Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mirage


Mirage
tag

Mindig is tetszett nekem ez a ház, de sajnos hiába a "compact" címke, még így is túl nagy nekem ebben a formában. :DDD

(#2) hszilard666 válasza Mirage (#1) üzenetére


hszilard666
veterán

+1!

Nekem is tetszik, de itthonra nem kéne, túl nagy! Mondjuk a mostani 7.5L es ITX konfigomhoz képest majdnem minden nagy. ;]

Szeretem a fractal házak megejelnését, volt Define XL R2-m és Define R4 em is, szuper volt mindkettő. A legtöbb termékükben minimalista dizájnt képviselnek, szeretem.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#3) Duree


Duree
veterán

A szokásos minőségi termék.

duree54

(#4) LLKobe


LLKobe
veterán

Kicsivel több mint az ár feléért ott a Phanteks Eclipse P360A, ami ugyanezt tudja, sőt még a front panel is fém és nem műanyag...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5) Mirage válasza hszilard666 (#2) üzenetére


Mirage
tag

Amíg PC gamer volt a fő profilom addig nekem is nagyobb házaim voltak, Define-ok, valóban remek házakat csinál a Fractal.
De azóta változtak az igényeim nekem is, már nem gépen játszom, úgyhogy egy amd APU-val ellátott gépecske kielégíti a mindennapos felhasználási igényem, ez a configom jelenleg egy In Win B1-ben van. :D

Nyílván szuper lenne egy naaagyon mini Meshify, de azért belátom hogy a mi ITX rajongó fajtánk azért egy elég szűk réteg, úgyhogy nyílván nem az a prioritása a legtöbb cégnek hogy ebben a méretben gondolkodjanak.
Szerencsére azért nem vagyunk mi sem teljesen elfelejtve még!

(#6) hszilard666 válasza Mirage (#5) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon menő az In Win B1! :Y Sosem hallottam még róla! Ha nem kéne dedikált vga nekem akkor lehet bevállalnám! :K

Én tegnap óta egy Metalfish T60 nal nyomom, életem legkisebb gépe. Kisebb mint egy e-gpu laptophoz. ;]
[link]

Szerintem lenne piaci az ITX es meshifynak, hűtésben tuti szuper lenne! Mondjuk ha csinálnának egy CM NR200 hoz hasonló dizájn-t tuti felráznák az ITX piacot! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#7) leviske


leviske
veterán

Azért az SSD-k elhelyezése jelentősen észszerűbb, mint az elődnél. Viszont ahogy látom, a szabvány ATX méretű táp még mindig nem a legszellősebb megoldás, ha bent van a háttértárak kerete.

(#8) Derrewyn válasza LLKobe (#4) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nem tudja ugyanezt, elég sok apró, de lényeges különbség van a két ház között, ami a magasabb árat indolkolja.
Nagyon jó kis ház a P360A is, de a méretet és alapvető kialakítást leszámítva más kategória mind minőségben, mind célközönségben és így árban is.

(#9) Aprósólyom válasza LLKobe (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Jó javaslat.
Jó ez a Fractal Design ház, csak a 42k HUF árat nem tudnám megindokolni.

Jevons paradox

(#10) proci985 válasza LLKobe (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

cserebe viszont se elol, se felul nincs porszuroje

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Aprósólyom válasza proci985 (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csekkold le újra. Van felül porszűrő. Alul van a tápnak ha jól látom. A HDD-nek is jut szűrt levegő a front panel felől, miközben az egész előlapi rácsa egy hatalmas porszűrő 1mm lyukakkal. Egész ó hőmérsékleti eredményekkel is végzet a GN tesztje szerint.

Jevons paradox

(#12) Derrewyn válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Alul tényleg van szűrő, de ebben is van eltérés méretben és használhatóságban, hátrafelé sokkal macerásabb kihúzni.
Az 1 mm-es lyukakat én nem nevezném porszűrőnek, ennyi erővel akkor a Meshify dupla porszűrős elől. Fractal valamiért csak berakta azt a szűrőt a rács mögé.

Szerintem világosan lehet látni mi indokolja a magasabb árat. Phanteks ontja az ugyanazzal szerszámmal gyártott vázakat, amiken pusztán az előlap más (a P350X pl. ugyanez a ház).
Elég szemléletes az is, hogy a Meshify mellé 54 oldalas, míg a P360A mellés 4 oldalas manual jár. Vagy mondjuk mennyire idegesítő a Phanteks honlap, ahol a product page-en a képekre kattintva csak simán megnyitja a jpg-et, aztán nyomkodhatod a vissza gombot...
Ezek mind olyan dolgok, amik befolyásolják a termék árát.

(#13) Garfield.37 válasza Derrewyn (#12) üzenetére


Garfield.37
tag

Nem igazán jöttek be nekem a Fractal Design házak pedig jó néhányat kipróbáltam.
- Fractal Design Define R6
- Fractal Design Define S2
- Fractal Design Mini C

Üdv : Garfield.37

(#14) #72688384


#72688384
törölt tag

a sima meshify2 házból használunk kettőt itthon és maximálisan megvagyunk vele elégedve. nagyon jó a szellőzés és épp emiatt semmi hangja nincs a két konfignak.
aki sokallja a magasabb árat az vegye figyelembe azt hogy moduláris, minőségi alapanyagokból készülnek a házak, nem gagyi müanyag, nagyon sok opcionális alkatrész jár hozzájuk, millió csavar, van rendes szájbarágós kézikönyv, jó a porszürő és jól is néznek ki és nyilván nem 1db konfigot fog bele épiteni az ember hanem hosszú évekig fogja használni igy bőven visszahozza az árkülönbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tengri válasza #72688384 (#14) üzenetére


Tengri
senior tag

+1
Bár nekem csak 1 db van otthon Meshify 2-ből de minden szavaddal egyetértek. :K

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#16) #55525888


#55525888
törölt tag

A Meshify2-ből ki lehet venni az első porszűrőt az ajtó leakasztása nélkül?

(#17) #72688384 válasza #55525888 (#16) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem.
az ajtó leakasztása pofon egyszerü és gyors igy nem hátrány egyáltalán.

(#18) #55525888 válasza #72688384 (#17) üzenetére


#55525888
törölt tag

Köszönöm!

Esélyes, hogy benevezek egy Meshify2C-re hamarosan. A színét és az üveg/lemez kérdést még nem tudom..

A light üveg mennyire sötét?
Kár, hogy csak a fehérből van teljesen sötétítésmentes :)

(#19) #72688384 válasza #55525888 (#18) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem tudom, nekem a dark glass van. csak a videókártya piros ledje látszik át igazából.

(#20) Tengri válasza #55525888 (#18) üzenetére


Tengri
senior tag

Nekem is Dark Glass-os a Meshify 2-őm, de nem annyira sötét mintha leoltották volna bent a villanyt. Természetes fénynél is látod, hogy mi hol van benne, főleg ha RGB-s alkatrészeid vannak. A Light-nál meg még jobban.
De döntsd el mennyire sötét egy dark glass:

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#21) #55525888


#55525888
törölt tag

Először is köszönöm a válaszokat :)

Nos urak, vettem egy gray light TG verziót, gondolván, hogy mégse legyen fekete és biztos jó árnyalat, van ízlésük, skandinávok, mégiscsak "Design" van a nevükben, nem "Engineering", stb.
Jók az arányai, jó a belseje, de én ilyen ócska műanyagokat és festést még nem láttam számítógépházon, pedig 25 kipróbált darab körül járok.
Az az igazi félig eldugult, pöttyöket köpködős sprével enyhén kályhaezüstre sikerült szín, olyan műanyagokkal és illesztésekkel, hogy elájulsz.
Az oldala olyan érdes, hogy a következő cpu kupak polírt szerintem azon csinálom.
Da fak :F

[ Szerkesztve ]

(#22) #72688384 válasza #55525888 (#21) üzenetére


#72688384
törölt tag

lol. küld vissza és vegyél egy mesify 2-t.
ez a kompakt gondolom ilyen költséghatékonyra csinált változata az alapmodellnek.
a sima meshify2 csillagos ötös minden szempontból. egyébként a feketével sosem lehet mellé lőni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.