Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [FRENK1988:] pfuuuu

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Velem van a baj?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Csemike válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

Megmondom őszintén, ha én albérlőként élnék egy lakásban, nem nagyon örülnék neki, ha a tulaj csak úgy meglepetésszerűen be-beállítana hajnalonta, hogy akkó most itt alszik. :))
Rendetlenség volt és mosatlanhegyek a konyhában. Ezek nem olyan dolgok, amiket ne lehetne egy nap alatt megszüntetni, nem a lakás van szétütve, csak kupit csinált a szentem. :D

(#3) FRENK1988 válasza Csemike (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

ez h bebe állítok ez mondva is lett. Meg ugy lett kb ki is alakítva az albérleti összeg

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) dízelracer válasza Csemike (#2) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez mind igaz de ha én kikötöm az albérlőnek, hogy ez a szoba tabu akkor az legyen úgy. :K

(#5) Mr X válasza Csemike (#2) üzenetére


Mr X
veterán

Egyetértek. Bár biztosan nem szép látvány, de hamar orvosolható. Viszont illik előre tájékoztatni az albérlőt, hogy érkezik és ott aludna. Gondolom az egész lakást adta ki nekik, így nem állíthat be akármikor csak úgy.

(#6) Csemike válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

Azért így már más a menyasszony fekvése. Azért a helyedben én zárva tartanám a szobámat. Megőrülnék, ha a cuccaim közt turkálnának. :D

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

lelakják a házat. előfordul.

uj albérlő után kell nézni még időben.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha én kiveszek egy lakást, akkor ne járkáljon be oda a tulaj, még úgy se, hogy előre szól. Azért fizetek, hogy legyen privát szférám. Pont ugyanezért az én dolgom, ha rendetlenség van ott és hogy hány napja nem mosogattam.. a szobával kapcsolatban igazad van, de amúgy nem értem a felháborodást.

[ Szerkesztve ]

(#9) FRENK1988 válasza Csemike (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

En is igy vok vele. Hiaba nincs sokminden de akkor is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) FRENK1988 válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mondtam neki h rendet es tisztasagot akarok

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) föccer


föccer
nagyúr

Nekünk 2 albink is ki van adva. Mind a kettőnek itt a kulcsa a karikán. Viszont csak akkor megyek be, ha otthon vannak, még akkor is, ha szerelni kell valamit, vagy csak a villanyórát leolvasni. Az már más tészta, hogy van saját használati lakásunk, ahol élünk boldogan, és a három lakás 5 km-en belül van. Így fel nem merül a gondolat, hogy esetleg ott kellene éjszakáznom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) rt06 válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


rt06
veterán

ezek utan szerintem ne lepodj meg nagyon, ha o meg mondja neked, hogy masik alberletet akar es lelep
a szobat illetoen igazad van, ha ki volt kotve, hogy oda nem mehetnek be, az egyertelmuen az o saruk, viszont en sem dijaznam (mint ahogyan nem is dijaztam, mikor ilyen elofordult, rovid idon belul le is leptem onnan), ha a tulaj bejelentes nelkul bemaszkalna, nem csak a lakasba, de a szobamba is (ami viszont legalabb annyira faszsag a te reszedrol, mint az o reszukrol a te szobadba bemenni, szoval mondhatni egalban vagytok)
az meg ugyan valoban nem szep latvany, ha rendetlenseg es sok mosatlan van, de amig csak ennyi tortenik, s nem verik le a falat, zuzzak szet a butort, torik ki az ablakot (pontok pontok etc), addig imho semmi kozod hozza, mint irtak, ezt egy par oras takaritassal es egy szelloztetessel meg lehet oldani

mondom ezt ugy, hogy evek ota alberletben lakom, s - mint irtam - volt mar kozte olyan is, ahonnan a tulaj meglepetesszeru altogatasai miatt leptem le
jelenlegi helyen ebbol a szempontbol szerencsesnek mondhatom magam, a tulaj (foccerhez hasonloan) csak akkor jon, mikor van ott valaki, es akkor is csak elozetes bejelentes alapjan (esetleg - szigoruan - elozetes megbeszeles utan, ha nincs kifogasunk, akkor is beugrik, ha nincs ott senki, de ilyen eleg ritka, azt hiszem egyszer tortent csak par ev alatt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13) Mr X válasza rt06 (#12) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem is volt ilyen főbérlőm, aki éjszakás műszak után reggel 9-kor rámtörte az ajtót szó szerint, mert nem bírt bejönni a lánctól. Gyorsan kiosztottam, utána nem csinálta.

A jelenlegi főbérlőm korrekt arc. Mióta kivettük a párommal az albit, havonta egyszer jön a bérleti díjért, előre szól telefonon, és az előszobán kívül másik helyiségben még nem járt. Itt van 2 percet, míg odaadom neki a pénzt, váltunk pár szót, megkérdezi, minden rendben van-e, aztán elmegy és egy hónapig nem is látom.

Szerintem így korrekt. Nem kell folyton azon idegeskedni, hogy mikor állít be. Nyugodtan el tudok menni sz*rni anélkül, hogy számítanom kellene rá, hogy rámnyit.

(#14) Thunderzolee

Én már vagy egy éve nem láttam a főbérlőinket.
Átutalással intézem a bérleti díjat, a csekkek is nekem jönnek, én adom fel őket (illetve azt is a netbankon keresztül utalom át).
Fészbúkon felvettem a leányukat, azzal néha ökörködünk chaten, meg poénkodunk azokon amiket megosztok. :B

Szerintem én vagyok az ideális albérlőjelölt. :D

Mivel főbérlőék vállalkozók, és ez a "központi" (lak)címük, egy halom levelük jön ide a postaládába. Mindent kibontok, scannelek, és e-mailben küldöm a főbérlőnének.
Erre már az elején megkért a lánya, h ne kelljen neki feljönnie a levelekért. :P
Eleinte faxon küldtem, de mondtam nekik, h az pénzbe kerül, az e-mail meg nem, illetve nekem nincs szükségem telefonvonalra, úgyhogy feleslegesen ne fizessék.
Egyébként főként a többi ingatlanjuk számláiról, csekkjeiről van szó, amiket aztán feladnak szintén netbankon keresztül.

Karácsonykor elvitte a lányuk az addig összegyűlt leveleket, (szép nagy, több kilós csomag lett :) ), elcsodálkozott, h milyen szép karácsonyfánk van, meg a lakás is fel volt díszítve, sz'al örülés meg elismerés volt.
De akkor se nézett körbe. Ja de, belátni a nappaliba az előtérből, és megjegyezte, ekkora TV-t fog vetetni az új szobájába. Hát igen, gazdagéknál csak így megy ez.. :))

Nyáron lefestettem az erkély korlátját, automatikusan kérdezték, h mennyit utaljanak a festékért, de a blokkot nem kérték.
Mikor a klíma távirányítója elromlott (sztem már az előző lakónál sem működött), másikat kellett rendelni hozzá, azt még akkoriban ők intézték, de arra külön emlékszem, h elemeket is hozott hozzá, két Energizert, (azóta is az van benne).

A postírónak annyiban igaza van, h megegyeztek, h melyik szoba nem lesz használva, ill. azért olcsóbb az albérlet, mert odajár néha.
De szvsz a mosatlan edények miatt nem szólhat, a rendetlenség miatt sem, és a szemét miatt sem.
Én ezt úgy oldottam volna meg, h hetente odalátogatok előre bejelentve, és ha folyamatosan rendetlenség van, akkor levonom a következtetést.
Ha viszont az előre bejelentett időpontokban rend van, akkor azért általában rendszeretők lehetnek az albérlők, csak pont rosszkor mentél, és ezért találtál ekkora rendetlenséget.

Én pl. 2 lánnyal lakom, és konkrétan most 2 hétre hazamentem a Balatonhoz, és szombaton jöttem vissza délután: halomban állt a mosatlan edény, a tűzhelyet nem lehetett felismerni (még jó, h elektromos, a gázégős borzalmasabban nézett volna ki), a szemetes tele volt, és mellé volt a földre pakolva, 26 pizzásdoboz egymáson a sarokban (megszámoltam), a falak mentén porcicák, haj, szemét, kosz (mint amikor hetekig nincs porszívózva), és hát bizony elég büdös is volt, mert ilyen nagy "kemping" szemetesünk van 160literes zsákkal, és bizonyára sok szerves dolgot is tartalmazott. :U
Az erkélyen szintén ott volt szinte az összes kerámiabögrénk, (pedig nagyon sok van), ezek két heti reggeli kávézás nyomai lehettek. :/

Na ha ilyenkor betoppanna a főbérlő, lehet azt hinné Úristen mi van itt.. :Y

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) Mr X válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


Mr X
veterán

Azért a hetente felbukkanó főbérlő jelentős kellemetlenség szerintem. Miért nem elég mondjuk havonta? Vagy ha az ember ennyire félti a lakását, ne adja ki albérletbe. Élni és élni hagyni.

(#16) Thunderzolee válasza Mr X (#15) üzenetére

Én már nagyon sok albérletben laktam, de általában a havi pénzbeszedős viziten kívül máskor nem szoktunk találkozni; olyanra meg egyáltalán nem emlékszem, h csak úgy random alapon bármikor beállíthatott volna.
Sőt, általában soha egyik főbérlő sem nézett körül sehol, max azt a helységet látta, ahol a pénzt átvette.

Előző lakóhelyemen volt egy házvezetőnőnk, aki hetente hétfőnként jött takarítani, de az első-második alkalom után megbeszéltük, h nem megy a szgép-asztalom közelébe; nem érdekel, mennyire sérül az esztétikai érzék központja, de akkor se tegyen rendet az asztalomon. Elhiszem, h az a "halom" másoknak rendetlenségnek tűnik, de nekem mindig minden pont kézreáll. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

A szobát zárd, előzetes egyeztetés nélkül meg nincs mit keresned ott..
Mondom ezt 10 év albérletben élés és sok-sok köetschöeg főbérlő után.

(#18) vans?


vans?
őstag

En nagyon utalnam, ha a foberlo barmikor beallithat szo nelkul. Az elozo (egyetemi) felevben alberletben laktam, soha nem tortent ilyen, de morcos lettem volna, ha csak ugy feljon valaki aludni. Bar ha tenyleg olcsobban adod emiatt, akkor ertheto.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Akkor mi lett volna a bejegyzés címe, ha épp dugnak a konyhaasztalon? :D

A "szobádat" meg zárni. Pont.

(#20) rt06 válasza D1Rect (#19) üzenetére


rt06
veterán

a cime ugyanugy pfuuuu lett volna, csak az elso hsz-ben Velem van a baj? helyett Hogy mossam ki a szemembol a g*cit? lett volna

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

tulajdonos és bérlő; ez a főbérlő-albérlő javarészt helytelenül van használva, sajnos. még akkor is főbérlő a helyesebb, ha nem adhatja tovább bérbe.

a szobára lakatot tenni, vagy lisztet hinteni az ajtó mögé :D

(#22) Speed® válasza D1Rect (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Konkrétan ilyen eset után volt egy kis balhém..nem konyhaasztalon, hanem épp a nappaliban, de ugyanaz a szitu. Szerencsére csaj volt a főbérlő, bár utólag faszságnak ítélem, hogy a "ne haragudj, mit képzelsz, hogy csak így bejössz?" helyett nem azt kérdeztem, "beszállsz?" ;]

(#23) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ugylátom kicsit tullihegtem a dolgot. Amugyis a kinti munka lenyugtatot:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) D1Rect válasza Speed® (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Sebaj, a következő ilyennél már tudod mi a helyes kérdés. :DDD

(#25) k.


k.
őstag

Nekem van egy kis kecóm-illetve, majd lesz- épp ki van adva bérlőknek. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen állapotban lesz, mikor be akarok költözni.
Na jó, irtam ide egy kellemeset, aztán körbenéztem. Visszavonva:D

[ Szerkesztve ]

(#26) lassiee válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


lassiee
tag

Hmm de mit keres a billentyuzet melett a durex play ? ;]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [FRENK1988:] pfuuuu
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.