Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Solaris: Marsbéli krónikák

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) frescho válasza bambano (#1) üzenetére


frescho
addikt

Sokkal eklektikusabb mint a Panta Rhei. Kicsit bővebben írtam és pár youtube videót linkeltem a saját oldalamra, de a Solarist külön ki is emeltem. Az elsőben van még pár előadó lassan feledésbe merülnek, csak a mainstream marad.

A Solarisra visszatérve: A zenéjükhöz megfelelő hangulat kell, mert néha idegesítő. Máskor meg pihentet és szétfutnak rajta a gondolataim. Ha jól tudom, akkor nemzetközileg ők sokkal ismertebbek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem erről a korszakról és stílusról inkább a magyar TV-ben akkortájt adott műsorok címzenéi jutnak az eszembe. Mai napig szeretem őket, de egy jó adag nosztalgia is lehet a dologban (akkor még eléggé gyerek voltam még), mert már akkor is inkább a rock/metal vonal volt a mérvadó nálam. De így bele-bele hallgatva ezekből is árad valami érdekes "retro" feeling, főleg ezek az egyedi szinti effektezések tetszenek és, hogy van amelyikben azért az analog hangszerek is szerephez jutnak (főleg a gitár, de ha lehet az is valami jó kis korabeli effekttel megspékelve :D ), de inkább csak olyan háttérzeneként inkább.

(#4) bambano válasza SunMount3r (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az akkori magyar tv-ben a szignálok elsöprő többségét a tangerine dream, pink floyd, vangelis, meg még egy-két hasonló szerzői körből válogatták...

de ha nem nagyon offtopic, akkor mostani helyi zene: Pergamoon. ugyanúgy debreceniek, mint a pr-computer/Panta Rhei, ugyanúgy elektronikus zenét játszanak, csak újabbak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) frescho válasza bambano (#4) üzenetére


frescho
addikt

Magyarok is gyakran szerepeltek. Mi es a szamitogep vagy a Budapesti körzeti híradó P.R. zenével indult.

Miért lenne off a Pergamoon. Érdekes, emlékeztet Jaree zenéjére.

https://frescho.hu

(#6) bambano válasza frescho (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért gondoltam, hogy off, mert a kezdeti korszakról szól a poszt, ők meg nem azok.
engem inkább Tangerine Dreamre emlékeztet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hááát... én belehallgattam ezekbe, de én ettől falnak bírok menni. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) frescho válasza bambano (#6) üzenetére


frescho
addikt

Én nem gondolom offnak.

Vladi: Nem is kell, hogy mindenkinek tetszen. Én pl. Bartókot kerülöm.

https://frescho.hu

(#9) x_o_n


x_o_n
veterán

Pendulum.. azt nagyon imádtam,mondjuk eleve Eurythmics,depeche mode,kraftwerk,ac/dc,iron maiden,kaja goo goo-n nöttem fel,illetve 1981 -83 között Apám ilyen kazetákkal jött haza Németországbol és erősen befolyásolta késöbbi zenei izlésemet :)

(#10) UnA válasza bambano (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Ó a Tangerine Dream, nagy kedvencem volt :)

(#11) dabadab válasza x_o_n (#9) üzenetére


dabadab
titán

Pendulum? Pendulum?...

Szerintem valamit nagyon félreolvastál :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) x_o_n válasza dabadab (#11) üzenetére


x_o_n
veterán

(#13) frescho válasza x_o_n (#9) üzenetére


frescho
addikt

Ebből a Kraftwerken kívül szerinted melyikre lehet azt mondani, hogy hasonlít a P.R. Computerre?

Mondjuk rájuk is azt írják, hogy progresszív rockot játszanak. Végülis úgy is lehet hívni, ha nem tudjuk másként elnevezni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#14) x_o_n válasza frescho (#13) üzenetére


x_o_n
veterán

.ez komoly?,nem ez volt a lényege..hanem hogy anno ilyen és elektromos zenéken nöttem fel,nem pedig dolly roll-on....
De ha a p.r.c-t nézzük igen a kraftwerk,de azért zeneileg ha már ezt a pár oldalt hozzuk fel az eurythmics-sweet dreams(nem csak az ominozus dalt kellene ismerni),kaja goo goo-white fathers vagy a depeche mode akkori lemezei és még sorolhatnám amiket anno hallgattam gyerekfejjel,amik inkább elektromos zenék voltak mint sem disco..(és ez volt a lényege....a két rock/metál albumnak is köze van a késöbbi zenei irányzatokhoz,ezért emlitettem meg)és késöbb ezután boritékolható is volt hogy ezen müfajokbol kialakult zenei irányzatok felé veszem a célt...de ebbe nem mennék bele mert az megérne kismillió blogoldalt a kismillió müfajok szerint.

(#15) bambano válasza UnA (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha td tetszett, akkor Gandalfot is érdemes meghallgatni.

Ha meg ilyen ambient meg hasonló irány tetszik, akkor Kitaro.

Ha meg progresszív metál, vagy minek nevezzem, amikor kemény rockot tolnak Hammondon: Niacin.

Persze annál nincs jobb, mikor szegény John Lord nyomja a Hammondot...

Ha valakinek fajsúlyosabb kell: [link] két nagyágyú beül a hammondok mögé... (Rhoda Scott "vs" Barbara Dennerlein)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) frescho válasza x_o_n (#14) üzenetére


frescho
addikt

Elég messze kalandoztunk el az eredeti témától. Nem bánom, csak nem kapcsolódik szorosan. Nekem sógorom hozott újabb zenéket, azóta is mindenevő vagyok.

A felsoroltak nagy része már nem a kísérletezős fajta. Sok zenét lehetne még felsorolni, például azokat ahol muzix81-et használtak. Jöhetnek a linkek, legalább lesz mit hallgatni.

https://frescho.hu

(#17) dabadab válasza x_o_n (#12) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hogy az. Valamiért meg voltam győződve róla, hogy a Pendulum nevű d&b bandáról van szó. :B

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.