Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

>Tudom, hogy ez soknak tűnik, de én nagyon örülnék ha még ennyit be tudnék állítani csatasorba november közepéig.

Folyton az az elégedetlenség ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) zarayg


zarayg
aktív tag

oszt azé' megcsillan a gétéjaöt? ;]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#3) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Jó lenne egyszer egy ESXi infrastruktúrát élőben, üzem közben is látni. A suliban még említés szintjén sem ismerjük, mindössze a szorgalmasak néznek utána, és próbálgatják.

Mondjuk az a 2TB memória... Nem semmi! :D

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#4) Gdi válasza mbalint987 (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

"Mondjuk az a 2TB memória... Nem semmi!"

virtualizált, adatbáziskiszolgáló(k).. ebben a halmozottan hátrányos helyzetben azért elröppen az. Még akkor is ha all-flash storage van mögötte... kell a cache :)

Szabadidőben mehet a Monero farm :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) sonar


sonar
addikt

2 TB memória nem túlságosan sok.Relative új vasaknál és ahol van is pénz az igényes kialakitásra ott nem sok.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) frescho válasza Gdi (#4) üzenetére


frescho
addikt

Ezen VM-ek vannak, DB-ből csak olyan ahol nem számít az átviteli sebesség. A memóriát a VM-ek eszik meg. Van pár száz...

sonar: Most kb. ezek a gépek érik meg ár/értékben. A license nagyon drága. Nem véletlenül írtam, hogy tűnik. A DB gépekben is 256GB van 3.2TB-os NVMe-vel. Van amelyikben kettő van ez utóbbiból. De így is akad amikor jó lenne még több memória/SSD.

mbalint987: Otthon is össze lehet rakni. Kell hozzá vagy egy erősebb, vagy 3 gyengébb gép ha cluster funkcionalitást akarsz tesztelni. A license ingyenes 30/60 napig szoftvertől függően és egy újra telepítés után lehet tovább kísérletezni.

Amivel már el lehet indulni: x86 2 mag, Intel ethernet vezérlő (van más is, de akkor lehet reszelni kell) SATA vinyó (60GB már tökéletes) 4GB memória. De én egy node-nak inkább 8GB memóriát adnék és 200GB+ HDD-t, hogy több VM is elférjen.

A legolcsóbb játszóterem amivel már elég sok dolgot ki lehetett próbálni:

- Phenom II (X6, de X4 is megteszi)
- 32GB memória
- 80GB SSD és 1TB HDD

Erre fel lehet húzni egy ESXi-t. Arra két VM-ben (10-10GB RAM, 2 mag, 200GB HDD nested mód) még 2 ESXi-t. Kell még egy vcenter és kész a cluster. CSak arra kell figyelni, hogy mondjuk HA tesztnél ne a fizikai ESXi-t rugja ki az ember :D

Syl: Ha teljes VMware farmhoz nézem, akkor már nem volt olyan nagy upgrade. De jön még 3 gép és a mostaniból is beröffentjük a hibásat is. Elég lesz a szezonra talán.

https://frescho.hu

(#7) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kis vas ! Én csak szerény 24x15TB- os SSD- kkel szerelt storage gépeket ellenőrizgetek :DDD

(#8) mbalint987 válasza frescho (#6) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Volt itthon Phenom II X4-es gépem, de az ESXi közölte, hogy nem ismeri a processzor mikrokódját, úgyhogy nem indulna el. Kilőttem belőle a mikrokód ellenőrzést, erre nem ismerte az Ethernet vezérlőmet (valami Broadcom cucc volt). Azóta nem szenvedtem vele; abból a 15k-ból (amibe a gép került volna) inkább kap majd a laposom egy nagyobb SSD-t meg még RAM-ot, és virtualizálom az ESXi-t (akár többet is).

Amúgy van itthon két 775-ös lapom, bennük két Pentium Dual-Core procival, lehet veszek hozzájuk valami olcsóbb RAM-ot, meg valami vinyót, és azokon is tesztelgetem a dolgot (esetleg a Dual-Core helyett egy C2D-t kapnak).

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#9) Gdi válasza mbalint987 (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

Tegyél fel egy VMWare Workstation 30 napos trial-t, arra tudsz ESXi-t telepíteni :D
Ha nem valami tohonya géped van, akkor a dupla overhead miatti veszteség nem lesz idegőrlően érezhető. A VT-x-et is csak virtualizálni tudod erre a "harmadik szintre", szóval készülj fel előtte lelkiekben.

fun sztori: egyszer szórakozásból csináltam egy hyperv-ben lévő windowsra telepített vmware workstationban futó esxi-t, ami kapott egy win98at. aida64 benchmark adott egy közel fél petabyte/s-os írási memória benchmarkot. Na még ezek után mondja valaki, hogy a virtualizálással sebességvesztés van.

Szerk: megtaláltam róla a képet.
Szerk2: ja igen, a -25ns késleltetéssel az időutazás része is kipipálva.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) frescho válasza Gdi (#9) üzenetére


frescho
addikt

Uhh. Látom vannak itt nálam elvetemültebb emberek. Eddigi legjobban megcsavart ötlete ez volt: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#11) sonar válasza mbalint987 (#8) üzenetére


sonar
addikt

775-ös lapokba belemennek a Xeon-ok (771), ha támogatja a lapod akkor érdemes lenne körülnézned a HW piacon. Ár/érték arányban elég jó businesseket lehet kifogni. ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12) frescho válasza sonar (#11) üzenetére


frescho
addikt

UGyan én írtam a Phenom II-őt, de Sandy Bridge alatt már nem indulnék neki. A 771 felett eljárt az idő és gyakorlatilag nem olcsóbb.

https://frescho.hu

(#13) sutszi


sutszi
veterán

Érdemes nézegetni az 1366-os workstation gépeket. Nemrég sikerült vennem egy Dell T3500-at, hozzá 12GB RAM meg egy X5670. Eddig 55 ezer körül van a költségem. Még jön egy pendrive meg egy 1TB-os HDD. Az kb plusz egy 10-es. Sokat nem értek hozzá, de pont tanulgatni akarom egyrészt. Másodsorban, egy NAS VM-et szeretnék építeni. Egyelőre csak a torrent letöltögetés és fájlmegosztás feladatokkal... Aztán persze jöhet a többi gép.

Ezt az ESXI licence dolgot nem értem. Regisztráltam egy accountot, és letöltöttem az image-t. A telepítéssel már ismerkedtem. Van ez a 60 nap ingyen, de utána hogy van? Regisztrálom és használhatom ingyen? Van ez már fizetős?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) Gdi válasza sutszi (#13) üzenetére


Gdi
senior tag

60 nap után venned kellene licencet. Elméletileg.
Amúgy van a Vmware Player, az 1 virtuális gépet tud futtatni (per ablak), kevés extra vm szolgáltatással... de több példányban el tudod indítani más-más guesttel... hosszabb távra az lehet megoldás még.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) sutszi válasza Gdi (#14) üzenetére


sutszi
veterán

Player nem jó. Egyrészt ESXI-vel akarok ismerkedni... Másrészt azt szeretném ha mindezt "élesben" az otthoni rendszerek kialakítása közben tudnám megtanulni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#16) Gdi válasza sutszi (#15) üzenetére


Gdi
senior tag

jaj várj, félreértettem... szóval ESXI (maga a hypervisor) totál ingyé' van.
VCenter a fizetős a clusteres szolgáltatásokhoz.

De egy ESXI-t amire ránézel egy VSphere klienssel, azt akármeddig nyúzhatod.

a "workstation" dolog összezavart :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) frescho válasza Gdi (#16) üzenetére


frescho
addikt

Az ESXi-hez ha regsiztrálsz van ingyenes licenc. Addig és ott használod amíg akarod. Szóval mehet productionba is.

DE! és ez direkt nagy DE! Ezzel nem fog menni semmi cluster dolog és az api is limitált. Arra jó, hogy egy géped legyen amin az alapokat ki tudod próbálni és futtathatsz rajta annyi gépet amennyi elfér. (Van még CPU socket limit ha jól emlékszem, de nem hiszem, hogy 4 foglalatos szervert hajtanál otthon.)

Ha ki akarod próbálni a cluster funkcionalitást (migrálás, HA, automatikos erőforrás elosztás = DRS, vSAN...) akkor ezzel nem fog menni. Akkor 60 napig használhatod licenc nélkül. Ugyanez van a vCenterrel (management-hez kell, ez a cluster vezérlője erősen egyszerűsítve, mert a funckiókat az ESX-ek tudják) Ha tanulni akarsz, akkor rendszeres reinstall. Vagy lehet reseteleni a licneceket is, akkor újra számol 0-ról, de ez nem tudom mennyire legális.

Az említett 12GB-ba belefér két nested ESXi, vcenter, pár kis linuxos gép és lehet velük játszani. Mondjuk 1 storage, 2x loadbalancer, 2x DB, 2x web és egy valamilyen kis management/teszt gép. Ezek nekem 16GB-on i7-2600-zal simán mentek. 32GB-tal meg sokkal többet is b lehet súvasztani, csak bootnál nagyon teker, érdemes időzített elindulást beállítani.

https://frescho.hu

(#18) sutszi válasza Gdi (#16) üzenetére


sutszi
veterán

:D Ja, igen. Erre gondoltam. Bocs, azt meg én néztem be, hogy itt a clusterezésről ment előtte a diskurzus. Azt egyelőre nem akarom próbálgatni. A maximum, hogy az ESXI-n futó gépeket tudjak kezelni. Illetve tudjam őket exportálni és importálni. Ebből is elég ha offline vannak a gépek. Ja és egy host csak. Nekem nem ez a fő csapás irány szakmailag ez inkább kitekintés, kis hobbi dolog. Ezért csak néhány dolog érdekel belőle.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.