Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Én inkább arra vagyok kíváncsi mit kezd a Digi az 1800Mhz-es sávval?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) adamssss


adamssss
veterán

Ez a gyakorlatban a felhasználóknak mikortól jelent pozitív változást? (stabilabb gyorsabb netet)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) Derrewyn válasza adamssss (#2) üzenetére


Derrewyn
senior tag

NMHH közleményben találtam:

Szeptember 29-én az NMHH kihirdette a négy nyertes pályázó személyét. A pályázat eredményének közzétételétől számított 50 napon belül az NMHH szerződést köt a nyertes szolgáltatókkal.

[ Szerkesztve ]

(#4) LordX válasza adamssss (#2) üzenetére


LordX
veterán

Talán fél-1 év?

(#5) Soma01 válasza daninet (#1) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem: "Lehet megegyeznek a Telenorral, hogy a Digi odaadja a frekit, a Telenor meg kvázi ingyen adja a mobilnetet érte."
A Digi nincs kötelezve a frekvencia felhasználására és annak módjára sem. Tehát bérbe is adhatja. Vagy nemzeti roamingot kér pl Telenortól. (vagy mástól, akivel jobb megállapodásra tud jutni, így új szolgáltatóként lép a piacra) De nem hiszem, hogy ez lesz. Ugye azért a Telenor, mert most is vele van kapcsolatban a mobilnet miatt.

Amúgy azt írták, hogy napokon belül bekapcsolják az új frekvenciákat, de 12 hónap áll rendelkezésükre. Kérdés, hogy melyik cég kapcsolja majd be. Azt tudom, hogy a Voda nem rég fejlesztett és elég hamar be tudja kapcsolni, akár a 4G-t is. De biztosan a másik 2 T sincs lemaradva.

Azt viszont nem értem, hogy miért csak a Telekom-ról szól a cikk? Azért sokkal nagyobb dolog történt most Magyarországon mint, hogy "Frekvenciablokkokat nyert a Telekom". Ezt olyan egyoldalúnak érzem. Vagy lesz még 3 újabb cikk is? "Frekvenciablokkokat nyert a Telenor" meg "Frekvenciablokkokat nyert a Vodafone" és "Frekvenciablokkokat nyert a Digi"?? :(
Ez olyan, mintha az lenne, hogy "Befizette a nyereségadóját a Telekom"! És? Más is befizette! Róluk miért nincs részletes külön cikk? Vagy inkább egy átfogó, mindenkit megemlítő írás?

[ Szerkesztve ]

(#6) Derrewyn válasza LordX (#4) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Szerintem annál azért gyorsabban, némi túlzással csak be kell állítani a most megnyert frekvenciákat a már meglévő eszközökön.

Viszont azt nézem a Voda nem járt túl jól, neki is kellett volna 1800 MHz, így nem lesz erős LTE-ben.

@Soma01
Én is pont az utolsó bekezdéseden gondolkodtam, és arra jutottam, hogy a másik szolgáltatók még nem adták ki a sajtóközleményüket. Persze NMHH lehozta a teljes eredményt...

[ Szerkesztve ]

(#7) Soma01 válasza Derrewyn (#6) üzenetére


Soma01
veterán

Nagyon nem értek hozzá, de 2600-on több van a Vodának. 900-on meg a múltkor nyert egy csomót, most meg egy kicsit. 1800-ból most csak a Telekom és a Digi vitt.
Összesen kb olyan 9 MHz van a 3 nagy szolgáltató közt. De ha a Digi összeáll a Telenorral, akkor összesen ugyanannyi lesz neki mint a Telekomnak.
Azt viszont nem tudom, hogy mely frekik az "értékesebbek". Úgy tudom, a 800/900 a nagyobb terjedése miatt jó. 1800 a sűrűn lakott helyeken ideális. De a 2600 is? Vagy azt mire használják? Ugyan arra mint az 1800-at?

(#8) dajkopali válasza Derrewyn (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

nem tudtam ott lenni a sajttájon, így várnom kellett - és amikor a hírt írtam, az nmhh még nem tette ki a közleményt
frissítek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Soma01 válasza Derrewyn (#6) üzenetére


Soma01
veterán

Igazad lehet a sajtóközlemény kapcsán, ez nekem is eszembe jutott. Az Index is átfogó, elemző cikket közölt és én egy szakmaibb oldalon is ilyet szeretnék olvasni. pl. esélylatolgatásokkal, összegzésekkel, kinek milye van, hol tart, mire megy vele...

(#10) LordX válasza Soma01 (#7) üzenetére


LordX
veterán

Az alacsonyabb sávok jobban terjednek, tehát nagyobb távot lehet velük átlőni, a magasabb frekis sávokat inkább sűrű területek lefedésére lehet használni. És mivel oda kisebb antenna kell, több antennát lehet bepakolni adott helyre (=telefonba), jobb MIMO, nagyobb sebesség - bár ez kicsit elméleti fejtegetés, a gyakorlat még nem jutott el ide.

(#11) Soma01 válasza LordX (#10) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy tudom, a Samsung S5-ben már van MIMO. De szerintem csak wifi-n.

(#12) LordX válasza Soma01 (#11) üzenetére


LordX
veterán

Minden LTE telefonban van 2x2 DL MIMO, kötelező..

(#13) Soma01


Soma01
veterán

Úgy olvastam, hogy a 2600 MHz az pont az LTE frekije szokott lenni. Szóval a jövőre gondolt a Voda, amikor megvette és úgy néz ki, neki van a legtöbb ebből.

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én vagyok vak, vagy a telekom tényleg kicsapott egy laza mozdulattal majdnem 60 milliárdot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Soma01 válasza bambano (#14) üzenetére


Soma01
veterán

Így van. 1800-ra gyúrnak. Szerintem a városokban akarnak ezzel LTE-t javítani.

(#16) saelin válasza bambano (#14) üzenetére


saelin
veterán

Szvsz nem meglepő. Nagyon sokan őket választják itthon, ha előfizetésről van szó, akár tv vagy telefon téren. A jövőjük szempontjából fontos lépésnek látták az adott frekvenciák megnyerését, amit később kedvük szerint használhatnak.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#17) #79335424


#79335424
törölt tag

Aztán eljön Joe Black. Aaakarommondani 2015. december. ;]

(#18) AmunRa


AmunRa
aktív tag

A digi odaverhetne az áraknak, csak nem tudom, hogy érdeke e. Nekem elég lenne, ha a telefonbeszélgetések egy osztrák díjazást ütne meg. A többi is kénytelen lenne csökkenteni.

(#19) AmunRa


AmunRa
aktív tag

INdex fórumból:

"en nagyvaradrol irok, 5 euroert korlatlan belfold es kulfoldi beszelgetes mobil ill. vezetekes halozatra. mobil net korlatlan, 5 gigaig 21mbps, 5giga utan 128kbps down es 64 up speed. vezetekes halozatokban is verhetetlen a piacon, ugy minoseg mint ar szempontjabol. pl 100mbps korlatlan net 2000forintnak felel meg. nalunk a vodafonnal van roamingszerzodese a diginek. a voda frekvenciat ad, a digi pedig intetnetet a vodanak.."

[ Szerkesztve ]

(#20) LordX válasza AmunRa (#18) üzenetére


LordX
veterán

A Digi kapott 10 MHz-et. A T-nek mostantól van 189, a másik kettőnek is valami hasonló mennyiség - nem fog sok vizet zavarni a Digi amíg nem kap újabb frekvenciákat.

(#21) AmunRa válasza LordX (#20) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Kezdetnek jó az, csak kezdjen vele valamit. Engem a net nem is érdekel.

(#22) LordX válasza AmunRa (#21) üzenetére


LordX
veterán

Én nem reménykednék nagyon. Ez pont egy olyan csomag volt, amihez nem kötelező publikusan elérhető hálózatot kiépíteni - értsd: felhasználhatja pont-pont kommunikációhoz.

(#23) AmunRa válasza LordX (#22) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ahhoz kell freki engedély?

(#24) LordX válasza AmunRa (#23) üzenetére


LordX
veterán

Igen.

(#25) bambano válasza LordX (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahhoz képest pont a pont-pontra való 26 gigás pakk nem kelt el fillérekért se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) imikee


imikee
tag

"A pályázaton elnyert frekvenciablokkot arra fogjuk használni, hogy jobb lehetőségeket teremtsünk vidéken és a gyorsabb internet hozzáférés révén javítsuk az emberek életminőségét"

Csak azt nem tudom, hogy ez hogyan is javítja az emberek életminőségét?! Ettől jobban fognak élni vagy nem hal éhen vagy mi........? Bár sok olyan lehet, aki net nélkül elveszik az országban. És most az étlagos dolgozó emberekre gondolok.

...

(#27) LordX válasza imikee (#26) üzenetére


LordX
veterán

Nekem javulna az életminőségem, ha végre sikerülne 50m-el arrébb vezetniük a szolgáltatásukat, és a T ADSL-jénél harmad áron kapnék 10x sebességet.. :)

(#28) 90Quiet válasza imikee (#26) üzenetére


90Quiet
tag

Amikor 5-6 éve élsz vidéken a digi optikai netjén csüngve, majd egyetem okán felköltözöl a fővárosba ahol háromszor annyiért van csúcsidőben rendszeresen használhatatlan ADSL meg hasonlóan "gyors" DOCSIS 2-es belvárosi internet akkor erősen érzed az életminőség csökkenését. :(

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#29) Kékes525 válasza #79335424 (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

A roamingdíj megszüntetése?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) #79335424 válasza Kékes525 (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bizony! Lesz itt kapkodás.

(#31) Zolee11


Zolee11
senior tag

És akkor most megkapjuk a választ mitől ilyen drága a monbilnet és a mobiltelefon szolgáltatás.
Apropó valaki nem akarja megvenni a Marson a 600-2600 Mhz-es sávot? Nálam csak most csak önöknek 15 milliárd forint. :DDD

no brain, no problem

(#32) Stonerice


Stonerice
őstag

Az kell- " Pestre 85- 150Mps" Falun még telefonálni se lehet normálisan. Majdnem olyan mintha Észak Koreában laknánk. Az Ukrán Internet oda-vissza veri a magyart sajnos.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#33) Sinesol válasza Stonerice (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nemtudom milyen kőkorszaki falu lehet az.
Nálunk Debrecentől 30km-re van 20-30 megás net, 3G lefedettség stb, telefonálással sosem volt gond, betonstabil a hálózat, net az elmult 1 évben nem is emlékszek hogy szakadt volna, hívásnál sem fordult még elő szinte soha. Igaz a 4G akadozva jön csak, viszont semmi szükségem nincs rá, megis minek a vezetékes mellé, majd biztos tablettel szorakozok a 27 colos monitor mellett....
Lehet hogy csak 20Mbit,de szerintem böven elég mindenre, ha online jatszok akk is kb 35-50 az átlag pingem.
Dolgozni meg amugyis Debrecenbe jarok szal max utközben/munkaban használnám a 4g-t, ott meg megoldott, bár inkább wifit használok ott is, egyszerűbb stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza imikee (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például tud netbankolni, időpontot foglalni orvoshoz, okmányirodába, szkájpolhat az unokával, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) #79335424 válasza imikee (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak egy példa. Feltöltőssel, alaphangon 40Ft körül van egy perc mobilhívás GSM -en. Ha van jó neted, akkor ugyanez 5Ft VOIP -on. Sztem nem mindegy.

(#36) #06658560 válasza imikee (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pl. tud távmunkában dolgozni, tanulni.

(#37) zseko


zseko
veterán

"...hogy még több ügyfele élvezhesse Magyarországon a 86 és 150 Mbps letöltési sebességet nyújtó hálózat előnyeit."

Kenjék a hajukra, meg a másik kettő is, havi 9e-ért a 150Mbit-et...

HR24.hu

(#38) zsoltti


zsoltti
senior tag

Szerintem az "életminőség"-nek semmi köze az internet sebességéhez, legalábbis nekem az a fizetéstől függ , nem a net sebességétől, persze aki a telenor vezérigazgatója, annak valószínű a net sebesség többet ér mint a pénz :DDD

(#39) #06658560 válasza zsoltti (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hiába van pénzed, ha nicns infrastruktúra körülötted. Pl. Geszten milliomosként se sok mindennek örülhetsz- színház, mozi messze, így ha a net jó, akkor elég sok kultúrprogramot is elérhetsz.

(#40) Sinesol válasza #06658560 (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Éppenséggel a nettel szinte semmiylen kulturprogramot nem lehet helyettesíteni.. :)

(#41) zsoltti válasza #06658560 (#39) üzenetére


zsoltti
senior tag

Ha milliomos vagy elköltözöl onnan :))

(#42) bambano válasza zsoltti (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gazdagság jellemzője, hogy mennyit kell autózni a kaputól a bejáratig :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) #06658560 válasza Sinesol (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy steamelt opera Milánóból, vagy egy darab NY-ból bizony kultúrprogram. És nem árt hozzá a normális net.

(#44) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki le tudja írni ezeket a 800-900-1800-2600 MHz frekvenciákat melyik miért és mire jó?
pl melyiken telefonálunk melyiken megy mobilnet
ha nekem nincs mobilnetelőfizum tudok-e majd más frekvencián telefonálni vagy sem
lesz-e hatása ennek arra hogy a BP.-Eger vonalon vonaton vagy buszon lesz már értelmes mobilnet végig
vagy a települések közt nagy levegő és várunk mire betölti az oldalakat újra?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) AmunRa válasza #06658560 (#39) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Pl. nézheted Berki Krisztián színészóriást?

(#46) Bogyó bá' válasza #06658560 (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De hiába van infrastruktúra, ha nincs rá pénzed. Amikor havi 1 GB mobilnet egy "kisebb vagyonba kerül", akkor miért kellene annak örülni, hogy ezt a havi keretet akár néhány perc alatt el tudom használni?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47) Pttypang válasza Bogyó bá' (#46) üzenetére


Pttypang
veterán

A net csomagok eleg szanalmasak, igen.

Everybody lies.

(#48) #06658560 válasza Bogyó bá' (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért kell azt feltételezni, hogy aki vidéki, az egyben csóró is?

#45:Ha neked az a kultúra, akkor nézd azt!

(#49) LordX válasza TeeJay (#44) üzenetére


LordX
veterán

Mindegyik mindegyikre való :) Kérdés az, hogy az adott szolgáltató mire használja, és ez változó. Jellemzően a kisebb frekiket 2G-re, magasabbakat 3G-re/LTE-re szokták használni, és mindegyiken lehet telefonálni is, netezni is, az újabbnak 'csak' nagyobb a kapacitása, bár asszem még itthon nem csinálnak Voice over LTE-t, szóval az csak adat.

(#50) Soma01 válasza TeeJay (#44) üzenetére


Soma01
veterán

Én inkább úgy osztanám el őket, azon túl, hogy mindent lehet mindenre használni, hogy az adott lefedendő terület nagysága határozza meg a technológiát. Ill. az, hogy hányan/milyen sűrűn laknak adott területen. A nagyobb freki nem terjed olyan messzire, kisebb területre elég csak, a kis freki elmegy messzebbre. Városon kívül így ritkábban kell adótorony. Tehát városon kívül kis, városban nagy freki a jobb. Ja és a nagy freki érzékenyebb az útjába lévő tereptárgyakra. Pl. pincébe nem lesz 3g/4g 2600-on, de 900-on még telefonálhatsz vagy netezhetsz ha ott is szolgáltat a szolgáltató és tudja a telefonod a szabványt. Ezért hagyják meg a 900-at telefonálásra a városban és az 1800/2600 meg net. A magasabb frekinek jobb a "minősége" is, tehát több adat fér át rajta, gyorsabb netet lehet ráültetni. Így a 2600-on szinte csak LTE várható.
De minden szolgáltató az általa rendelkezésre álló frekvenciatartomány függvényében osztja el a net/telefon frekiket.

Én így tudom. De javítsatok ki ha máshogy lenne.

Azt leírhatná valaki nekem (vagy link), hogy melyik szolgáltatónak, melyik frekvencián, milyen széles tartománya van! Erre kiváncsi vagyok! Nagyon köszönöm előre is aki tud segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.