Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JasL


JasL
senior tag

<3 !!!

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Gyerekkorom :B
Játékot is néha csak azért töltöttünk be hogy cracker csapat logója vagy épp a játék menüje alatti ultrajó SID muzsika szóljon teljes hangerőn :)

Viszont amikor ezt megláttuk és hallottuk az állunkat kerestük a padlón.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) kemotox válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Te jo isten mi zene ez. Mekkora zuzda.
Telomon pixelartos tema van, gobdoltam illene hozza olyan csengohang is. Zeldara gondoltam, de most elbizonytalanodtam.

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Szép példányok. :C

Emlékszem, hogy némelyik játékhoz kellett a magyar nyelvű könyves útmutató (kazettás C+4 volt):
- Treasure Island
- Fire Ant
- Saboteur
- Kickstart - ez volt a kedvenc
És még sorolhatnám.

Ám a finálénál mindegyik elveszítette addigi varázsát. Sokkal jobb érzés volt, amíg nem tudtam eljutni a játék végéig.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Stanlee


Stanlee
őstag

Ezekhez kepest az enyem gyari allapotu. Szerintem 15 eve nem vettem elo, amikor meg hasznalatban volt, akkor sokszor teljes nyari szunetben hasznaltuk, reggeltol estig. Max. akkor nem ment, amikor aludtam, vagy epp havernal az o gepen toltunk valamit. Akkoriban meg internetem sem volt...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) CAB85


CAB85
tag

<3

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#7) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Néha eszembe jut, hogy van otthon anyáméknál valahol a szekrény mélyén egy C64, elsőgenerációs példány. Full dobozos, joystickkel, magnóval.
Egyszer egy hibás TV-re lett kötve és azóta nem ad képet. Meg kellene csináltatni, de eddig olyan horror árakat láttam, hogy hagytam a fenébe, pedig be kellene röffenteni egy Last Ninját néha :D

[ Szerkesztve ]

(#8) frescho válasza Kalandor (#7) üzenetére


frescho
addikt

Valoszinuleg a VIC ment ki. ebay-rol beszerezheto es cserelheto.

Stanlee: Kepet rola. :) A VIC nekem is patika, ezekkel kell meg melozni, de felre voltak teve a Z80 vonal miatt egy ideje.

Nekem az orok kedvenc a Commando. Egyszeruen nagyszeru.

https://frescho.hu

(#9) JasL válasza Stanlee (#5) üzenetére


JasL
senior tag

Pic or didn't happen! :C

(#10) Dr. Romano válasza kemotox (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát mindenféleképp a Last Ninja ajánlott ha valami darkosabbat szeretnél :K eseteg még a Last Ninja 3 intrójának zenéjét tudom javasolni über epic ez kérlek szépen rongyosra töltöttük a kazettát csak ezért újra meg újra :C

Aki szereti a chiptune-t annak még tudom ajánlani lukhash-t, elképesztően jó zenéket csinál és több albuma is van már ami ingyenesen tölthető.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Stanlee válasza JasL (#9) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha minden jol megy karacsonykor megint hazamegyek, es ha nem csak 2 napra, akkor elobanyaszom a gepet. Egy C64C lesz. A magnoja nem tudom, hogy hol van, de annak is meg eredeti a doboza, sot amikor hasznaltan megvettuk, a magno meg a gyari antisztatikus zacskojaban volt, pedig mar akkor is jo par eves volt a gep. Nekem az volt az elso gepem, szoval nagy becsben volt tartva, most mar csak a por lepi, esetleg a penesz is beletelepedett :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) twollah1976


twollah1976
őstag

"Természetesen lehet hallani, hogy nem az első szériás SID van benne"

Ezt nem értem, fel lehetne világosítani erről?

Régi szép idők, a 80-as években rongyosra nyúztuk a Wizard of Wor-t, Zaxxon-t, Boulder Dash-t, Impossible Mission-t, a többiről nem is beszélve.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Dr. Romano válasza twollah1976 (#12) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Itt vannak a "különbségek".

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) twollah1976 válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


twollah1976
őstag

Hát én nem hallom és nem értem, hogy hol kell hallani az eltérést.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) hege8888


hege8888
aktív tag

Ugyanezt tudom fotóban C64C-vel.. ;) dobozosan.
Haveromé volt, miután 94 fele lerakta, otthon állt nála kb 10 évig, mikor is a nosztalgiahullám elért, és
rákérdeztem megvan-e még?
Nekem adta az 1541-el együtt. :C
Épp pár napja röffentettem be újra a motyókat 10 év padlás után. Mindhárom floppy simán olvasta-írta
az 5.25" floppykat. A 3.5"-ösök nem bírták ilyen jól, az Amigához szinte nem maradt lemez. :(
A hungarocellel nekem is itt-ott összeragadt a tápkábel.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#16) frescho válasza hege8888 (#15) üzenetére


frescho
addikt

Szerencsés vagy. Én kollégáktól kaptam kb fél köbméter floppy-t és más PC hardvert. Szuper, mert így van bőven cucc a régi dolgokhoz és a 386-PI gépekhez is van bőven merevlemezem.

https://frescho.hu

(#17) alvaro


alvaro
senior tag

...C64G...? Akkor a'sszem így lehet, hogy púpos 64-ből új SID-et sikerült kiszednem...
(Esetleg meghalt és cserélték...?)

(#18) frescho válasza alvaro (#17) üzenetére


frescho
addikt

A G a réginek kinéző új széria, de a C64 legózható és maga a gyártó is készített átmeneti modelleket, ahogy éppen volt a raktárban.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.