Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) frescho válasza twollah1976 (#1) üzenetére


frescho
addikt

Azta nem apróztad el. Elborult egy config lehetett. Én már a furia hűtésével is kicsit gondban vagyok, ez oda csaphatott a házban mindennek rendesen. A Furia nem fagy, de féltem bent a cuccost, hogy valami megsül előbb, mint utóbb. Azok a PPC-k bezsúfolva igen szép kazánná alakíthatták a gépet.

20 évvel ezelőtt még talán volt is értelme. Ma nem értem, hogy miért hajkurássza mindenki az atomnál atomabb bővítőket. Mármint racionálisan nem értem. Csak egy gyors saccolás:

- Mondjuk 1000 emberből 1-et érdekelnek a retró gépek (nem, a P3-P4 még nem az, csak young timer) Ennél is szűkebb azoknak a köre, akik a homecomputerekre buknak.
- Az a pár 1000 ember is elsősorban játszik. Nekik elég egy kártya amin van egy 30-50MHz körüli 68030 8-16MB memóriával. De én boldogan használom a WHDLoadot egy 68EC020 28MHz, 8MB RAM gyorsítóval, ami kimondottan olcsónak számít.
- Talán 1-2 tucat olyan ember van, aki ténylegesen ki tud használni egy ezeknél erősebb kártyát, mert mondjuk demoscene/zeneszerző vagy valami hasonlóan atom hardcore tag. De szerintem közöttük is a többség valami alternatív megoldást (pl. PPC-s Mac Mini...) használ és csak a végeredmény kerül át "igazi" vasra.

Vágy szinten már megértem az embereket, mert egy 68060-ra nekem is beindul a nyálelválasztásom igen erősen. Aztán ha kigyönyörködtem magam, lefutott a 6 kör benchmark és mindenkinek eldicsekedtem szépen beraknám a vákumozott vitrinbe a rotwellereken túl, ahol a BKV ellenőr az úr.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.