Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

"Ha bűnöző vagy ne tarts mobilt."

Ennyi. :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) frescho válasza whiz (#1) üzenetére


frescho
addikt

Raadaskent ne tarts szamitogepet es a net szolgaltatasainak 90%-at is keruld el, mint ordog a tomjent.

Sajnos a megfelelo hatosagainknal nincs vagy legalabbis nagyon keves a hozzaerto. Pedig nehany adatbazis osszekapcsolasaval lehetne javitani peldaul az adohatosag eredmenyessegen.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egyébként kikapcsolt állapotú telefont is be lehet mérni, ha van benne akkumulátor.
Ha kiveszed már nem, de én úgy tudom kikapcsolva is küld jeleket a telefon.

Nem biztos hogy ez itt Magyarországon van, de valahol olvastam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) frescho válasza Apollyon (#3) üzenetére


frescho
addikt

Urban legend. Nem kuld jelet a halozat fele. Ki es bekapcsolasnal van forgalom, de kikapcsolt allapotban nincs. Persze ha valaki bele berhelt egy poloskat...

Legalabbis en igy tudom.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az, hogy a Nagytesó figyel, engem egyáltalán nem érdekel. Más dolog az, ami ebben aggasztó.

Van a reklám, mely szerint elküldöm SMS-ben (emelt díjasan) azt számot, amely tulajdonosának hollétére vagyok kíváncsi, és kielégítenek. ;)
Nos, marha jó vicc, de kérdem én, milyen jogon szolgáltatják ki per fütty azt, hogy éppen hol vagyok?
Jogos egyáltalán?
Ha nem, akkor miért nem lép a hatóság az elkövetők lábára?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) sztikac válasza Vakegérke (#5) üzenetére


sztikac
őstag

hollétére vagyok kíváncsi, és kielégítenek.
ha az a bizonyos tulaj engedélyezi :U

(#7) Vakegérke válasza sztikac (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem, de nem ám. A reklám szerint csak egy SMS, és feltárul előtted a titok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Crystalheart válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A szám tulajdonosának előzetesen hozzá kell járulnia, milyen számról érdeklődhetnek a holléte felől. Ofkórz.

(#9) Vakegérke válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha így van, akkor ezt nagyon elhallgatja a reklám.
Szóval elküldök egy jó drága SMS-t, és azt kapom, hogy az illető nem járult hozzá, hogy adatait kiszolgáltassák?
Szép.
A lényeg, hogy kaszálni tudjanak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Móci válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Móci
addikt

Pontosan. Ez arra való, hogy a sok hülye (mert szerintem aki ilyen sms számokra költi a pénzét, az az) küldje a lóvét az idiótábbnál idiótább marhaságokra. Még a reklám is undorító, én legalábbis nagyon utálom az összes ilyen csodát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Drenadar válasza frescho (#4) üzenetére


Drenadar
veterán

Én is úgy tudom, hogy kikapcsolt telefon, ha a hálózat akarja, akkor még poloskaként is használható, ami a telefonon egyáltalán nem látszik. (Lehet hogy hangfal közelében kiderül ugyabár hisz rádióhullámok mindenképpen vannak)

(#12) Crystalheart válasza Drenadar (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az újabb telefonokon van "repülés üzemmód", amit bekapcsolva a telefont semmiféle rádióhullám nem hagyja el.

(#13) frescho válasza Drenadar (#11) üzenetére


frescho
addikt

Urban legend. Ha nincs bepoloskazva, akkor ez nem lehetseges. Gondold vegig:

Ha kikapcsolat allapotban nem megy a vevo, akkor hogyan aktivaljak? Volt ra precedens, hogy egy telefont tobb honap utan kapcsoltam csak be es mukodott. Persze nem volt fullra toltve, mert az akkumlatornak van onkisulese, de barmilyen kis fogyaszto mar regen lemeritette volna.

Tud valaki adni egy linket az emlegetett lokalizalos reklamrol?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#14) Bog válasza frescho (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ahoi,

emiatt a reklám miatt voltam a Mokkában.

kamu az egész, csengőhangokat kapsz 480+ÁFA fogadott SMS-ért heti háromszor.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Dany007 válasza Bog (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Vagyis akkor súlyos következményekre számíthat a T-mobil vagy melyik is reklámozza ezt?

Mert a csengőhang messze nem ugyan az, mint az adott telefon aktuális helyzete : )
Ergo orbitális átbaszás...
És ha ez ennyire nyilvánvaló, mint az is, akkor illő lenne valami bírósági ügyet csinálni. Mondjuk a fogyasztóvédelem, vagy gvh vagy akárkik...

(#16) puttputt válasza Bog (#14) üzenetére


puttputt
őstag

Vagy azt sem.
Poénból lepróbáltuk egy ismerőssel (nagyjából a reklám első megjelenése körül), semmi, azóta sem.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#17) frescho válasza puttputt (#16) üzenetére


frescho
addikt

Egy linketek van a szolgaltatasrol?

Ha letiltod az emelt dijas szolgaltatasokat, akkor nem futhatsz ra a hasonlo cegekre. Mindenesetre szerintem ezek erosen jogi kategoriaba tartoznak.

https://frescho.hu

(#18) Avicularia


Avicularia
veterán

Itt a tre szolgáltatónál van ilyen lehetőség,de csak akkor működik,ha az érintett előzetesen engedélyezi.Akkor le tudod kérdezni a tartózkodási helyét,alkalmanként 2 koronába kerül egy lekérdezés.
Friendfinder a neve.

(#19) Samus


Samus
addikt

Egy kérdés. Egy átlagos telefonban hogy aktiválják távolról a GPS vevőt? Mert az AGPS lényege, hogy előzetesen lekéri a műholdak jelenlegi helyzetét hálózatról (valamiféle mobilnet kell hozzá), így gyorsabban meg tudja találni őket (mivel tudja, hol keresse). Ez mind szép és jó, de ehhez aktiválni kell a GPS vevőt a telefonban, és miután talált jelet, azt továbbítani kell kifelé is. Az egész ott akadt meg számomra, hogy ehhez bejövő adathívás szükséges egyrészt, másrészt egy program telepítve, ami ennek hatására bekapcsolja a vevőt, és küldi a kapott koordinátákat. Létezik ilyen program, a lopott készülék megtalálásához tervezték, sms-t kell küldeni a lopott telefon számára, majd a program válaszban visszaküldi az aktuális pozíciót.
De mindegy, lehet csak magam nyugtatom...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) frescho válasza Samus (#19) üzenetére


frescho
addikt

Szolgaltatoi oldalrol egy wap push (megfeleloen osszerakott SM) segitsegevel tudnak kezdemenyezni. Jo pelda az automatikus GPRS-re az MMSC szolgaltatas, de ugye ott is be tudod allitani, hogy engedelyezed-e automatikusan a letoltest. Egy megfelelo programnal persze minden lehetseges, de azt fel kell valahogy telepiteni a telefonra.

https://frescho.hu

(#21) puttputt válasza frescho (#17) üzenetére


puttputt
őstag

Semmi. Csak a TV-s, sima betárcsázóssal próbálkoztunk, az, ami elvileg a többi tartalmat is leküldi.
Természetesen, rögtön X...-eltem is SMS-ben, akkor már visszaigazolt, hogy sikeresen leiratkoztam.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#22) Bog válasza frescho (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem találsz rá linket, órákig gugliztam, mire kijött valami, hogy a 17634-re mit kell elküldeni. Átverés az egész, mindannyian tudjuk, hogy ez a szolgáltatás nem létezhet a hazai operátorok cellainformációs szigorát ismerve. A szolgáltatás papíron valami holland cégé, a reklámot és az üzemeltetést az IKO Media Hungary intézi, amely az RTL Klubhoz közeli cég, nem is meglepő, hogy a Cool TV-n futnak a spotok. Van ügyfélszolgálat is, ahol törve beszélik a magyart, a reklámokról fogalmuk sincs, csak a számlázási dolgok kapcsán vannak picit képben és le tudják állítani a szolgáltatást, ennyit tudnak, ezt is szerintem Indiában.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) frescho válasza Bog (#22) üzenetére


frescho
addikt

koszi szepen.

A szolgaltatas letezik nem atveros formaban, elvegre a torveny altal eloirt LBS kepes erre. A T-COM megoldasat nem talaltam meg, de tuti, hogy nekik is van. A kerdes, hogy a szolgaltatas hasznalatahoz milyen beleegyezes szukseges. Logikus megoldas, ha a szamla tulaj beleegyezesevel lehet lekerdezni, esetleg lekerdezesenkent engedelyt ker pl. SMS segitsegevel.

Pannon

Vodafone

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#24) Bog válasza frescho (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A flottakövetés a követett SIM használójának írásbeli beleegyezése után lehetséges. Jóri András adatvédelmi biztos szerint azonban aggályos, ha egy munkavállaló már meglévő munkaviszonya alatt ír alá ilyen papírt, mert nem lehet tudni, hogy ezt mennyire tette önszántából. De most már belinkelem az inkriminált műsort.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) frescho válasza Bog (#24) üzenetére


frescho
addikt

A felvetett webes alkalmazas kamu, de nem azert, mert muszakilag nem lehetseges.

En technikai szempontbol kozelitettem inkabb meg. A kovetes lehetseges es megfelelo torvenyi szabalyozas mellett mukodik is. Abban is biztos vagyok, hogy a telepitett rendszerekben megfelelo biztonsagi funkciok vannak, hogy ki/mit/hogyan kerdezhet le.

Mint irtam a celszemely beleegyezese akar egy sms-ben is beszerezheto lenne, mert az egy zart, jol azonosithato es dokumentalhato tranzakcio.

Ket kiskaput latok:

- LBS alapon (GPS koordinatakat atkuldi egy rejtett alkalmazas, az approval sm-et automatikusan legeneralja...)
- cella alapon (Rejtett program cella infokat tarol a telefonon es ezt tovabbitja valahogy adott idonkent, vagy triggerre. Ehhez a cella terkepet siman fel lehet epiteni, de ilyen adatbazisok mar most is leteznek. [link])

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#26) frescho válasza Bog (#24) üzenetére


frescho
addikt

Az adatvedelmi problemarol elegge sarkos a velemenyem. Ha ceges felhasznalasra tolem kap valaki egy autot, telefont es munkaidoben nem akarja, hogy megbukjon a fekte fuvarral, akkor kereshet masik munkahelyet. Munkaido utan a telefon kikapcsolasaval megvan a privat elet lehetosege.

https://frescho.hu

(#27) Bog válasza frescho (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Erre is linkelek egy finomat: katt ide!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) frescho válasza Bog (#27) üzenetére


frescho
addikt

pm

https://frescho.hu

(#29) sztikac válasza Bog (#14) üzenetére


sztikac
őstag

Azt hittem hogy ez is olyan mint pl. Szlovákiában az Orangenál hogy megadod a számát annak akit "lokalizálni" akarsz és ha beleegyezik (válaszol az engedélykérő sms-re) akkor egy mms-ben megkapod a hozzávetőleges pozicióját.

(#30) blueMerle válasza sztikac (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, itt szlovákiában mukodik az Orangenál, csak a másik fél beleegyezése kell és MMS formájában egy térkép piros X-el, vagy SMS formájában egy utca cím érkezik vissza, természetesen ehhez bele kell egyeznie a másik félnek.
Városban elég pontos, 15-20méter, viszont falukban és városon kívul akár tobb száz méteres is lehet a valós pozíciótól való eltérés.

De kérdem én: akkor ennek mégis mi értelme van? Az egyetlen logikus dolog ami eszembe jut, ha eltéved valaki egy városban, és egy ismerose esetleg így segít rajta hogy mégis merre menjen a legkozelebbi kocsma felé tankolni.... :U
Városon kívul pedig ahogy mondtam, az értelme, haszna 0, azaz nulla.

és ha már itt tartunk...
Bog: Liptai éloben azért nem rossz, hm? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza blueMerle (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem csak pont annyi a haszna, amitől a liptai is oly nagyon és látványosan fosott. Hogy a férjecske le tudja nyomozni ha a nője épp az esti túlórát nem a munkahelyén töltené...

(#32) blueMerle válasza Dany007 (#31) üzenetére


blueMerle
veterán

Pont erre nem jó.
Idézek magamtól: ehhez bele kell egyeznie a másik félnek

[ Szerkesztve ]

(#33) Dany007 válasza blueMerle (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, de házas kapcsolaton belül ha az illető nem egyezik bele, akkor már régen rossz ;]

(#34) ollie válasza Vakegérke (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk ez pl. gyereknél jól jön, ugye neki nem kell beleegyezni, ha a szülője keresi.

A cikkírónak
: lehet, hogy nem kéne jó tanácsokat adni a bűnözőknek.

***

(#35) Lenry válasza Dany007 (#33) üzenetére


Lenry
félisten

a másik oldaról is régen rossz... vagyis: "ennyire nem bízol meg bennem?"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Dany007 válasza Lenry (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen :D
Nehéz eset. V.színű nem nagyon lenne használatba véve. Bár az a Klaudia néni eléggé be volt fosva tőle... Persze lehet h csak csinálta...

(#37) blueMerle válasza ollie (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

ugye nem vagy ennyire naiv hogy azt hiszed majd innen lesik a tippeket?

(#38) frescho válasza ollie (#34) üzenetére


frescho
addikt

ollie: Teljesen nyilvanos informaciokat irtam le, amiket a google segitsegevel par perc alatt barki ossze tud szedni.

Hazastars koveteshez: Mint irtam nem kunszt olyan programot irni mondjuk egy S60-as telefonra, ami 'elofeldolgozza' az SM-ket es valaszol, ha jon a lokalizacios keres.

https://frescho.hu

(#39) puttputt


puttputt
őstag

"Akármi---...Tudd meg most!!! Hívd a 17634-et"
Mikor ezt a nagysikerű reklámblokkot látom, meg azt a túlegzaltált figurát hallom benne... :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40) bladeboy


bladeboy
csendes tag

faság...és urbanlegend...
most lopták el a GPS, 2G, 3G Android ICS 4.0.4 mobilom...
rendőrség semmit sem tud tenni azért, hogy előkerítsék, a szolgáltató szintén lekoptatott...
ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#41) frescho válasza bladeboy (#40) üzenetére


frescho
addikt

A technikai lehetoseg adott, sot kotelezo a kiepitese. eleg sok technikai doksi elerheto. Egy bejelentes, ami 2005-os es itthon is telepitesre kerult egy szolgaltatonal: [link]

A rendorseg nem akar tenni semmit, mert kenyelmesebb az irodaban ulni, mint engedelyert loholni, szolgaltatoval kapcsolatot felvenni...

https://frescho.hu

(#42) hoffman_ válasza ollie (#34) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerinted egy criminal, akiben van annyi potencia, hogy érdemi rosszat csináljon, annak nincs ennyi esze? még a 10 éves általános iskolás is tudja, hogy ha telefon van, minden van, ha el akar veszni, akkor hagyja el a telefonját. ne ekézd csóri frescho-t, semmi rosszat nem mondott ezzel :)

#40:

a technika adott, kb 1-2 nap alatt elő lehetne keríteni egy ellopott mobiltelefont. csak erre sz*rik a rendőrség, mert idő és munka. elég hosszú tapasztalatom van ilyen téren. a sok opció közül az egyik a háromszögelés, amiben a pl. témobil segítene is, ha rendőrségi papírral mennék, csak hát ilyen papírt nem ad a rendőrség, mert inkább küldik 30 nap múlva, hogy lezárták a nyomozást.

#41: ennyi :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) Eastman válasza hoffman_ (#42) üzenetére


Eastman
őstag

Képben vagy, hogy egy 3,5 éves hsz-re válaszoltál? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) hoffman_ válasza Eastman (#43) üzenetére


hoffman_
nagyúr

valamit elnéztél :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45) Eastman válasza hoffman_ (#44) üzenetére


Eastman
őstag

Mit? A #34-re válaszoltál, nem? :U

(#34) ollie válasza Vakegérke (#9) üzenetére Új Válasz Privát 2009-10-01 10:28:59

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) hoffman_ válasza Eastman (#45) üzenetére


hoffman_
nagyúr

óóó télleg :DDD én már csak a #40-41 mod-ot néztem. hát igen, a legjobbakkal is megesik, hogy napirégész lesz :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47) frescho válasza hoffman_ (#42) üzenetére


frescho
addikt

A technika a haromszogelesen alapul. A szolgaltatonak pontos adatbazisa van, hogy adott cella milyen energiaval sugaroz, milyen iranyban, az antennanak mekkora a nyilaszoge, de meg azt is szamitasba tudja venni egy SMLC, hogy milyen hosszu az antennakabel. A bemereshez gyakorlatilag teljesen automatizalt, van API ahol bekuldesz egy xml formatumu kerest es visszajon egy kordinata vagy terulet (gyuru reszlet, elipszoid) amin belul adott valoszinuseggel megtalalhato a keresett eszkoz.

A regeszkedest meg nem te kezdted.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#48) tocsa válasza bladeboy (#40) üzenetére


tocsa
senior tag

Nem nem tudnak, hanem nem akarnak semmit csinalni, vagy egyszeruen impotensek. Ha fontos lennel es mefigyelnenek, akkor kapasbol mas lenne a helyzet. Sajnalom a mobilt amugy. Szomoru, pedig itt tenyleg lehetne intezkedni cella informacio alapjan.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#49) bladeboy


bladeboy
csendes tag

Hali,
"fejlemények":
a telefon nem lett meg...30 nap múlva jött az értesítő a rendőrségtől...
sajnálom ha leromboltam valamely állampolgár ezügyben táplált illúzióit....ez a magyar valóság....
meg az, hogy a nyomozó széttárta a kezét, és annyit mondott: "kidőlnek a szekrényből a hasonló ügyek, melyeket szintén meg kellene oldani..."
ezzel adta finoman tudtomra, hogy ne reméljek semmit...
és mint írtam jött az értesítés....
jobbító szándékkal, és költségspórolásként javasolnám, hogy inkább azt hangsúlyozzák ki a médiában, hogy a rendőrség nem tesz semmit, mindenki vigyázzon az értékeire, ahogy tud....és akkor még azt az értesítőt is meg lehet spórolni...meg egy csomó "meleg van, kávé van, cigiszünet van, megy a sorozatom a tv-ben, elég nyűgöm van enélkül is" nyomozót meg lehetne spórolni...

az elméleti háromszögelés módszerének alkalmazási lehetősége elméleti...

egyébként laikusként kérdem, mi van akkor, ha a telefon másik azonosítóval mászik fel a szolgáltatóra?...máris süthetem a háromszögelést, mert már a telefont is másik telefonnak látja a rendszer....

[ Szerkesztve ]

(#50) bladeboy


bladeboy
csendes tag

Tehát mondják ki nyiltan, hogy ilyen "csip-csup" ügyekben SEMMI érdemi nyomozást nem végeznek, mert emberőlés a minimális ingerküszöb, amikor már valami kis "fáradtságot" vesznek magukon....
ja igen...meg a traffipax....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.