Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ehhez a laphoz még nincs kint :) [https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#BIOS]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) E.Kaufmann válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ehhez se, pedig nem volt olcsó :W
B450 I AORUS PRO WIFI (rev. 1.0)
De türelem rózsát terem, vagy nem...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) BoB válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


BoB
veterán

De nem volt drága sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) E.Kaufmann válasza BoB (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én még életemben nem költöttem 20-nál többet új lapra, most is csak azért mert ITX. Asrock hasonló tudású cuccához képest meg nem volt olcsó. Örüljünk amúgy, hogy az AMD ilyen időkben is dolgozik, reméljük a lapgyártók fejlesztő/tesztelő részlege is aktivizálja magát hamarosan.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Sokra megyek vele, még ha a képen is látható B450M-Pro4-em is van, mert az előző, decemberi biost is csak Matisse-hoz ajánlják, és gyaníthatóan az új AGESA-ra épülő, valamikor érkezőt szintén. (És R5 2600-am van, így nem tudom, hogy esetleges bios update után működőképes maradna-e a lapom.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) Yany


Yany
addikt

Most a lapommal kicsit úgy érzem magam, hogy ami működik, azt ne javítsuk meg. A gépem megy, teszi a dolgát, perpill. nincs késztetésem feltenni. Azért jó, hogy haladnak a dolgok...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) solfilo


solfilo
veterán

Nyugalom, MSI B450M Mortarhoz sincs még kint. :)

solfilo

(#8) kovsol válasza Yany (#6) üzenetére


kovsol
titán

Én is így vagyok vele. A mostani BIOS tökéletesen működik, az meg hogy mondjuk pár másodperccel gyorsabban indul meg hasonló javítások teljesen hidegen hagynak.

May the Force be with you!

(#9) apatyas válasza Trailblazer (#5) üzenetére


apatyas
Korrektor

+1 pepitában, 2400G

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#10) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Vajon ezután majd tudok futtatni 32 bites VM-et a 64 bites host-omon? :U Nem mintha nagyon kellene, csak érdekes, hogy ez a hiba még megvan...

(#11) Trailblazer válasza apatyas (#9) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valaki merész azért írhatna valami bíztatót vagy épp csüggesztőt, hogy megy-e az update nem ajánlott cpu mellett...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) Steven


Steven
addikt

Remélem a beépített EDC 1 "feature" -t nem vették ki :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) M@cika válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Az Asrock minden BIOS-hoz odaírja, hogy NE telepítsd, ha nem 3000-es szériás procid van.
(nem mintha nem működne, de tök felesleges)

Nasit a kis fehér medvének!

(#14) Trailblazer válasza M@cika (#13) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát ez azt jelenti, hogy megfrissíthető a bios nem támogatott cpu-val is? Én nem mertem eddig az enyémet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15) Televan74 válasza Trailblazer (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem Steel Legend -en fent van a Mattise bios.Nincs gondom vele.Pedig a 3600X után visszakerült a 2600 -as proci. Nem volt downgrade. :)

Várom az újat,azt is felteszem. ;]

M@cika -nak igaza van, védi magát a seggszikla! Mosom kezeimet,ha mégis felteszed és nem jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Trailblazer válasza Televan74 (#15) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez még mindig nem válasz a kérdésre, hogy maga a megfrissítés folyamata igényel-e Matisse cpu-t.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17) ggg1 válasza Trailblazer (#16) üzenetére


ggg1
aktív tag

Az ezres sorozatú első generációs Ryzenek szoktak kiesni a támogatásból, ha nem elég nagy méretű az eeprom (flash) az alaplapon, a második generációsok maradnak.
Maga a frissítés nem igényel újabb cpu-t, ha a gép beindul, frissíthető, inkább olyan van, hogy régebbi cpu kell az új bios-ra frissítéshez, ha a Te új cpu-d nem támogatott az alaplapon lévő régi bios által, és nem indul a gép.
Olyan előfordulhat még bios frissítésnél, hogy esetleg egy adott lapnál nem lehet a legújabb biosra frissíteni egyből, hanem először egy régebbi köztes bios-t, majd aztán a legújabbat, de ezt a gyártó az adott esetben jelzi.

(#18) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg a ComboAM4 sorozat összefogja a régi és új procik támogatását, gyakorlatilag a gyártók szerintem nem érezték elég kiforrottnak, és régi procihoz nem ajánlották, újhoz meg muszály volt feltenni, ha jól gondolom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) Synthwave válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, nekem is már csak ahhoz kell.

----------------------------------------------------------------------

(#2) solfilo: A MAX-hoz már igen. Szerintem nemsokára esedékes az is.

----------------------------------------------------------------------

(#5) Trailblazer: Az enyémen alapból a 3.80-as (nem elírás) BIOS volt, és hibátlan benne az R7 2700. Egyedül a Realtek LAN dobál néha, de az ugye a Mortar MAX-szal is megvolt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Trailblazer válasza ggg1 (#17) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem mozgok idegenül a bios-frissítés világában, viszont tavaly év végén váltottam Intelről, ott pedig nem volt soha ilyen, hogy csak a legújabbat említik meg, és a régebbiekhez nem ajánlják az update-et. (Persze ez a túl gyakori foglalatváltások miatt is így volt, kvázi ha kijött valami újabb, cserélhetted a lapot is alatta - kis kivétellel.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) Tengri


Tengri
senior tag

Ez az új frissítés mindenhol BETA verziós BIOS-ként jelent meg?

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#22) Balazs_ válasza Tengri (#21) üzenetére


Balazs_
aktív tag

MSI B450M-MORTAR-MAX-ra nem béta ami PI 1.0.0.5-ös.

(#23) Tengri válasza Balazs_ (#22) üzenetére


Tengri
senior tag

Sajnos az X570-eknél (ahol már megjelent) mind BETA.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#24) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Asrocknál megint 3 hónapot kell majd várni?

(#25) Televan74 válasza Atom_Anti (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem kapkodják el az biztos. De hát tudjuk,a jó munkához sok idő kell. A sz@rhoz meg még több. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) solfilo válasza Synthwave (#19) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, 1-2 hét és jön ez is, ABBA és társai is pici csúszással jöttek sima Mortarra. 2400G van benne, nem izgulok. :D

solfilo

(#27) kaszas19


kaszas19
senior tag

Version7B79vH5
Release Date2020-04-28
File Size14.2 MB
MSI X470 Gaming Plus Max alaplap már meg is kapta az új bios-t. :)

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az Aorus lapomra még nincs. Mondjuk nem tudom, hogy javít e bármit is egy 2700-es Ryzennél. Esetleg a ram támogatás lehetne acélosabb.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

MSI B450M Mortar MAX alaplapot választottam a konfigomhoz, R3 3200G Processzorral. Sajnos még nem tudom összerakni, memóriára várok. Azt néztem az alaplap dobozán, hogy a lapon gyárilag a "7B89v20" BIOS van. Ez már kezeli a Processzoromat, vagy frissítenem kell? Az alaplap oldaláról az derül ki, hogy ez 2019-07-02 kiadású BIOS, és van ez után 7 frissebb... Nyilván, ha elindul, akkor is frissíteni fogok, csak a kérdés elindul-e a gyári biosszal az R3 Processzor?

Köszönöm!

Üdv.:
Zsolt

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#30) Peter Kiss válasza Julot (#29) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#31) kaszas19 válasza Julot (#29) üzenetére


kaszas19
senior tag

Ha megnézed a gyártó oldalán a CPU support részt akkor rá jössz hogy simán menni fog azzal a bios-al.
RYZEN 3 3200G 7B89v20.zip

(#32) apatyas válasza Julot (#29) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na jóvan, az ilyenekre mindig utolsónak nyomom meg a válasz gombot, mire mindent leírok..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) Julot válasza kaszas19 (#31) üzenetére


Julot
aktív tag

Ó, ezt nem néztem, nem is tudom miért, pedig kézenfekvő... Elnézéseteket kérem, figyelmetlen voltam!

Köszönöm mindhármatoknak a segítséget ( Peter Kiss, apatyas - neked is, tudod a szándék a fontos! )

Annyit még kérdeznék, hogy ahogy tervezem, felraknám rá a legfrissebb Biost. Érdemes?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#34) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ha frissitem a BIOS-t (msi b450 tomahawk max), elveszik barmilyen beallitasa? :R

OK

(#35) kaszas19 válasza Julot (#33) üzenetére


kaszas19
senior tag

Rajtad múlik.
Ha valami nem klappol akkor érdemes.
Már tudnám én is frissíteni a bios-t de minden oké a géppel ezért még most nem teszem meg.
Bár nekem az eggyel előtte van annak ami most jött ki.

(#36) FoxiestFox válasza Synthwave (#19) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem (képen látható Asrock deszka) 3.30-cal jött, és nem dobál lant, tök elégdett vagyok vele.
Pedig olcsó kis lap, és elszaladgál vele 4.2-n az R2600.
Mondjuk a VRM bordák kaptak egy kis külön levegőt, mert a helyzet forró kezdett lenni. ;]

(#37) Trailblazer válasza FoxiestFox (#36) üzenetére


Trailblazer
addikt

És mivel hűtöd 4.2-n?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38) FoxiestFox válasza Trailblazer (#37) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Freezer 34-et használok.

(#39) Silεncε


Silεncε
őstag

Asus PRIME B450 Plus-ra sincs kint, mondjuk ha kint lenne se érdekelne, miután valamelyik korábbi frissítéssel a fakezű Asus kódereknek sikerült valahogy eltüntetni az AMD-V-t a procimból (ez nem vicc, az UEFI-ben be volt kapcsolva, a winben pedig meg azt mutatták a programok, hogy a proci nem is támogatja az utasításkészletet). UEFI update megoldotta, azóta meg mintha input lag lenne az egeremen... :W

[ Szerkesztve ]

(#40) Peter Kiss válasza Silεncε (#39) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

MSI B450 Mortar Max-om van, az is ilyen, ha be van kapcsolva az AMD-V, akkor nem támogatottnak írja minden, de ettől függetlenül rendben van.
Érdekesebb, hogy mikor be van kapcsolva, akkor a BCLK nem 99.9 MHz, ahogyan lenni szokott, hanem 95-97 MHz-es értékeken billeg, ezt a részt elég érdekesen oldották meg. :U (3400G-m van.)

(#41) Synthwave válasza FoxiestFox (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt fix 4,1-en (1,3625 V, de szerintem menne lejjebb, csak erre közel sem szántam annyi időt, mint az MSI-re) megy vele az R7 2700 (SMT-vel), nem rossz, de a Mortar MAX-omban a 3600-as Ripjaws V-ök 3200/C16-ot mennek, ebben meg csak 2933/C16-ot, hiába vettem fel a SoC-ot 1,15 voltra, load line calibrationt meg nem találtam (mondjuk a PBO-t se) – de legalább minden hűsi. Meg hát az MSI BIOS komolyabb.

Nekem mindkettő dobálja a LAN-t. Gondolhatod, hogy milyen öröm fogott el, amikor a MAX-nál ezt tapasztaltam, aztán csak ezért vettem az ASRockot, hogy hátha nem...

Ha nem jön a BIOS update vagy nem oldja meg, már azon is elgondolkodtam, hogy olyan B450-et szerzek, amin Intel LAN van...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) Silεncε válasza Peter Kiss (#40) üzenetére


Silεncε
őstag

Na igen, csakhogy ezt úgy sikerült, hogy VirtualBox-ban is hibát dobott, ha 64 bites VM-et akartam indítani az utasításkészlet miatt, szóval valahogy tényleg elérhetetlenné tették. Örültem akkor, mert pont kellett volna valamiért VM...

Arról már nem is beszélek, hogy melyik idiótának jutott eszébe, hogy spóroljunk 1cm-et a szélességen, így a lap jobb oldala lóg a levegőben, mert kisebb lett mint a szabvány ATX :W :W Azóta a gép porosodik, az egérlagg miatt használhatatlan, majd rápróbálok esetleg ezzel javul-e, de kétlem

[ Szerkesztve ]

(#43) FoxiestFox válasza Synthwave (#41) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztos, hogy nem a routered vacakol?

(#44) Synthwave válasza FoxiestFox (#43) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Felvetülne a kérdés, hogy akkor a netes asztali gép és a melós lapi miért nem csinálja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) ggg1 válasza Synthwave (#41) üzenetére


ggg1
aktív tag

És a 2933-on nem tudsz elérni jobb időzítéseket semmilyen paraméterben? Nem biztos, hogy csak a cas latency a mérvadó. Nekem volt már, hogy több paraméterrel játszottam, és utána mindig ram sebesség tesztet néztem (read/write/copy), és volt, hogy más időzítési paraméterekkel úgy gyorsult 20%-ot, hogy a CL ugyanaz volt, azért ha jelentősen csökken az órajel, akkor illene neki valamiben javulni időzítésekben.

Igen, amit a kolléga írt a lan ügyben, azt én is megfontolnám, próbát egy másik switch-csel, meg másik lan adapterrel, például egy usb-ssel. Én nem cserélném le az egész alaplapot egy ilyen lan-hiba miatt, egy usb-s lan adapter sokkal egyszerűbb lehet.

(#46) sb válasza ggg1 (#17) üzenetére


sb
veterán

Itt nem a támogatás hivatalos kiesése a gond, a kompatibilitás miatt írják ki, hogy NE frissítsd újabbra. Ez azért egyrészt elég szokatlan. Újabb bios-ok ha hivatalos támogatás van (az is kb. egyedi, hogy most régi procikat kiszórnak a méret miatt) akkor ilyen gond nem szokott lenni. Csak bugok tűnnek el a biosokból rendre.

Szóval az Asrocknál ez azért merőben új és nyugtalanító húzás azzal együtt, hogy rengeteg meredekebb dolgot megcsináltam már én is.

Árulkodó, hogy 3.X (talán 3.3 felett?) a komolyabb opciók 80%-a eltűnt a biosból. Vélhetően ez is azt mutatja, hogy nem működik minden (extra) frankón az új biosokban.
Leveleztem a supporttal, mert szerintem nem oké, hogy a feature-ök nagy része eltűnik egyik napról a másikra. Azóta 2-3 verzióval fentebb vagyok és nem jöttek vissza. A support le se szart. Downgrade-elni nem lehet, linketek egy olyan frissítőt amivel lehet de nem volt elérhető a link. Azóta nem is válaszoltak.
Azt elsőre megjegyezték, hogy miaf*sznak frissítettem ha nincs Zen2-őm... talán mert olyan bios volt amihez még nem volt odaírva, hogy NE frissítsd... és volt benne procin kívül más javítás is. Búnuszként ha Zen2-re váltanék akkor sincs ott a sok eltűnt opció.

Szóval szerintem itt valami szar van a háttérben... nincs gondom egyébként azóta sem a géppel, de csak a megmaradt funkciók mellett nyilván (újabbat már nem mertem feltenni hátha eltűnik még ez-az), ill. nagyon régóta használom a lapjaikat, kifejezetten jók voltak. De itt ez a hozzáállás azért elég egyedi jelenleg szvsz.
És akkor a több hónapos megjelenésekről ne is beszéljünk amit mások említettek.

Van mellette egy Giga A320 lapom is, ott jön az összes frissítés azonnal és semmi hasonló feature-downgrade vagy warning sincs, sőt!

(#47) Goblin12


Goblin12
őstag

Az MSI MEG X570 ACE-hez már előző hónapban megjelent, de nem raktam még fel.

(#48) Gyuri27 válasza sb (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

A bios mérete a gond. A gyártók nem számoltak azzal, hogy laza 3-4 generációt kell kiszolgálni.
Maga az uefi egy terjedelmes vacak. Szép szép csak ugye minek.
Az msi is úgy oldotta meg mogy jöttek a max lapok dupla akkora 256 megányi bios chippel.
Lesz itt még gond ha a 4xxx is megy majd 450-ben pl. Mert azoknak is kéne hely.

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) E.Kaufmann válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jaja, 256 megaBIT-nyi, ami 32 MByte, szóval az anyucikáját minden gyártónak, aki 2020 környékén még kevesebb flash memót rak a lapjára.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) Dißnäëß válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


Dißnäëß
veterán

ASUS TUF B450M-PRO GAMING -nél sincs még az új. Annyira nem is sürgős, R5-3600, de tökéletes minden.

128Mbit-es BIOS, de multilanguage, azaz többnyelvű. Gyanítom, hogy a 4xxx bevezetése után lesz (vagy lehetne) annyi eszük, hogy az angolt meghagyják, a többit kidobják és marad hely értelmes kódnak az új procikhoz.

Én egyébként lehet nem váltok 4xxx-re később sem, DDR5-öt megvárom és majd akkor lépek egy nagyobbacskát, ezt pedig megőrzöm szervernek. Talán ez a legcélszerűbb, mert most ebbe beletoszni egy 4xxx-et, nem tudom... aztán kiderül, hogy ez-az mégiscsak jobb lenne egy újabb chipsettel (PCIe 4.0 stb), és mire azt meglépem, téphetem a hajam, hogy óbakker, itt lebeg a fejünk felett a DDR5 :) Szóval kicsit most elagyaltam azon, hogy így erre a mostani kombóra rálépve kell-e nagyon ugrabugrálni tovább, de úgy gondolom-érzem, egyelőre nem. :N

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.