Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elder troll


elder troll
senior tag

A táp matricázó cégeknél csak és kizárólag egy kérdés szokott felmerülni:
ki a belső gyártója?

Alapvetően szűk réteget érint a termékcsalád a Titanium plecsni (vagyis az ára) miatt, de ettől függetlenül is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2) Trailblazer válasza elder troll (#1) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Be Quiet! esetében gyaníthatóan a Vargáné és társa egykori beszállítója lehet. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3) elder troll válasza Trailblazer (#2) üzenetére


elder troll
senior tag

Nálam csak fsp beles bq táp járt, és van a gépemben jelenleg is.
Mivel volt előtte apn és aurum fsp tápom is, így volt viszonyítási alapom a venti hang terén, és nagyon jót tett a bq venti az összképen, mivel még az aurum hangja is zavart.
De nem csak tőlük vesznek belsőt.
Szoktam azzal poénkodni, hogy a BQ az fsp fos ventijeiből él meg.

[ Szerkesztve ]

(#4) Chaser válasza elder troll (#3) üzenetére


Chaser
titán

ez jó ( :
és van benne igazság

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Piftuka válasza elder troll (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Olyan sok variáció nem lehetséges, hiszen egy "tiszavirágéletű" Seasonic partnerséget leszámítva az FSP lett a "házi beszállítójuk".

A "Pro12" sorozatot viszont már a CWT gyártotta le számukra.

És mivel a CWT a megrendelői számára meglehetősen nagy szortimentet tart az összes lehetséges (minőségi) kategóriában, és ez a széria gyakorlatilag az említett sorozat "rokona", engem nagyon meglepne, ha nem CWT belső "dohogna" benne.

No, de majd az első részletes tesztet követően okosabbak leszünk. :)

"Aquila non captat muscas."

(#6) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Nem tudom hova tenni ezeket a BQ tápokat...
Itt németben szinte mindenhol kapható, és használtan is annyi van hogy győzze az ember válogatni.
Ellenben Seasonic , Corsair és a többiek meg kb 1-2 hónapos rendelésre jönnek csak, az 1000W-os szegmensben és természetesen sehol sem kaphatóak.
Pl a Prime TX-re január közepe óta várok, és március eleji szállítást kaptam így is... :(((

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A be quiet! Dark Power 12 1000W határozottan jó paraméterekkel rendelkezik.

A be quiet! Dark Power Gold, Platinium, Titánium tápok, eddig is az első legjobb öt táp
között szerepeltek.

(#8) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Nagyon tetszetősek, nézegettem is a márkát igen gyakran, aztán...

Valóban, németben nem dobsz el követ hogy ne a BeQuiet!-et találnád el vele. Érdekes, Saturnban, Media Marktban sokkal inkább Corsair meg Cooler Master van, mivel impulzusból cselexem, vettem egy Corairt már.

Általában nem bélsárral gurítanak - ház terén sem, hűtés dettó (na abból az van, mert csak az volt a boltba' :DDD )

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#9) #25954560


#25954560
törölt tag

nem mintha sokat szamitana egy tapnal, de nekem tetszik, ahogy ezek kineznek.
ha jo a belseje is, akkor jo vetel lehet, bar ekkora teljesitmeny nem az en igenyeimnek van. 400W korul kifejezetten erdekelne egy.

(#10) Gibo válasza Pro!Petya (#6) üzenetére


Gibo
senior tag

Magyarországon is alapvetően ez van...nézz rá hány helyen találsz Super Flower Leadex vagy mondjuk EVGA Supernova tápokat, és akkor keress rá beQuiet!-re...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#11) TeeBee73


TeeBee73
addikt

A tücskökkel, milyen viszonyban vannak? Ciceregnek?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#12) Pro!Petya válasza TeeBee73 (#11) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nekem sajnos a vacsi új RM1000i is cicereg pedig mindenhol dicsérik..., szval megy vissza cserébe egy Prime TX-re. :DDD
Szerintem mindegyikből ki lehet fogni cw-s darabot.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#13) Chaser válasza TeeBee73 (#11) üzenetére


Chaser
titán

cincoghat mint bármelyik táp, ez már rég ki kell fogni kategória gyártón/típuson belül is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) NKing válasza TeeBee73 (#11) üzenetére


NKing
tag

Nálam mostanában járt 1 BQ Pure Power és 1 BQ Straight Power is, egyik sem cicergett (ez gondolom annak köszönhető, hogy a benne lévő coil-ok ragasztva is vannak - persze ez lehet idővel elenged, de egy kis plusz figyelmességre vall), a venti pedig egyáltalán nem volt hallható egyiknél sem. A BQ cuccok igazán minőségiek érzésre is, meg használat közben is, én szeretem. :R Egyetlen területet tudnék említeni, ahol lenne mit fejlődniük, az a csavarok/csavarnyílások botrányos minősége (psu, case, venti, hűtő, bármi) - nem vagy óvatos, úgy el lehet nyalni őket, hogy ilyet PC-s csavarnál még sose láttam... :N

[ Szerkesztve ]

(#15) Chaser válasza NKing (#14) üzenetére


Chaser
titán

két silent wings3 ventit hoztam nemrég, 120-asok
venti hang oké, nekem 4-500rpm a léyeg, ott kb mind jó
de mindkettőnek motorhangja volt, ráadásul nyomi tartományban
8-10e ft-os ventikről beszélünk
a hűtő lp shadow rock2, ahhoz csak pure wings2 ventit adnak, nincs motorhangja ( : - illetve később teszteltem, bizonyos szögben tud valamit kitolni, de vízszintesen/függőlegesen nem -
pure power 11-ről van egy szép ák-s vélemény, valami ilyen:
coil whineos mint a picsa@
( :
ki kell fogni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) #31600896 válasza elder troll (#3) üzenetére


#31600896
törölt tag

"Szoktam azzal poénkodni, hogy a BQ az fsp fos ventijeiből él meg."

Másoknak ne nagyon süsd el ezt a poént. :D

Nekem volt régen egy FSP Hexa tápom (400W). Agyon volt akkoriban dícsérve, gondoltam veszek egyet az akkori konfigba. Hát utoljára vettem, mert kerregett a ventilátora, mint egy rossz kávédaráló, plusz ciripelt a táp. Mennie kellett.
A jelenlegi BQ Pure Power tápom hangját 2 év elteltével sem hallom, a venti frankó, táp se ciripel.

(#17) Chaser válasza #31600896 (#16) üzenetére


Chaser
titán

pedig pojjén' ( :
lehet félreérted
arra gondol a bq-nak azért megy a szekér, mert az fsp gyenge minőségű ventijei helyett jó minőségűt rak bele, nyugodtabb ventiszabályzással
de ha az fps-nek ez magától sikerülne, akkor a bq-nak nem sok keresnivalója lenne a piacon
napokban ugrott be egy hexa 85+ pro, semmi cw a tápból, venti átlagos - nekem hangos, de átlag gépben elmegy, persze idővel ki tudja, de idővel sokkal drágább tápok ventije is be tud tojni/kerregni -
seasonicokban alapból hitvány venti van pl, az is erősen ki kell fogni kategória már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) NKing válasza Chaser (#17) üzenetére


NKing
tag

"a bq-nak nem sok keresnivalója lenne a piacon" Azért a BQ nagyon erős marketingben is - szépen tolják influenceben, a márka is erős a laikusoknak is érthető üzenettel (Legyen csönd oszt jóvan! :DD ), ami főleg a gamer/enthusiast vonalon jól jön nekik - míg a Fortron elég "szakmaira" veszi a megjelenését, gondolom más is a vásárlói bázisuk.

#15 Chaser:
Érdekes, hogy mondod ezt a motorhangot, ilyet már én is tapasztaltam BQ ventiknél, de szerintem az nem motorhang, hanem valami rezonancia lehet a venti elektronika rögzítésénél - ugyanis sok esetben fordulatszámváltásnál van, hogy teljesen eltűnik az az enyhe zúgás és nem is jön vissza. Már csak azért is, mert a BQ szereti ezeknél a ventiknél alkalmazni a gumi/puha műanyag rögzítési pontokat, ami az ilyen rezonanciákat néha elnyeli, néha meg rá is segít - és nagyon számít, hogy hova és hogyan van rögzítve az a venti... én azt mondom, ez is pech-faktor és ki lehet fogni. :B

[ Szerkesztve ]

(#19) #31600896 válasza Chaser (#17) üzenetére


#31600896
törölt tag

Keményen félreértettem. :D Ez a BQ táp eddig a leghalkabb, ami valaha volt nekem.
FSP Hexa, XFX Pro, utána az XFX TS, és BQ Pure Power 11 ebben a sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#20) Chaser válasza NKing (#18) üzenetére


Chaser
titán

amit én hallottam hasonló mint a cw, és simán kihallom este, mentek is vissza ahonnan jöttek
tolják a marketinget, de igazság szerint azonos árszegmensben általában van jobb választás, ha az fsp nem fél munkát végezne kisebb piacuk lenne az biztos

Miki-B
kevés igazán halk táp van, nekem ez az első amire azt mondom na ez halk, tényleg halk - sőt mi több, néma 300w-ig, bár ennek is hallok némi motorhangot ha megy a venti és semmi más nem menne, de olyan meg nincs -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Aprósólyom válasza elder troll (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem csak a szar ventiből. Amikor én vettem a Straight Power 10-t a 80+ Gold specifikáción belül is a legjobb hatásokúak közé tartozott amiket megnéztem kb 20-30k között.
Tier listekben és hozzászólásokban is olvasgattam, hogy nem volt FSP megfelelője.

20%/80% terhelésen mindegyiknél jobb hatásfokú volt akkor, amiket átnyálaztam és talán még az 50% terhelésen is talán ha 1-2, ami ugyan azt tudta, mint a BQ.
(Persze 1-2% beszélünk, de az is valami, ha szinte ugyan annyiba kerülő tápokat hasonítok össze. Nem is a fogyasztás a lényeg, hanem a tápon keletkező hő.)
A Gold-on belül olyan jó a hatásfoka a Straight Power 10-nek, hogy majdnem kaphatott volna eggyel jobb plecsnit.
Azóta nem nagyon követem a tápok világát, csak az csapódik le nekem, hogy eléggé túl vannak hypolva az echte táp márkák, amit ki is használnak árazáskor, miközben ovlastam már olyat, hogy egy sorozat a Seasonicból is tele volt hibás ventikkel és hiába volt drága, nagy hatásfokú, zavarta a tulajokat a zaja.
A BQ pedig szinte a legjobbak között van ventikből, szóval, úgy érzem jó az nekünk, hogy csináltatnak a saját nevük alatt tápokat.

Jevons paradox

(#22) Aprósólyom válasza Chaser (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Be quiet tápok közül már az alsó szegmensben is elég sok olyan van, ami 60-70%-os terhelésig csak 10dB körül van.

Jevons paradox

(#23) Chaser válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


Chaser
titán

ez a ráírom hogy 10dB azért nem annyi legtöbbször, de többséghez viszonyítva bq-nak jó ventivezérlése van az tény
viszont onnantól hogy "cw-zik" a venti nekem teljesen mindegy mennyit pörög, este kihallom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Aprósólyom válasza Chaser (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bármit rá lehet írni igaz, de abban hamar belebukik egy cég, és nem egy kínai noname márkákról beszélünk, aminek mindegyik ha egyik napról a másikra eltűnik....
Ráadásul sok neves márka rá se írja a zajterhelést.... FSP-nél simán találni olyan tápot, ahol kutatva se találni a zajkibocsátást.

Jevons paradox

(#25) Chaser válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


Chaser
titán

nemrég silverstone tápot hoztam haza, nem is tudom, talán 15dB-t hazudnak rá, alsó hangon 30db, jóindulattal ( :
ventiknél ugyanez, ráírnak valamit saát mérési módszerük mellett
na innentől kezdve mint az ótók' fogyasztása
ezt ha egy független szaGértő mérné - akit lepénzelni sem lehet -, akkor lenne érdemi, és mindig azonos körülmények mellett
addig vagy igaz/vagy full kamu/esetleg közelít, de bármi lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) wattafaka


wattafaka
senior tag

Szinte tökéletes. Már csak egy hybrid gomb hiányzik. Bár lehet alapból olyan halk, mint máshol a halk üzemmód.

(#27) Aprósólyom válasza wattafaka (#26) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hidd el: olyan halk, hogy nem lehet hallani, hacsak ne úgy helyed el a gépházat, hogy a füledtől konstans 5-10 cm-re lenne a táp. :DD Én tapasztalatból mondom.
Egyébként a Be quiet! honlapján találsz egy általános leírást, a tápokról, hogy miért nem terveznek félpasszív, passzív tápokat: [link]
Nem hülyék dolgoznak a Be quiet!-nél ebből is nagyon jól látszódik.
Ezen a linken egy tucatnál is több témában írnak, mit miért: [link]

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#28) PuMbA válasza wattafaka (#26) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hiányzik. be Quiet tápom van, 300RPM-en pörög benne a 14 centis venti és csak 20cm-ről hallatszik hangja este, síri csendben, becsukott ablakok mellett, azaz hangtalan :) Senki sem gépezik úgy, hogy a füle 20centire van a táphoz.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chaser válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


Chaser
titán

igen, az mondjuk érdekes szösszenet
de nem hülyék dolgoznak a corsairnél, seasonicnál, stbstb-nél, ahol mégis van passzív táp ( :
és a bq!-val ellentétben már régóta 7-10 év garok is repülnek emellé a tápra, a mindig aktívan járó bq! tápokra meg max 5
ezt amodellt kivéve én még nem láttam 10 év garos bq! tápot
szóval ez egy kicsit faramuci, sztük sz@r ha passzívan jár a táp, de nem d8pla gart adnak a riválisokhoz képest hanem feleannyit - még a straigt power 11-en is annyi van, ez volt az egyik amiért lepasszoltam, az ugyanannyiba kerülő fractalomra 10 év gar van, tud passzívan járni és biztos nem halkabb a bq, áruk ugyanannyi, miről is beszélünk?:) -
((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) NightGT


NightGT
senior tag

Ma már egy Arctic P sorozatú venti is tudja azt, hogy 600-700as fordulatig effektíve hangtalan. Vagyis: 50 centiről, csendes szobában, akár még érzékeny füllel sem hallható. Nyitott házban SEM. A BQ belépő ventijei is tudják ezt évek óta, mások szintén...ennek kéne a minimumnak lenni. Igazából nem kellett a szemét ventikkel már 10 éve sem szenvedni.

Persze tápokba sokszor kerül bulk akármi, vagy ipari, ahol a hang kérdése az utolsó. Kivéve pl. pont a BQ, az a PurePower-be már biztosan sajátmárkást rak - de még a bulk System Power-é is gyanúsan úgy néz ki, mint egy PureWings.

Én is cseréltem a HongHua, vagy milyen ventit, egy Bitfenix Formulában: egy BQ PureWings-re. Azóta néma a gépem, az volt az utolsó, idlében valami minimális hangot kiadó venti. És mennek évek óta 24/7, gép ON az ágy mellett, mukk sincs.

A prémium BQ ventik (SilentWings) pedig egészen min. 200ig tudnak stabilan forogni, és a jobb tápjaikban az van. Meg nekem a gépemben is van egy, 140es. 800ig néma, 1000nél olyan, mint egy minimális szellő, amin csukott ablakon át alig veszel észre. Egy ilyen venti pedig biztos jobb lesz loadon, mint a félpasszív tápban az akármilyen Delta ;)

Speed is the only truly modern sensation

(#31) Chaser válasza NightGT (#30) üzenetére


Chaser
titán

"Ma már egy Arctic P sorozatú venti is tudja azt, hogy 600-700as fordulatig effektíve hangtalan. Vagyis: 50 centiről, csendes szobában, akár még érzékeny füllel sem hallható. Nyitott házban SEM"
ez biztos nem igaz, legjobb hűtők sem tudják, nemhogy a filléres arctic
átlagtól ugyan jobb a hallásom, de egy 120/25-ös ventit 600rpm+ fokozanál már ildomos lenne 50cm-ről átlagos hallásúnak is hallania
de az egész ott bukik el ha hangja van a motornak
fentebb mondtam nemrég két db csúcskategóriás silent wings3 volt nálam, 140-esek, mindkettő motorhanggal, amit bőven 50cm "felett" is hallottam - hasonló mint a cw -
na ha ez a prémium, akkor rohaggyon' rájuk:)
hozzátéve, hogy a szintén bq! fapados pure wings2 amit a hűtőhöz kaptam nem csinál ilyen "cw" motorhangot

szerk:
barátom is elhozta az egyik sw3-asát, szintén cw-zik
yt-on találtam egy videót, sw2-eseknek nem volt ilyen hangja, de sw3-asoknál nem csak nekem tűnt fel a nyávogás a motorból

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Novver válasza #31600896 (#16) üzenetére


Novver
senior tag

Nekem egy Corsair HX650 volt ami irgalmatlan hűtővel jött, még valamikor 2007 környékén.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.