Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lev258


lev258
veterán

A legtöbb helyen a lemondásért akkor számítanak fel valamennyit, ha az időpont előtt kb. 1-2 héttel történik (de lehet több is). Ezt pontosan le szokták írni, meddig ingyenes a lemondás. Nem tudom, miféle hely ez, de olvass utána kicsit, nézd meg a részleteket. Valószínűleg téves információ, vagy nagyon rossz helyet választottál.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2) #97623552 válasza lev258 (#1) üzenetére


#97623552
törölt tag

booking.com Hazug egy banda.

(#3) lev258 válasza #97623552 (#2) üzenetére


lev258
veterán

Én is használtam már. Rossz hely alatt nem a honlapot, hanem a szálláshelyet értettem.
És ismétlem, elég egyértelműen leírnak mindent. Abból kell kiindulni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) weiss


weiss
addikt

Soha, semmi gondom nem volt velük, még Barcelonába is ott foglaltunk szállást. Ha nem fizettél, akkor meg mit parázol? El van felejtve, és kész.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) Kasya válasza #97623552 (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Korbejartam vele Europat, sot, 1 eve en is ott adom ki a lakast. A szallas.hu...na az egy xar bagazs. Nem csak a portal, de a felhasznalok jo resze is (tisztelet a kivetelnek).

A cikkironak:
Ha gondja van, irjon a portalnak. Ok segitenek benne. Ha pedig megvan a visszaigazolo level (mert gondolom megvan az email), hogy ingyenes a lemondas, akkor igazolni is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Behajtani? Kin es mit? Hogy tudna behajtani barmit is egy szallasokkal foglalkozo oldal?

(#7) Hieronymus válasza Lauda (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A foglaláskor szerződést kötött.
Ettől kezdve mind a két fél, csak a szerződésnek megfelelően járhat el.
Regisztráció. Ismert az IP, az email cím és a személyes adatok.

Nyilván fájdalmas 30K-t kifizetni, egy rossz időpontra lefoglalt szállásért.
De a másik oldal veszteségét is figyelembe kell venni. Ha nincs már idő teljes áron újra eladni a szolgáltatást, akkor mindenkit veszteség ér. Csak azt ne érje, aki rossz időpontra foglalta a szállást?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Lauda válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ahhoz, hogy karteritest kerjen, bizonyitania kellene, hogy kar erte. Azt meg nem fogja tudni bizonyitani. Barmelyik ugyeszseg szemkoztrohogi azzal, ha bemegy, hogy 6 honap altt nem tud kiadni egy szallast.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kasya válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Polgari peres uton tudna kovetelni a szallasado a penzt, ha banki adatokat nem adott meg...

Altalaban az ilyen szituaciokban a szallasado sziv. Most szerencses helyzetnek tunik, mert a cikk iroja tud irni a portalnak es a szallasadonak maganak is, hogy rendezze a dolgot. Szinte biztos, hogy nem kell fizetnie, ha azt a ket emailt megirja...
Nem is ertem miert itt erdeklodik.

(#10) Hieronymus válasza Lauda (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem.
A szerződés betartását vizsgálja a bíróság.
A szerződésben meghatározott időkereten belül ingyen, utána már csak az előre meghatározott százalék megfizetése ellenében vonható vissza a megrendelés.

Mivel PTK és nem BTK, az ügyész nem vállal szerepet az ügyben. A tárgyaláson jelen lehet. Ha kiderül az ügy BTK vonatkozása, akkor kap szerepet az ügyészség. Jelen esetben nincs BTK-ba ütköző cselekmény.

A felperesnek nem kell bizonyítania a megrendelt szolgáltatás újbóli eladhatatlanságát, Mivel a kiesett bevétel csak egy részét kéri, a keletkezett kára enyhítésére. Ráadásul ezt az igényét előre be is jelentette.
Sőt a felperes ez esetben a követelt összeg nagy részét tovább is utalja a szállásadó cégnek. Mert a köztük is szerződés van érvényben. (Azért kapja kedvezménnyel a szolgáltatásokat, mert nagy tömegben értékesíti tovább.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) yerico válasza Kasya (#9) üzenetére


yerico
senior tag

Emailcím, telefonszám nyilvános, bárki megszerezhette. Lehet bizonyítani, ki adta meg, ha a tulaj letagadja. Nem fogják tudni bizonyítani, ilyennel perre menni őrültség
Távollevők között szerződés 14 napon belül bármikor bármelyik fél által felmondható költségek nélkül.

(#12) Kasya válasza yerico (#11) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem eri meg egyertelmuen. Ezert szokott szivni a szallasado.

(#13) #97623552 válasza yerico (#11) üzenetére


#97623552
törölt tag

köszi! Ennek utánanézek, még nem telt le a 14 nap.
Bookingon annyit írtak, hogy vagy lemondom 30euróért, vagy nem lehet lemondani. 90 euróról indult. Gyanúsan automata levél jött, nem írtak ezek a külföldi szállásnak... majd pont ma szilveszterkor 20 percen belül reagálnak. Nem hiszem.
A bookingos regisztrációmat meg engedte törölni annak ellenére, hogy függőben van ugye ez a foglalás, ami nincs se foglalózva, se a külföldi szállásadó nem reagált még semmit. (ok a mai levél szerint reagált, levitte 30-ra 90 helyett az elállási díjat. Lemondási nyilatkozat után 20 perccel kb. )

[ Szerkesztve ]

(#14) Lauda válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Tehat ka kinezek egy telefonszamot, nevet es cimet a telefonkonybol es egy email cimmel free wifirol beregisztralok, foglalok egy szallast, majd lemondom, akkor azon az emberen behajtjak a lemondasi dijat? Na ne. :U

(#15) Hieronymus válasza Lauda (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért tennél ilyet?

Az emberek általában azért foglalnak szállást, mert utazni akarnak.
Ha valaki kamuból gyárt foglalásokat, az már BTK.

Egy dolgot nem teljesen értek.a
Egy foglalás esetén jogosan elvárjátok, hogy a közvetítő partner és szállásadó cég korrekt legyen.

Madridban vagy máshol szabad legyen az a szoba, amit lefoglalt a megrendelő és annyiba kerüljön.

Mekkora lenne a felháborodás, ha a szállodában azzal fogadnának, hogy nincs lefoglalva a szoba. Biztosan a looking.com volt a oldal, mert ott csak látszat a szoba foglalás. Meg egyébként is az a belga család most adott ötven euró kenőpénzt, azért a szobáért. Egész Madridban nincs szabad szoba.
(Persze egy százasért, a most érkező lengyelek foglalnak majd szobát a lookingon. :C )

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) JoeYi


JoeYi
őstag

már az is fura, hogy bankkártya adatok nélkül tudtál foglalni.

Én is elégedett vagyok egyébként vele, arra szoktam figyelni, hogy amíg nem végleges az utazás addig csak olyan helyet fogalalok le, ahol ingyenes a lemondás az utazás előtti 2 napig. Ha meg már fix, akkor lehet váltani a bánatpénzes, de olcsóbb szállásokra

(#17) lev258 válasza JoeYi (#16) üzenetére


lev258
veterán

Ilyet simán lehet. Van olyan hely, ahol ráérsz helyben fizetni, érkezéskor.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18) Hieronymus válasza lev258 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezeknél általában küldenek egy szerződést.

A Garda-tó mellett béreltünk egy apartmant, tavaly. Emailban küldött szerződést kellett aláírva vissza faxolni.
A közvetítő iroda nagyon rendes volt. A bérbeadó (megbízott családja) le akart húzni bennünket ötven euró kaucióval. Percek alatt elintézték a nézeteltérést. Gyorsan vissza kaptuk a pénzt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) lev258 válasza Hieronymus (#18) üzenetére


lev258
veterán

Én most és korábban is a booking.com-ról beszéltem. Munka ügyben voltam Spanyolországban, szállást ettől függetlenül foglaltam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) Kasya válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

A kaucio miert lehuzas? Sok helyen kerik kotelezoen. A szallasportalok, vagy kozvetito cegek azonban utobbi evekben mar alljak a kauciot a szallasadonak, ha szerzodesben vannak. Ezzel kimelve a vendeget.

[ Szerkesztve ]

(#21) VirsLee válasza Kasya (#20) üzenetére


VirsLee
őstag

Mert nem szép dolog plusz összeggel variálni... kisstílű... macerás... bejelentkezésnél zárolja a teljes szállásdíjat, majd kijelentkezésnél terheljen...

Egyébként a booking.com-ot én is csak ajánlani tudom, úgy 30 foglalást bonyolítottam le ott, előre fizetés illetve lemondható, helyszínen fizetendő megoldásokkal és egyszer se volt problémám. Idén is voltunk négyszer, soha nem tértek el a visszaigazolásban szereplő dolgoktól...

(#22) Kasya válasza VirsLee (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor lehet lehuzas szerű, ha előre nem jelzik. De ezt mindig jelezni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#23) Hieronymus válasza Kasya (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyrészt a kaució nem volt a szerződésben.
Másrészt a házigazdák a kaució fogalmát, csak olaszul ismerték. Minden más a szállással kapcsolatos fogalmat angolul és németül is vágták.
Pénteken jöttek, hogy holnap nem lesznek(, a távozás napján). Elmondták, hogy hova adjuk le a kulcsot.

Mire észbe kaptam, hoppá van még 50 euró a levegőben, már eltűntek.
Négy apartman, heti 50 euróval. Ha csak a felét sikerül megtartaniuk, már az is szép összeg évente.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Kasya válasza Hieronymus (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Így a történettel már másképp hangzik :R

(#25) #97623552


#97623552
törölt tag

Még egy utolsó kérdés: a booking.com-on foglaltam szállást. A szállásadó küldte a bankszámla adatait, ahová az előleget kellene befizetni. Tehát a booking az semmit mást nem csinál, csak közvetít? Nem olyan, mint az airbnb, hogy van valamilyen védettsége a vendégnek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.