Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vittorio7


vittorio7
őstag

Dizájnosan néz ki, az egyszer biztos. Reméljük tartós lesz, és az ára is csökken majd előbb-utóbb...

(#2) JanR válasza vittorio7 (#1) üzenetére


JanR
addikt

Biztos sokat számít egy SSD-nél a design :D Engem legalább is hidegen hagy, de nagyon :) A tempója az már más tészta!

(#3) Buci21


Buci21
addikt

a címben a meleg érdekesen vette elsőre ki magát, hisz elsőre arra asszociáltam, hogy más SSD-khez vonzódik, aztán elgondolkodtam, hogy informatikában nem olyan jó, ha valami melegszik... Ez van ha fáradok, a szókép is csak lassan esett le :W

Nade viccet félre, szép darabok, emberi áron jöhetne majd, ha kidöglik alólam a Kingspec.

(#4) vittorio7 válasza JanR (#2) üzenetére


vittorio7
őstag

Ennyi erővel, az alaplapnál meg a RAM-nál sem számít sokat a dizájn, csak a kiváló működés, és mégis sokak örülnek a jó kinézetnek is.

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Addig szerintem nem igazán fog tudni hódítani egy új SSD, amíg semmi rendkívülit nem tud produkálni. Ez sebességben átlagosan jó, viszont egy kicsit drága, szóval alapvetően érdektelen. Mivel azonban otthoni felhasználásra a legtöbb esetben alig van különbség a leglassabb és leggyorsabb SSD között, így népszerűségben leginkább az ár differenciál.

Jó lenne, ha lassan eljutnánk arra a szintre, hogy az SSD-k racionálisan ki tudják váltani adattárolásra is a kisebb-közepes (500 GB-1 TB) HDD-ket. Nem most lesz még :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Buci21 válasza vittorio7 (#4) üzenetére


Buci21
addikt

nekem is csak mosolyt csal az arcomra egy jól megtervezett/elrendezett NYÁK, okkal, ami jól néz ki, az valsz jól is fog működni... (monfjuk zárt doboz és matrica nem ez a kategória, csak erre az asszociációra apellálnak vele a gyártók)

(#7) wednesday válasza bteebi (#5) üzenetére


wednesday
őstag

Adattárolásra miért kell SSD?

(#8) dgabor80


dgabor80
tag

Sokkal többet tud ez, mint a Vertex 3-mam???
Nem lecserélés miatt...hanem hogy 2-3 év alatt mi volt az érdemi fejlődés?
Valami 20-22-ért jött szembe egy 120 GB-os anno...
...az IPOS minthe jobb lenne...meg ugye váltottak számtalan vezérlőt...de valami nagy dobbantás?

És az ára sem szimpi, egy cseppet sem! :((

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#9) vittorio7 válasza wednesday (#7) üzenetére


vittorio7
őstag

Miért ne lehetne? Ha olcsó lenne, és nagy kapacitású az SSD, akkor akár adattárolásra is lehetne használni.
Mert a legtöbb HDD-re már csak 1-2 év gar van. Ahogy látom az SSD-knél még 3+ év!

Meg azért még hallom a HDD hangját.

De egyelőre az ára miatt adattárolásra még luxus az SSD! És szerintem egy ideig még így is marad.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lolka Bolka válasza vittorio7 (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kérdés, hogy az csak egy matrica rajta és jól van bevilágítva és fotózva, vagy kézbe fogva is minőségi hatást kelt.

(#11) dabadab válasza wednesday (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Adattárolásra miért kell SSD?"

Lassuk be, adattarolokent sokkal jobban mukodik az SSD, mint mondjuk papirrepulokent :U

(#10) Lolka Bolka: egy SSD-n ez a "minosegi erzes" meglehetosen parasztvakitas. Maga az erdemi resze eleg kicsi es konnyu, szoval igazabol csak azt tudod megmondani, hogy milyen anyagbol keszult a tokja, az meg szinte teljesen mindegy (az mSATA SSD-knek nincs is tokja, pl).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) dgabor80


dgabor80
tag

Nem mindenhol megfizethetetlen azért... amazonon az 512GB-os SSD-k 80-100 körül már vannak... + free shipping :DD

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#13) vittorio7 válasza Lolka Bolka (#10) üzenetére


vittorio7
őstag

"sorozat január végén kerül az üzletekbe"

Vehetnél egyet, és letesztelheted. :DDD És, ha a kezedbe veszed, egyből kiderülne, hogy meleg-e vagy csak friss?

(#2) JanR-nak úgyis a belő érték számít. Te első kézből tudnál a külsőről is nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Lolka Bolka válasza dabadab (#11) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Persze ez tiszta, de ha van két azonos tudású, árú SSD, akkor ne mondd nekem, hogy nem azt fogod te is megvenni, amelyik jobban tetszik fogásra, kinézetre, még akkor is így fogsz tenni, ha a következő pár évben nem is fogod látni, vagy megfogni! :) De szólj ha tévedek! ;)

(#13) vittorio7 Rohanok!!! :DDD Évekkel ezelőtt OCZ meg....ott, szóval én tőlük semmit nem veszek még 10 évig! :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Érdekes, hogy az egyik nagy netes bolt teljesen levette a kínálatából az OCZ SSD-ket. Úgy tudom felettébb magas volt a hibaarány. Talán a Toshiba segít ezen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#16) dabadab válasza Lolka Bolka (#14) üzenetére


dabadab
titán

"de ha van két azonos tudású, árú SSD, akkor ne mondd nekem, hogy nem azt fogod te is megvenni, amelyik jobban tetszik fogásra"

Tekintve, hogy szamitastechnikai cuccokat csak es kizarolag neten veszek, ezert nyugodtan mondhatom, hogy a tapintas nem szamit :)

DRM is theft

(#17) Lolka Bolka válasza dabadab (#16) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hát igen más dolgokban jobban számít a tapintás, de ebbe ne menjünk bele! :D
De csak azt ragadtad ki, amire azt tudtad mondani, hogy nem számít! ;) Ebből azt veszem ki, hogy azért a látvány ne adj isten nálad is számít! ;]

(#18) Muton válasza dabadab (#11) üzenetére


Muton
addikt

lol :DDD rég nevettem ilyen jót

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) Apollo_21 válasza bteebi (#5) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tipikusan pont NEM adattárolásra megalkotott eszköz, nem is válik sztem azzá.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20) wednesday válasza vittorio7 (#9) üzenetére


wednesday
őstag

Majd ha elérhetőbb áru lesz a nagy tárhellyel rendelkező SSD (ez is ugye relatív, hiszen a programok, adatok folyamatosan híznak) akkor ott sem 3+ év lesz a garancia.

(#21) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Most öszíntén, nem tök mindegy hogy néz ki? Vagy vitrinbe akarjátok rakni, wtf?

Az SSD gyors legyen és megbízható, ne szép!

(#22) vittorio7 válasza wednesday (#20) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen, én is azt írtam (#9), hogy 3+ év még!

Sanszos sajnos, hogy idővel az SSD-k garanciája is csökkenhet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tegla80


Tegla80
addikt

Most akkor hogy is állunk?
az ocz-t megette a toshiba és ez akkor már annak a gyümölcse lenne??(Elviekben a nevet is kukázzák,nem?)
vagy ez még egy régebbi fejlesztés,amit még ocz ként tett a cég (és ad is el) ,vagyis a "záró darab" és készletkisöprés :D (a gari érdekes lenne így :U )

Sony® & PlayStation®

(#24) M@cika


M@cika
őstag

Kinézete jó, de az ára jelenleg elég húzós, mert mondjuk Kingston 120-as már 21k-ért elérhető és ahogy előttem sokan írták a teljesítménykülönbség elenyésző.

Nasit a kis fehér medvének!

(#25) kcsa válasza Tegla80 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Nem megszűnt a cég, csak felvásárolták. Nem is értem ennek fényében honnan szedted, hogy gond lenne a garanciával.

(#26) Tegla80 válasza kcsa (#25) üzenetére


Tegla80
addikt

A felvásárlás,nem megszűnés??
(mint írtam,tudtommal az ocz nevet is kukázta a toshiba,így megszűnt ,mint ocz létezni. :U )

Sony® & PlayStation®

(#27) bsh válasza Tegla80 (#26) üzenetére


bsh
őstag

jogutódlásról hallottál már? :U

(#28) kcsa válasza Tegla80 (#26) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy fentebb írták, ráadásul név is maradt, apró változtatással: OCZ Storage Solutions. De ez a cikkben is benne van.

(#29) Tegla80 válasza bsh (#27) üzenetére


Tegla80
addikt

nincs több kérdésem akkor

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#30) vicze


vicze
félisten

Még ki se hűlt de már tesztelik. :)

(#31) Bodor


Bodor
veterán

A teljesítményt, gyorsaságot hagyjuk, mert teljesen mindegy már ebben a kategóriában, és most még a tartósságról se beszéljünk, de ha 28-29K a 120 GB-os 3 év garanciával, akkor jobb már sokal jobb vétel egy Intel 530 30K-ért , vagy Samsung 840 Pro 32K-ért, mindkettő 5 év garanciával. Arról nem beszélve, hogy nehéz lesz egy csőd bejelentés után az OCZ névvel matricázott terméket sikerre vinni szerintem, jobb lett volna a Toshiba.
Szóval nincs baj vele, tucattermék már szinte, de sajnos drága.

[ Szerkesztve ]

(#32) banhammer


banhammer
veterán

Teljesen átlagos sebességű SSD meghajtó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Ha egy kicsit lejjeb megy az ára,kellendő lehet.Eggyenlőre még drága.

(#34) kovsol válasza vicze (#30) üzenetére


kovsol
titán

Steady-State 4KB Random Write ez mit takar amúgy?
Azt látom, hogy a 120GB-os ebben sokkal lassabb.

Amúgy meg az átlag felhasználás mellett úgyse veszi észre senki, hogy itt-ott már másodperc eltérés van a töltési idők között. Szerintem SSD -t max akkor érdemes cserélni, ha a régi már megdöglött.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#35) bteebi válasza Apollo_21 (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Nem mondom, hogy rábíznám a legfontosabb adataimat egy SSD-re, de szerintem egyáltalán nem lenne baj, ha ki tudná váltani a HDD-ket. Tény, ha egy SSD meghal, akkor annak tényleg annyi, de legyünk őszinték, (arányaiban is) nagyon kevés olyan magánember van, aki a például felületén sérült winchesteréről százezrekért csináltatna adatmentést mondjuk a Kürtnél...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) flexxx2


flexxx2
őstag

Egy időben én is nagyon akartam ssd-t, aztán rájöttem hogy a boot alatt elmegyek hozok egy pohár vizet magamnak, a játék betöltésen meg nem sokat segít. Másra nem nagyon használom. Nekem nem kell, ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#37) kcsa válasza flexxx2 (#36) üzenetére


kcsa
veterán

Azért mondod mert nem kell, mert még nem próbáltad. A legjobb vásárlásaim egyikének tartom a régi 64gigás Kingston V100+-t :K

(#38) flexxx2 válasza kcsa (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem próbáltam, de vannak ismerősök akiknek vannak. Ár/érték arányuk számomra magasak, mert nem használnám ki, csak a boot lenne gyorsabb mivel nem azon netezek (tablet), nem írok doksikat, nem szerkesztek videót stb.

(#39) Ice&Lime válasza Bodor (#31) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Teljesen egyetértek veled, mint úgy általában.

(#40) Muton


Muton
addikt

én nem értem ezt a "drága az ssd" mizériát. egy átlagos gép árához képest a cd-író drágább volt (nem a kezdetekre gondolok, hanem már a cd-wr/dvd komós korszakra), mint ma egy ssd, és akkor nemsírt senki, mindenkinek volt írója :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#41) gghrtz


gghrtz
őstag

Ha ma már valaki gépet vesz, alapnak kellene lennie, hogy SSD-t is vesz bele. Minek az i5-ös prockó, meg a 8GB RAM, és a brutál VGA, ha a rendszer ugyanolyan lassu?( jo tudom a jatekoknak szinte mind1)

(#42) wednesday válasza gghrtz (#41) üzenetére


wednesday
őstag

Én azért megnéznék egy tesztet ahol nem 1-2 játékot, hanem legalább 2 tucatot tesztelnek SSD.

No nem a max meg az átlagos FPS szempontjából mert ott nem lenne változás. De a min FPS és micro laggok alakulását azért megnézném a grafikonokon. Persze játéka válogatná az eredmények alakulását. Azt el tudom képzelni, hogy egy nagy sand box játéknál lehet előnyös lehet az SSD. De erről kéne egy teszt.

(#43) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Most halt meg a 3 hónapos OCZ Vector SSD-m. Próbálom úgy intézni, hogy másik gyártótól kapjak, de ha nem jön össze, remélem legalább nem egy ipari hulladékot fogok ki megint.

(#44) Dr.FantastiK válasza wednesday (#7) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

peldaul gyorsabb, es csendes !! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.