Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az nem opció, hogy az első két részt elolvasod, aztán játszol a harmadikkal?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Nem mondom, hogy a legaprobb utalasokat erteni fogod, illetve a visszatero karakterek torteneteit 100% vagni fogod, de a keszitok nagyon jol megcsinaltak a tortenetet, az uj jatekosok is siman elvezhetik a tortenetet. Szoval en azt mondom erdemes belevagni. :)
#1 svensson: A jatekok a konyvek utan jatszodnak. :)

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Filmnél is játéknál is a történetmesélés öntökönrúgása, ha független korábbi részek ismeretének hiánya befolyásol bármit is. Egy eleve több részesnek szánt történetnél rendben van (A birodalom visszavág<->A Jedi visszatér), de pl. tavaly a DC-től mellélövés volt a Batman v Superman pár jelenete (szerencsére a fő sztorit nem érintette, de így is sokan pislogtak), amiknek a tökéletes megértéséhez kellett több képregény és animációs film is. A Witcher-nél nincs ilyen, ez kb. olyan, mint ahogy a Halálos fegyver 2 után jött a Halálos fegyver 3.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Soybex


Soybex
őstag

Szerintem érdemes játszanod az előzményekkel. Engem az első rész magával ragadott, igaz botrànyos irányítást szokni kell de egy élmény.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#5) Bjørgersson válasza Dogengar (#2) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hittem, könyv is van belőlük. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) janeszgol válasza Bjørgersson (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos nincs (bár én inkább végig játszanám a játékot, mert jó), de itt-ott fellelhető valami. sajnos magyarul csak ez, de angolul biztosan van jobb. Legalábbis gondolom.

Viszont a BioShockot inkább elolvastam, mert nem volt időm, kedvem játszani ,de a történet érdekelt. Hát istennek volt, aki összefoglalta a gyakorin.

[ Szerkesztve ]

(#7) elithun


elithun
őstag

Úgy tudom nem egzakt egymásra épülnek a részek és élvezhetők külön-külön, leszámítva néhány belső utalást.

Én is gondolkoztam rajta, hogy a 3-al kezdek, de megvettem anno az 1-et és 2-t is és, ha a legújabbat végigviszem, akkor utána tuti soha nem veszem elő a korábbi részeket. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) cactuar


cactuar
aktív tag

Szerintem simán belevághatsz a 3-ba is , ha nincs időd az előzményekre. Youtube-on vannak az előző részekhez összefoglaló videók, az érdemes lehet megnézned, hogy a főbb karakterekkel / a világgal tisztában legyél. :)

(#9) BomiBoogie válasza Bjørgersson (#5) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Angolul Amazonon fent van 7 dn könyv is, olvassátok őket! :D
Reddit link, melyiket hol lehet megtalálni.

A kérdésre válaszolva:
IGEN, mindenképp kezdd el, úgyis kirajzolódik a lore, az egyes szereplőknek max. utánaolvasol valamilyen wiki-oldalon, de nem lesz zavaró.

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Jó kérdés.

Mivel az elsőt túl réginek tartom, a másodikkal fogom kezdeni, és csak utána vállalom be a harmadikat.

Tudom perverz, de én Xbox 360 controllerrel fogom lenyomni őket. A második Steamen van meg, a harmadik lemezes.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nem játszottam az előző részekkel,de a 3.rész iszonyatosan jó! :) Simán bele fogsz tolni többszáz órát,nekem ~300 van benne,és csak most kezdtem el a kiegészítőket! Ne gondolkozz rajta,kevés jobb játék létezik :K
(#7) elithun : ugyanígy voltam vele. még xbox 360on megvolt a 2,közben one-ra váltottam,és a 3 után már olyan kis gagyinak hat a grafika,hogy nem játszottam vele.

[ Szerkesztve ]

(#12) Mokó válasza Medocsabi (#11) üzenetére


Mokó
aktív tag

Egy tipp,úgy unblock;ha szereted a Skyrim-et ne játsz a Witcher 3 -al.Én ezt betartottam és happy minden.De a TE döntésed melyik oldalt választod.

(#13) Medocsabi válasza Mokó (#12) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mindkettővel sokat játszottam :) Nem értem ezt mire mondod. 2 zseniális játék,a witchernek még a grafikája is álleejtő :)

(#14) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Amennyiben a könyveket olvastad oké nélülük NE!A játék 40% nak nem lesz relevanciája.

Abe due dembella

(#15) Medocsabi válasza kovaszoskeny (#14) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hmmm... Hát én ezt nem tapasztaltam egyáltalán.

(#16) Mokó válasza Medocsabi (#13) üzenetére


Mokó
aktív tag

Sok helyen igaz már meg nem mondom hol-olvastam hogy aki Skyrim-ről ül át Witcher 3-ra,és onnan próbál visszamenni,soha töbéé nem lessz meg a Skyrim igazán 100%-os "X-faktora".Amolyan "once you go Witcher,you never go back Skyrim".Én Skyrim-es vagyok és az is maradok.Igaz utoljára dec24-én játszottam vele.

(#17) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kettessel kezd, az első rész lehet túl régi lesz, ráadásul kiforratlan, könnyen elveheti a kedvedet.
A második rész már eléggé kiforrott, élvezetes és a harmadik rész sokkal jobban épít a másodikra mint az elsőre.

A második rész további előnye, hogy mivel nem open world, ezért feszesebb a történetvezetés, rövidebb a játék, kevésbe timesink mint a harmadik rész. Én a második és harmadik részt is 10/10gre értékelem. :)

Kontrollerrel játszottam mindkettőt!

(#18) Medocsabi válasza Mokó (#16) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én is nagy Skyrim fannak tartom magam :) de azért egy tizenéves játék miatt kihagyni egy Witcher 3at... Te tudod.

(#19) Redneck


Redneck
veterán

Jó hogy betévedtem ide, nekem eddig a Skyrim is kimaradt. Tehát akkor járok a legjobban ha Skyrim-Witcher 2-3 sorrendben pörgetem a dolgokat? :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) pokers válasza Medocsabi (#18) üzenetére


pokers
senior tag

Hát nem tudom, nyilván nem vagyunk egyformák, de én kipróbáltam Skyrim után a W3-at is, de nem fogott meg annyira a hangulata. Nem nagy lelkesedéssel haladtam előre a W3-ba, de egy idő után beleuntam és ment a levesbe.
A Skyrim SE viszont azóta is itt figyel az SSD-n és ha időm van rá, csavargok is egyet és aprítom az ellenfeleket :K

(#21) alcsa válasza Mokó (#16) üzenetére


alcsa
senior tag

(#22) kovaszoskeny válasza Medocsabi (#15) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Ügyes vagy.

Abe due dembella

(#23) kovaszoskeny válasza joysefke (#17) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Modok...
+Teljesen kiforrott mai napig nincs gond vele.
+Olyan karakterek sztorik amiket kihagysz egy életre bánhatod.
+Ha a másodikkal kezdi egy csomó dolog sehová nem fog kapcsolodni szintén kimarad egy rakat easter egg apróság fel sem fog tünni tehát a játékélmény csorbúl..
2007 azért nem volt olyan messze...És nem véletlenűl trilógia

Persze bele lehet ugrani 3. részbe is de minek fosztanánk meg magunkat előtte 100+órányi remek egymásra épülő szórakozástól?..

Abe due dembella

(#24) kovaszoskeny válasza pokers (#20) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Nylván mert a w3 ban van kihívás.Skyrim meg egy bot egyszerü cucc.Semmit nem jutalmaz semmit nem számít mit csinálsz benne.

Abe due dembella

(#25) Mokó válasza Medocsabi (#18) üzenetére


Mokó
aktív tag

Szimplán elvek kérdése,plusz ahogy idősödöm egyre kevésbé érdekelnek az új címek.Skyrim-GTA-régi NFS/Grid2 kombóval én el is vagyok mai napig,múlt évben pl egyetlen gamét próbáltam ki;a DooM-ot.

(#26) BomiBoogie válasza kovaszoskeny (#23) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én elkezdtem az elsőt, nem volt időm befejezni, de nagyon hangulatos, és már Enhanced Edition forog úgyis, érdemes azzal is játszani! :K

(#27) joysefke válasza kovaszoskeny (#23) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze van abban igazság amit mondasz, ugyanúgy ahogy a W3 sokszor visszautal a W2-re, a W2 is visszautal a W1-re. Én olvastam a könyveket (bár tizede annyira nem tartom őket, mint a játékokat) ezért elég rendesen képben voltam a háttérsztorival kapcsolatban.

Nem tudtam, hogy W1-hez vannak modok..

Kiforrottságon én a történetvezetést, hangulatot értettem. A W1-nél (enhanced), amit nem sikerült végigjátszanom (és ez már jelent valamit) azért sok fetch-questtsel találkoztam (menj el ide meg oda, hozz ebből meg abból ötöt) míg a másik két játék kb teljesen mentes volt ezektől.

Illetve a W2 és a W3-ban is úgy éreztem jobban van adagolva a feszültség. W1-ben néha úgy éreztem, hogy leült a játék. Ennek ellenére azt mondom, az is megérdemel egy 7/10-et, de én valahol besokalltam tőle aztán valahogy abbamaradt (azóta többször éreztem már, hogy mégis ki kéne pörgetni, de már azt hiszem nincs meg a mentett állás)

J.

[ Szerkesztve ]

(#28) joysefke válasza joysefke (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szóval a W1 is jó játék, de én úgy érzem a W2/W3 (ha valaki sztoriorientált RPG-t keres) egy kategóriával jobb a W1-nél. És mivel a topikindító azt írta kevés az ideje, ezért ha nincs ideje mind a háromra és csak a legjava érdekli, akkor én a kettőt ajánlanám kezdésnek. :)

(#29) Medocsabi válasza kovaszoskeny (#23) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez nettó baromság.
Én játszottam a 3mal a többivel nem. Azért mert Te így gondolod,nem biztos hogy így van,ebbe nem gondoltál még bele? Nem lehet egy játékot simán csak élvezni anélkül hogy előtte 1 hétig "készülnék rá"?.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.