Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPetya19


MrPetya19
addikt

A régebbi Google camera pont a menő panoráma módok miatt van rajta a telefonomon.
Illetve néha jobb eredményt lehet elérni, ha az ember megcsinálja a fotókat és gépen rakja belőle össze a panoráma képet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2) csorbajeno válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem tudom, hogy te milyen telefonon használod, de az S9-en nem mindig stabil a Google Camera az Exynos miatt. Így akármilyen jó képet készített, amikor működött, mennie kellett, mert nem tudtam rá alapozni. De egy Exynos-on is stabil verziót szívesen kipróbálnék huzamosabb ideig.

(#3) MrPetya19 válasza csorbajeno (#2) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából nincs bajom a stabilitással, de az újban már nincs ennyi féle panoráma mód tudtommal.
Csak gépen nagyobb felbontású panorámákat lehet csinálni, általában az illesztés is jobb, meg persze lehet játszani jobban vele.

UI: U11 a telefon.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4) csorbajeno válasza MrPetya19 (#3) üzenetére


csorbajeno
veterán

Így akkor teljesen értem, mert a Google kamera portok a Snapis telefonon igazán stabilak, de a Samsung ide ugye nem Snapival hozza a csúcsot.

(#5) MrPetya19 válasza csorbajeno (#4) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát igen. Meg nálunk még mindig az Exynos változat van nem?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6) Noukoum válasza MrPetya19 (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Így van, ide még mindig a gyengébb rosszabb exynost hozzák sajna. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Sajnálom, hogy érdekes információ éppen nem igazán derült ki a cikkből. :(

Amit fontosnak tartok megjegyezni mindazok számára, akik a telefonjuk automatikus panorámafunkcióját használnák:

A cikk is említi a felhőket, de még izgalmasabb, ha víz van a képen. Ezeknek ugyanis megvan az a kallemetlen tulajdonságuk, hogy válzotnak, akár két kép között is. Ez pedig szépen meg tudja bolondítani a szoftvert, aminek könnyen lehetnek ferdén vagy rossz helyen illesztett képek az eredménye. Ezért jó, ha van saját kezű illetsztéi pontok kijelölését lehetővé tevő szoftver. Amit nem is olyan könnyű találni...

A Microsoft ICE programja egyébként kifejezetten jó, bár pont a kézi kijelölést nem támogatja, más manuális korrekciókat viszont igen. Ingyen letölthető a MS-tól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A cikkben szerepel a A Google Camera és mindenféle telefonra elérhető portjai itt lelhetők fel link. (XDA Developers...)

Ezzel mi a teendőm, ha használni szeretném a telefonomon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) baal.bond


baal.bond
újonc

az utolsó kép hol készülhetett, tudja esetleg vki? Köszi szépen!

(#10) Fred23 válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Letöltöd a megfelelő .apk-t, és telepíted. Itt is van egy csomó kigyűjtve.

(#11) .mf válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Ezért jó, ha van saját kezű illetsztéi pontok kijelölését lehetővé tevő szoftver. Amit nem is olyan könnyű találni..."

Hugin - panorámás alapfelszerelés, azt hittem mindenki ismeri... Nagyon sok dolgot tud panoráma-összefűzésen kívül is, csak van egy kis learning curve :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) goldister válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


goldister
tag

Microsoft ICE leszedtem. Miután feltöltöttem google photo-ba nem "forgathatós" a panoráma kép. Mit csinálok rosszul?

(#13) MaCS_70 válasza .mf (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- ismerni ismerem, és tudom, hogy elvben ez az istenkirály alkalmazás (nagyon kezdeti verziói óta próbálkozom vele), de valahogy nem tudok vele zöld ágra vergődni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) MaCS_70 válasza goldister (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy mit hogyan csinálcs -- én úgy csinálom, hogy a középső alapfotó EXIF-adatait raátöltöm a kész panorámaképre. Ezzel többé-kevésbé használható tagjeim lesznek, a számomra lényeges személyes, hely. és gépadatok megmaradnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15) e-newsee


e-newsee
addikt

Lehet próbálgatni őket. :)
[link]
Az Arcsoft félét ismerem, azt kaptam egyszer régen egy fényképező mellé ajándékba. Akkor támogatta a kézi képpont kijelölést, azóta nem tudom, de szerintem még mindig.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.