap kategória)
egy ilyen CPU + lap + hűtő + RAM + VGA (GTX960 vagy 980 4GB) + ház és táp + SSD meg HDD ... (közép+ kategória mindenből legalább) ilyen 400+ ból ha kijönne...) :K

UI:
látod-látod :P

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' A Samsung Galaxy Tab S2 8 csak Wi-Fi modullal 129 900 forintért, LTE modemmel 159 900 forintért vihető haza.''

meg ez lehet megeri, Telefonalni is lehet vele.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#37) enricotoxic válasza #96349952 (#15) üzenetére


enricotoxic
tag

Szia,

Akkor nem Te vagy a célközönség :) Azt gondolom, hogy háromnál többet fognak eladni.

Én nézegetem a kormányokat már hónapok óta. Nekem pont ez a kiszemelt.

(#38) kenwood


kenwood
veterán

A Strixes resz olyan,mintha valami Asus hirlevelbol lenne copy-pastelve :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) kenwood


kenwood
veterán

A cooler-master test bench jo kis cucc,viszont en nem latok semmi olyat rajta,ami 5-6 ezer forintnal magasabb arat indokolna.
miert kerul az 20k-ba?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#40) Dassler válasza MaxxDamage (#35) üzenetére


Dassler
őstag

Sztem attól függ, mire kell, 400k+ pénz elköltésekor akkor màr egy i7 se sokkal drágább. Viszont játék és napi felhasznàlàs mellett egy magasabb órajelű i3 teljesen elég, egyszerűbb, de jó féle lappal (raid meg CF/SLI támogatás se létszükséglet a mai vga-k teljesítménye mellett jàtékok esetén). Egy sata3 ssd meg egy nagyobb vinyó, minőségi táp, meg ventik és kb ennyi. Ez fele annyiból kijön. I7 meg egyéb combos prociknak tényleg csak video vágás, renderelés, stb esetén van értelme.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#41) Dassler


Dassler
őstag

Tetszett az írás, csak egy kis kritika :) : lehetne színesebb márkák tekintetében.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#42) #96349952 válasza enricotoxic (#37) üzenetére


#96349952
törölt tag

Egészségedre. :) Célközönség elvileg én is lennék, adott az érdeklődési köröm illetve az anyagi bázisom, hogy ész nélkül kiszórjak ennyi pénzt egy játékvezérlőre (keresek annyit, hogy ne legyen belőle fejfájás), de nálam nem buli a konzumidiotizmus és az ezzel járó "lehúzhatnak bármennyire mert jó a kampány meg szépek a képek" hatás. Van egy elvem, x összeg fölött nem vagyok hajlandó fizetni ilyesmikért (játékkormány...), ez pedig annak épp a duplája még jó esetben is. Nem mellesleg számtalan hozzászólás oltogatja ezt az árazást és nem csak magyar, de külföldi oldalakon is. Egyszerűen nem ér ennyit.

(#43) enricotoxic válasza #96349952 (#42) üzenetére


enricotoxic
tag

Felesleges címkézni. Neked nem éri meg, azért ne konzumidiótázz! Egy iPhone 200k vagy hasonló kategóriájú Android készülék, két év után lecseréled. Nekem a telefon nem ér ennyit, mégsem szólom le azt a pár száz millió embert, aki arra költi a pénzét. Mindenkinek más éri meg.

Próbálj ki egy G27/G29 vagy hasonló kategóriájú kormányt. Egészen más élmény, mint a kedvezőbb árú termék. Az ár éppen 100e alatt van egy ismert magyar webáruházban. Nálam pont 100e HUF volt a lélektani határ. 400-ért írták, hogy sok, ez csak 321 :)

VGA árban van.

(#44) davidsone


davidsone
addikt

Betyáros az a STRIX 980Ti :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45) #96349952 válasza enricotoxic (#43) üzenetére


#96349952
törölt tag

Az utolsó iPhone ami a tulajdonomban volt, egy 3G volt. Csúcstelefon meg a Samsung Galaxy akármennyi. Aztán fél évvel ezelőtt rájöttem, hogy az egész mobilozás egy baromság és azóta nincs telefonom, mert szerintem nem éri meg és nem is érdekel. Tehát nem cserélek 2 évente mobilt. :) A címkézésről meg annyit, hogy márpedig de, lehet véleményt alkotni arról, amikor valaki túlárazott terméket vásárol, mert csak. Mindenről lehet véleményt alkotni, már miért ne lehetne... Érdekes világ lenne vélemény nélkül.

G27-et próbáltam, szerintem nincs benne annyival több, hogy dupláját kifizessem, mint egy DFGT-nek. Nálam kormányok tekintetében 50 a határ, ez csak egy eszköz pár játékhoz oszt kész, nem létszükséglet. VGA-ból sem adok ki többet 60-70 ezernél és azt is szigorúan csak 3 évente. Tőle aztán tolhatják akár hetente is a lehúzós ajánlataikat, az én pénzemből nem büfög egyik sem olyan sűrűn mint képzeli. :)

De természetesen arra költöd a pénzedet, amire csak akarod, meg ők akarják, szabad világban élünk ugye. :D

(#46) enricotoxic válasza #96349952 (#45) üzenetére


enricotoxic
tag

Nem a vélemény nyilvánítással volt bajom, hanem azzal, hogy "konzumidiotizmus" címkét ragasztottal azokra, akik nem a Te véleményed mellett vannak, többek között rám is.

Azt érvként nehéz elfogadni, hogy csak :) Komolyra fordítva, mindenki azért látogat a fórumra, mert kíváncsi a másik véleményére. Én azt gondolom, hogy olyan keretek között érdemes a fórumhoz hozzászólni, hogy ne legyen bántó senki számára. Véleményem szerint mindenről lehet mindenkinek véleménye és azt érdemes is megosztani másokkal.

Ki dönti el, hogy:

- melyik VGA éri meg?
- melyik telefon éri meg?
- melyik autó éri meg?
- melyik étterem éri meg?
- melyik ruha éri meg?

Mindig a vásárló dönt egyéni preferenciák szerint és ebbe nem érdemes beleszólni. Az emberek egy csoportjának lehet gond, ha valaki - megmondóember - meg akarja mondani, hogy mi a jó, természetesen nem nekem :D

Látom nem érted, én akarom. Ez a különbség.

Nem vinném el az eszmecserét a "fogyasztói társadalom áldozata" irányba, mert nagyon messzire vezetne. És ennek a topiknak nem ez a témája.

Visszatérve a témához, azoknak akiket érdekel a G29.

Az alábbi játékok miatt rendeltem meg:

Assetto Corsa
Project cars
rFactor
Dirt 3

Béke!

(#47) #96349952 válasza enricotoxic (#46) üzenetére


#96349952
törölt tag

Legyen neked. :) Egyébként kipróbáltad már, vagy látatlanban vásárolod meg?

(#48) kenwood válasza #96349952 (#45) üzenetére


kenwood
veterán

Ez a hipszter duma mar 3-4 eve kiment a divatbol.

Kormany ugyben az a gond,hogy dfgt szintu kuplungos kormanyt nem kapsz sokkal a G27 alatt.
Ha komolyan tolod,es kell a kuplung,akkor meg mar megeri a jobb anyaghasznalat miatt az utobbit venni.
Vagyis nem eri meg,de a premium sosem eri meg.
Ott mindig a vevo dont,hogy hajlando-e megfizetni a felarat,hogy a kozepkategoriaban nem elerheto funkciokat is elerhesse.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49) #96349952 válasza kenwood (#48) üzenetére


#96349952
törölt tag

Nem vagyok sem hipszter, sem divatkövető. (Ruhákban sem veszek olyat, ami feltűnő módon van márkajelzéssel ellátva, ugyanis nem vagyok ingyenes mobil reklámtábla, sőt, ez esetben még én lennék az, aki fizet azért, hogy reklámozhat egy márkát. Na, egy frászt!) Egyszerűen vannak dolgok, amik hullára nem tudnak lázba hozni, pl. mobiltelefon, pl. táblagép és nem érzem hátrányát a hiányuknak. Csak azért meg nem veszek ilyeneket, hogy nekem is legyen és javítsam az Apple meg mit tudom én milyen multi éves extraprofit jelentését. Bocs, hogy nem azonos az értékrendem pl. a tiedével...

Az autós játékokat nem tolom komolyan, teljesen jól megvagyok kuplung nélkül egy pár éve. És mint vevő, döntöttem: nekem nem éri meg kifizetni azt az összeget, amit kérnek érte. Ennyi a sztori. :K

(#50) kenand válasza #96349952 (#49) üzenetére


kenand
veterán

Nekem a 15000Ft-os TESCO OpenDott tábla nagyon bejött. Szeretek rajta olvasni. (fiamnak is vettem ő is szereti, viszi magával, olvas rajta a buszon, WC-n :) persze egy iPad jobb lenne, de nem éri meg 10x többért.
Okos telefonom sem okos- vagy inkább szenilis (bada) de tudta amit kellett, most csak azért cserélek mert 2 simes kell ( amelyik nem a család számára lesz, azt munka után ki fogom kapcsolni). Már unom, hogy szabadnapomon, vagy este is állandóan zaklatnak a betegek....
Végképp mobil nélkül nem létezhetnék, havonta 7 alkalommal 24 órában a zsebemben van, ha szívinfarktusos beteg jön mennem kell dolgozni.

200 000Ft-ot én sem adnék egy barnd telefonért/tábláért, csak azért mert az olyan cool és divatos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.