Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HuMarc


HuMarc
addikt

Nagyon igényes cikk! :) Még csak "átlapoztam", de már a képekért is megérte :R Gratulálok!

(#52) Nigér


Nigér
őstag

Jól összeszedett, hasznos írás, köszönet érte!

(#53) Lenry


Lenry
félisten

Köszi a cikket, igen hasznos volt, megpróbálok minél többet elsajátítani belőle. Előszöris kell egy állvány az N9-hez :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#54) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Köszi szépen srácok, és szívesen! ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#55) poczabence válasza Wa2x_ (#54) üzenetére


poczabence
tag

Jó cikk lett, gratulálok!

A kiégés, bebukás "fejezetben" lévő két kép esetleg nem a szombathelyi Magyar L. úti kollégium ablakából készült? :)

[ Szerkesztve ]

(#56) Wa2x_ válasza poczabence (#55) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi! Esetleg ott. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#57) gery2123


gery2123
őstag

Na ez nagyon hasznos cikk volt. Köszönöm :R
Kedvet kaptam én is a mobilos fotózáshoz, és remélem hogy tudok majd ebből a cikkből hasznosítani.

-- PSN_ID: GerY2123

(#58) dokee78


dokee78
félisten

Hasznos cikk köszi.

(#59) BobTail


BobTail
őstag

Hű, ez egy igazán jó cikk lett! Nagyszerű képek, részletes leírások, és így tovább... :R
Arról nem is beszélve, hogy még nekem is tudtál újat mondani! :K

(#60) atish15


atish15
aktív tag

Gratulálok és köszönöm :)

(#61) Wa2x_ válasza BobTail (#59) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi Dave! Te meg mutatni nekem, ez így kerek! ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#62) Kryczek


Kryczek
tag

Nagyon jó cikk volt. Kár, hogy az én fostalicska ZTE Blade lll-ból semmivel nem lehet kicsikarni egy értékelhető képet. :(

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#64) sideburns


sideburns
aktív tag

"A tág blende előnye a jó mélységélesség (DoF: Depth of Field) elérése is, hisz minél tágabb a rekesz, annál kevesebb rész éles a képből, így könnyen kiemelhetünk részleteket a képünkön."
Azért arra senki ne számítson, hogy szép elmosott hátteret fog csinálni a portréfotón, ugyanis van még egy pár faktor, ami befolyásolja a mélységélességet. Ilyen a tárgytávolság, objektív gyújtótávolsága és a szenzor mérete.
Talán egyedül a Nokia 808 1/1.2" szenzora mondható használhatónak ebben a tekintetben.

(#65) Wa2x_ válasza sideburns (#64) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez természetes, mobiloktól senki nem vár csodát, de 808 és talán még az idén pár új teló hozni fog már egy jó szintet.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi ezt a hasznos cikket! :R

IN GOD WE TRUST!

(#68) tvamos


tvamos
nagyúr

Meg nem volt erkezesem vegigolvasni, de nagyon tetszik az iras.

A "Tul hideg" feliratu keptol valahogy "megborzongtam". Enm tudom miert, de nagyon tetszik az a kep! Ki kene valahol allitani a kepeid!

Amugy, az biztos, hogy nagyobb blendevel nagyobb a melysegelesseg? Vagy ez mire vonatkozik?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69) Stauffenberg válasza tvamos (#68) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amugy, az biztos, hogy nagyobb blendevel nagyobb a melysegelesseg? Vagy ez mire vonatkozik?"

Nem nagyobb, hanem tágabb. A blende tágul és szűkül. A mélységélesség pedig akkor szűkül, mikor a blende tágul. Mondjuk a mobilok körömhegynyi szenzoraival nem sok a mozgástér, még az imént említett Nokia 808-ban lévő is rendkívül apró.

(#71) Wa2x_ válasza Balu12 (#70) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát talán az EOS nem lesz olyan "csúf/nagy".

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#72) tvamos válasza Stauffenberg (#69) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegulis ertem, a nagyobb lyuk, az tagabbat jelent... Aztan rajottem, mirol van szo itt. Hogy egy komolyabb optika persze nagyobb lyukon keresztul nez a vilagba, es ott nagyobb lehet a melysegelesseg is, gondolom.
Azt en is ugy tudtam, hogy a kameramon, ha szukitem a blende nyilast, nagyobb lesz a melysegelesseg... Csak megzavart ez a sok fogalom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#73) razzorr


razzorr
őstag

Szuper kis cikk, pont ilyet kerestem. Köszi, jó volt olvasni, hamarosan ismét elolvasom. Elvégre ismétlés a tudjás anyja, a tapasztalat meg a nagyanyja :-)

(#74) #19708160


#19708160
törölt tag

Nagyon jó cikk lett,és tanultam is belőle,grat hozzá

(#75) dionaea


dionaea
őstag

Nagyon jó, hasznos cikk, szép képekkel.
:C

(#76) b.


b.
félisten

Uh ez tényleg jó lett és még számomra , aki kívülálló is elég jól érthető,nagyon lekötött. Ezt külön megköszönöm neked, hogy nem vesztél el a szakzsargonok rejtelmeiben, hisz sok embert ez riaszt el talán a fotós cikkektől és tesztektől. Megjött a kedvem ehhez az egészhez.Este nekifekszem és kísérletezek :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) k.soma


k.soma
senior tag

Jó cikk, csak az a baj, hogy én ettől nem tudok jobb képeket csinálni. :/ Mivel ha manuálisan állítok bármit is, szerintem rosszabb kép keletkezik (kivéve ha makró fókuszt állítok be automata helyett) mint amit a telefon automatán tud. HTC One-al meg külön probléma a 4megapixeles felbontás, ami elég gyér sajnos, távoli dolgokról szép képet lehet csinálni, de nagyban már nem feltétlen néz ki jól (max a telefon kijelzőjén). Ezeken a dolgokon nem lehet segíteni semmilyen beállítással. Szinte minden képem homályosnak tűnik ami 10méternél távolabbi dolgokról szól, pedig az az éles kép, csak szar a felbontása és a minősége.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#78) golyós


golyós
őstag

Végre! :C

Még csak az első oldalt futottam át miután rátaláltam a cikkre de már tudom, hogy ezt kerestem!
Én is fotózgatok telefonnal és próbálkozom több program használatával de végre megértem, hogy mit miért. :R
Ha végigolvastam jelentkezem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#79) tvamos válasza k.soma (#77) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem az Acer-en minden kep szar, igy is, ugy is... :-)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszi a cikket, nagyon tetszik! :R :R
Ezért és ilyenekért szeretem a Logout-ot!
A "keress más szemszöget" már meg van, csak egy jó (vagy jobb) masina kell még hozzá!
Bár az Y300-mal meg vagyok elégedve, ahhoz képest, hogy csak egy telefon, egész jó képeket lehet lőni vele!

[ Szerkesztve ]

(#82) Wa2x_ válasza k.soma (#77) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egyetlen baja a 4 MP, amúgy jó képeket csinálsz szerintem, bár néha túlélesít, így zajos lesz a kép. A színek jók és az éjszakai fotózásban is remekel.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#83) vegyszer


vegyszer
addikt

Igen nívós cikk lett ez!
:R
THX!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#84) k.soma válasza Wa2x_ (#82) üzenetére


k.soma
senior tag

Hát igen, az éjszakai felvételekben (szvsz) verhetetlen :) Bár nekem nincs az általad említett (minden telefonban megtalálható) minőségállítás, viszont van Sharpness csúszka a finomhangolásnál, ami nem tudom mire jó, mert lehet 2-2 egységet pozitív és negatív irányban is eltolni.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#85) Blyan válasza k.soma (#84) üzenetére


Blyan
félisten

Sharpness = élesség

Ha ezt lehet állítani, akkor Wa2x_ által említett hibákat ki is tudod küszöbölni a negatív irányba tolással. Vedd lejjebb -1-re. És nézzük meg mi sül ki belőle.

(#86) J.J. András

A lányos képeit én is mindig szeretem.... ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#86) J.J. András


J.J. András
őstag

nekem a modell-lányos kép tetszett a legjobban meg a csigás : :C

mennyi időt kellett belefektetni ehhez a cikkhez :??? grat az íráshoz, nagyon baba ! ;)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#87) zack válasza J.J. András (#86) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem több hét, mire ebben a formában összeállt. Ezért is jár a respekt. :K :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#88) Wa2x_ válasza J.J. András (#86) üzenetére


Wa2x_
veterán

2-3 hét volt. Köszi! :)

(#85) Blyan: ;]

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#89) Attici


Attici
őstag

Nagyon jó cikk! :R
Csak gratulálni tudok hozzá! :C

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#90) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Remek cikk! meg is hoztad a kedvem egy kis telefonos fotózáshoz! :D :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#91) Hebehebe válasza GIJoe (#6) üzenetére


Hebehebe
tag

A napszemcsis macsekre gondolsz? :D

Az írás tényleg hasznos, az alapokkal megvilágosítja az embert.
Én azt nem tudtam h a hdr hogy "átlagolja" a képeket :)

(#92) kelly416


kelly416
veterán

Nagyon jó cikk lett, köszönöm. Én is tanulgatok néha hobbifotós unokabátyámtól, de mindig lát/hall/olvas valami újat az ember fia. Itt is sok apróság volt, ami újdonságként ért, bár a cikk velősebb részét vagy tudtam, vagy sejtettem. :))
És nem utolsó sorban tisztelet a cikkbe vetett erőfeszítéseidért és a képeidért is. :R

(#93) Wa2x_ válasza kelly416 (#92) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm! Örülök, hogy hasznos volt számodra is. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#94) Anulu79


Anulu79
addikt

Jó lett az írás. :C Nekem hasznos és igénybe fogom venni a segítségeket belőle.

(#95) apuc


apuc
őstag

Szuper a cikk, gratula, ügyes vagy! :C :R

(#96) siskad


siskad
őstag

Grat a cikkért!!! :K nem kis munka lehetett... :))

Xiaomi 13

(#97) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Nem csak azért kommentelek hogy gratuláljak, hanem hogy a többi cikked is megtaláljam, illetve bár már jártam a mobilos topikban is, de így legalább megint visszatalálok.

Nagy köszönet a cikkért! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#98) haypro


haypro
senior tag

Iszonyatosan jó, összeszedett írás, ráadásul nagyon hasznos!
Nem sok "tökörészéssel" is igen jó képeket lehet lőni, ha nincs kéznél fényképező...! :D

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#99) oszi666


oszi666
őstag

A cikk zsenialis de egy valamit kifelejtettel : milyen kamera appot ajanlasz? En pl az xperia p-n nagyon keves beallitast talalok, pl nem tudom beallitani a segedvonalakat stb. Esetleg errol egy gyors osszegzest odairhatnal a vegere. Nekem az lg camera jott be nagyon :)
A cikk nagggyon jo lett, mar el is kuldtem bnonek, hadd okosodjon :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#100) Zedz


Zedz
addikt

Remek kis leírás, köszi a segítséget! :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.