Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stan648


Stan648
tag

Végül is haladás, hogy lesz 24" 1080p 240hz IPS monitor, de hogy 1440p 32" IPS 144hz az meg nem akaródzik. Nekem inkább az utóbbira lenne igényem.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Elég kicsi ez, mi ez, tablet? Mindjárt itt a 8K, hahó!

(#3) green dude válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


green dude
tag

Ez szuper, hogy mindjárt itt a 8K, de egy 8K monitort hová tennél? Ültem olyan asztalnál aminek a mélysége 75 cm, és volt rajta egy 32"-es 4K UHD-s monitor az asztal belső éléig kitolva. Így is nagyon jó volt a DPI, nem tudom, hogy látnál-e különbséget. Talán ha egymás mellé tennéd a kettőt, de a szemed optikai felbontóképessége adott, és így is vagy 80-90 cm-re ülnél a monitortól. A másik, hogy nem érzem realitását ennél nagyobb monitornak egy íróasztalon. Ültem nagyobb előtt is, oltári kényelmetlen volt nekem. De ez nyilván személyi preferencia is. Nagyobb monitornál lehet értelme a 8K-nak, de ez meg visszacsatol arra amit a monitor képátlójának a nagyságáról írtam. Persze, ez személyi preferencia is.

[ Szerkesztve ]

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Abból hogy egy másik monitorban ez a panel hogy viselkedett, valószínűsíthető: hogy a pixelek a 240Hz-et natívan nem tudják le követni, és az IPS Glow-ba a sötétebb részek belevesznek, ha túl közelről nézzük a monitort.

A talpa nekem nem tetszik, olcsó hatást kelt. :DDD

(#5) xEon1337 válasza Stan648 (#1) üzenetére


xEon1337
őstag

1440p az szerintem 27"-re való felbontás, 32"-re már inkább 2160p. Utóbbi lesz is idén, 1 millió forintért. :D pl. Acer Predator X32.

"Less but better" - Dieter Rams

(#6) Cobra.


Cobra.
őstag

Engem jobban érdekelne e a méret 144Hz frissítéssel (meg LED nélkül) fele ennyiért.

(#7) Dr. Akula válasza green dude (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most 32" monitorom van, először "hű de nagy" volt nálam is, aztán megszoktam, mostmár kicsi, kéne valami nagyobb. El tudnék viselni 50-60"-et is. Egyrészt ágyból filmnézésre is jobb, másrészt mégtöbb dolgot ki lehetne pakolni az asztalra párhuzamosan.

Sokan használnak már most is több monitort, nem mindenkinek érdektelen.

(#8) R3laX válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


R3laX
addikt

Filmezésre, konzolkodásra ott a TV. Kompetitív FPS-eknél meg vastagabb lesz idővel a nyakad, mint a combod :D. Sztem a legideálisabb méret FPS-hez, ha meg RDR2-vel, vagy GTA-val, ROTTR-rel stbstb Forzával tolod, ott vannak már a Nanocellás, QLED, OLED 120+++Hz TV-k. 60Hz kéne a nyűnek :D. Kéne venni egy új TV-t hmmm :U

(#9) Predatorr válasza xEon1337 (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

Nekem van 4K monitorom 27"-es. Olyan éles képe semminek nincs.

Dr. Akula: 42.5"? Arra már van 4K Philips olcsón HDR1100. Asztalnál benne vagy a játékban, ágyból meg remek filmezésre.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) Dr. Akula válasza R3laX (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az OLED csak arra jó hogy beleégjen a kép.

(#11) Dr. Akula válasza Predatorr (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Philips asszem épp török, csak a márkanév ami ismerős lehet régről. Olcsójános szegmensben nyomulnak, ennek megfelelően a minőség sem az erősségük.

Jelenleg épp egy fos LG-t használok, gyorsan kellett valami pótlék, de szar PVA, minden bajával együtt. 32" már rengeteg volt nekem, ez már inkább csak egy "ez alá nem megyünk vissza", mintsem "hű milyen nagy". Az ideális valami 32+" / 4K / 120+Hz / HDR / IPS lenne. Na ilyen nincs. Külön-külön mindegyik technológia elérhető, ha egyet kiveszünk a felsorolásból, akkor rengeteget lehet találni, csak épp együtt nem. Gondolkoztam ezen is, csak hát PVA... Meg a HDR600 se egy etvasz. Azt hogy a 10 bit az 8+FRC, már fel se hozom, sajnos a többség ilyen.

(#12) Komplikato válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Nem ennek az Asusnak jött ki az utódja nemrég, ami már HDR1000-es 144Hz-el? Igaz az 1500 dodod, a kistesó meg valami nyolcázakármennyi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Játékra kiváló. Nem kell erőmű alá. Az ugyanezzel az AUO panellel szerelt MSI monitor megkapta a " the perfect monitor for those who are as serious about gaming as they are about work." minősítést. [link] A Dell/Alienware pedig hozza a minőséget.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14) R3laX válasza CriticalHit (#13) üzenetére


R3laX
addikt

Én imádom az én AW2518HF-emet. Marhára nem bántam meg az IPS-ről váltást. Kíváncsi lennék azért ez milyen mozgás közben.

(#11) Dr. Akula:
Ez mondjuk miért nem jó, ha game-elsz, meg filmezel 400e-ért? VRR 4k stbstb..[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr. Akula válasza Komplikato (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez? Kicsit nagyobb fényerő, pár +MHz, cserébe jó nagy felár? Sajnos ez még mindig csak egy PVA paneles valami. A csatlakozó lehet hogy 120-144 Hz, de attól még a PVA panel ugyanolyan lassú, nem egy IPS. Aki szereti, az csak a mélyebb fekete szín miatt szokta, cserébe van hátrány rendesen: oldalról nézve hamarabb fordulnak ki a színek, scrollozás közben elszíneződés + utánhúzás tapasztalható, ami csak megállás után ugrik helyre. IPS-sel lenne jó egy ilyen monitor (meg valami normális talppal, ennyi pénzbe már nem csak egy vékony ruhaszárító állvány fér bele).

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr. Akula válasza R3laX (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Először is mert csak TV, azaz szembasztató PWM-es, ajándék előtte ülni... Aztán meg ez is csak PVA paneles. Annyiban másabb mint az előző, hogy nagyobb képátlóért cserébe kifolyik a szemed, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#17) R3laX válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


R3laX
addikt

Oké :D.

(#18) Predatorr válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

Nagyon jó a Philips (Momentumom van). Elképesztően élénkek a színei, sehol nincs mellette az LG IPS. Minden elektronikus médiához tökéletes a Philips, nyomdai előkészítéshez viszont az LG (UD58-P, asszem) színhű, úgy jön ki minden, ahogy bevittem, nem tök sötéten, mint más monitorokon (akár IPS-eken). De a látvány töredékét nem adja vissza, amit a VA paneles Philips. Szemeim miatt sajna 42"-nál kisebb már nem játszik, főleg, mert vagy messziről nézem szemüveggel, vagy közelről anélkül.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Dr. Akula válasza Predatorr (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A VA állókép nézegetésre tényleg jobb, a nagyobb kontraszt miatt, csak amint megmozdul a kép, mindenben rosszabb mint az IPS.

(#20) Predatorr válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Van ebben játékmód, szépen kikapcsolja az elhúzásokat, csak a legerősebb beállítással jön elő ilyen hiba. Próbáld ki, ha teheted.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) Dr. Akula válasza Predatorr (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Alapból azon van, de a panel technológia hiányosságaival ez se tud mit kezdeni.

(#22) Predatorr válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Predatorr
őstag

hát, nálam teljesen OK mindent beállítva. Olyan részleteket látok játékokban, amilyent gagyi 250-400nites monitorokon soha. Pl. versenypálya mellett sötétzöld, foltos gombócok helyett rendes fákat, stb. Mulattathatnak engem HDR400-zal... :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) snecy20


snecy20
veterán

Ezer év után eljutottunk a 240Hz-es IPS-ig, az is valami.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) Stan648 válasza xEon1337 (#5) üzenetére


Stan648
tag

24" 1080p-hez képest a 27" 1440p az magasabb ppi. De ha a 24" 1080p nem csúnya akkor a 32" 1440p-nek sem szabadna, mert kb ~ugyan annyi a ppi-je. Monitor vásárlást tervezek a 144hz miatt, és 49" TV után nekem a 27" kicsi lenne szerintem és inkább 32" fele nézelődök.
Abban a méretben meg csak VA van. LG 850GL-en is gondolkodtam, de tesztek szerint borzalmas a kontraszt, pláne egy kalibrálás után. Samsung C32HG70 a kiszemeltem egyenlőre.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#25) R3laX


R3laX
addikt

Itt elég tetszetősek a képek. [link] Szerintem nem hagyják el a masszív fém talpakat, amik valószínűleg minőségi műanyaggal vannak borítva. Az én AW2518HF-em is full fém talpú, ezeknek a monitoroknak azért van súlya. Nem recseg ropog. Nekem bejön az új a dizájn is ;) szép letisztult.

[ Szerkesztve ]

(#26) R3laX válasza R3laX (#25) üzenetére


R3laX
addikt

A nagyobb hosszított középen elhelyezkedő szimmetrikus led dizájn meg igazán kellemes megvilágítást adhat a falon, ami sötétben megintcsak kellemes a szemnek is, nem csak csicsa és nem csak "díszkivilágítás".

[ Szerkesztve ]

(#27) #16939776 válasza R3laX (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha úgy alakulna, hogy rábeszéled magad a 2521-re és lesz még alkalmad mellé tenni a 2518-at is, akkor egy pár sort írhatnál a különbségekről.
Ha lehet kívánni, akkor ezeket mindenképp hasonlítsd össze rajtuk: van-e olyan szín/árnyalat ami mozgásnál intenzívebbek hat mint a többi, mert hosszabb az utánahúzása mint a többinek. illetve a teljesen fekete környezettől az alacsony megvilágítású területek mennyire válnak le, tűnnek természetesnek. És maradnak-e tiszták, kontúrosak ha ez a tartalom mozog a képernyőn.

:R

(#28) R3laX válasza #16939776 (#27) üzenetére


R3laX
addikt

Oké, ha úgy alakulna mindenképp. :K

(#29) Komplikato válasza snecy20 (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

Elvileg év második felére volt ütemezve LG-nél 1440p 240hz, meg egy 4K 14hz új nano IPS panel. Persze most lehet ezek is csúsznak majd.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) abéla válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


abéla
senior tag

Esetleg LG nanocell közép(felső) szériára nézz rá:
(IPS, 120hz, response 4-5ms/ input lag 12-15ms)
LG SM8600 (1080p/1440@120hz) ez 200k körüli
vagy eggyel feljebb SM9000 (VVR/G-sync, full-array dimming, jobb fekete/HDR, HDMI 2.1) ez 260-280k, már ha van (láttam ilyen 220k-s archivált áron is de ott vlmi sztem nem kóser (gari/refurb?))

igaz levilágítja a fejed, meg bikanyakad lesz monitorként használva :D
merthogy min 49", de Samsunggal ellentétben -pl Q60-70R /RU8000- legalább ezek is 120hz-esek

hootka!

(#31) MeszesKPT válasza abéla (#30) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Jó választás valóban, főleg hogy Samsung alaposan lebutította a 4K-s felhozatalt és nem csak a frissítést illetően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.