Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

ez így nagyon jól néz ki! aztán remélem, hogy a kész film is ilyen lesz.

a játékkal csak nagyon keveset játszottam, mert nem voltam elég ügyes hozzá, pedig a helyszín meg a hangulat tetszett.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Hiába a kedvenc franchiseom, már az elejétől kezdve kételkedem, tudjuk mi szokott lenni a videójáték adaptációk sorsa :U
Pedig be kell valljam, baromi hangulatosnak néz ki, de nem akarom beleélni magam. Így nem lesz akkora a pofáraesés.
Ami viszont feltűnt, hogy ebben a trailerben elég sok a jelenbeli cselekmény, remélem nem borulnak át a ló túloldalára. Oké, hogy fontos szerepe az egész szériának, de azért a múltban való parkourozés kicsit menőbb.
Félek, hogy túl sok időt fog elvenni egy max 2 órás filmből :S

Na meg ez a zeneválasztás, komolyan. Amilyen jó zenéket tudtak komponálni a játékokhoz, most olyan sz*rokat használnak a trailerekben. Mi ez, de komolyan? Aki legalább 10 percet játszott a kettővel, és meghallja az Ezio's Family-t rögtön végigfut a hideg a hátán, annyira összeillik a témával, de ez pedig...

(#3) rodrigez


rodrigez
senior tag

Már várom a DigitalFoundry összehasonlító videókat, hogy a trailerhez képest mennyit butult a látványvilág a kész filmben! :D :D :D

(#4) oriic válasza Norb€€€ (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A film tobb mint a fele a jelenben jatszodik, ezen mar rengeteg rajongo ki van akadva.

Live-Die-Respawn

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Meg fogom nézni, de nem várok tőle túl sokat!

Mondjuk kezdek eltávolodni a sorozattól, pedig sokáig A KEDVENC játékom a Black Flag volt. Talán én leszek csak egyre öregebb, de túl sok apróság kezdett el zavarni benne, példának okáért mondjuk a 20 méterenkénti kincsesládák koncepciója. Mintha 14 éveseknek készült volna a játék.

(#6) acura válasza Norb€€€ (#2) üzenetére


acura
tag

"egy max 2 órás filmből"

Azt írják 140perces lesz.

A zeneválasztás valóban kicsit sem illik a filmhez. Remélem ez tényleg csak valamelyik trailer vagdosó elborult ötlete volt, mint az új StarTrek film trailereinél, ahol a filmbe már csak jó zenék kerültek be.

[ Szerkesztve ]

(#7) doooo


doooo
veterán

Engem ez a túlhajszolt szaltózgatás idegesít benne, oké, hogy parkour, de a játékokban ilyet, és főleg ennyiszer, nem csinálnak. Továbbá a kamerázás módja sem tetszik. Ez is a mostanában használatos, nulla művészi értékű rángatózás. Az embernek nincs ideje észrevenni a képernyőn/vásznon folyó dolgokat, csak epilepsziás roham kerülgeti. Felesleges ennyi pénzt ölni a díszletbe meg az effektusokba, ha a környezetből csak elmosódott foltok látszódnak (ez minden ilyen módon filmezett filmre érvényes). Persze az se jó, ha túl lassú, mert pörögni kell az eseményeknek, ez nem játék vagy sorozat, ahol több idő áll rendelkezésre minden cselekvésre, történésre, de akkor se essenek túlzásba. Apropó effektusok... azért a múltban játszódó, spanyolországi jeleneteknél ügyelhettek volna arra, hogy pontosabban retusálják a képeket, vagy a forgatási helyet alakítsák át egy kicsit, hogy ne legyenek ilyesmik benne, mint pl. modern ablakok, egy két kábel ami a falakon van végigvezetve... nem láttam még filmet ahol ennyire nem figyeltek volna... persze ha ezek a jelenetek a jelenben játszódtak, csak épp akkor is assassin ruhában voltak a szereplők, akkor nem szóltam semmit se (vagy amúgy is csak paranoiás vagyok). Valószínűleg a zene se fog nagyot ütni.. egyik akciófilmben se szokott manapság. A színészeket legalább igyekeztek jól összeválogatni (bár én Jeremy Ironst inkább a múltban láttam volna szívesebben). Mindezen dolgok ellenére még drukkolok nekik, hogy kihozzanak belőle valami normálisat.

(#8) adamssss


adamssss
veterán

Hááát... Engem nem győzött meg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egyszer azért meg fogom nézni, de csak egyszer :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) kengyel


kengyel
nagyúr

Engem így elsőre meggyőzött, egyszer biztosan megnézem. :)

kengyel

(#11) Chapel


Chapel
addikt

Minden komoly (jogosan elismert) színész életében van pár alkalom mikor eladja magát jó pénzért, meglepett anno, hogy egy Fassbendert megtudtak nyerni....nehéz elhinni, hogy itt nem a pénz volt a motiváció.
Ne legyen igazam.

Filmek terén eléggé otthon vagyok, de töröm a fejem, mikor volt igazán kiemelkedő -legalább átlagon felüli- játékadaptáció... :F
Tegye fel a kezét aki tud ilyet!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#12) oriic válasza Chapel (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az első Silent Hill filmet simán imádtam. A 2. is jó volt, de azért gyengébb mint az elődje.

Live-Die-Respawn

(#13) Chapel válasza oriic (#12) üzenetére


Chapel
addikt

...mondom kiemelkedő, átlagon felüli... ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14) oriic válasza Chapel (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Definiáld kérlek:

"kiemelkedő, átlagon felüli"

:P

Anyagilag az összes játék adaptáció bukta volt, még a Prince of Persia is. Most a Warcraft elvileg nyereséges Kína miatt, de maga a film annyira nagy cucc nem lett szerintem.

Live-Die-Respawn

(#15) noPublicFG válasza doooo (#7) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az embernek nincs ideje észrevenni a képernyőn/vásznon folyó dolgokat...
Ez egy praktikus döntés a szutyok rendezés elkendőzésére.

A filmhez: Várom is meg nem is. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#16) Fred23 válasza Chapel (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Tomb Raider egész jó lett szerintem.

(#17) Chapel válasza oriic (#14) üzenetére


Chapel
addikt

Filmértékkel bír :)
Nem kell, hogy díjnyertes monodráma legyen, de pl. ne feltétlenül csak az élvezhesse, aki rajong az alapanyagért - ergo eleve adott egy plusz érzelmi töltet.
Amellett, hogy én kedvelem a képregény film dömpinget ami az elmúlt években van, azért nem szeretem és értékelem mindet.
(Egyik személyes kedvencem pl. a Sebezhetelen, ami aztán nagyon nem a Bosszúállók féle vonal, de mégis témába vágó.) Hogy hozzak populáris témát is, Batmanből is láttunk már az ultra gagyitól a kőkemény drámáig mindent, a Nolan és Burton féle filmek bírnak értékkel, míg egy Kilmer vagy Clooney féle meg khm...na érted. :)

Lényeg a lényeg, arra gondoltam, hogy nem igazán rémlik nekem olyan játékadaptáció, ami bármilyen szinten is túl tudott lépni az árnyékán. Persze ez nem is csoda, olyan ez mintha, azt keresném, melyik film tudott jobb lenni, mint a könyv amiből készült...

szerk:
Fred23: Sejtettem, hogy felfog jönni, nos ha levonom Jolie testét, akkor sajna ott sem marad több számomra, mint tucat kalandfilm.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#18) oriic válasza Chapel (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Filmértékkel bír :)
Nem kell, hogy díjnyertes monodráma legyen, de pl. ne feltétlenül csak az élvezhesse, aki rajong az alapanyagért - ergo eleve adott egy plusz érzelmi töltet."

Ilyen játékadaptáció tudtommal nincs.

Live-Die-Respawn

(#19) Chapel válasza oriic (#18) üzenetére


Chapel
addikt

No, akkor már ketten vagyunk :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20) rdt89


rdt89
addikt

Pont most néztem meg a trailert, és előtte 6 órát voltam a Black Flag világában, és tisztára mint a játék. Nagyon felcsigázott csak aztán nem szeretném, ha a Prince of Persia sorsára jutna kedves UBISOFT!

(#21) #20655360


#20655360
törölt tag

Miért kell ilyen okádék, semmilyen zenéket alá tenni?
Tökre elkúrta az egész hangulatot. (kimaradt a sorozat am, lehet ott is ilyenek szóltak, nem tom)

(#22) Scholes9 válasza oriic (#12) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pont így vagyok velük én is :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) csongi


csongi
veterán

Akar jo is lehet.
Valahogy meg kell mutatni azoknak is a tortenetet, akik nem jatszottak vele, es ket ora jatek ido van ra. Szoval kell a felezett idobeli cselekmeny, hiszen a multban fog eldolni a jelenben hozott dontesek es cselekedetek.
A szinesz valogatas jonak tunik, a foszereplo jo karakter ehhez is, Magnetot is jol hozza. :)
Egyszer megnezeos, aztan majd kiderul.
A zene szerintem csak az elozetesnek szol, a jateknak megvan a sajat zenei vilaga, de az elozetesnek nyomatekot kell adni. Sajnos ma mar egyre jobban toljak az elozetest, es tul sok mindent bele akarnak tenni. Pedig a kevesebb sokszor robb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.