Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Nem tudom, pontosan milyen szakoktatókra gondolsz.

A szakképzési centrumok az Emmi helyett Palkovicshoz tartoznak, így az ottani tanárok (akár egy ugyanolyan magyar/matek tanár, mint egy gimiben) a pedagógus bértáblánál többet keresnek. A fenntartásra is több pénz jut. A diákok is kapnak mindenféle ösztöndíjat.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) finest


finest
őstag

Azokra gondol, akikről beszélsz...

Üdv a klubban Freeware!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) Thusor


Thusor
őstag

Sajnos nagyon sok területen nem írnak az újságok. Én is nehezményezem, hogy az egyetemi kutatókról sem írnak eleget. 1 évvel ezelőtt PhD tudományos fokozattal, három MSc diplomával és két nyelvvizsgával 147.500 forintot vittem haza tisztán. Majd most a csodálatos bérrendezést követően ez 254.500 forint lett. Ugyanakkor ebből vagy 40.000 forint mozgó bér. Tehát évente felülvizsgálják hogy mennyire vagyok jó kisfiú, így ahogy jött ez az összeg is levonódhat. Ugyanúgy oktatok, kutatok, cikkeket írok, pályázok, hogy legyen miből fenntartani a kutatócsoportom tagjait mert ugye állambácsit azt sem érdekli. A neten meg azt olvasom, hogy tiltakoznak a MÁV dolgozói, hogy kereset keresnek. Valami 600.000 forintos vonatvezetői fizetésről beszélnek. Sajnos nagyon sok területen nincs rendbetéve a fizetés, de mégis a cikkek azt írják hogy csodát művelt a kormány az egyetemi fizetések esetében is. Fent olvasható mennyire csodásan néz ez ki pontosan.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4) weiss válasza Thusor (#3) üzenetére


weiss
addikt

három MSc diplomával

hogy mennyi???

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) Thusor válasza weiss (#4) üzenetére


Thusor
őstag

Agrármérnök MSc az eredeti végzettségem, párhuzamosan csináltam egy agrár mérnöktanár MSc-t (ez ugye a mezőgazdasági szakoktató régies néven), majd 2014-ben a PhD hallgatói éveim alatt ERASMUS pályázattal a KU Leuven egyetemen (Belgium) Bioscience engineer MSc diplomát szereztem. Mindemellett PhD tudományos fokozatom van növény- és kertészeti tudományokból. Így vagyok kutatói státuszban egy magyar egyetem egyik kutatóintézetében. Ha a nyelvvizsga is érdekelne, akkor Angolból van egy felsőfokú, latinból pedig egy középfokú nyelvvizsgám. Német nyelvből csak egy alap nyelvivizsgám van ami nem államilag elismert, az csak a PhD fokozat megszerzése miatt kellett csinálnom az egyetemen.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#6) Lenry válasza Thusor (#5) üzenetére


Lenry
félisten

adja magát a kérdés: ennyi képesítéssel miért nem keresel olyan munkát, ahol fizetnek is?

az első - legelső - rendes fizetésem a legelső rendes munkahelyemen (mondjuk azóta is ott vagyok) volt 160.000 Ft.
12 éve.
egy érettségim van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Thusor válasza Lenry (#6) üzenetére


Thusor
őstag

Ezzel pontosan hova is mehetnék, ha engem a kutatói munka érdekel? Mezőgazdaságba nem igazán mennék el, ott nincs kutatói munka. Külföldre mehetnék még kutatni, ahol talán ennél sokkal jobb fizetést adnának. Na de akkor mi lesz a családommal? Vigyem az egész családot külföldre? Nálam ez sem igazán opció. Így szívok ott ahol jelenleg vagyok, de mégis szeretem csinálni, mert világ életemben azért tanultam, hogy kutatóvá válhassak. Csak sajnos rossz országba születtem, ahol ezt nem igazán becsülik meg.

Tudom én, hogy éhbérér dolgoztatnak, de tudod csak az hajt, hogy amit csinálok azt szeretem csinálni, de nem ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Nincs sztrájkkultúra ebben az országban, évek óta a csapból is az folyik, hogy kevés a tanárok fizetése. Ehhez képest 99%-uk bemegy tanítani. Jól láthatóan a szülőket se érdekli vagy legfeljebb érdekli de ők ezzel nem tudnak mit kezdeni. A kormány nyeregben van, sokadik magabiztos választási győzelmén van túl. Mégis miért kellene, hogy érdekelje őket az, hogy nincs elég tanár? Okoz ez tömeges problémát a közoktatásban? Nem úgy látszik. Akkor meg ráér majd akkor cselekedni ha ténylegesen nem lesz tanár. Amíg tanárok nem tudnak egy emberként cselekedni, addig nem lesz emelés.

Thanos was right.

(#9) sztanozs válasza Lenry (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Ismerős (ismerőse) tanár elment egy évig raktárosnak (kb 2.5x fizetésért), hogy meg tudja finanszírozni az esküvőjét - utána visszament tanárnak. Van aki indíttatásból csinálja - persze megélni nem lehet belőle.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) sztanozs válasza Narxis (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerinted mi történne, ha sztrájkolnának? A szülők összedobnák a fizetésüket?
Sztrájk alatt nem kapnak fizetést, hanem a szakszervezet fizeti őket (ha hajnadó és ha lenne miből). A szakszervezete(ke)t is a tanárok tartják fenn a saját fizetésükből...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) Thusor válasza sztanozs (#10) üzenetére


Thusor
őstag

Ezt meg tudom erősíteni. Egyetemen a szakszervezet abból a pénzből tartja el magát amit befizetnek az egyetemen dolgozók a saját fizetésükből, persze már azok akik egyáltalán beléptek a szakszervezetbe. Ha szakszervezethez fordulsz mondjuk segélyért (egyszeri összeg), azt is a dolgozók összedobott pénzéből fizetik. Vicc az egész...

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12) Lenry válasza sztanozs (#10) üzenetére


Lenry
félisten

Szerinted mi történne, ha sztrájkolnának?
akár eredményt is érhetnének el...

A szakszervezete(ke)t is a tanárok tartják fenn a saját fizetésükből...
mint ahogy a világ összes szakszervezetét

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) sztanozs válasza Lenry (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, csak itt nincs miből etetni a szakszervezeteket. Befizetik a tanárok a fizetésük egy százalékát...
10 évnyi befizetésből is legfeljebb csak kb 1 hónap fizetést lehet adni, és akkor nem számolunk inflációval, működési költséggel, adókkal és járulékokkal.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) Lenry válasza sztanozs (#13) üzenetére


Lenry
félisten

ezt értem és megértem.
de akkor hogyan terveznek nyomást helyezni a tanárok a kormányra?
tudjuk, hogy a NER cinikus seggfejek gyülekezete, tehát tudjuk, hogy egészen addig nem fognak semmit tenni, amíg erre nem kényszerítik őket.
kinek kellene a tanárok helyett kényszert alkalmazni?
igen, tudom: a mindenki másnak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) weiss válasza Thusor (#5) üzenetére


weiss
addikt

Nem számonkérés akart lenni, csak egyszerűen nem fért a fejembe minek van 3. Igazából már a kettőt sem értem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16) sztanozs válasza Lenry (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Amíg a tanárokon kívül senki másnak nem fáj a tanárok helyzete, addig nem lesz változás ebben...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) Thusor válasza weiss (#15) üzenetére


Thusor
őstag

Többlábon szerettem volna állni. Ugyanakkor a mezőgazdaság nem a túlfizetett emberekről szól. A szakoktatói állás sem, és ahol jelenleg vagyok, az egyetemi oktatói sem. Igazából az összes szakmám olyan amiből nem lehet "jól" megélni. El lehet belőle lenni, de nem ez fog eltartani egy egész családot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#18) Narxis válasza sztanozs (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor egy jó tanács a tanároknak, kezdjék el magukat átképezni vagy nézelődni más munkahely után mert ebből nem lesz semmi. Korábban se éreztem azt, hogy sok embert érdekelne a tanárok fizetés de a rezsi helyzet miatti feszűltség a maradék empátiát is elvette szerintem a lakosságtól.

Thanos was right.

(#19) Thusor válasza Narxis (#18) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem ez nem megoldás semmire sem. Könnyű azt mondani, hogy mindenki képezze át magát. És mire? Mindenki legyen IT szakember havi 1 millió forintért? Hogyan képezze át magát mondjuk egy 50 éves tanár? Arra a maradék 15 évre amíg eléri a nyugdíjkorhatárt (már ha lesz nyugdíj)? Vagy esetleg legyen mindenki árufeltöltő a Lidlben vagy Aldiban, mert ott jól fizetnek?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20) Lenry válasza Thusor (#19) üzenetére


Lenry
félisten

igen.
legyen árufeltöltő, legyen akármi!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Thusor válasza Lenry (#20) üzenetére


Thusor
őstag

Ne vicceljünk már. KSH [link] adatai szerint összesen 117.000 általánosiskolai, gimnáziumi, szakközépiskolai tanár van összesen. Ennyi elmenne egyszerre árufeltöltőnek, IT szakembernek akárminek. Szerinted melyik munkaterület képes ennyi embert egyszerre felvenni? Átképzés sem egyik napról a másikra megy. És elég ha csak a fele megy át, az is több mint 50.000 ember új munkaterületen.

Másik pedig, hogy mindeni eltérő városban, faluban él. Nem mindenhol egyszerű ugrálni új munkába. Még megyeszékhelyen sem. Talán nem véletlen, hogy Budapesten nőnek ki az új lakások mint a gomba, mert szinte már minden fiatal vidéki ott szeretne szerencsét próbálni.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#22) Hannibhál válasza Thusor (#21) üzenetére


Hannibhál
őstag

pedig szakoktatóként én is ezt mondom.
Meg lehet nézni a taxisokat, egyszer csináltak 20 éve vmit, aztán azóta mindenki fosik tőlük. Gépész szaktanárként én br360al vagyok, én is szeretem és nem fogom itt hagyni, DE!!!!
tanulok meleltte olyat, amiből meg lesz a Mustangom, ha addig élek is :)
És ha meglesz az a képesítés, akkor a főnökségnél is jelentkezem, hogy én többet nem akarok túlórázni meg stb, alap óraszámom legyen meg(heti 24 óra) oszt csókolom.
Amíg nem fáj másnak mint ahogy mondták, addig semmi sem lesz. SEMMI. Nem tárgyalgatni kell, meg ilyenek. Ha sztrájkolni nem lehet, mondjon fel a fele a atanároknak, 1 hónapot kell bírni, aztán mindjárt emelnek ne félj. Vagy max kettőt. Annyi spórolt pénz csak van, ha meg nincs, akk lehet kezdeni gyűjtögetni.
Amúgy 50e embert zokszó nélkül felvenne az ipar, operátor, gépkezelő, stb. Nem kell sokáig, elég 2-3 hónapot letolni, aztán magasabb fizuért lehet visszamenni tanítani:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#23) Thusor válasza Hannibhál (#22) üzenetére


Thusor
őstag

Értem amit írsz és mint mondtam átérzem a helyzetedet, hiszen hasonló cipőben vagyok én is, csak a felsőoktatásban. Szerintem sokan belefásultak vagy belefáradtak, így nincs erejük változtatni, váltani. Nem érzem magam idősnek (36 év), ugyanakkor nem érzek magamban annyi erőt, hogy most fogjam magam és váltsak teljesen másba és ráadásul vagyok akkora marha, hogy szeretem amit csinálok. Próbáltam másodállást vallani de kevés sikerrel. Itt elsősorban szakoktatói vagy IT területre kell gondolni. Mindenhol teljes munkaidőben gondolkodnak, így az sem ment. Itt vidéken nem sok lehetőség van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24) Sethdobaloah válasza Thusor (#21) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha egyszerre felall 60000 tanar, hogy legkozelebb akkor megy tanitani, ha az alapbert 2x-re emelik azonnal, es elkezdodik a bertargyalas -> 1 het mulva az alapber 2x lesz es elkezdodik a bertargyalas.
A sztrajktorvenyuk meg a hajukra kenhetnek... ahogy nem vesz fel a piac 100000 embert, ugy szankcionalni sem lehet ekkora tomeget.
De nekem is pedagogus a felesegem, es nem fog felallni... szereti a munkajat van aki eltartja...
Na ezert 85+% a nok aranya az oktatasban.

...csak én vagyok helikopter?

(#25) Hannibhál válasza Thusor (#23) üzenetére


Hannibhál
őstag

értem én, csak ha az egyén nem tesz bele, akk ne is várjon változást. Vagy még nem fáj eléggé. Nekem fájt, mert vannak vágyaim amiket szeretnék(lsd feljebb), viszont szeretem csinálni. Találtam olyan dolgot amit tudok meleltte csinálni majd pénzért, azt fogom csinálni és akkor tudok maradni ezen a helyen. Ha meg tartósan nem jön össze, akkor otthagyom, bármennyire is szeretem, mert az én gyermekeim nem akarom, hogy úgy nőljenek fel ahogy én, meg nyugdíjasan sem akarok nélkülözni.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#26) Lenry válasza Thusor (#21) üzenetére


Lenry
félisten

kifogások, kifogások, kifogások.
pont ezért nem lesz magasabb a tanárok bére

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Thusor válasza Lenry (#26) üzenetére


Thusor
őstag

Így is nézhetjük. De úgy is, hogy a teljes felelősséget a tanárokra hárítják a polgárok, politikusok. Szavaid máshogy: Persze hogy ennyi a fizetésük, hisz elég nekik. Ha nem lenne elég akkor máshol dolgoznának.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#28) Hannibhál válasza Thusor (#27) üzenetére


Hannibhál
őstag

mindenki másnál is így van, már nem azért az egy krétás egyesért.
Minden szakmába, minden embernél. Nagybátyám így ment el gépészmérnökként bankba dolgozni, mert nem akart éhen halni. aztán ott ragadt :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#29) Lenry válasza Thusor (#27) üzenetére


Lenry
félisten

Persze hogy ennyi a fizetésük, hisz elég nekik.

pontosan erről beszéltem!
és ez így is fog maradni, amíg ki nem nyilvánítják, hogy ez így nem tetszik nekik. miért fizetne többet a kormány, ha így is van, aki bemegy az iskolába tanítani?

egyébként pedig üdv a munkaerőpiacon, ahol mindenkinek pont annyit fizetnek, amennyit nagyon muszáj. egy fillérrel sem többet.
akinek meg az nem elég, az kinyitja a száját vagy lelép.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Narxis válasza Thusor (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából nem kell mindnek, lehet 20-30%-uk lelépne már összeroppanna a rendszer annyira, hogy akkor megadná a kormány a sokkal jobb bért. Én csak arra próbálok rávilágítani, hogy ez az ülünk és panaszkodunk de bemegyünk dolgozni nem vezet sehova, függetlenül attól, hogy mi a lakosság véleménye ami egyébként szerintem nem támogató.

Thanos was right.

(#31) joghurt válasza Narxis (#30) üzenetére


joghurt
addikt

Már régen lelépett a 20-30%-uk. Nem véletlen pl., hogy összevonták a természettudományos tárgyakat; annyira nincs kémiatanár. (Fizikatanár is alig.) Az sem véletlen, hogy már pedagógiai asszisztens is lehet a gyerekekkel pedagógus helyett. A lényeg, hogy legyen gyerekmegőrző, a gondolkodásra nevelés kifejezetten ellenzett.

A tej élet, erő, egészség.

(#32) Thusor válasza joghurt (#31) üzenetére


Thusor
őstag

Itt akkor lesz változás amikor majd a szülőnek otthon kell tanítani a gyerekét, mert az iskolában a takarítónő lesz már csak. Az utolsó meg kapcsolja le a villanyt... Társadalmi igénytelenség van sajnos Magyarországon. Mindegy hogy ki tanítja a gyereket, lényeg hogy ne legyen otthon amíg apu és anyu dolgozik, sokkal hasznosabb állásokban amiért lehet nem éppen a diplomás minimumot fizetik ki.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#33) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Már 15 éve is vicc volt a fizetés sajnos. Felkértek szakoktatónak a volt iskolámba. Kíváncsiságból bementem, felét kerestem volna akkor azzal. Gyorsan megköszöntem a lehetőséget...

(#34) totron válasza Thusor (#5) üzenetére


totron
addikt

Angol kis a.:/

A konklúzió egyébként helyes, rossz ország. A környezetemben több ilyen dobbantó volt, nem haltak bele, persze nagy döntés. A lokálpatrióták, a hazaszeretők bérbefagyasztó hatására legegyszerűbb apellálni fentről. Mindig csak annyi koncot kapsz - azt is nagysokára - amennyitől még épp maradsz. Viszonyítás kérdése is, de a végzettségeidet tekintve szabad ember vagy, rajtad is áll, mennyire élsz ezzel. A soraidból inkább belső blokkot sejtek, mintsem egy társad/feleséged felől jövő kategorikus nemet, persze nem tudhatom. Azt viszont tudhatjuk, hogy az ázsió nem fog változni, változtatni neked kell.

(#35) bkercso válasza Thusor (#7) üzenetére


bkercso
nagyúr

ha engem a kutatói munka érdekel?
Engem is az érdekel, de inkább elmentem az iparba pénzt keresni.
Talajtani kutatással, fenntartható mezőgazdasággal egyébként Mo-on is foglalkoznak páran.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36) totron válasza joghurt (#31) üzenetére


totron
addikt

A kormányinfón viszont elhangzott, hogy nem látnak ők itt semmiféle problémát, nincs tanárhiány. Most komolyan, komolyan ennyire nem jut el az infó, oda "fentre"? Valami eszméletlen ez a disszonancia. Teljesen komoly fejjel kijelentette ezt az ember.

(#37) Thusor válasza bkercso (#35) üzenetére


Thusor
őstag

Persze, meg mehetnék a nagyokhoz is, Syngenta, Monsanto vagy Kite ahol pénzt kereshetnék. De mint fent írtam, engem a mezőgazdaság kutatási oldala érdekel, nem a nemesítés vagy vetőmageladás. Pontosabban a növény és környezet kapcsolata, egymásra gyakorolt hatásuk. Hogyan alkalmazkodik a növény a környezethez. Ennek molekuláris genetikai (epigonetikai) háttere. Ez sajnos keményen alapkutatás, amivel semmilyen ipar nem foglalkozik. Az ipart csakis az alkalmazott (ipari) kutatás érdekli, amiből pénzt tud szinte azonnal csinálni. Az én kutatásaim meg majd egyszer (több évtized) múlva juthatnak el az alkalmazott kutatásig. Ugyanakkor alapkutatás nélkül nem lenne semmilyen ipari kutatás sem, hisz ez mindennek az alapja, csak ezt nem becsülik meg.

Ahogy írtad, el lehetne menni pénzt is keresni, de ott amit csinálnék nem lenne ugyanolyan lelkesítő, mint amit jelenleg csinálok, ugyanakkor alulfizetett pénzért.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#38) Thusor válasza totron (#36) üzenetére


Thusor
őstag

Eljut oda minden információ. De a médiában hazudni kell, hogy ezzel megvezessék a megvezethető rétegét a társadalomnak. Így lehet a társadalom jelentős részét az orránál fogva vezetni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#39) AxBattler válasza totron (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, ez csak
- a hivatalos komm., amit tolniuk kell, ill.
- a párhuzamos valóság, amit maguknak felépítenek.

Ode kellene b@xni a szakszervezeteknek, keményen. :(((
Ha a vasutasok meg tudták csinálni újra és újra, akkor a pedagógusok is! És nem csak a tanárok + szakoktatók, de az óvónők, gondozók, bölcsődések, stb.

Apropó! Olvastam olyat, hogy ha vki átköltözik a családdal Ausztriába, akkor nem gond a gyerekek taníttatása, mert a tanárok negyede már magyar ott is.... vagy legalábbis számottevő az arányuk/létszámuk.
Ez mennyire lehet igaz?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#40) totron válasza AxBattler (#39) üzenetére


totron
addikt

Nem vagyunk egy lengyelek angliában-kaliber, de van egy masszív, átjáró réteg, az tény.. A sulik költségeit azért még górcső alá venném a nem gond kijelentés alatt, de nyilatkozik majd biztosan olyan is, aki benne van.

A vasutasok egy más kultúrkör és az államhoz is más viszonya van, s nem is biztos, hogy érdemes ezt megérteni akarni (pedig küzd az agy). Lekerekítve az jön ki, hogy az eredmények vagy azok hiánya beszélnek, ami egyben egy spirál is, mert ha eddig nem ment, hát a jövőben sincs rá remény. És így tovább.

(#41) bkercso válasza Thusor (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezért jut eszembe már évek óta szinte minden héten a Birkaiskola c. mondóka. Egyszerűen ilyen a világ: minél haszontalanabb vagy, annál jobban megfizetnek, és fordítva.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) joghurt válasza AxBattler (#39) üzenetére


joghurt
addikt

Az rendben, hogy a kinti tanárok (és felszolgálók, eladók stb.) jó része magyar. No de akkor sem magyarul fogják tanítani a gyereket.

A tej élet, erő, egészség.

(#43) DS39 válasza Thusor (#19) üzenetére


DS39
nagyúr

Butaság.
Felsőfokú angolod van, ehhez elég egy bármilyen diploma és egy multi cégnél random junior poziban (ahol nem kell tudni ahhoz kb semmit, mert majd megtanítják) a mostani emelt fizud kétszeresét kapnád. Később meg tudnál feljebb lépni.

A "szeretem a munkám" kora már régen lejárt. Abból nem lesz ruha a gyereknek.

[ Szerkesztve ]

(#44) bkercso válasza DS39 (#43) üzenetére


bkercso
nagyúr

A "szeretem a munkám" kora már régen lejárt. Abból nem lesz ruha a gyereknek.
Pontosan. Az amerikaiak 67%-a, az európaiaknak pedig 87%-a nem is szereti. Becsülendő, aki hajlandó értelmes, szerethető munkát végezni kvázi éhbérért!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#45) mustang08 válasza Thusor (#37) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Bocs, de az elég fura gondolkodásmódra utal az, hogy neked mindegy, hogy mennyit viszel haza a családodnak, csak az a lényeg, hogy szeresd azt amit csinálsz...
Én is azt mondom, hogy egy tanárnak minimum 2x annyit kellene keresnie, mint most, mivel ők tanítják a következő generációt, alakítják a jövőt, de nem én hozom a törvényeket. Jelen politikai helyzetben lehet siránkozni, meg picit tüntetgetni, de semmi hatása, ha valaki változtatni akar a közeljövőben, akkor keressen másik munkát, vagy tanuljon ki egy szakmát és ennyi.

(#46) Thusor válasza mustang08 (#45) üzenetére


Thusor
őstag

Az észosztás látom az nagyon megy a fórumon. Pont ezt írtam kicsit fentebb. Magyarországon ez egy tipikus hungarikum, amikor a polgárok (társadalom tagjai) ráhárítják az egyénre a felelősséget (most például a tanárokra). Demokráciában olyan nincs hogy nem te hozod a törvényeket. Demokráciában minden választópolgár hozza a törvényeket, közvetve a parlamentben ülő képviselőkön keresztül, mivel azt a választópolgárok delegálták, hogy képviseljék az ő személyes akaratukat. Függetlenül attól, hogy melyik pártra szavaztál.

És ezt ne saját magadra vedd személy szerint amit írtam, úgy általánosságban a magyarokra ez teljesen igaz, hogy a felelősség mindig az egyéné, nincs semmilyen kollektív felelősségvállalás.

Az pedig egyáltalán nem mindegy hogy ki mit dolgozik, ki mit szeret csinálni. Függetlenül attól, hogy mennyit visz haza. Pontosan ez az egyik velejárója az úgynevezett munkahelyi kiégésnek (habár pszichológiailag mindennemű kiégés lehet, nem csak munkával kapcsolatos), amikor valaki olyat csinál amit baromira utál, de legalább jól keres. Az ember rendesen bele tud fáradni és lelkileg nehezen tudja feldolgozni hogy olyat csinál amit gyűlöl, de akkor is kell csinálni mert úgy néz ki, hogy ez a jelenlegi magyar társadalom elvárása.

Ráadásul mindezt úgy hogy az oktatás (mindegy hogy ez általános iskolai, középiskolai vagy felsőoktatási) gyakorlatilag befektetés a jövőbe. Ahol csonka az oktatás ott csonka a gazdaság és csonka a benne élő társadalom is. Lásd példaként a finneket, ahol nem véletlenül öntenek bele egy csomó pénzt az oktatásba és minőségi is az oktatás.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#47) DS39 válasza Thusor (#46) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet észosztásnak érzed az ellenvéleményeket, de csak a realitást közöltük.
abban bízni, hogy a mindenkori kormány majd magától úgy dönt, hogy kétszeresére emeli a pedagógus béreket naivitás. igenis tenni kell érte, méghozzá sok-sok egyénnek meg kellene mutatni, hogy ennyiért NEM!
a kormány veletek szemben tipikus munkáltatói hozzáállást tanúsít, vagyis annyit fizet amennyiért valaki hajlandó elvállalni a feladatot. (miért fizetne többet?)
ráadásul a jelenlegi kormány épp ellenérdekelt abban, hogy a társadalom okos, értelmes emberekből álljon. ha azokból állna, akkor nem nyertek volna 4x 2/3-os többséggel.
demokrácia? itt 2010 óta csak látszatdemokrácia van. (hiszen valóban vannak választások, ezen felül ami történik az nem más mint diktatúra.)

(#48) Lenry válasza Thusor (#46) üzenetére


Lenry
félisten

"Magyarországon ez egy tipikus hungarikum"
az egyetlen igazán tipikus magyar dolog a tipikus magyarozás.

"ráhárítják az egyénre a felelősséget"
a tanárok meg a jelek szerint megpróbálják eltolni magukról a felelősséget és arra várnak, hogy majd valaki más nyomást gyakorol az ő érdekükben. azt hiszem mindenki számára nyilvánvalónak kellene lennie mostanra, hogy ez nem fog megtörténni.

"de akkor is kell csinálni mert úgy néz ki, hogy ez a jelenlegi magyar társadalom elvárása."
elhiheted, hogy mindannyiunknak édesfaxmindegy, hogy mit dolgozol, de te írtad, hogy keveset keresel... nem a mi elvárásunk, hogy tartsd el magad (bár társadalmilag is jobb, ha nem a közösség kénytelen eltartani az egyéneket), hanem a sajátod kéne hogy legyen, meg gondolom a családodé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) totron válasza Thusor (#46) üzenetére


totron
addikt

Azt gondolom, hogy vagy nagyon fiatal vagy vagy önigazolsz. Amit a demokráciáról írsz, az egy papírforma, a valóságban nem ez megy, akkor sem, ha ezen felhördülsz és nem akarod más tollából elfogadni a valóságot. A másik pedig a szándékosan végletekben való ábrázolása a témának: nem csak az egyenesen gyűlölt, jó pénzzel járó munkahely van, van középút is. Ezt a belső vívódást nem döntheti el más helyetted, saját döntéseinkkel együtt kell élnünk, úgyhogy nem megúszható. Még akkor sem, ha a vegytiszta demokráciában bízol. Várd meg, amíg normalizálódik az energetikai helyzet és menjetek el máshova, ahol árnyaltabbak a lehetőségek. Vagy maradjatok.. Hehe.

(#50) Hannibhál válasza Thusor (#46) üzenetére


Hannibhál
őstag

alapvetően egyetértek ezzel a nincs kollektívfelelősségvállalás dologgal. Azzal is egyet tudok érteni, hogy ez lett választva, ezt kell szeretni és elfogadni.
De ez mind csak társadalmilag értelmezhető, és ha a társadalomnak nincs igénye magasabb színvonalú oktatásra, s emiatt leépül az, attól még ÉN mint egyén, a saját döntésemért felelős maradok, hisz nem kényszerített senki arra, hogy ezt csináljam. És mivel lehet tudni, hogy ez nem javul, így bármi nemű panasztétel vagy csodavárás egy 54%-os választási győzelem után eléggé a tátot szájjal bemenni a tudjukmilyen erdőbe :DD
Mint mondam, én is szeretek oktatni, így olyan dolgot tanulok ami oktatás, de pénzt is hoz s a főállásom mellett is tudom csinálni, így nem is panaszkodom hogy milyen a fizum, mert amíg érettségis minimálbér felett kapok addig bőven jó :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.