Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Néhány kiragadott részletről:

"Belelapoztam a 35 oldalas karácsonyi árudömpingbe, meglepetésemre az ünnepeltről (Jézus) nem találtam említést, nem szentelték neki oda a főoldalt, de még egy kurta mondatot sem."

Nem mindenki hívő, másképp mondva nem mindenki keresztény.
A nagyobb (nemzetközi) cégek is kerülik a karácsony emlegetését, mert ez valláshoz kötődő ünnep. Inkább általánosabban kellemes szabadidőt kívánnak.
Hogyan éreznéd magad, ha Mohamed vagy Sába születésnapját vagy bármi más nem keresztény dolgot "kellene" ünnepelned?
Békésen megférhetnének az emberek egymás mellett, ha nem akarnák a saját meggyőződésüket rákényszeríteni másokra is (rengeteg háborút vívtak már a vallás és mások "megmentésének" nevében)

A win3.1 vs vista hasonlatot is ki lehetne fordítani. Például a win3.1 lehetne a lapos föld és a tudás tiltása - mágján égetés és keresztes háború. Vista pedig a "szép" új világ, ahol nem kötelező, hanem választható hogy vistázok, vagy inkább linuxozok. (tudom kicsit zavaros, nem is ez a lényeg... mindennek van jó és rossz oldala is.)

Egy ismerősömmel sokat beszélgettem a múlt évben keresztény vallással kapcsolatos dolgokról... Neki a legnagyobb problémája az volt hogy követhetné tökéletesen azt amit a Biblia írt, ezt elemezgette állandóan. És szerintem átesett a ló túloldalára.

Nem kell a többszáz éves szavakon lovagolni, abban a világban teljesen más tartalommal bírhatott ugyanaz a szöveg (főleg a többszörös átfordítás és átszerkesztés után). A történetek tanulságain elég csak elgondolkodni.

Szerintem ha valaki helyes értékrenddel rendelkezik és követi is azt az értékrendet, akkor bármelyik vallást is nézzük megfelel a "követelményeknek", sokkal inkább mint az aki a büntetéstől való félelmében követi a szabályokat (és sokszor a kiskapukat keresi).
Lehetne sokat vitázni arról, hogy mi a helyes, de azt hiszem az egymáshoz való viszonytól függ: egymás tisztelete és az odafigyelés, hogy lehetőleg ne ártsunk a másiknak, ne egymást taposva jussunk előre. S hogy ne másra kenjük a saját mulasztásainkat.
Nem attól lesz valaki jó ember, hogy melyik templomba jár, s nem is attól hogy gyónással kiváltja-e a bűneit.
Szerintem a cselekedetei minősítik az embert. Legyen akár bűnös gondolata is, de ha le tudja küzdeni a démonait és mégis a helyes mellé áll, sokkal többet ér mint egy álszent hívő.

Valami olyasmit akartam kifejezni, hogy nem a vallástól függ az hogy valaki milyen ember. A vallás egy fajta útmutatás a helyes cselekedetek felé, de szerintem az is lehet ugyanolyan értékes, aki nem névhez (istenséghez) köti a helyeses utat, hanem egyszerűen csak járja azt.

[ Szerkesztve ]

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

"Mát. 21.2
És monda nékik: Menjetek ebbe a faluba, * a mely előttetek van, és legott találtok egy megkötött szamarat és vele együtt az ő vemhét; oldjátok el és hozzátok ide nékem.
És ha valaki valamit szól néktek, mondjátok, hogy az Úrnak van szüksége rájuk: * és legott el fogja bocsátani őket.
"

Már látom, ahogy a kocsi tolvajok védekeznek a bíróságon, hogy én csak azért vittem el, mért az Úrnak volt rá szüksége :). Szegény jóember, lehet semmije nem volt, erre elveszik tőle a szamarát. Lehet egy hétre rá éhenhalt.

Egyszer azt hallom az úr adja, az úr elveszi, máskor, hogy Isten többé már nem avatkozik az emberek életébe. Én arra jöttem rá, hogy úgy 1000 éve a vallást az emberek úgy értelmezik, ahogy nekik az kényelmes. Lásd amerika: valaki lelő egy betörőt és megnyugtatja magát, hogy Isten akarta, hogy így legyen :(

Én tisztelem a mély vallásosságodat és hitedet, de így 2008 év után éppen időszerű lenne egy moderkori proféta megjelenése, hogy újjá éledjen a hit.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kazimír


Kazimír
őstag

Én vallásos embernek tartom magam, de azbestnek adok igazat. A hozzászólása úgy jó, ahogy van, nem akarok hozzátenni.

off: nem szeretem én az olyanokat, akik minden tőmondatuk mellé a bibliából randomszerűen ragadnak ki idézeteket. Nincs hitelük nálam.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4) azbest válasza Kazimír (#3) üzenetére


azbest
félisten

Annyit hozátennék, hogy olvastam Guga más írásait is korábban.
Tehát általánosságban szól az első hozzászólásom az idézgetésről és a Biblia szavankénti elemezgetéséről.

Szóval lehet van amiben igaza van, csak nem azért, mert tud idézetet találni hozzá.
Érdemes elolvasni a többi (kevésbé idézgetős) írását, mert azok alapjan rendes embernek tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hja, az embereknek magukban kellene hinniük, nem istenekben...
Nekem ez az írás nagyon agydaráló volt, a Biblia olyan, mint egy program, amit üres aggyal rendelkezők feltöltésére írtak, hogy "oké jó legyél kis ember".
A karácsony pedig a köznép szemében rég nem arról szól, mint mondjuk száz évvel ezelőtt.
És ez így van jól.

[ Szerkesztve ]

(#6) QuippeR válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


QuippeR
tag

Nem, a Biblia nem olyan, és ne tartsd már magadra nagyra azért, mert nem hiszel valamiben. (Persze az se tartsa magát nagyra, aki hisz valamiben, de ez most téged nem érint.)

(#7) FoxiestFox válasza QuippeR (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elnézést, ha valakinek sértettem a vallását.
Egyáltalán nem tartom nagyra magam, sőt. Csak rossz látni, hogy milyen sok ember kezd el egy probléma láttán "jajistenem"-ezni, vagy imádkozni, vagy keletre fordulni, pislogni kettőt, és háromszor földre borulni... (Csak példa volt.)
Másrészről, a legtöbb ember hisz valamiben. Szerencsére egyre többen nem istenekben, hanem találnak mást, amiben hihetnek... A barátnőd, a barátaid, a családod, Te magad...
21. század, ma már logikus gondolkodású ember szerintem nem nagyon hihet élő, létező, nagybetűs Istenben... :)

...ja és azért a fogalmazáson még csiszolj. :)

(#8) cskamacska válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

"És ez így van jól." Ezt most komolyan mondod? A kiüresedett fogyasztásünnepek neked megfelelnek? :Y
De ha már lököttségekkel dobálózunk: Szerinted ma Magyarországon a jogerősen elítélt fogságban tartott rabok között hány hivő keresztyén van és hány az ateista?
Nem feltétlen gondolom azt, hogy egy könyvnek kellene erkölcsi tartást adnia az embereknek, de az a helyzet, hogy a "köznép"-nek igenis segít, és összességében segít összetartani egy társadalmat.

más: kisgép? :P Mintha kicsit megszakadt volna a zösszeköttetés. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#9) FoxiestFox válasza cskamacska (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

MSN-en megtalálsz, tegnap jöttem síelésből... =)

(#10) Kazimír válasza azbest (#4) üzenetére


Kazimír
őstag

Hát akkor általában véve értek veled egyet :D
Feltehetően igaza van - ezt nem vitatom. Csak a formát nem találom megfelelőnek hozzá. Ha valóban rendes ember, akkor annak örülök. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#11) cskamacska válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

"A barátnőd, a barátaid, a családod, Te magad..." Végül is jah, de mintha elég sok szórakoztatóipari termék szólna olyasmiről, hogy a modernye ember csalatkozik a barátaiban, szerelmében, szüleidben és oda van, nem kicsit.(tod olyan végeavilágnak szindróma, finom kis depi)
Namost egy istenben nem lehet ilyen mód csalatkozni( :) ), és a vallásos hit a raménytelenségben is segíthet, amikor a világi értékek hirtelen nem érnek fabatkát sem.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) FoxiestFox válasza cskamacska (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Segít, kétségtelen... Sajnos. Sajnos az emberek egy része kénytelen ilyesmikre támaszkodni.
Nem egészen a kiüresedett ünnepre gondoltam. Hanem arra, hogy a karácsony lehet szép, megghitt, és az idióta vásárolgatástól mentes, annak ellenére, hogy nem vagy keresztény. Hiszen már nem csak keresztény ünnep. Sok ember azt sem tudja, mire is emlékeznek a keresztények ilyenkor. Mondjuk ez elég baj, de ez van.
Nekem szép karácsonyom volt, ateista (vagy mi is vagyok...:) ) létemre, nálunk (nálam meg barátnőmnél) arról szól ez az ünnep, hogy meggál az egész évi pörgés, és végre együtt lehetünk. Szóval nálunk tényleg igaz a "szeretet ünnepe" elég snassz megfogalmazás. Mindenféle ajándék nélkül.

A ma magyarországon elítélt rabok nagy részének értelmi szintje nem közelíti meg azt, amit embernek nevezünk. :)

(#13) QuippeR válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


QuippeR
tag

Most csak számomra nem értelmezhető az "elnézést a hívőktől" meg a "normális ember nem hisz Istenben" egy hozzászóláson belül, vagy tényleg nem tudod eldönteni, hogy akkor most sértegesd-e a hívőket vagy inkább ne?

Egyébként nyugodtan higyjél önmagadban, engem nem zavar, csak az ilyen kijelentéseket, hogy a logikus gondolkodású ember nem hisz Istenben felejtsd el, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem igaz.

(#14) cskamacska válasza FoxiestFox (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Ehh most rohannom kéne eladni, majd 6 körül kereslek, jól.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) FoxiestFox válasza QuippeR (#13) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem akarom hogy megskalpoljanak. Nomeg, az egyik legjobb barátom hithű keresztény. És attól még nagyon szeretem. És végülis, kevés logikusabb embert ismerek nála.
Maradjunk annyiban, hogy nem tudom értelmezni az egyházakat, szektákat, vallásokat, stb...
Pedig én egy ős-templombajárós család sarja vagyok. :):)

(#16) twollah


twollah
nagyúr

Munkatarsam Jehova Tanui hivo.
Szerintuk a kereszt, karacsony, husvet szoval a megszokott kereszteny jelkepek stbk mind balvanyimadas.

Hm...

Vegul is.

(#17) philoxenia válasza twollah (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A húsvétet ünneplik ők is, csak más módon esetleg. A karácsony viszont csak a megünneplése lehet Krisztus születésének, dátum szerint tudtommal nincs egyik evangéliumban sem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Nehéz téma ez, sőt, azt hiszem, hogy egyre nehezebb.
Számomra az, hogy valaki a Bibliából vett idézetekkel támasztja alá a saját mondandóját, igazát és érvrendszerét nagyjából annyi, mintha a Gilgames eopszra hivatkozna, vagy a Koránra, vagy Old Shatterhandre. Nekem mindegyik csupán egy könyv, s mint ilyet lehet szeretni, utálni, de ezek alapján érvelni nem.

Szerintem.

Ugyanakkor a hit állatira praktikus jelenség, utat mutat azok számára, akik esetleg kétkednek, vagy úgy hiszik, hogy ez mondja meg nekik, hogy mi a jó és mi a rossz, s szerencsére a különböző vallások zöme alapvetően jócselekedetre, emberségre, szeretetre és toleranciára nevel (amíg ki nem forgatják a szavait, vagy ki nem ragadják azokat a szövegkörnyezetükből).

A magam részéről azt gondolom, hogy nekem személy szerint erre nincs szükségem, és úgy ítélem meg, hogy képes vagyok eldönteni, hogy mi a jó és a rossz, meg hogy nekem mi fontos.

Mások vagyunk. A karácsony kapcsán pedig pláne. Család összejön, ajándékozás, de rég láttuk egymást feeling, hajnalig tartó beszélgetések. És ehhez bőven nem kell hinni semmiben, így aztán nem hogy nem várom el, hogy egy karácsonyi prospektusban Jézus személyesen szerepeljen, hanem taszít.

Ja, igen, Mark Twain: Nem hiszek Istenben. De ha egyszer meghalok, és kiderül, hogy mégis van, akkor azt mondhatom neki: Uram, én jó ember voltam, pedig nem is hittem benned.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) philoxenia válasza Bog (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dugóhúzóba került repülőgépen? Lennél egyedüli ateista ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) Bog válasza philoxenia (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen. Volt már halálfélelmem párszor, Isten eszembe se jutott.

(De neki a jelek szerint eszébe jutottam:-D)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) philoxenia válasza Bog (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Halálfélelem, vagy ijedtség? Nem ugyanaz a kettő, tartós , de biztosan halállal végződő eseménysor résztvevője voltál-e amikor számvetésre is van idő ?
Vagy olyan megmenekülésed volt-e életveszélybőll, ami nem igazán magyarázható racionálisan ?
Utóljára biztosan számot vet az ember....
Persze nem hinni, vagy tagadni, nem ugyanaz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) bambano válasza JoeYi (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én tisztelem a mély vallásosságodat és hitedet, de így 2008 év után éppen időszerű lenne egy moderkori proféta megjelenése, hogy újjá éledjen a hit." ilyet a moderátort keresek topicban kell kérni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Gabás válasza philoxenia (#21) üzenetére


Gabás
addikt

tartós , de biztosan halállal végződő eseménysor = élet
mégis mennyi ateista él:D

(#24) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt gondolom, a karácsony, mint konzumparádé, ugyanúgy a ló túloldalán arccal hárítani a murvát, mint ha vallásos ünnepként tekintünk rá. Családi ünnep lenne a ló hátán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) philoxenia válasza Gabás (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nem tartós ? :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) FoxiestFox válasza Bog (#20) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem sem, pedig majdnem sikerült autóban elpatkolni...

(#27) yash


yash
senior tag

Egyre jobb :) Mikor egy cikk mellett a gombát meglátom a logout főoldalán, már kezdek félni, hogy ez guga :D megynitom, kezd szűkülni a scroll bar, ekkor a szöveg még nem ltászik nagyon... igen, ez guga lesz :D Én már neki sem állok... nem szeretem a gombát :D

(#28) dr_ace


dr_ace
aktív tag

Üdv!

Az írást olvasva nagyon meglepett, hogy a LOGOUT.hu vallási érzületek kifejezésre juttatásának lehet színtere.

Le kell szögeznem, hogy csak alkalmi LOGOUT-olvasó vagyok, tehát nem tartozom szervesen a közösséghez, ennélfogva nincs is jogom krizitálni/bírálni/leugatni sem a cikkírót, sem a moderátorokat, sem senki mást. Ez nem is célom. Csak a csodálkozásomnak illetve aggodalmamnak szeretnék hangot adni. Nem tudom mennyire átgondolt döntés a moderátorok részéről az ilyen jellegű írások kikerülésének engedélyezése. Szerintem innen már csak egy lépés a politikai, netán szélsőséges beállítódású cikkek megjelenése, és ha ez valóban bekövetkezik, akkor az ilyen írások, mint például ez is, precedens értékűek lehetnek.
"Milyen jogon tiltják meg az én 'gyurcsánytakaroggy' című cikkem kikerülését, mikor mások szabad teret kaptak a világnézetük kifejtésére?" - kérdezhetné bárki.

Remélem alaptalan az aggodalmam, és a moderátorok biztos kézben tartják a site irányítását. Köszönöm a figyelmet, további jó fórumozást!

(#29) Wolverine válasza dr_ace (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

Maestro guga írásaiban sosem éreztem térítést; általában az idézetek csak kiegészítik a szöveg többi részét... Szélsőséges cikkeket mindig kimoderálnak, mindegy, miről szól.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) dabadab válasza Kazimír (#3) üzenetére


dabadab
titán

"nem szeretem én az olyanokat, akik minden tőmondatuk mellé a bibliából randomszerűen ragadnak ki idézeteket. Nincs hitelük nálam."

Ezzel en is igy vagyok.

"Mert mondom nektek, leszenek olyanok, akik sajat szajuk ize szerint ertelmezik az Irast" /Jen. 3. 12:34/

:DD

DRM is theft

(#31) Eastman


Eastman
őstag

Nálam a két dolog ezen a ponton kapcsolódik össze: [link]

Hívő vagyok. Hiszek magamban, a családomban, a barátaimban. Hiszek Istenben. Az én Istenemben. Négyszer kerültem ki életveszélyes helyzetből. Nem tudok nem hinni.

A Bibliát időnként olvasom, de pusztán irodalmi műnek tekintem. 2008-at írunk és Közép-Európában élünk.

Karácsonykor 10.000.- forintot költöttem és mindenki nagyon örült. ...igaz, kicsi a család.
A naptári ünnepektől függetlenül egész évben segítjük egymást.

u.i.: Az Ubuntu Linuxhoz az alkalmazások nagy része ingyenes. A szellemiségének köszönhetően folyamatosan fejlődik, frissül. A grafikus felülete szerintem nagyon szép. A játékokon kívül minden PC-n felmerülő problémára megoldást nyújt. ...és azt se felejtsük el, hogy az Ubuntu-userek az egész világon önzetlenül segítik egymást.
Ez a jövő operációs rendszere.

Nekem ugyan - mindenféle informatikai előképzettség nélkül - egy évembe telt mire teljesen átláttam és mire a win-es beidegződéseim kikoptak, de megértettem és nagyon szeretem. Mostanság kb kéthavonta egyszer bootolok be win-re.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) commanDOS


commanDOS
senior tag

A bibliában nem kötelező hinni, elég csak egy alap műnek tekinteni, ami tele van szép mesékkel és olyan tanításokkal, aminek nagyrésze örök érvényű. Ebben nincs semmi rossz, nem kell feltétel néklül elhinni, amit leír, nagyrésze csak mese, minimáis valóságalappal, de olyan mese, amiből minden ember tanulhat. Én sem vagyok hívő, sőt megvan a véleményem az egész keresztény marhaságról, de ebbe nem akarok belemenni,( volt, hogy egy fórumon két teljes hónapon át egy emberrel vitatkoztam erről, elég is volt.)
Sz.tem ezt így a legcélszerűbb felfogni. Egy nagyon régi könyv, ha más miatt nemis, de ezért érdemes lehet bele olvasgatni, gondolkozni rajta, ennél többet nem kell tőle várni. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.