Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frescho


frescho
addikt

Eddig 154 megtekintés, de senkinek sem tűnt fel, hogy a videó 5. másodpercében volt egy hiba. Még most is látható a cikkben. Kíváncsi vagyok megtalálja-e valaki :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#2) DarthSun válasza frescho (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A hibát nem találtam :B , de jó cikk lett. Nekem is kellene valami fotósarkot készítenem, a lakás fényviszonyai csapnivalók, csak gyorsban, rendszerint vakuval készítek képeket.

(#3) flymi válasza frescho (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A videót még nem sikerült megtekintenem, de a képek jól sikerültek. Adsz a megjelenésre is a tartalom mellett és ez dícséretes, kedvet kaptam hozzá, hogy összetákoljak egy white boxot, persze nem ennyire komoly minőségben, mert nincs fényképezőm, de a telefon is tűrhető állóképeket készít szerintem.
Sokkal összeszedettebb, egységesebb képekkel tűzdelt bejegyzéseket lehet így csinálni, mintha csak le lennének dobálva valahová a sarokba. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) RexMaximus válasza flymi (#3) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

bar nagyobb kihivas de telokhoz is vanna olyan aplikaciok amivel lehet manualis beallitasi lehetosegeket elerni, hasonloan mint fenykepzohoz. Csak allvanyra kell tenni ilynkor azt is :)

(#5) frescho válasza flymi (#3) üzenetére


frescho
addikt

Én is összetákolással kezdtem és az örvény szélén tántorgok. De csak nem fogok pár tárgy fényképezésére DSLR-t venni? Bár ha becsúszna valami olcsóbb, jobb váz ami rendes videót tud 1080p-ben... Szóval dolgozik a kisördög. Gondold meg, hogy belekezdesz-e. :)

https://frescho.hu

(#6) RexMaximus válasza frescho (#5) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Jogos, nem szabad venni. Olyan mint a retrozas, aztan nem lehet megallni vele :D

Elosszor kene egy vaz valamilyen obival, mindegy milyen nagyabol jo legyen. Kene allvany is, videohoz lehetoleg videos fejjel. Taska se art. Uj obi se mert ugyis kell uj obi, mindig kell uj obi :D. Kisebb kutyuket nem emlitem de azok is kellenek.

Feny? milyen lenne vakuval? AKkor vaku is kell, min 2db, allvanyok hozza, fenyterelok (ernyok, softbox mitomenmi). Nema hatter is letezik? Az is kell ha mar ennyi mindenunk van.

Nem eleg a feny, mostmar jobb vaku is kene. Videohoz is kell feny? Huu ahhot jo sok feny kell amugy :D

Ha lenne slider is milyen meno lenne, meg glidecam me mene, filmet forgatunk mar.

Film?? Ahhoz kell hang is akkor kell mikforfon is, egy jofele... De egy vaz nem mindig eleg, kene meg egy. Veszek egy jobbat es a mostani lesz a masodik akkor.

Es kene meg... (egy polc amire mindent elpakolsz :D)

Ne kezdj bele :D

(#7) frescho válasza RexMaximus (#6) üzenetére


frescho
addikt

Én most ott tartok, hogy vettem 7 nagyobb fényerejű izzót. Ebből 3 maradt ami nem vibrál. A többit pedig "szétszórtam" a lakásban. A vezérkukac most azért rág, mert a 350D öreg és 4k-ban látom, hogy kevés a felbontása. A PL1-et meg kényelmetlen kezelni. Az SH2 meg nem az enyém (a PL1 sem, de az már rajtam ragadt) és még zajosabb, de tud slow motion-t meg jobb a filmekhez. Ezt mind tudja egyben sokkal jobban egy 200D. De az nagyon sokba kerül. Esetleg egy Sony 5100 kéz alól 1/3-ad áron. De még az is sok, hiába adnám el mondjuk a 350-et kell mellé lapátolni szépen pénzt.

Örvény széle???

https://frescho.hu

(#8) DarthSun válasza frescho (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én örülök hogy tudtam venni régebben egy Fuji bridge gépet, előtte nem is tellett digitmasinára. Ha gazdag lennék akkor egy valami jóféle Nikon szettett állítanék össze, több objektívvel.

(#9) RexMaximus válasza frescho (#7) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igazabol szerintem a kepek ezzekkel a vazakkal is jok, uj vaz sokat nem tenne hozza (most erre a targyfotos temara gondolok). Jobb geppel se fog sokminden valltozni, itt a fenyeken van a hagsuly.

Cikkekhez meg nem kell hatalmas felbontas, 350D is jo oda (lehet jobb is a kepe annal amiket lattam eddig). (ha jol ertettem akkor 350D-d van).

Targyfotokat sokaig egy pentax istDS-el csinaltam, ami egykoru a tieddel de 6 megapixeles volt.

Kedvencem most erre a celra egy Nikon D80. Ha reszletek kellenek akkor D3200 kerul elo a 24megapixel miatt de ez ritka (nyak vagy hasonlo amin kis feliratok is vannak)

Video az mar mas. Nem nagyon probltam meg ilyet, de telefonnal milyen lenne a video? Felteve hogy jo azon a kamera.

(#8) DarthSun

Nekem egy Fuji S5600 volt az elso "normalisabb" masinam :). Pl Targyfotokra ilyen celra mar eleg jo volt - foleg akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(#10) DarthSun válasza RexMaximus (#9) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém egy S2950. 14Mpx, manuális exp beállítások is, kézből is tűrhető felvételek. Állványt kell vennem, körleddel világítani, és akkor szűk blende+hosszú exp- al egész tűrhető fotók lesznek. A kisméretű CCD hátrányát talán kiegyensúlyozza.

(#11) RexMaximus válasza DarthSun (#10) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ilyen targyfoto jelegu dologra nem lesz jo a korfeny. Lenyegeben egy iranybol fog fenyt kapni a targy, lesznek arnyekos reszek, es a tavolsag/szog is korlatozott. Ide mas kell. Olyan ami szort megvilagitast biztosit a temara. Ehhez tobb szogbol kel ravilagitani.

Mit fotoznal?

[ Szerkesztve ]

(#12) DarthSun válasza RexMaximus (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen retro szgép alkatrészeket, procikat :D . A körled az állvány felől, kétoldalról pedig halogén izzók - erre gondoltam, de csak amatőr fotós vagyok, fogalmam sincs előre hogy milyen lesz a végeredmény :U

(#13) frescho válasza DarthSun (#12) üzenetére


frescho
addikt

Apaaa kezdődik... :)

Viccet félretéve nézd meg a képeket. Direkt világítás sehol sincs. Lámpák előtt fényszóró anyag. Sok fényt kap a fehér papírról visszaverődve, hogy lágyítsa az árnyékokat. A becsillanással küzdöttem elég sokat, pl C64 billetnyűzetnél. Illetve azzal amikor szintén a billentyűzet gombjai csúnya fűrészfogas árnyékot vetettek. Az eredmény? nekem tetszik, de egy profibb simán talál így is benne kifogásolni valót.

Megvilágításnál meg készülj arra, hogy sose elég a fény. Hiába növeled az expozíciós időt, játszol az ISO-val. meglátszik, mert zajjal nem tudsz mit kezdeni kis szenzornál. Az APS-C és a 4/3 köröket ver a kis ultrazoomra.

RexMaximus: v5 és v6 már a 350D-vel készült. A hely a gond. Az asztal miatt kis tárgyaknhoz nem tudom közel vinni, a zoom nem elég, kivágva meg látszik nagyon az alacsony felbontás. Leméretezve a konvertert nem annyira, de jobb is lehetne...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#14) DarthSun válasza frescho (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egyelőre valamit majd ki kell hozni a kis Fuji- ból, majd talán később tudok egy nagyobb CCD- st, fényerősebb objektívvel beszerezni. Ok, ha meglesz az állvány, úgyis játszok a megvilágítással, ha a direkt nem ok, látszik egyből, visszaverődőt is meg tudom oldani valahogy. Már az is eredmény ha egy kicsit jobb lesz a kézből vakus felvételeknél, stúdióminőség esetleg lottónyeremény esetén :)

(#15) frescho válasza DarthSun (#14) üzenetére


frescho
addikt

Olcsón is sokat lehet javítani. Fehér lepedő, nagy fehér karton, 1-2 ív pauszpapír, alufólia, nagy kartondoboz. Ez nem kerül sokba. Asztali lámpa szinte mindenhol akad a háznál. Kell egy erős izzó, ha lehetnem meleg fehér, legalábbis az nekem nem vállt be.

Innen már csak kreatívan kell hozzáállni. Háttérnek meheta fehér karton. Láthatod, hogy nekem is azzal van körberakva. Amire upgradelni fogom, hogy veszek plotterbe való papírt, mert annál nem lesz illesztés. Alufóliával, vagy fehér papírral tudod deríteni a sötét oldalt visszaverve a fényt. Pauszpapírral meg ha pontszerű, akkor lehetszórtabb fényt csinálni. youtubon van fent sok videó, hogy hogyan. Én azért akartam nagy fényerőt, hogy tudjak felvenni videót is. Ahhoz nagyon sok fény kell.

Azt azért hozzátenném, hogy én két heti át-vissza és oda-vissza pakolgatás után osztom az észt. Látom ,hogy hogyan lehet. De még nem meg elsőre, csak 10-re. Akkor is olyan ami nekem tetszik, profik meg csak ciccegnek. De ha a kezdethez nézzük akkor értékelhető az előrelépés. Pocsék helyett gyenge :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

Te amúgy nem tévesztettél szakmát? Nem fémnyomónak, vagy esztergályosnak kellett volna menned? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) frescho válasza Vladi (#16) üzenetére


frescho
addikt

Ez régi videó. Azóta fejlesztetetm a megsemmisítési módszereken. Kis vinyókat üveg hordozóval jégcsákánnyal érdemes ütni. A nagyobbakat meg két ponton álványossal kell átfúrni. Ezzel hatékonyan lehet eltenni láb alól egy nagy Aldis bevásárlókocsinyi vinyót.

Jegyzőkönyvbe mondanám, hogy: Az 1 Euros kolcsonzesi dijat a kollega allta, nem tudtam, hogy mit forgat a fejeben amikor az mondta, hogy tud megoldast a kb. 2 mazsa vinyo elszallitasara. A művelet végén az Aldiba visszavitte a kocsit.

https://frescho.hu

(#18) DarthSun válasza frescho (#15) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ezeket megtudom oldani simán, kialakítok egy íróasztalnyi helyet hozzá, az elég is lesz. Egyébként érdekes ez a bemutató fényképezés, jól néznek ki a brillance felvételek, többszázezres Nikonnal, esernyőkkel, derítőfény vakukkal, stb, de az emberi szem végülis nem úgy látja természetes körülmények között. Főleg nálam, nem szeretem a nagy kivilágítást a lakásban, inkább az enyhe hangulatfényeket.

(#19) frescho válasza DarthSun (#18) üzenetére


frescho
addikt

Ez így szokott kezdődni. Lehet mindenféle képeket csinálni. Ha megnézed én nem öltem bele 20k-t sem az egészbe, de a képminőség sokat javult. Ha nem lenne, akkor apróról egy 350D vagy valami hasonló objektívval együtt további 30-40k között beszerezhető. De jó fényekkel még egy normálisabb telefonnal is meg lehet próbálni fényképezni.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.