Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

1. hozzászólás.
Várom a véleményeket.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Agostino válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Jó arcok a szomszédaid, mit ne mondjak. Látják, hogy brazilok cirkálnak a kertetekben mégis basznak szólni? Szép. A kutyád sem semmi. Na mindegy, szerencsére ezek a cuccok hangosak, sőt, ha a brazilok nem adtak túl a cuccon, akkor amekkora seggek, képesek a közelben használni. Odamentek, elveszitek a cuccot, cipóra veritek a képüket. Láncfűrész használata megengedett. Ja, és hogy miért azt? Mert hideg van, kő a fa.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) puttputt válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


puttputt
őstag

Biztos csak kölcsönvették és nem akartak zavarni. ;]
(Vagy tényleg visszamennek még, mert nem bírták el egyszerre a többi szerszámot... :U )

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

azért mert az kisebb méretű mint a benzines kasza
én a helyedben készülnék rá hogy visszajönnek :D de abban nem lenne köszönet.

(#5) ABE


ABE
őstag

1.-2.: Valószínűleg látták és kifigyelték, hogy a ti portátokon van mit meglovasítani.

3.: Ha nyitva hagyod a kaput, az fél invitális a bűnözőknek, mert sokkal feltűnésmentesebben be lehet sétálni. Én normális faluban lakom, nincs nagy szegénység, nincsen teli a környék bűnözőkkel, mégis mindig zárjuk a kapukat, mert ki tudja...

4. Az említett cuccok közül a legkönnyebb a láncfűrészt elvinni, a kapálógép és a fűkasza is termetesebb. Talán falopásra kellett nekik a fűrész...

A kutyád meg a szomszédod pedig megéri a pénzét, nem mondom. Fészerre szerintem nem ártana valami riasztórendszert telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Gergő_ válasza Gergő_ (#4) üzenetére


Gergő_
őstag

lemaradt:
legközelebb hagyd nyitva megint a kaput, a fészerbe zárd be a kutyát a szerszámok mellé egy két kölcsön rottweilerrel (falka ösztön)
figyeld ki a heppeninget majd hívd ki a zsaruságot esetleg a mentőket.
Én valami hasonlót csinálnék, nem viccelek.

[ Szerkesztve ]

(#7) iSonic válasza Gergő_ (#6) üzenetére


iSonic
addikt

Lehet inkább a korbonctan hallgatókat kéne kihívni..

(#8) tkazmer


tkazmer
addikt

nem tudom, nem állítanám, hogy rossz környéken lakom (elméletileg a 7. "leggazdagabb" település az országban), de soha egy percre nem fordult meg a fejemben, hogy nyitva hagynám a kaput...
...mondjuk be is csukódik automatán 2 perccel a nyitást követően:)
amúgy elektromos kapu nem lenne megoldás? egy ilyen cucc árából, talán 1-2 tizessel többől már szerintem szereléssel is kijönne egy tolókapu, és azért az nem csak a hasonló esetek megelőzése végett nagyon jó dolog...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) lezso6 válasza Gergő_ (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem ne csinálja, mert még a tulajt jelentik fel... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Gergő_ válasza lezso6 (#9) üzenetére


Gergő_
őstag

Pontosan miért jelentenék fel?
Mert kutyákat tart az otthonában vagy mert nyitva hagyja a kaput?
ez nem garázdaság. Ahhoz hogy otthon tartod a kutyákat senkinek semmi köze. Aki pedig betör, illetéktelen behatoló az számoljon a következményekkel és hagyjon fel minden reménnyel. :D
Gondolom a szülők nem tudnák megvédeni magukat két rablóval szemben, így fokozottan ajánlott valamilyen védelem kiépítése.

[ Szerkesztve ]

(#11) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

1. Ti hagytátok nyitva a kaput.
2. Fészerben általában van érték (pl. szerszám).
3. Igen.
4. Láncfűrész, mert ezek után mennek fát lopni az erdőbe. Talán vissza is adják a fűrészt, ha végeztek...

(#12) shadeofme


shadeofme
tag

Meghívtad a tolvajokat. Ennyi.
Másodpercek alatt megesik a baj, nem kellenek ahhoz percek. (Sajnos tapasztalat. :( )
K**vadrága lecke volt, remélhetőleg tanultál belőle.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#13) Drenadar


Drenadar
veterán

a Bolygó neve : Halál-ban voltak azok az autómata géppuskák ... nem lehetne azokat házörzésre is beidomítani?

(#14) lorenzen válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

1. Miért mi?
Mert meglátták a lehetőséget.

2. Honnan tudták hogy merre keressék?
Nem tudták. De azt sejtették, hova lehet bemenni, ahol nem ütköznek ellenállásba.

3. Ha már nem zárom be a kaput az már meghívás a betörőnek a házamba?
Igen. Talán még a büntetés mértéke is alacsonyabb, ha megbukik. Nincs súlyosbító körülmény. Rongálás,....

4. Miért pont a láncfűrészt? Volt ott mellette 150 ezres fűkasza és rotációs kapa.
Több oka is van:
A láncfűrészt könnyebb vinni és jobban eladható. (Ki venne most fűkaszát?)

Most jön a csavar. Ha megbuknak a láncfűrésszel, büntetés nélkül ússzák meg a dolgot.
Mivel értékhatár alatt van a használt láncfűrésszel eltulajdonításával okozott kár, átterelődik az ügy közigazgatási eljárásba. Maximum egy behajthatatlan pénzbüntetés lesz az eljárás következménye. (Ha a fűkaszát viszik, és lebuknak, vélhetően szabadságvesztés lenne az eljárás vége. annyira nem hülyék, hogy félév múlva eladható dolgot lopjanak, amivel sokszorosa a lebukás veszélye. Ezért majd szezonban mennek vissza érte.)

Kaput zárva, a kutyát szabadon kell tartani. A kapura harapós kutya figyelmeztetést kitenni. A szomszédoknak egy vezeték nélküli kapucsengő csengető részét kell odaadni. Ha mozgolódást látnak, nyomják meg párszor.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) No-kia


No-kia
őstag

a szomszédból is elviittek múltkor egy stihl láncfűrészt, nem tom miért ez kell nekik :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16) Peter Kiss válasza No-kia (#15) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Favágás, már említettük párszor.

(#17) lezso6 válasza Peter Kiss (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hülye lesz fát vágni, sokkal egyszerűbb készen lopni, ez utóbbi sokkal kisebb zajjal is jár.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) shadeofme


shadeofme
tag

Írták, h kutyát szabadon...
Én azért hozzátenném, h két kisebb / közepes kutya helyett egy nagyobb. (Persze ez elég nehezen orvosolható gondolom, hiszen nem egy használati tárgyról van szó, hanem egy kvázi-családtagról.)
Egyik ismerősnek - aki faluhelyen lakik - van egy szép nagy gyümölcsöse + egy szép nagy komondora. Oda váratlan "vendég" nem megy be. ;]

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#19) FRENK1988 válasza No-kia (#15) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak nem te vagy a szomszédom? ;]
lorenzen: "Ezért majd szezonban mennek vissza érte." Szeretnének. ;] Már megtettem a lépéseket ez ügyben 2 mozgásérzékelő és a kamera.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) No-kia válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


No-kia
őstag

hát nagy valószinűséggel nem :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#21) lorenzen válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


lorenzen
aktív tag

a lépéseket ez ügyben 2 mozgásérzékelő és a kamera.

Sokat nem segít a kamera.
Két sötét folt, éjszaka a felvételen. Sokra nem fogsz vele jutni.
Az aktív védekezést erősítsd meg. Biztonságos zárak, megerősített ajtók, ...

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#22) tkazmer válasza lorenzen (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

Az aktív védekezést erősítsd meg. Biztonságos zárak, megerősített ajtók, ...
mondjuk ez pont a passzív, épp' az aktívat erősítette:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Badman 4ever válasza lorenzen (#21) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az aktív védekezést erősítsd meg. Például: Elektromos kerítés, shotgun a párna alatt, husky becserélése rottweilerre... ;]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) Móci válasza ABE (#5) üzenetére


Móci
addikt

Ezzel én is egyetértek...
A kutya meg azért 'éri meg a pénzét', mert husky keverék. A husky nem házőrző kutya.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Szia honfitársam! ;)

Háát...szomorú dolog ez nagyon....bár az tény, hogy tényleg nem szabad kísértésbe hozni az ilyen embereket...
Mert hát ,,Alkalom szüli a tolvajt" és ,,Az ördög sosem alszik"....sajnos... :(

Mi szerencsére megúsztunk eddig minden ilyesmi behatolást (reméljük ezután sem kerül rá sor), de pl. a 2-vel mellettünk lakó szomszédainkat rendszeresen kirabolják.... :U :F
Pedig aránylag még egy biztonságos helyen is lakunk.....

(#26) moha21 válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


moha21
addikt

Kamera helyett villanypásztor.. ;]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) FRENK1988 válasza moha21 (#26) üzenetére


FRENK1988
veterán

Persze és ha hozzáérnek akkor lecsuknak mint az öreg bácsit itt a megyéből aki csak a zöldségét védte :(((
művésznő4: Én is azt hittem hogy biztonságos környéken lakom

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#28) eziskamu válasza FRENK1988 (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Nono. Mert ott balfaszul volt megcsinálva. Megfelelő spéci trafó kell a dologhoz. Lehet olyan nagy feszkójú, de korlátozott erősségű áramot csinálni ami csíp, de nem öl. Annó ilyet láttam kis koromban Szlovákiában. Egy drót volt végig húzva a legelő körül, hogy a tehenek ne szökjenek el, de gondolom állatvédelmi okok miatt (ha gerinces, ne szenvedtessük ésatöbbi, na meg drága az áram) nem terjedt. De az biztos, hogy csak másodlagos védelmi vonalon használnám (már ha használnám, mert macerás), mert nehogy már egy részeget, vagy egy kisgyereket rázzon meg az áram,ha neki esik a kerítésnek, mégha nem is lesz komoly baja. Mondjuk az a bácsi is legalább a kerten belül húzta a vezetékeket.

[ Szerkesztve ]

(#29) FRENK1988 válasza eziskamu (#28) üzenetére


FRENK1988
veterán

Van benne valami. De ez a második védelmi vonal valahogy nem akar a képzeletemben összeállni ;] :(((

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#30) #53246592 válasza FRENK1988 (#27) üzenetére


#53246592
törölt tag

a villanypasztor messze nem egyenlö azzal hogy a 220-at belevezeted a keritesbe.
kerdezd a baratodat

idezet az egyik oldalrol:
Villanypásztor készülék alkalmazhatósága: használható kutya bent illetve kint tartására, vadállatok távoltartására illetve őrzésére, tehén, ló, disznó, mangalica disznó, vaddisznó, baromfik, kecske, juh, stb, hosszúszőrű állatokat is kordában tartja.

vadallatok tavoltartasara kellene, nem? ;]
az mas kerdes hogy ez megoldana-e a problemat

(#31) FRENK1988 válasza #53246592 (#30) üzenetére


FRENK1988
veterán

de a barna embereket nem részletezi ;]
Mindenesetre utánaolvasok. Köszi a linket :R

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32) szablya válasza művésznő4 (#25) üzenetére


szablya
tag

Nem az alkalom szüli, hanem a retk*s anyja. :W
Nem tudom, hogy lehet lopni. Más tulajdonát elvenni.
Egyszer boltban csórtam 2 szem cukorkát, kint volt az asztalon, oszttársam mondta, hogy vegyem el hamar. Másnap "ottfelejtettem" az árát, és még azután is furdalt a lelkiismeret.

Szent István királyunk az ilyen mocsoknak levágatta a kezét (mondjuk akkoriban kevesebben is voltak az ilyen tetvek), szerintem most is megérdemelné minden tolvaj.

Lopásért megcsonkítani, ölésért kivégezni, nemi erőszakért ivartalanítani, stb. Ez lenne a helyes megoldás.
Ma meg olyan van, hogy "megélhetési bűnözés". :W :W

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#33) akom válasza szablya (#32) üzenetére


akom
senior tag

szablya !!!
Mintha csak én mondtam volna ! :R
100% ba egyet értek veled !
Csak ugye emberi jogok, megélhetési bűnözés, hátrányos helyzet.... :W

Oda kell figyelni nagyon az értékeidre, mert sajnos a mai törvények nem elegendők, hogy megvédje a becsületes embereket. :(

(#34) Gergő_ válasza szablya (#32) üzenetére


Gergő_
őstag

cukorkáért lehet hogy csak kezet vágták volna le, de egy tyúkért már halálbüntetés járt.

Szerintem sem szabadna szaporodni hagyni az ilyeneket.

(#35) FRENK1988 válasza akom (#33) üzenetére


FRENK1988
veterán

Megélhetésből vittek egy erdőgazdasági fűrészt? :D
Valakinek az a munkaeszköze (jó nekem nem ;] ) De akkor is.
Meg éppen azt nem értem, hogy az U.S.A.-ban nem csukják a házat kocsit és mégis megvan minden. :(((

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) akom válasza FRENK1988 (#35) üzenetére


akom
senior tag

Ja erre hivatkoznak !
Lehet HÓD lopta el ! :DDD

USA-ba is vannak gondok, csak ott annyiba más a törvény, hogyha valakit saját birtokon belül lelősz akkor nem csuknak le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.