Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kurion


kurion
senior tag

Nem igazán tudok róla, viszont te azon szerencsések közé tartozol aki kapott munkaruhát én egy fél éve várok rá. De tény egy igazi kínzás az egész.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#2) Pubszon


Pubszon
veterán

Én azt veszek fel amit akarok, cserébe van, hogy egész nap a napon kell lenni. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A cég dress code-ja tartalmazza, hogy milyen ruha viseletet fogad el.
Hőségriadó/forróság esetén normálisabb cégek ettől eltekintenek, persze ezt illene tudatni a munkavállalókkal.

(#4) d@vee válasza Pubszon (#2) üzenetére


d@vee
őstag

Dettó :D
Bár előző munkahelyemen kötelező volt a hosszú nadrág...hát tudom milyen az, amikor a töködről is folyik a víz :D

Ja

(#5) Pubszon válasza d@vee (#4) üzenetére


Pubszon
veterán

Tegnap előtt, rövidgatya és fehér pólóban is mindenhol folyt rajtam a víz.
Mögöttem volt a tisza, gondoltam rá, hogy beleszaladok. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6) Fr0z3n válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nálunk minden van, csak semmi nem normális...

(#7) juliabrilke válasza Fr0z3n (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lehetőségek:

1.) Ha nő vagy bemehetsz spagetti pántos felsőben és kis szoknyában és utána nyafoghatsz milyen hideg van bent a klíma miatt, kutya nem fog rád szólni.
2.) Ha férfi vagy, akkor bad luck.

Based on a true story. :D

(#8) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha irodai munkád van, akkor ott meg van szabva, h 19-24 fok közötti hőmérsékletet kell tartani. Ha nem, akkor szívás. Nekem jó a térdnadrág + póló. :)

(#9) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Úgy látom masszív szívás. Most amúgy tervezzük páran hogy szoknya, mert azt lehet. :D

(#10) kurion válasza Fr0z3n (#9) üzenetére


kurion
senior tag

Olyan igazi Skót módra? :DD

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#11) szabonagyur válasza ncc1701 (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos a szabályok is egymás ellen vannak. Ugyanis van olyan szabály is, hogy a kinti és benti hőmérséklet között sem lehet túl nagy különbség (ilyen 5 fok körüli kb).

Illetve nálunk lehet manuális is szabályozni az adott iroda levegőjét, ott meg tekeri mindenki jobbra-balra... van aki benti 26 fokban is fázik még én meg ülök hosszúban mert kötelező.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12) Fr0z3n válasza kurion (#10) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Had libegjen a libegő ;] :DDD

(#13) #33253120


#33253120
törölt tag

Ha a munkavédelemmel ütközik, akkor nem lehet könnyítés.
Nálunk bármikor IS az elvárt minimum a póló, kantáros nadrág, és ha olyan munkafolyamat van akkor begombolt munkás zakó.
Ja és valamilyen fejfedő.

(#14) mephi666 válasza #33253120 (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, nem szerencsés pl papucsban melózni ott, ahol acélbetétes bakancs az előírás, mert ha valami munkadarab leviszi a páciens néhány lábujját, akkor röpködnek a bírságok :K (arról nem is beszélve, hogy vagy sikerül visszaműteni a leszakadt testrészeket, vagy nem)

ui: egyébként ritka alkalom, de várom a holnapi melót annyiból, hogy itthon panelban 30 fok van, bent meg melóhelyen klíma... irodában meg egyedül vagyok, úgy szabályzom, ahogy akarom :) ...azt meg megfogadtam, hogy jövő tavasszal itthonra is szereltetünk léggondit, mert meg lehet rohadni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) #33253120 válasza mephi666 (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jaja. Ráadásul jellemzően terepen dolgozunk, ami olyan, hogy a nap süt. Sok esetben nem érezni direktben a hatását, de indirekt is hatalmasat tud terhelni ebben a ruházatban.

Szerk. Pl elmegyek hozzád klímát szerelni oda ahol te 30 fokon élsz. Zárt ruházatban. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

én 10 éve bementem a nővérem szoknyájában és topban az irodába. Nem is találkoztunk ügyfelekkel, de volt dresscode...
Másnap már mehettem rövid gatya + pólóban...,

...csak én vagyok helikopter?

(#17) nemlehet


nemlehet
őstag

Sajnos nincs ilyen kitétel. Annyi van benne, hogy védőitalt kell biztosítani illetve x fok felett lehetőséget, hogy x időnként hűvös helyre el lehessen vonulni pihenni. (ergo 40 fokban tűző napon nem nyomathatsz le a melósokkal egy egész műszakot.... elvileg)

Amúgy ez az irodai klíma kérdés nekem is az agyamra megy. Már késő tavasszal előkerülnek a rövid szoknyák és spagettipántos ruhák, aztán megy a picsogás egészen késő őszig....
Főleg a napokban dobta le az agyam az ékszíjat: Kollegina nagy hangon oktatja ki a másik osztály kisfőnökét, hogy mekkora tajparaszt dolog rövidnadrágban dolgozni jönni, pedig az ő férjééknél milyen szigorú dresscode van és ő mindig öltöny, nyakkendőben dolgozik, még a legnagyobb melegben is. Miközben rajta meg alig-alig van ruha már április óta és az irodatársát meg halálba cseszegeti a klímával, mert hogy ő 28 fokban is fázik. (Amúgy nincs dresscode nálunk)

Az előző munkahelyemen kezelték ezt jól: Ott volt dresscode, de csak a férfiaknak, ezért meg volt mondva, kedves hölgyek, lehet jönni nyugodtan ujjatlanban és saruban, de a férfiak öltözékéhez mérten lesz állítva a klíma, tehát tessék ezt figyelembe venni. Mielőtt még szexizmust kiáltanának ki sokan ezt egy női osztályvezető találta ki, aki példamutató módon mindig elegáns kosztümben jött dolgozni, többnyire nadrággal.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) angyalpc2 válasza juliabrilke (#7) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Megerősítem az igaz történetet.

Dettó ugyan ez.
Ha csak spagetti pántosban járnának...
De picsaszoknyában, meg papucsban meg vékonyka balettcipőben zokni nélkül, a női ruhák vastagsága is közelít mikronhoz olyan légáteresztő.

A férfiak meg megdögölhetnek hosszú vastag gatyában, zárt cipőben, mert dress kód...jah és persze a HR írja elő ahol szinte csak nők dolgoznak...és pont ők nem tartják be a leginkább az előírt szabályt.

Van légkondi, de nagyon költség csökkentetten alacsony hatásfokkal működik.
Páratartalom egekben, mellé 26-27-28 fok.
A nők még a kiáramló lamellákat is visszahajtják, mert ők fáznak.
És a legtöbbször a férfiak végeznek fizikai munkát járkálnak. Irodán kívül is kell járkálni a tűző napon..aztán be a 27 fokos irodába.

hát szakad a víz rólunk.

Állítólag nyár van... NEM ezt szeretném határozottan cáfolni, ez nem nyár, ez katlan döghőség

Nyár, rövid gatyában 30 fokig van, miközben fújdogál a hűsítő szél. Nah az nyár.

(#19) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Nálunk is ez van. Irodai munkás okostojás kitalálta hogy ez így van jól azt kész. Miközben ő annyit van szabad levegőn amíg a klímás irodából beül a klímás autóba. Azt hogy más hogy van az le van tojva. Ja, és a plusz poén. Amit ránk erőltetnek csodás fehér inget az már minden színű, csak nem fehér. 2 éves kirhordasi idő.... E szerint hivatalosan nekem 1 db ingem van ami kevesebb mint 2 éves. Egyszer mentem civil ingben, mivel pont nem volt 1 sem tiszta, jött a figyelmeztetés levélben hogy következő alkalommal ennek negatív hatása lesz a fizumra. Na kb én ott megyek a munka ügyre. Se 1 példány aláírva, hogy a hibát elismerem, csak a postás bedobta, ráadásul a régi címemre ment, csak megkaptam. Szóval le is tagadom hogy, bármi lett volna, vagy kaptam volna. Mocskos egy gerinctelen dolog hogy a munkáltatók, főleg ilyen állami részén mit meg nem engednek maguknak. Bezzeg mikor az alvállalkozó "eltűnt" 25 millióval, mi ott álltunk 1 Ft nélkül, a kedves munkáltató csak szét rakta a kezét, hogy ő elutalta, felelőssége nincs. Remélem egyszer betiltják ezt a rendszert, főleg ha külföldi tulaj van mert ugye mindnek az van. Ha elvállal egy munkát, csinálja is meg. Unalmas minden évben a navhoz menni nyilatkozni, és sehol semmi felelősségre vonás. Szánalmas

[ Szerkesztve ]

(#20) nemlehet válasza angyalpc2 (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy a másik az, hogy a klímák használati utasítását szigorúan el kell dugni, vagy méginkább azonnal kidobni. Így véletlen se lehet tudni, hogy pl a páramentesítést hogy kell állítani, a sok random piktogram közül mi mit jelent pontosan stb..

De ha az ember még ki is kísérletezi akkor jönnek a vadul nyomkodó kolleganők "Olyan huzat van így" és úgy lenyom 10 gombot egyszerre, hogy azt leselejtezésig senki vissza nem állítja....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) #33253120


#33253120
törölt tag

Terasz, árnyék, üvegbódés telefon (Samsung Galaxy S7) töltés közben letiltott a meleg miatt.
Vizes ruhára fektetve hajlandó csak tölteni. Aida szerint 65-72 fok között ingadozott. (1 laptopnak oszt netet, és bluetooth alapon megy róla a zene a cigánydiszkón)
3 dobozos söröm van nyitva, kettő a hütőben, egy kint, és vetésforgóban kell fogyasztani. Amikor meleg, akkor be a hűtőbe, és a legrégebben berakott meg jön velem.
Egy órája láttam, hogy még lenne annyi időm, hogy a következő helyközit elérve (15:10-kor indult) bemenjek a Tescoba valami medencét venni... Utólag nézve ez egy pillanatnyi elmezavar volt. Ide nem kell ilyesmi....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.