Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Ezzel a gép eleje kb. úgy néz ki, mint a 80-as évek Hi-Fi készülékein az EQ. :C

"Melegszik a gép, adok rá egy kis magasat!" "Loundess ON!" :DDD

Tetszik, de nincs ilyenre szükségem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Szerintem csúnyácska ez a csúszkás megoldás, ráadásul a por is szépen le tud rakódni benne. Ha már minimál dizájn nekem jobban bejön a potis Zalman MFC1 plus.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#3) fkenny válasza Antibazsi (#2) üzenetére


fkenny
senior tag

Pont arról volt szó, hogy sok ember nem tudja a potitól az ajtót (már ha van) becsukni a gépházon:)

Nekem bejön, de noti felhasználó vagyok így kiesek ebből a termékcsoportból:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4) atti_2010 válasza fkenny (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért egy digitális programozható megoldás ennél fényévekkel jobb és korszerűbb is, szerintem jobban néz ki meg takarítani is könnyebb.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) Antibazsi válasza fkenny (#3) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Értettem én. ;) Én a dizájn és a praktikusság miatt írtam. Nyilván ha van ajtó akkor potis nem játszik....de ha ajtó van akkor szinte tök mindegy a dizájn. :)

Üdv, Balázs

(#6) MCGaiwer válasza atti_2010 (#4) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én pl jobban szeretem a mechanikus megoldásokat a villágítós digitális csodáknál..

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) atti_2010 válasza MCGaiwer (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen csak azok a világító csodák hőmérsékletet is mérnek (egy neves gyártóé még fogyasztást is) maguktól állítják a fordulatot és szirénáznak is ha baj van, ez ahhoz képest valahogy olyan mint a kőbalta szépen csomagolva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) OC


OC
őstag

Nekem tetszik.

Amúgy nem véletlen a kivitel, mivel a Fractal Design jó néhány háza (Define R3, Define XL stb.) is ajtós és nagyon kevés a hely.

(#9) MCGaiwer válasza atti_2010 (#7) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nyílván nem mindegy hogy 34 vagy 35 C°. normálisan kiépített rendszerben ilyenekre semmi szükség. ha gond van akkor meg úgyse tud semmit tenni a szabályzó. (mondjuk milyen gond lehet? leesik a hűtő a helyéről?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#10) atti_2010 válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Például leesik a hűtő, besül a csapágy vagy leég a tekercs, számtalan dolgot láttam már mióta ezzel foglalkozom, nem sok haszna van a mai világban egy vezérlőnek de a legalapvetőbb hogy kiírja a hőfokot és a ventilátor sebességét esetleg jelez ha baj van, ezekből ez a vezérlő egyiket sem tudja.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Patice válasza MCGaiwer (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

"leesik a hűtő a helyéről?"

Velem konkrétan megtörtént, hogy a procihűtő (műanyag) felfogató keretének két fogából az egyik letört és a procihűtő épp hogy csak le nem esett a helyéről az álló házban.

Ahhoz képest csak 10 fokkal emelkedett meg a proci hőmérséklete. Ezt is csak a monitorozó programok értékeiből vettem észre.

Azóta fém keret van a proci körül. :)

Első videókártyám is úgy sült meg, hogy beadta az unalmast a venti.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12) MCGaiwer válasza atti_2010 (#10) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ezekben az esetekben előbb áll le a gép magától minthogy te a jelzésre felfigyelve bármit is tehetnél. én az ilyen vezérlőket max visszaszabályzásra használnám (mondjuk simán átköthetném 5vra a ventiket), ott meg annyira nem érdekel hogy hány fokos, legyen halk és kész.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13) OC válasza atti_2010 (#7) üzenetére


OC
őstag

Szerintem pedig mindenki más-más igényekkel rendelkezik.

Kategorikusan kijelenteni, hogy nem tud eleget, vagy túl sokat tud teljesen fölösleges, szubjektív vélemény-szórás. :U

(#14) atti_2010 válasza MCGaiwer (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

ezekben az esetekben előbb áll le a gép magától minthogy te a jelzésre felfigyelve bármit

Nem egészen mert ha én tudom hogy a procim 60 fok maximumon szokott működni akkor beállítok 65 fokot riasztásnak és még semmi nem áll le mikor már jelzi hogy túllépte az általam beállított max. hőmérsékletet, amúgy a procihűtő keret nagyon sok embernél beadja a kulcsot, igaz hogy a processzornak van hővédelme de láttam már megolvadt foglalatot megpörkölődött alaplapot emiatt, ezen felül nagyon jól jön a csipszetteknél ahol nincs hővédelem, de még mérni sem méri az alaplap.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elég szép lett. Biztos nem lesz olcsó mulatság.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

" A Fractal Design Adjust 108 egyetlen
szépséghibája, hogy az ára egyelőre nem derült ki."

meg hogy fekete :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17) planbmokus


planbmokus
senior tag

Remélem lesz fehérben!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#18) macilaci78 válasza SkyS1gn (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ára szvsz a kiderülés után is szépséghiba lesz. ;]

Ez ötlet, ha már ugrik egy 5,25-ös meghajtóhely, ez meg ilyen kis helyet foglal, miért nem úgy alakítják ki a felfogatást, hogy még egy 3,5"-os meghajtó elférjen? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) M107


M107
addikt

Nekem nyitott házam van, klímás szobából szívja a cuccuot.

3 havonta kitakarítom, itthonra vettem anno 5 éve, kompresszort, nem olcsó fajtát minden másra is jó, beállítom a legkisebb fújó nyomást és kitakarít, alig van benne por.

No vízhűtés 8 cm házhűtő 8 cm hdd előtti hűtő, fenn egy 8 cm hűtő, alap porci (AMD hűtő rézmaggal) oszt csókolom.

UI: Marketing és lehúzás az ilyen. felesleges dolog

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) SkyS1gn válasza planbmokus (#17) üzenetére


SkyS1gn
félisten

énis! :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#21) Maximum1


Maximum1
őstag

Láttam már ilyet, csak a neve más, de ugyan úgy "minimál dizájnos".

(#22) OC válasza M107 (#19) üzenetére


OC
őstag

Látom átment a #13-as. :N

(#23) pele79


pele79
csendes tag

This product is aimed to be available in beginning of september 2012.

MSRP
24.95$ (excl vat)
29.95€
29.95£
295sek

forras

[ Szerkesztve ]

pele

(#24) Gdi


Gdi
senior tag

Nekem egyszerűen tetszik, mert egyszerű :)
Az anyaghasználat/kidolgozottság is fontos a kinézeten kívül, mert ha akad meg nyekereg nyomásra az sokat ront az összképen.. pláne ha ezekmellé még drága is.

Nemrég néztem egy szintén Fractal Designes mAtx házikót, annak nem volt vészes az ára. Kinézetre is tetszett, nem volt semmi fölös csicsa rajta.

Szóval nem kizárt hogy megkedvelem ezt a márkát :p (Ha nem szállnak el annyira mitn a LianLi

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#25) mikej95


mikej95
aktív tag

Tetszenek az ilyen visszafogott megoldások!

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#26) blackydan


blackydan
senior tag

Áhhááá nagyon retro, végre egy olyan csoda amitől nem folyik ki az ember szeme :DD

(#27) Malachi


Malachi
addikt

tetszik, rendben van. mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy az az előlap szálcsiszolt alu, mert a házam is úgy néz ki épp, de mégiscsak egy darab műanyag az eleje.

most egy sima Xilence tekerős potis megoldás van, azt majd egy Lamptronra akarom lecserélni egyszer - valahogy kell a poti tekergetés meg egyébként abból is létezik süllyeszthető gombsoros megoldás. ja meg a másik, hogy mutassa a hőfokot és a fordulatszámot. miért ne, ugye.

de mondom, ettől függetlenül jó, hogy ilyen is van, mint ez a Fractal cucc. a minőségére biztos nem lesz panasz!

(#28) waverider válasza pele79 (#23) üzenetére


waverider
senior tag

30 fontért rögzítsék a hajukra, nem mellesleg itt vannak ezek a Scythe megoldások[link]
[link] is:
ugyanennek a gyártónak elég széles a ventillátorvezérlő választéka abban aki nem talál megfelelőt... :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#29) waithEard


waithEard
őstag

Szép, szép, de otthonra nem kéne! Ahogy a kollégám mondogatja, ha rendkívül csúnya nőt lát.... :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#30) Locutus


Locutus
veterán

A Lamptron FC9 is csúszkás, az is jól néz ki, háttérvilágított is. Csak miután hónapokig nem lehetett kapni itthon, gondolom még ma se, FC6-ot vettem. Ezen legalább látni a hőmérsékleteket, meg a fordulatszámokat. Bejönne ez a csúszkás amúgy, ha kicsit több infó jelenne meg rajta a semminél :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nem rossz, de ez annyira nem jön át.

(#32) Petyás


Petyás
tag

Csatornánként 36 watt???
Ha egy durva venti felvesz 1A-t, akkor az 12W. Egy csatornára rá lehet kötni 3db-ot.
A számításokat befejezve:
216W az össz teljesítmény. Azt egy satás tápkábelen?

(#33) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Szép ... :K
Fractal sosem adott ki szart a keze alól (szvsz)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#34) Reggie0


Reggie0
félisten

En nem ertem, minek szenvedni az ilyen vezerlokkel. Meg azt sem, hogy miert nem gyartanak es hasznalnak szabalyozokat, amin van egy - mondjuk - ket allasu kapcsolo a halk es normal uzemhez. USB-rol meg fel lehetne programozni a PID alapu (kezdoknek SISO, profiknak akar MIMO) szabalyozokat. A profi gyartok meg keszithetnenek hozza rendszer-identifikacios szofvert.

(#35) Malachi válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Malachi
addikt

nekem azért jó, mert ellustultam és jobban szeretem így szabályozni a ventiket, mint BIOS-ból, vagy az Asus laphoz járó AIsuite-ból. utóbbival csak a porc. hőfokot követem. amúgy is majdnem mindig van valami ütközés a kettő között. így meg szépen belövöm az elsőnél azt a szintet, ami 40 Celsius alatt tartja a HDD-ket és még éppen elviselhető a fülemnek, hátul/felül ugyanez, a lényeg, hogy még éppen ne halljam és a procihűtő mindig minimumon kavar, ha játszom akkor meg feltekerem kb. félig, nem zavar a hangja.

meg jobban is bízom egy kicsit a hardveres megoldásban, mint a szoftveresben.

(#36) Reggie0 válasza Malachi (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ha megnezzuk, hogy hogyan keszul egy IC, akkor a mai hardver kozel szoftver, csak be van tokozva.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.