Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) d@vee


d@vee
őstag

ÁÁÁh, régi géphez utálok hozzányúlni. Legutóbbi segítségnyújtásomkor, sajnos ismerősnek kellett segíteni...Mondta hogy nem kapcsol be a gép, vagy ha igen, bitang lassú az egész, 10 perc kell minimum, hogy lehessen rajta fészbúkozni...ezt így mondta :( Na mondom semmi baj, valszeg egy újratelepítés megoldja az egészet. Kérdeztem milyen rendszer van rajta, hát azt nemtudta...kérdezem talán Windows 7?? Igeeen, szerinte az. Én meg elhittem, mert nagyon nem voltak hozzáértők és ezért Win10 kilőve, Win 8-8.1 kilőve, meg az xp is, mert az már túl régi. Oké, pendrive-ra kiírtam a telepítőt, mert lemezen nincs meg, túl lassan telepíti vele.
Odaérek, megpróbálom bekapcsolni, hogy azért lássam, milyen programokat kell visszatelepítenem, ha esetleg nem tudta volna megmondani az illető. Első pofon, hogy a 10 perc minimum boot idő az költői túlzás volt. Kb. 15 percbe telt, amíg felállt a rendszer. Második pofon, XP volt a gépen...Én meg egy az, nem vottem magammal a laptopomat, kettő pedig, hogy nem volt XP telepítőm amúgysem. Oké, nézzük akkor hogy mit tud a gép, 1,4Ghz proci, 768MB memória, egy 20 vagy 40 gigás winyó, már nem emlékszem (persze hogy nem SATA :D ) meg valami nagyon régi GeForce kari (FX 5400 talán). Oké, ezen elmegy a Win 7-is, gondoltam.
Gép kikapcs, pendrive be, bootolás beálítva a BIOS-ban. Itt jött a harmadik pofon. És sajnos a legnagyobb...a gépen egy darab usb 2.0-s port sem volt, csak sima 1-es :O Míg a telepítőt betöltötte, az volt vagy 20 perc...A telepítés meg egy óra, legalább...inkább rá sem néztem az órámra, mert tudtam hogy agybajt kapok...Win 7 nagynehezen fennt volt, hálókártyát sikeresen nem ismerte fel külön driver nélkül (na meg a vga-t sem, de az más alap) de más akadály nem volt. Nem akartam pénzt kérni, de ennyi elpocsékolt óra után leszartam hogy ismerős. olcsón dolgozom, 1500 egy újrarakás, ha nem kell alkatrészt hoznom bele. Kérdezi mennyi, mondom mennyi. Negyedik pofon, bocsi, annyi most nincs nálam, de itt egy ezres :W
Tanulság: Ha nem rokon, csak ismerős, akkor bek*phatja, vigye be a városba, ahol megúszhatja az újrarakást 4 rugóért, plusz ott kell hagynia 1-2 napot és még félhet is, hogy ki ne szedjenek semmit a gépéből ami jó, hogy aztán felárral másikat rakjanak bele mondván, a régi nem működött.

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.