Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sotho


Sotho
őstag

Egy kupaktalanítás jót tenne a procinak ahogy elnézem.

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekesek ezek a méretek az adatlapon, mert a 284mm hosszba nem értem hogy fér bele a 3x12cm-es venti úgy, hogy meg túl is lógjon rajtuk. :F
És a bevezetőben is 36cm-es radi szerepel.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Erdei88 válasza Sotho (#1) üzenetére


Erdei88
veterán

Processzor: Intel Core i7-5960X , ezt kicsit nehezebb lenne

(#4) Wombath válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Köszi, elírtam (-néztem az oszlopot), de javítva :R

(#5) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Ledek nélkül senki sem fogja megvenni.

Irónia volt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Suker10 válasza Erdei88 (#3) üzenetére


Suker10
aktív tag

De azért meg lehet próbálni. :D
Jó ez a hűtés.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#7) icon válasza cowboy_bebop (#5) üzenetére


icon
senior tag

Vannak emberek, akik furán néznek erre a "ledes őrületre", és speciel nem tudom a mai napig, milyen gyakorlati haszna van...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#8) Sanchez638 válasza icon (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mert vérpistikék "Villogni" tudnak a cuccukal :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) Gomezz


Gomezz
senior tag

Ennyi pénzért már lehetett volna 3x14cm venti! Ennél még az is jobb, ha 2x14 van! És persze ennek megfelelő radiátor méret.

(#10) Sanchez638 válasza Gomezz (#9) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudom hülye kérdés, de mennyi ház támogat 14Cm ventiket és ebből akár 3-at is..

Legfeljebb a radit rögzíted fel a házra és a ventiket csak a radira.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) tibaimp válasza Sotho (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezeket nem lehet, nézz utána mielőtt hülyeségeket írsz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Sotho válasza tibaimp (#11) üzenetére


Sotho
őstag

:C De lehet. Nézd már meg hogy 35 fokos a víz a cpu meg 70-80, szerinted miért írtam?

[ Szerkesztve ]

(#13) Speed® válasza Sotho (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, mindent lehet..de forrasztott az IHS, nem hozna sokat.

(#14) Sotho válasza Speed® (#13) üzenetére


Sotho
őstag

Nem hiszem, csak ha a saját szememmel látom, itt az asztalomon :D

(#15) #65675776 válasza Sotho (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor végy egy ilyen processzort és uccu neki!

(#16) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szép meg jó ez a hűtő.Igényes felépítés és minden pwm vezérelt és bővithető.A bibi ott van (ahogy a teszt is utalt rá),hogy ez a 360 kompakt elképzelés max felvágni jó.Egy 26 ropis CM Liquid Pro 240-re kemény 1 fokot ver azonos feltételek mellett.A Deepcool Maelstrom 240 pl ugya ezt tudja 28 ropiért míg egy H105 (aka Arctict Liquid Freezer 240 29ropi) a vastagabb vagy egy H110 a 280-as radiával még le is lépi,mindezt egy dekával sem hangosabban és kb egy árban vannak.
Persze akinek bővithető rendszer kell az más (mondjuk az épitett vizet is vehet),de teljesítmény terén kb nulla az előrelépés egy olcsóbb 240-eshez képest.

(#17) Gomezz válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


Gomezz
senior tag

Nekem Corsair 700D-m van és simán belefér!

(#18) Sanchez638 válasza Gomezz (#17) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem meg volt/van Arch Mini R2, talán ebbe is bele fér.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#19) Speed® válasza Sotho (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ott lenne, nem nyúlnál hozzá..főleg megjelenéskori áron szerezve ;p
Amúgy meg lehet csinálni, bár tuti nem így tolnám, de értelme ~semmi.

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Lassan eljutottunk oda, hogy nem hulladék az összes játékvíz.

(#21) Sanchez638 válasza D1Rect (#20) üzenetére


Sanchez638
addikt

Össze lehet rakni jobbat nem használt cuccokból 37k-ért? (Komoly kérdés)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#22) [CsuCsu] válasza Sanchez638 (#21) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem igazan. Ha lehetne, akkor ezt is abbol gyartanak.

(#23) #65675776


#65675776
törölt tag

Elnézve ennek a teljesítményét bennem felvetődik a kérdés, hogy a vízhűtés topicban miért mondják azt, hogy radiátorból szigorúan csak rezet szabad venni.

(#24) #16939776 válasza #65675776 (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert a réz-folyadék-alu nem valami stabil dolog, akár milyen jó korróziógátló a közeg, a betöltése előtti másodpercig.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibor72 válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


tibor72
tag

Természetesen a gyártó saját termékei mint pl:[link] ;)

(#26) jedis


jedis
senior tag

Egy ilyen monstrumot én max az új HEDT Intel/AMD procikhoz raknák, ott alapból vannak 200Watt közeli procik, némi tuningal simán 250Watt fölé vihetők. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#27) nincskanál


nincskanál
tag

Ez a mondat kissé félreérthető: "a teszt során természetesen saját pasztát használtunk, és ezt javasoljuk mindenkinek"
Minden paszta saját. A hűtőnek van sajátja, a tesztelőnek is van sajátja, mellesleg nekem is van sajátom... Szóval, kinek a saját pasztáját javasoljátok? :) Bocs, nem szőrszálhsaogatás, nekem tényleg nem derült ki.

(#28) #44630784 válasza nincskanál (#27) üzenetére


#44630784
törölt tag

Szerintem arra gondoltak, hogy a gyárilag felkent pasztát töröld le és kenjél rá jobbat.

(#29) #65675776 válasza #44630784 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

És melyik a jobb? A legtöbb előre felkent paszta kifejezetten jó minőségű.

(#30) Lacok válasza tibaimp (#11) üzenetére


Lacok
őstag

Mindent lehet csak akarni kell. :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem kötekedésképp, de a hő melegebb helyről hidegebb felé áramlik.
31 fokos víz mellett 25 fokos maghőmérséklet lehetetlen. Sosem fog a víz hőmérséklete alá hűlni a CPU. :U

(#32) D1Rect válasza Sanchez638 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs, de ár/értékben veri a legjobb levegőt, szóval ha valaki erre vágyik teljesen jó vétel.

(#33) Wombath válasza #65675776 (#29) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem a paszta minősége a gond, hanem hogy - a mi esetünkben - a felkent mennyiség nem fedi le a teljes felületet, így a lehetségesnél kisebb a hőátadó keresztmetszet.

(#34) Wombath válasza jerry311 (#31) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ezt nem tudom, mire érted, ahogy írva vagyon, a 3x fokos vízhőmérséklet a terhelt procinál lett mérve, amikor annak magja 60 fok felett volt.

(#35) jerry311 válasza Wombath (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Úgy tűnik kicsit félreolvastam/értelmeztem ezt:
Az első körben az alaplapra bíztuk a Celsius S36 vezérlését, ekkor terhelés nélkül és 21,5 °C-os szobában 24 °C-os maghőmérsékleteket mértünk, miközben az AIDA64-től kapott adatok alapján szivattyúnk 2000-es percenkénti fordulaton dolgozott. Miután bekapcsoltuk az AIDA64 terhelését, a fordulatszámok nem változtak, a maghőmérsékletek viszont lassan 62-67 °C köré kúsztak fel. A radiátor csonkjain kívülről mérve a bemeneti víz hőmérséklete 36, a kimeneti 31 °C volt.

Megzavarhatott, hogy az idle állapotról nincs vízhőmérséklet, csak a terheltről.

Ettől függetlenül a 2.5 °C-os deltaT (CPU vs szoba) még mindig a nehezen hihető kategória, akár víz akár nem.

(#36) Obi-1 válasza jerry311 (#31) üzenetére


Obi-1
őstag

Dehogynem lehetséges, csak a gépet ki kell kapcsolni. ;-)

Only a Sith deals in absolutes.

(#37) tibaimp válasza Lacok (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) zsolti1debre válasza tibor72 (#25) üzenetére


zsolti1debre
tag

Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#39) tibor72 válasza zsolti1debre (#38) üzenetére


tibor72
tag

(Pedig nagyon jó "kis" kuckó, 6db 140mm-es ventit észere sem veszed benne... ;) )

(#40) Tidus


Tidus
addikt

Szerintem semmire való, arany árban.
Amúgy sem vagyok híve a kompakt hűtéseknek.

(#10) sanchezsa: Vízhűtéshez megfelelő ház is kell.

(#41) #65675776 válasza Tidus (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

360-as radiátorral nem nevezném kompaktnak.

(#42) Skynet258


Skynet258
veterán

Na azt hiszem egy Fractal Design Celsius S24-et be is próbálok, AM4 alá úgysincs sok normális darab -Enermax Liqmax-omat ma vitték el, a tetvesek csak fizetősen küldenék az AM4 lefogatót, mert volt pofám tavaly októberben venni, és ők csak az ideiekhez küldik ingyen. Köszi, amit ráköltenék, azzal (és az eladási árral) együtt vehetek egy újat, ugyanolyat csak már AM4 lefogatóval a dobozban. Csak újra indul a garim. :D Lehet az lesz amúgy, de ez a Fractal most megfogott, videókban is dicsérik, 33-at talán megér (28 lenne az Enermax is ahogy emlékszem)...

https://geekpulse.hu

(#43) Skynet258 válasza Skynet258 (#42) üzenetére


Skynet258
veterán

Meg is vettem, szuper kis hűtő, még a gyári venti is halk. Videós tesztekben is dicsérték, elégedett vagyok vele. Gyári hűtőhöz képest -10 fok, na és persze zaj sincs már. :N

https://geekpulse.hu

(#44) kalmani


kalmani
tag

Bequiet Dark Rock Pro 3 léghűtést cseréltem ilyenre. Ez jobban hűt, de sokkal hangosabb. Megbántam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.