Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Láttam a csomagolását, van egy nagy doboz amiben benne van a fülhallgató, és egy kis doboz amiben benne van a rendes doboz ugyan az mint bárhol máshol. A környezetvédelem nevében becsomagoljuk a csomagolóanyagot. :R

Szerk.: megvan a kép

[ Szerkesztve ]

(#2) xZer0kidx válasza -Faceless- (#1) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ez szép!

Ilyen amikor a "környezetvédelmet" felülírja a lóvé. Remélem a két doboz együtt nem nagyobb mint 1db régi mert akkor a hajóra több fér teória így kérdőjelessé válik.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#3) babosmiki


babosmiki
addikt

Jó! :C

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4) Chaser


Chaser
titán

"Mármint a gyártóknak az új készülék mellé biztosítani _kell_ egyet, így ott az Apple is kénytelen így eljárni, ha folytatni óhajtja az értékesítést."

védik ők a környezetet, ahogy sok más cég is, pont addig amíg nem túl kényelmetlen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) #16820480 válasza -Faceless- (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most ne abba menjünk bele, hogy mi volt a tényleges szándéka az Apple-nek. Kisebb doboz és kevesebb műanyag az rosszat nem tesz a környezetnek. Ez most elméletben sem működik már, köszönhetően a franciáknak. Mert jóhiszeműen feltételezik, hogy egy túlszaturált mobilpiacon mindenkinek ez az első telefonja, és minden telefonhoz új fülhallgatót kell használjon, és nincs semmilyen fülhallgató még a háztartásában, amit használhatna.

(#6) #24536576 válasza #16820480 (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt hittem, hogy az a pláne, hogy 2 dobozban adják. De jobban megnézve csak átalakított a doboz, ez így nem para.

[ Szerkesztve ]

(#7) janeszgol válasza -Faceless- (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Röhejes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) szabakaa válasza #16820480 (#5) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Egy vezetékes fülhallgató nem hogy egy évet, jó ha fél évet kibír ha használva van.

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#9) Polarstar válasza -Faceless- (#1) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Biztos azért ilyen szép nagy a doboza, mert prémium - szemét. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) Chaser válasza szabakaa (#8) üzenetére


Chaser
titán

hamis
gyártó/típus függő, anno a note1-hez vásárolt xiaomi fülesem az keményen bírta, én nem szoktam babusgatni, lehet a mai napig bírja, mert neki adtam valakinek
volt egy sharp butafonom a note 1 előtt, kb 10 évig használtam, a gyári hozzáadott füles már az utolsó években kezdett elszakadni, de akkor is szólt, gyűrtem, aludtam vele, amit el lehet képzelni
ugyanakkor tudok nem egy sokkal drágább fülesről, ami "prémium", hogy valóban néhány hónap-fél év után elszakad, tönkre megy
ilyenkor jönnek azzal hogy a tulaj igénytelen, nem vigyáz a dolgaira, stb bullshit
ezek sz@ros használati eszközök, nem babusgatni kell őket hanem használni, ha sz@r akkor az, akárhogy vigyáz rá valaki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) #16820480 válasza szabakaa (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt kibírna az többet is ha vigyázol rá, másrészt ezen hol segít az, hogy a telefon mellé adnak vagy sem? Vagy fél évente veszel telefont, hogy mindig legyen működőképes fülesed?

(#12) Polarstar válasza #16820480 (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaja! Van egy kobaltos Pana fülesem... még kazis magnóhoz kaptam. És működik.
Szóval nem veregetni, meg gyepálni és csapkodni, hanem használni - ésszel! :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) #90305280 válasza Polarstar (#12) üzenetére


#90305280
törölt tag

Ami persze nem megy mindenkinek...

(#14) Chaser válasza #90305280 (#13) üzenetére


Chaser
titán

használati eszközt hasnálni kell
telefonom kapott egy tokot, semmi fóliát, túlélt egy lakás átépítést, nem egyszer leejtettem, köszöni jól van
akkuja kezd gyengülni, akárhogy vigyázok rá megtörtént volna, kicsit besárgult az egyik szélén, ez is megtörtént volna
amit használatra terveztek az bírja, amit kirakatba az meg nem használati tárgy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #90305280 válasza Chaser (#14) üzenetére


#90305280
törölt tag

És ezt mér' nekem?
Nem telefonra írtam, ugye...

(#16) #16820480 válasza Chaser (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

A telefonod nem hajszálvékony rézszálból van.

(#17) snorbi82 válasza #16820480 (#5) üzenetére


snorbi82
senior tag

Hmm. Páromnak most veszünk Iphone-t. Eddig nem volt Iphone telefonunk. De most vehetünk külön hozzá mindent, így maradt másik megoldás. veszünk Iphone 11-et amihez adnak még mindent.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#18) #16820480 válasza snorbi82 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 11 dobozából is kikerülnek a kiegészítők, én úgy tudom. Szóval addig vegyetek akkor, amíg a jelenlegi készletből van, amit még a töltővel meg fülessel csomagoltak.
Vagy vehettek egy töltőt meg fülest kb 10 ezerért, ami egy 300+ ezres telefonhoz képest nem annyira nagy kiadás azért.

(#19) Chaser válasza #90305280 (#15) üzenetére


Chaser
titán

fülesre is igaz, és mindenre amit használatra gyártottak, nem divatkodni' csak, lásd fentebb a majd' 10 évet megért gyári sharp fülhallgatómat

sheratan
eszerint valakinek sikerül hajszálvékony rézszállal is megoldani, hogy hétköznapi használat esetén különösebb babusgatás nélkül működjön a termék akár egy évtizeden át is, másoknak meg az se sikerül, hogy fél évet kibírjon babusgatás nélkül
én kérek elnézést ( :
beesett hozzám egy sennheiser füles, laza 20e+ kategória, ák-n elég sok vélemény van róla hogy fél évet se bírt, ez meríti ki nálam a drága de legalább sz@r kategóriát, hiába jó a hangzása ha a használatot nem bírja - de akinek megfelel vegye -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) David75


David75
őstag

Ha a töltő lenne kötelező a franciáknál azt sokkal logikusabbnak tartanám, viszont ennek a fülesnek sok értelmét nem látom, ilyen fülessel hallgatni egy ilyen szintű és árú telefont az kb mint montblanc tollal budipapírra írni.

Egyébként töltőmizéria is annyi, hogy vettem két anker kábelt és használom továbbra is a gyári Huawei töltőmet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#21) snorbi82 válasza #16820480 (#18) üzenetére


snorbi82
senior tag

igen tudom, hogy 11 dobozából is kikerül. Azért is írtam, hogy "amihez adnak még mindent".
Értem én, hogy ennyi pénz mellé nem nagy kiadás... Töltő fej nem kell. Töltőkábel és füles igen. Ami nem nagy összeg. De ha I12 vennénk, akkor töltőt is kellene, venni (USB-C).

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#22) #16820480 válasza Chaser (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy szerencséd volt az előzővel, vagy 10 éve még vaskosabb kábellel csinálták... Tudod olyan ez, mint a vastag kerámia tál vs herendi porcelán. Milyen már a herendi, hogy nem viseli jól, ha odakoccantod.

snorbi82: Ha csak sima lightning kábel kell, az még olcsóbb is, mint egy type-c töltőfej.

(#23) Chaser válasza #16820480 (#22) üzenetére


Chaser
titán

nem rémlik emlékeimből a cm vastag füles kábel ( :
a xiami füles is bőven bírta a strapát, annak nem jut eszembe a neve, enyém barna volt szövet borítással, az utódja piston 2 meg ment kemény pár hónapot h alig használtam, abból kaptam még egyet, az ment talán fél évet
porcelános téma nagyon nem passzol, a herendi mondhatni valami exkluzív történet, esetleg szökőévente használják tényleg evéshez, nem napi szinten, aki pedig napi szinten használja az meg is érdemli ;]
ez a babusgassuk a fülest az én szememben ugyanakkora blődség, mint mikor cipőnél meg akarják magyarázni, hogy nem rendeltetésszerűen használja valaki, nyilván majd gumicsizmával a hátamon járom az utcákat, ha esne az eső le tudjam cserélni a 10-20-30e-s éppen lábamon levőt ( :
egyébként ez már jobb példa, volt olyan cipőm hetente mostam, már akkor is több éves volt, felújítani pont jó volt, sőt kettő is volt, egyik talán adidas másik reebook, 10e ft-os kategória, végén már rongyosra szakadtak a csemperagasztótól, azért dobtam ki őket
vettem tescoban két másikat 3-4e-ért, az egyik pár mosás után szétesett, a másik az bírta mint az előzőek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem értem. Miért nem a töltő kötelező? A gyári füleseket az emberek ~fele szerintem ki sem veszi a dobozból. Tölteni viszont mindenkinek kell....

(#25) #16820480 válasza Chaser (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mások az árak azért, mint pár éve. Már az csodaszámba megy, hogy egy 3-4 ezerbe kerülő cipő egyáltalán egy viselést kibírt. Herendit azért írtam, mert az egy ismert név, de mondjuk vehetjük az ikeás étkészletet is, at használatra szánták, de mégis eltörik, ha bedobod a mosogatóba.
Azért, mert használati tárgy, nem kell feltétlen ütni-vágni szerintem. Autóval sem úgy parkolsz gondolom, hogy végighúzod a falat, meg nem rongyolsz végig a kátyúkon padlógázzal, csak mert használati tárgy. Nem az mutatja szerintem egy eszköz használati értékét feltétlen, hogy mennyire jó pofozózsáknak :N

(#26) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Oszinten szolva nem ertem, miert pont a fulhallgatot lenne kotelezo biztositani.

Toltovel ellentetben a fules nem szukseges a telefon mukodesehez. A tolto elhagyasaval egeszen addig nem tudok egyeterteni, amig nem lesz kotelezoen minden telefonnak ugyanolyan a toltese (pl. type-c), viszont a fules egy teljesen opcionalis tartozek, amire nincs szukseg ahhoz, hogy a telefon hasznalhato legyen.

(#27) Chaser válasza #16820480 (#25) üzenetére


Chaser
titán

nem csoda az, több tescos cipőm is volt, lehet most is van, fél év gart adnak rájuk, a 10e-s adidasnál is kb a név a felár, mert anyagra/minőségre/kényelemre jellemzően ua., ami már tényleg érezhetően jobb az 15e-től fölfelé van
az hogy használok egy fülest babusgatás nélkül nem egyenlő azzal hogy ütöm-vágom, edényt se dobálok, az már nem rendeltetésszerű ( :
de pl notebook, meg lehet nézni a divat gépeket, első csavartól utolsóig egy kalap sz@r az egész, vigyázhatsz te ara bárhogy, ha a csillagok állása kedvező akkor talán nem esik szét 1-2 év alatt, míg egy használatra tervezett géppel bizonyos keretek közt azt csinálsz amit akarsz, nem a kirakatba tervezték, na ilyenből is egyre kevesebb van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Petya88


Petya88
tag

Én egy SE-t cserélek most négy év után 12minire, örültem volna egy fülesnek, de nem zavar.
Valójában ezt a töltő mizériát nem értem, szerintem mindenkinek van otthon usb töltőből több is, mint amennyi kell. Mi legalábbis évente egy két kisebb teljesítményű darabot biztos kidobunk (értsd: elviszem a MM-ba leadni), amit valamilyen kütyühöz kaptunk.
Talán a filléres type-c és type-a átalakítót kellene az üzletekben elérhetővé tenni.

(#29) Gerybut válasza <Lacy85> (#24) üzenetére


Gerybut
tag

Teljesen jogos, viszont ha ott helyben kell külön töltőt venni, az a francia gazdaságnak is jó. Szánalmas , hogy merre tart ez az egész ipar. Nyakamat teszem rá, hogy msot 1 évig savazzák a Applet az androidosok, aztán szépen követik őket. A Samsung már amúgy is csak 15-18W-os töltőket rak a dobozba....SZÁNALMAS üzletpolitika. Vajon meddig mehetnek el?...És akkor az árakról ne is beszéljünk, szerintem a rablókapitalizmus csúcspontján
vagyunk jelenleg.... :O

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#30) <Lacy85> válasza Gerybut (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hosszabb távon mondjuk tényleg lehet vele szemetet csökkenteni. Egyszer megveszed a töltőt, aztán használod 4-5 évig. Nálunk is kb. 15 töltőfej hever a lakásban, garázsban, stb. Az új iPhone-ok töltője már Type-C, kábelt meg úgyis adnak, ha esetleg kukázzák a Lightning-ot.

(#31) joey04


joey04
titán

na akkor lehet behozatni onnan a telefonokat

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Giovan! válasza David75 (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Arra azért ügyelj, hogy az Apple csak a USB-PD szabványú töltők esetén támogatja a gyorstöltést, így ha a Huawei töltőd nem ezt, hanem mondjuk a Qualcomm Quick Charge szabványát használja, akkor azzal csak 7.5W-os töltést fog felvenni a telefon.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Érdekes indoklás, hogy a fiatalabb korosztály agyát védjék, de mint a cikk is rámutatott: nem teljesen megalapozott a gondolat. Viszont jó példa arra, amikor a két rossz (agykárosodás vs. környezetvédelem) szembecsap, és a döntéshozóknak e kettőből kell az egyiket kiválasztani.
Persze nem azt mondom, hogy ez kötelezően követendő példa legyen az EU-ban...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#34) David75 válasza Giovan! (#32) üzenetére


David75
őstag

Mivel nekem a 20watt sem a gyorstöltés a mai mezönyben és ahhoz kevés, hogy reggel 20-40%-ról maxra töltsem készülődés alatt, ezért éjjel fogom tölteni, úgy viszont bőven elég a 7.5watt. Esetleg az éjjeliszekrényre beszerzek egy magsafe töltőt, mert az kényelmesebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#35) _flamer


_flamer
aktív tag

Nálunk is bevezethetnének ilyet, hogy legalább töltő adaptert mellékeljenek a telefon mellé. :DDD

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#36) NGA válasza David75 (#20) üzenetére


NGA
addikt

A cikket olvasd el. Leírják, hogy a telefonáláshoz adják, nem zenehallgatáshoz.

Franciaországban viszont törvény kötelezi az Apple-t, meg nyilván minden gyártót, hogy biztosítson kéz nélküli használatot lehetővé tévő kiegészítőt vezetékes fülhallgató formájában. A törvény a 14 éven aluli felhasználók elektromágneses rádióhullámokkal szembeni védelme érdekében született

[ Szerkesztve ]

(#37) mbotnd


mbotnd
tag

Ezt neked, spúr Apple. A környezetvédelem az USB-C csatlakozó lenne.

(#38) Giovan! válasza David75 (#34) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez érthető, én csak figyelmeztetni akartalak, hogy amennyiben mégis gyorstöltésre tartanál igényt, arra nem biztos hogy megfelelő lesz a Huawei töltője. De akkor ezek szerint fölöslegesen tettem :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#39) arn válasza szabakaa (#8) üzenetére


arn
félisten

A galaxy fulesei nalam eddig mindig rendesen birtak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) DS39 válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


DS39
nagyúr

És a 15-ből hány töltőfej bemenete usb c? (Ami nem Apple gyártmány) A legtöbb esetben hagyományos usb csatlakozósak. Az Apple húzása ezért megkérdőjelezhető, mert így egyértelmű hogy nem a környezet védelmét támogatják, hanem magukat.

[ Szerkesztve ]

(#41) #16820480 válasza DS39 (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mindegyiken ott a Type-C már évek óta, olcsótól a drágáig. Néhány kínai gyártó még mindig ezen spórol, de amúgy egyre jobban terjednek az ilyen töltők.

(#42) DS39 válasza #16820480 (#41) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor csak engem kerültek el ezek...
2 Huawei, 1-1 LG, Samsung és Lenovo telefon / tablet mellé hagyományos usb-s járt.
Mondjuk eddig ez logikusnak is tűnt, hiszen az usb kábelt így könnyen be lehet dugni bármilyen pc-be is.

(#43) Necroman_Mk2 válasza mbotnd (#37) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez inkább arról szól, hogy a francia piacot nem akarják elbukni egy helyi törvény miatt. Ami, gondolom, elég nagy ahhoz, hogy kivételezzenek velük.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#44) <Lacy85> válasza DS39 (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azzal tisztában vagyok, hogy az Apple a plusz bevétel miatt lépte meg. Magasról tesznek a környezetvédelemre. Na meg persze ahány gyártó, annyi féle gyorstöltési szabvány. Szóval ha ezt mindenki meglépné, akkor is vehetsz másik töltőt, ha márkát cserélsz...

(#45) arn válasza <Lacy85> (#44) üzenetére


arn
félisten

megfogjak, mert minden baromsagot, akar jo vagy akar nem, amit az apple meglep, a piac lekoveti.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) #16820480 válasza DS39 (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

PC-ken is szokott lenni Type-C azért manapság. A régi alaplapomon is volt, amit a nyáron cseréltem le, és 3 éves modell kb, a céges laptopon van, az új alaplapomon is dettó. Lassan csak eljutunk majd oda, hogy végre elfelejtjük a Type-A csatlakozót, és mindenre egységesen Type-C kerülhet :K

(#47) beyruth82 válasza #16820480 (#5) üzenetére


beyruth82
veterán

Mondjuk nem tudom ki hogy van vele de amikor én eladom a lecserélt telefonom akkor az összes tartozékkal szoktam adni(töltő,füllhallgató) ezért honnan lenne felesleges a háztartásban?Másrészt bár én nem szoktam használt telót venni de mondjuk ha vennék akkor eléggé megrökönyödnék ha az eladó azt mondaná bocs de töltő és a többi tartozék nincs a telóhoz.Az iphone-ok jól tartják az árukat évekig lehet őket használni.Használtan is nagy a kereslet rájuk.Nem tudom hogyan fogja befolyásolni a (használtpiaci)árukat vagy keresletüket ha töltő és tartozékok nélkül árulják majd őket.Elképzelem a helyzetet amikor lebeszélnek egy üzletet jófogáson és a töltőn megy a majd a vita hogy az akkor most jár a telóhoz vagy nem?

u.i:

Ezt a lelke mélyén mindenki tudja hogy spórolás.Több tízmillió töltőfejet spórolnak és több milliót fognak majd venni emiatt.Ez színtiszta üzlet nem környezetvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#48) yennayo


yennayo
junior tag

nem értem mi ez a sírás a gyári fülesekért (nem csak apple) mikor szinte kivétel nélkül mind hulladék, :( :( :F :F franciákat se értem, meg a kommentelőket se :F

[ Szerkesztve ]

(#49) Giovan! válasza beyruth82 (#47) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem igazán értem a problémát. Ha nem töltővel vetted, akkor eladáskor mégis milyen jogon várná el a vevő, hogy te viszont tegyél töltőt a teló mellé? Az már nem lesz része a csomagnak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#50) Chaser válasza beyruth82 (#47) üzenetére


Chaser
titán

az jár bármihez amit adsz mellé, nem kell rajta vitatkozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51) <Lacy85> válasza beyruth82 (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Mondjuk nem tudom ki hogy van vele de amikor én eladom a lecserélt telefonom akkor az összes tartozékkal szoktam adni(töltő,füllhallgató) ezért honnan lenne felesleges a háztartásban?"

Mondjuk onnan, hogy soha nem adok el telefont. :D
Vagy megkapják a srácok, vagy el van rakva tartalékba (és később kell valamelyik gyereknek :D ).

(#52) Szakiii válasza #16820480 (#18) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez oke hogy belefer ha ugyis 300, de ellentmondasos is.. 300 ezres telelfonnak kellene tobbet nyujtania, ott kellene annak lenni hogy mindent is kapsz hozza. Szoval nem, nem fer bele meg 10 ezerert tolto meg 20 ezerert fules, meg usb atalakito stb. Az meg kulon ellenszenves h ezt kornyezetvedelemre fogjak.

(#53) #16820480 válasza beyruth82 (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jófogáson biztos menni fog a vita, a kedves vevők általában mindenbe is bele akarnak kötni. Nincs mellé meg a kirgiz nyelvű használati? Akkor -20 ezer...
Ettől függetlenül ezentúl ha eladod, akkor nem fog járni mellé töltő, ilyen egyszerű. Nekem van itthon pluszban töltőm, mert régebben is vettem pluszban, hogy legyen irodába, másik szobába, stb. Ezeket sosem adtam oda egyik eladott telefon mellé.

Amúgy azért azt is mindenki tudhatja magában akkor már, hogy hiába üzlet, de attól még valóban kevesebb legyártott hulladék lesz így. Amíg valami ingyen van, mindenkinek és a nagynénjének is kell belőle három. Amint fizetni kell érte (még ha minimálisan is), akkor egyből nem.

Szakiii: Akkor már bele kéne férjen egy tok is, meg üvegfólia, meg egy rakás más kiegészítő is, nem? Hiszen drága cucc.

[ Szerkesztve ]

(#54) Szakiii válasza #16820480 (#53) üzenetére


Szakiii
addikt

Hát nem? A one plus mikor anno vettem, igen adott tokot is a füles és töltőt is mellé. Samu szintén adott csomo mindent, vr fejest usb átalakítót hozzá c-re és simára (ez 2 kulon atalakito) meg ugye a teló, töltője amihez szintén usb átalakító is járt és egy akg füles. Szóval igen, határozottan szánalom szint amit ők nyomnak, nem is értem mit lehet ezen védeni de komolyan. :D

Telefon ettől még jó abból nem vesz el, hogy undorító amit csinálnak, de attól még be kell látni hogy ez egy vicc.

yennayo: miért lenne mind hulladék? Átlag felhasználónak teljesen elegendő amit szoktak adni egy ilyen kategóriás telefon mellé. Lást fentebb említett akg fulest, miért lenne az hulladék és miért ne lenne elég?

[ Szerkesztve ]

(#55) beyruth82 válasza Szakiii (#54) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen igazad van.
Védik a védhetetlent.
Hogy lehetne már az jó ha egy félmillás telefonhoz alap tartozékokat sem adnak azt is külön meg kell venned házzá?Érthetetlen....

(#56) #16820480 válasza Szakiii (#54) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van így is két Earpods-om, meg még vagy 3 másik headset, semmi szükség rá, hogy minden dobozban ott legyen egy, amit veszek :N

Az a Samsng AKG füles elég belépő kategória, nem mondom hogy nincs olyan, akinek elég, de azért egy fél milliós telefonhoz egy ilyen 2 ezer forintos füles nem nagy durranás.

(#57) Szakiii válasza #16820480 (#56) üzenetére


Szakiii
addikt

Pontosan, nem nagy durranás de elvárhato... nem erzed az osszeferhetetlenseget ebben az egeszben? Fel millios telefon 2 ezres fules mar nem tetel vegyem meg en... de ha fel millios a telefon es 2 ezres fules nem tetel akkor adja hozza ő... Egyebkent 2 ezerert semmit nem kapsz manapsag, olyat meg foleg amin egy marka neve van. Nekem meg nincs itthon 3 mert mindig pont eleg az az 1 amit kapok hozza. Ha meg valtok telefont es csaladban valaki megkapja adom azt is hiszen neki is mindig pont eleg az az egy amit kap hozza.

Teljesen elkepedve allok a dolog elott hogy elvesznek valamit a vasarloktol, kapnak plusz koltseget es van aki vedi oket ugy h nem reszvenyes hanem ugyan ugy vasarlo mint barki mas.

Miert jo ha kevesebbet kapsz a penzedert mint eddig amellett, hogy meg dragabb is a keszulek?

Ui.: ertem, hogy neked van de probalj kicsit elvonatkoztatni magadtol es nezz korbe, hogy nem mindenki vesz pluszba fulest meg toltofejet mert minek? Btw.: usb c-s toltofejem nekem jelenleg nincs.

(#58) beyruth82 válasza Szakiii (#57) üzenetére


beyruth82
veterán

Én is így látom. Egyébként egy akg füles 7-8 ezernél kezdődik.

(#59) #16820480 válasza Szakiii (#57) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom miért kell ezen elképedni, leírtam már egyszer: leszarom, hogy mit adnak mellé, szinte sosem használom, mert évek óta van sajátom. Egyszer megvettem, mert amúgy is kellett, és azóta van.
Én ellenben azt nem értem, hogy miért akkora baj az, hogy veszel egyszer egy fülest meg egy töltőfejet, pár ezer forintért, és aztán éveken át használod, és megtartod, ha a telefont tovább is adod. Egyszer megveszed, és addig használod, amíg tart, nem kell minden egyes telefon mellé újra legyártsák, becsomagolják, átszállítsák a fél világon. Ez lenne a lényeg, hogy a füles és töltőfej tartósabb használati cuccok, mint egy telefon, amit 1-2-3 évente lecserél az ember.
Amúgy például más által használt füles nálam eleve kukába menne egyből, mert nem higiénikus. Sajnos nagyon sokan elég igénytelenek ahhoz, hogy ne mossanak rendesen fület, telemegy fülzsírral, és az Apple füleseket szét sem lehet rendesen szedni, hogy kipucold. Szép kis hallójárati fertőzéseket lehet ebből elkapni (nem csak kitaláltam, van olyan ismerősöm, aki megjárta ezzel).

beyruth82: Az értéke nem 7-8 ezer, de még ha annyi lenne, az sem nagy pénz egy fülesért. Az AKG minőségi cuccai ilyen 50 ezer körül kezdődnek (ha "kedvezménnyel" veszed).

[ Szerkesztve ]

(#60) joey04 válasza Szakiii (#57) üzenetére


joey04
titán

szerintem védeni pár nagyon elvakult fanon és 1-2 sötétzöld aktivistán kívül senki nem védi ezt a lépést, viszont megérteni, vagy leszarni lehet. én sok-sok éve bt fejest felhasználok. Pont telibesz_rom, hogy van-e füles, mert itt van bontatlanul az xs dobozában. Szóval én semmivel nem kapok majd kevesebbet azáltal, hogy kimarad.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) beyruth82 válasza #16820480 (#59) üzenetére


beyruth82
veterán

Persze ertem én.Konkrétan füles engem sem erdekel én igazából még mindig a töltő fejen vagyok kiakadva.

(#62) Szakiii válasza #16820480 (#59) üzenetére


Szakiii
addikt

Mi nem higenikus? Kapsz hozza 3 4 gumi fejet amibol egyet hasznalsz, meg le lehet venni el lehet mosni fertotleniteni.. ha kidobod mert nem higenikus az mar a zold hozzaallas.. :D

[ Szerkesztve ]

(#63) #16820480 válasza Szakiii (#62) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az alap Apple füleshez? Milyen gumi fejet? :N
Amúgy meg IEM-eknél attól, hogy a gumit elmosogatod, a kosz-fülzsír le tud rakódni a füles vetőcsövében, és sokszor nem lehet rendesen kipucolni, főleg akkor nem ha armatúrás fülesről van szó, amit az olcsóbbaknál pont a vetőcsőbe tesznek.

(#64) joey04 válasza Szakiii (#62) üzenetére


joey04
titán

mondjuk én biztos nem használnám más fülesét. mondjuk nem is vagyok zöld.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65) Szakiii válasza #16820480 (#63) üzenetére


Szakiii
addikt

Akkor mennyire is zold az apple? :D

Joey: en cserelem a telot odaadom felesegemnek lepattintom a hozza jart kis gumincuccot lefertotlenitem es hasznalja. Hozzateszem anno mikor busszal jartam az emberek ha egymas mellett ultek megosztottak a fulhallgatot szo nelkul egymassal :D ugy en se hasznalnam de tenyleg rendszeresen lattam.

[ Szerkesztve ]

(#66) Szakiii válasza joey04 (#64) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez a zöld dolok egy tech cégnél főleg ekkoránál sose volt szempont, egyszerűen csak a hype miatt most ez egy jo marketing fogás arra hogy még egy kis pénzt keressenek.

Ez pont ugyan az mikor valamit cukormentesen kérsz és drágább mert hát egészségesebb pedig kivettek belőle valamit amit ha beleteszel nyilván drágábbnak kellene lennie mert a semmi vs valami az egyértelműen plusz költség a semmihez képest.

Itt is pont ugyan erről van szó.

Pont ugyan így kiakadnék ha mondjuk samsung csinálná ezt. Továbbra is hangsúlyozom hogy nem a készülékkel van bajom, hanem üzletpolitika megint kiakasztó az apple-nél és számomra emiatt iszonyat nem szimpi a cég.

[ Szerkesztve ]

(#67) joey04 válasza Szakiii (#66) üzenetére


joey04
titán

én megértem, és igazad is van tuti, pr fogás. én csak azt mondtam, hogy nem is nagyon védi senki ezt a fanokon és a sötétzöldeken kívül, sokunknak csak simán "meh" kategória, mert egyébként sem használjuk amit gyárilag adnak. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) #16820480 válasza Szakiii (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy fokkal jobban talán, mivel kevesebb hulladékot gyártanak. Az más kérdés, hogy emellett anyagilag is jobban járnak-e, de attól tartok, hogy egy ilyen jellegű cégnél nem megy az, hogy zöld, csak ha amúgy ebből valamilyen haszna származik.
Én amúgy örülnék, ha a többi cég sem adna a készülékek mellé felesleges szemetet. Kezdve a használhatatlan használatival meg a 18 nyelvű quick starttal. És folytatva a tokkal. Ha nem olyan tokot akar az ember, amit adnak mellé, akkor az is csak a kukába megy...

(#69) Petya88


Petya88
tag

Számoljunk az egyszerűség kedvéért 100g alkatrésszel amit most nem kapsz meg a telefon mellé:
10 000 000 eladott készülék
= 1 000 000 kg azaz 1000 tonna hulladék.
Azért hulladék, mert van minden háztartásban usb töltő és aki akart az már vagy vett vagy venni fog amúgy is gyorsabb/jobb töltőt.
Töredéke felesleges le nem bomló műanyag kerül így forgalomba.
Ha valaki csak a haszon részét nézi, annak meg a saját maga szempontjai szerint lesz igaza, ezzel nem is foglalkozom. Ha keresni akarsz az Apple hasznán, vedd meg a részvényét...

(#70) FattyDove


FattyDove
őstag

A töltő az új szívószál

(#71) Szakiii válasza Petya88 (#69) üzenetére


Szakiii
addikt

Tehát minden ami eddig járt a telefonhoz az elmult pár évben ment a kukába egyenesen. Ez akkor egy tök valid számítás eddig bele se gondoltam. :U

(#72) aujjobba válasza Szakiii (#71) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha nem is egyenesen, de idovel valoszinuleg, vagy felkerul a padlasra a tobbi lommal ami majd jo lesz valamire egyszer.
Elso iPhone-om egy SE volt 2016-ban, a toltoje bontatlanul a dobozban, megorokolte a lanyom a telot.
Tavaly vettem Xr-t, annak is ugyanugy a dobozban a toltoje, es a fulese is, mert anno vettem airpods-t.
Az SE fuleset ma is hasznalom.
Tehat ez eddig 2db bontatlan tolto + 1db bontatlan lightning earpods.
A Xr is csaladban fog maradni valoszinuleg.

Anno elso dolgom volt venni egy tobbportos toltofejet, hogy ne kelljen minden eszkozhoz kulon. A nappaliban is van egy ketportos olcso IKEA-s, sima sokwattos USB-A ami nem gyorstolto, de nem is csigalassu.
Egyebkent az IKEA-ban 3500 Ft most az USB-C PD gyorstolto, 18w.

Fulhallgato tema: az SE-hez kapottat hasznalom munkahoz, 3.5 eves cucc, semmi baja, ennek van jack csatlakozoja, es nem merul le megbeszelesek kozben. A lightning-os fulest be se tudnam dugni a gepbe.

(#73) Szakiii válasza aujjobba (#72) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez igy teljesen okes, de akkor hasznalod a telefonodhoz kapottat ami jol birja es ez dicseretes, volt a masikhoz ezert csaladon belul oda tudtad adni a telefonnal aminek nyilvan orul aki megkapta. En is ezt irtam lentebb, plusz amit hasznalsz, tonkremenne jol jonne, hogy megvan egy bontatlan amit egyebkent kifizettel a telefonnal, igy nem kell boltba menned venni stb. Tovabbra sem latom mi indokolja hogy ugyan azon az aron kevesebbet vagy ne adj isten magasabb aron, de kevesebbet kapj.

Tovabbra sem azert zavaro szamomra mert 1-1 ember vesz egy teljesen mas szinten levo fulest ezert nem hasznalja, vagy mert egyaltalan nem hallgat zenet, hanem az hogy ebbol altalanositanak holott nem ez az atlag. En speciel nagyon nagyon keves embert ismerek aki nem hasznalja a gyarit, mert vett egy 50ks fulest a telo melle. Kornyezetemben gyakorlatilag mindenki hasznalja amit hozza kapott, sot fogyo eszkoznek mondanam.

Tartom magam ahhoz, hogy marketing fogas az egesz amit gyonyoruen tamasztottak ala es kizarolag aki nagyon szimpatizal veluk az a reteg még indokoltnak is latja. Egy reteget teljesen hidegen hagy, de a nagy atlagnak ha oszinte magahoz es nem elfogult belatja hogy ez nem erte szol es elvettek tole valamit ami egyebkent hasznos.

De elengedem a temat mert nekem sincs x fore levetitt kimutatasom szoval siman lehet baromdag amit mondok, de ez tovabbra is egy tech forum es nem szabad innen altalanositani.

(#74) aujjobba válasza Szakiii (#73) üzenetére


aujjobba
addikt

Csak azt mondom amit tapasztalok, atlag mobilfelhasznalo vagyok, es kezdve ezekkel a bontatlan almas toltokkel, folytatva a regi nokia meg sony mittudomenmilyen USB-A toltokkel amik itthon kallodnak, ha most nem kapok uj telefonhoz semmit akkor is barmikor elo tudok szedni valamit amivel feltoltom, igy valojaban nem fog hianyozni.
Fulhallgato is van itthon nokia, samsung, igaz ezek jack dugosak, van 2-3 BT fules is, tegnap talaltam meg egy dobozban az ezereves MP4 lejatszot fulessel egyutt.
Nem hianyzik tobb, potencialisan elektronikai hulladek.

Sotetzold nem vagyok, csak realista.
Fan - az mar inkabb talan, van itt iphone, airpods, watch, appletv, ceges macbook, ennek megfeleloen kell talan ertelmezni a velemenyemet, biztos mar atitatott az Alma szellemiseg vagy mifene.

(#75) #16820480 válasza Szakiii (#73) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez meg akkor ennyi erővel hater (anti-fan) feltételezés, hogy ugyanannyiért kevesebbet kapsz. Honnan tudod, hogy mi lenne az ára, ha benne hagyják a dobozban ezeket a kiegészítőket? Mindenki évről évre árat emel, szóval több pénzért kapod ugyanazt meg máshol is. Itt meg lehet, hogy pont ezért nem emeltek annyival árat, mert kivettek dolgokat. Ezeket kívülről nem lehet átlátni, csak rásütni egy bélyeget aszerint, hogy melyik cég mennyire (nem) szimpatikus.

(#76) Szakiii válasza aujjobba (#74) üzenetére


Szakiii
addikt

Akkor lehet velem van a baj, nekem egyetlen egy fulesem van, ami jart a telefonhoz. Feleségemnek már tönkrement az s7 fülese azóta venni kellett. :) Töltőfej az jó mindkettőnél de ahogy mondtam azt úgyis adnánk tovább ha úgy van bár s7 már kezd kiöregedni, de játszósnak gyereknek jó.

(#77) Al Pacino


Al Pacino
csendes tag

Ezt itthon is lehetne alkalmazni! :R

[ Módosította: pepe091 ]

„Barátság és pénz… Tűz és víz!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.