Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

(#1) xEon1337

xEon1337
(őstag)

Vettél volna Lian Li-t :DDD

Én az Arc Mini-re vártam, de a türelmetlenségemnek hála PC-A04B lett belőle. Nem bántam meg :)

Less but Better.

(#2) F34R

F34R
(PH! kedvence)

anyaghasználat milyen , jók az oldallemezek minősége?

(#3) albert8

albert8
(PH! addikt)

Jó kis ház grat hozzá :D :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4) hackeeeee

hackeeeee
(Jómunkásember)

Az alaplapi ATX tápcsatihoz szerezz be egy hosszabbítót, aztán már jó is lesz, így elég csúnyácska ott az a vezeték.

Grat a házikóhoz. :)

Véleményem szubjektív... - Eladó Samsung 850 Evo 1TB SSD, Be Quiet Silent Wings 3 140mm pwm ventilátor

(#5) Kal-El

Kal-El
(senior tag)

Szép ház, jó áron. Nekem csak ez a fekete/fehér design nem jön be.

(#6) Stukker1987

Stukker1987
(senior tag)

Bírom a minimalista stílusban berendezett pecókat és akkor végez jó munkát az ember ha a technikai cuccokat is ennek jegyében szerzi be/rakja össze...
IT részről ehhez jó alap ez a ház....nem volt rossz választás.

Én max annyi + designt vinnék bele a dologba, hogy beszereznék valami speckó monitort, ami picit "extrább".
Pl.: Asus LS246H

A negatívum részemről az, hogy eddig nem találtam olyan házat,amihez valamilyen fúrás,faragás ne kellett volna(olcsóbbak között). Az SSD felfogatás sarkalatos probléma nálam és a Corsair H60 radija sem akar normálisan elférni....

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#7) patex1983

patex1983
(senior tag)

A búgást okozhatja a HDD is. Hiába a kis gumibakos felfogatás, legtöbb esetben semmit nem ér. Nekem is volt ugyanilyen tapasztalatom, igaz más típusú (CM 692 Advanced) házzal. Az istenér nem bírtam rájönni mi búg...végül kiderült, hogy a HDD szépen átvitte a hangot a ház vázára, hiába a gumis pöcök.

X

(#8) hoffman_ válasza F34R (#2) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Erre panasz nem lehet, az említett műanyag részeken kívül minden fém, nagyon masszív, oldallapok nélkül is teljesen stabil és merev, üresen 10 kilóval jó súlyban van. Az oldallapok is merevek, nem nyeklik-nyakli. Ilyen téren panasz nem lehet rá.

xeon.Szabi:

Lian-Li volt még 2 alternatíva, de így jött ki a lépés :) Nem bántam meg, azt hiszem.

hackeeeee:

Áh, előbb lesz meg a CM Silent Pro, minthogy én hosszabbítókkal trükközzek. Ez még közel sem a végleges formája :)

patex1983:

Hm, van benne ráció. Amint lesz rá időm megnézem, köszönöm a tippet.

Stukker1987:

Köszi neked is. A monitorommal nincs bajom, szerintem igenis pofás :) A házikó SSD felfogatás terén is kiváló, bár erről saját tapasztalatom nincs, lévén nem rendelkezem SSD-vel, de az összes netes teszt és videó szerint jó ez a része.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! Úgy alakult, hogy a hétre mégis van szigetjegyem, úgyhogy nem fogom tudni követni a topicot úgy vasárnapig, de érezzétek jól magatokat itt helyettem is :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Recon666

Recon666
(Közösségépítő)

Gratula tesó, jó cikk, jó ház. :R

Audio Technica A990Z + kercsó SztratosZ || Xonar Essence STX || Microlab Solo6c

(#10) hoffman_ válasza Recon666 (#9) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Köszi szépen :) Hát, ezt is megértük :D

És Kalandornak is köszönöm az írás címlapra való kipofozását :R

(#11) KRi2

KRi2
(fanatikus tag)

Örülök hogy a logout-on egyre több negatív kritika is belekerül egy-egy cikkbe. Nemcsak az ajnározás, űdefasza nekem ilyenemvan, meg a marketing bullshit.
Grat a házhoz, tedd lakájossá!

||| | || ||||| | ||| ||

(#12) fondorlatos

fondorlatos
(fanatikus tag)

Takaros házikó. Köszi a cikket!

(#13) Destructo

Destructo
(senior tag)

Up! :)

(#14) Gaben01

Gaben01
(őstag)

Jó és objektív írás,tetszett.Én azért mutatnék neked alternatívát 1K-val drágábban,alumíniumból,igaz nem fekete a belső és nincs teleaggatva hangos 14-es ventikkel: [link] :B
Vagy 3K-val drágábban ez [link],igaz én elfogult vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#15) z0d1AK

z0d1AK
(PH! nagyúr)

Jó használatot a házhoz!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) Sotho válasza Gaben01 (#14) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Jó ez a lian midi, alu az eleje?

(#17) Recon666 válasza Sotho (#16) üzenetére

Recon666
(Közösségépítő)

Az egész ház Alu.

Audio Technica A990Z + kercsó SztratosZ || Xonar Essence STX || Microlab Solo6c

(#18) Gaben01 válasza Sotho (#16) üzenetére

Gaben01
(őstag)

Az egész ház alu. :K

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#19) D.Orion

D.Orion
(PH! kedvence)

Én Define Mini-t néztem ki magamnak, de ha azon is ennyi nemkívánatos műanyag lesz és egyéb szar megoldások, akkor tuti nem veszem meg. :(

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#20) hackeeeee válasza hoffman_ (#8) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Ja hehe.. ;] Akkor nem szóltam. :)

Véleményem szubjektív... - Eladó Samsung 850 Evo 1TB SSD, Be Quiet Silent Wings 3 140mm pwm ventilátor

(#21) Loresz

Loresz
(tag)

Külsőre jöhet, belsőre már inkább egy Raidmax Helios!:)....már ami az elrendezést illeti:)

Loresz_Hun

(#22) rep3at

rep3at
(őstag)

Tényleg jó sokat szívtál ezzel a házzal de megérte :R

Forward thinking. كرر

(#23) Destructo

Destructo
(senior tag)

Privátban vízhűtésről kérdeztelek, de megtaláltam itt ezt! Ez mindent elmond!

Up a cikkhez,és köszönet hozzá és a segítségehez! :)

(#24) dave666

dave666
(senior tag)

Jó kis házikó :R
Engem zavarna a zaj, ennyi pénzért :K
Remélem megoldódik a zaj forrása :)

Dave666

(#25) kerelo

kerelo
(senior tag)

Nem rossz kis ház.De én az árát sokkalom.Ennyiért jobb anyag minőséget várnék

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#26) Viktor77

Viktor77
(Jómunkásember)

Tudod mi a búgás? A vinyó.
Nekem is van egy 1 terás Hitachi-m (igaz Ultrastar), gyakorlatilag teljesen hangtalan, de üresjáratban is alig észrevehetően berezonáltaja az egész házat. Néha jobban, néha egyáltalán nem.

Some people move on, but not us ... not us

(#27) D.Orion válasza Viktor77 (#26) üzenetére

D.Orion
(PH! kedvence)

Ismerős... Öcsém előző gépében egy WD Blue winyó volt. A Sharkoon ház alapjáratban rezgett tőle össze vissza. Hogy mi lett a megoldás? Először szivacsra került a winyó, de ez nem tett túl jót a hőmérsékletnek. Végelegesen úgy szűnt meg a probléma, hogy az 5.25-ös helyet megterheltem 7kg-val és így már nem tudott rezonálni a ház. Szerencse, hogy volt itthon pár használaton kívüli egykezes súlyzó. :DDD

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#28) hoffman_ válasza KRi2 (#11) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Hát, csak így van értelme. Örülök, ha tetszett :)

Gaben01:

Ezen kívül volt még 2 ház, amin gondolkodtam, mindkettő Lian Li. Az egyik az első linked, a másik a fekete A05. Nem egyszerű szülés volt...

z0d1AK:

Köszönöm :)

D.Orion:

Tudtommal a Define szérián csak az első rész műanyag, az ajtó és a kerete. Azért ez sem hemzseg a szar megoldásoktól :)

Destructo:

Hát, sokat nem tudtam segíteni akkor épp, de örülök, hogy sínen vagy :)

dave666:

Zavarni engem is zavar, elhiheted :D De biztos, hogy elcsendesítem, ha addig élek is.

Viktor77, D.Orion:

Fura, mert most épp nem hallok, bármit is csinálok. A nagy ventik szélzaja korrigálható, egyedül a procihűtő hangoskodik kedve szerint. Viszont most totál csend van a házban, nem tudom, hogy ezt most hova tegyem Háhh, sztornó. Megvan. A kisebbik Seagate rendszer vinyóm csinálja. Most azért örülök, mert az imént láttam, hogy lehet ezt teljesen csendben is, ha nincs más, és nem tudom elcsendesíteni, akkor beszerzek egy új rendszervinyót(esetleg SSD upgrade). Köszi a tippeket Srácok, bejött :)

És köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :R

más: Tegnap Dizzee Rascal, de főleg Prodigy hatalmasüberatomkirályság volt, tejóisten, mekkorát zúztunk rájuk :K

[ Szerkesztve ]

(#29) dave666 válasza hoffman_ (#28) üzenetére

dave666
(senior tag)

Valami esetleg berezonál a házban?

Dave666

(#30) hoffman_ válasza dave666 (#29) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Persze, ha nem lett volna egyértelmű: a Seagete HDD-m nagyon rezeg, és gumibak ide, masszív ház oda, bizony átadja :) Lehet, hogy kipróbálom a gumi nélkül, lévén az előzőben úgy volt, hátha javít a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#31) hunmyke válasza hoffman_ (#30) üzenetére

hunmyke
(fanatikus tag)

Ha a két HDD hasonló fordulatú, akkor könnyen megeshet, hogy összerezonálnak. Notebookra váltotta, de korábban asztali gépes korszakban, elég rossz tapasztalatom volt erről. Ha bármelyik vinyót lekapcsolod, akkor elvileg elmúlik a búgás.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#32) zodo

zodo
(PH! nagyúr)

Gratula "tesó" a cikkhez és pláne a házhoz! :C
Használd sokáig!

Búgást én az asztalra fognám, érdemes megnézni.

Ugyanis nekem is az asztalon van ill. a régebbi házam ( Silverstone SG05) is, igaz az enyém zártabb és nagyobb.
Szerintem mindegy hogy gumilábakon áll a ház vagy a hdd maga de nem lehet kiküszöbölni a forgó alkatrészek, apró rezgéséit amit nem tudnak kellő képen elnyelni a "hangdoboz" felé. (hangdoboz = asztal)
Emeld meg a házat és ha úgy is hallod a búgást akkor rossz a tippem de nálam mindig itt sántított a dolog. Lehet csak kicsit kell arrébb tolnod a házat hogy megszűnjön a búgás mert lehet az asztal lap is ferde, csavarodott így nem a kívánt mértékben fekszik fel a ház talpa. Megoldásként egy vékony filc darabot is tettem a ház(ak) gumitalpai alá.

Venti kérdésben nem tudom nektek mi a halk de nálam a hozzákapott vezérlő panelre kötve és kb. félállásban járatva szinte nincs is hangja a gépnek.
Régebbi noname házamhoz viszonyítva egy HIS ICooler IV 4850 vagy egy első szériás (tégla) Sapphire HD 5770-nél biztosan, szinte úgy is mondhatnám hogy néma.

(#33) hoffman_ válasza zodo (#32) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

Köszi szépen :) A "sokáiggal" nem lesz baj, nem hiszem, hogy újra szerelmes leszek, úgyhogy előbb fog berozsdálni :D

Az asztalt csekkoltam, van benne igazság, de csak félig sajnos. A rezgés fennáll így is, úgy is, az asztal egy icipicit rátesz talán, de nem az okozza. Kezdem úgy érezni, hogy gumiláb ide vagy oda, bizony nem sokat ér. Ha valami nagyon masszív/merev, akkor ha keményen oda van fogatva csavarral pl. HDD, akkor az jobb összhatást eredményez, mint ha gumibak lenne, nem tudja berezonáltatni. Ugyanez igaz a lábakra is.

Azért nem foglalkozom vele most, mert ha itthon vagyok(ami jelenleg nem túl sok idő), akkor megy valami zene vagy tévé, és akkor semmit nem hallani a gépből. De vizsgaidőszakig biztos ki lesz találva valami, mert létfontosságú lesz :D

A ventik hangosak még mindig, megítélésem szerint. Hogyha le vannak tekerve, akkor valóban el lehet csendesíteni őket, ezt aláírom. Jelen esetben viszont ezekkel a forró hardverekkel(lap+hddk) sajnos kell a huzat. Ha kitaláltam, hogyan hűtöm a vinyókat, lesz új cpu hűtő, és újrapasztáztam a lapot, akkor bízom benne, hogy nem lesz szükség ennyi levegőre bent. Meglátjuk. Úgyis leírom majd :D

hunmyke:

Megnézem ezt is, köszönöm, de tartok tőle, hogy hiába húzom a le a raktárvinyót, a Seagate önmagában eléggé bebúgatja a búgatnivalót. Majd kicsit át fogom rendezni a vinyókat, akkor lehet, hogy a búgósat gumibak nélkül teszem vissza, hátha segít :)

[ Szerkesztve ]

(#34) zodo válasza hoffman_ (#33) üzenetére

zodo
(PH! nagyúr)

Mindenesetre várom a "bővített kiadást" hogy mire is jutottál. :K

(#35) Madn!ght

Madn!ght
(őstag)

Grat a házhoz, és a cikkhez is! ;)

(#36) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

update:

A zúgás a mai napig zavart, most álltam neki helyrehozni, mert már túl sok volt. Íme az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.