Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) nozs23

nozs23
(fanatikus tag)

Ez az ultraszéles makró mód mivel jobb, mint egy 2x-es nagyítást kínáló lencse használata? És azt még bele sem kell tolni 2 centire a tárgyba.

(#2) persil válasza nozs23 (#1) üzenetére

persil
(PH! kedvence)

Probald ki. Eg es fold a kulonbseg az ultrawide javara.
Megmagyarazni nem tudom, mert rohadtul nem ertek a fotozashoz, de teny, hogy az eredmeny sokkal szebb.

The only good human.. is a dead human!

(#3) Bone123 válasza nozs23 (#1) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Az objektívek fókusztávolságának növekedésével (a P30 Pro ultraszéles optikája 16mm-es, az S10 zoomkamerája 52 mm-es, a P30 Pro 5x-os telés egysége 125mm-es) megnő a minimális tárgytávolság is, azaz a legrövidebb távolság, amilyen messze kell a tárgytól helyezkedj, hogy a telefon sikeresen fókuszáljon.

Ultraszéles kép (katt)

Ez apró, pár centis vagy milliméteres tárgyak esetében azzal jár, hogy míg a virágról a 16mm-es mobiloptika a fenti képet lőtte, csupa részlettel, szinte az egész látóteret betöltve, addig a 125mm-es telés képnek lent csak parányi része a virág, közelebb hajolva pedig teljesen homályos lenne ezzel az optikával.

Teleobjektíves kép

(#4) LosBlancosrm

LosBlancosrm
(őstag)

Egy pillanatra megijedtem, hogy nem Vavej reklám lesz.

(#5) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Én makróhoz makró lencsét használok. nem kell semmi komolyra gondolni. Egy no name felcsíptethetős darab. Már azzal is lehet szép képeket csinálni.

(#6) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Pár példa:

(#7) #81524480 válasza Ricardo (#5) üzenetére

(törölt tag)

Szintén, makró lencsét használok én is makrózáshoz. Nagyon jó képeket lehet vele kihozni. :K Ráadásul pár száz forintért be lehet szerezni.

(#8) somogyib válasza Ricardo (#6) üzenetére

somogyib
(őstag)
LOGOUT blog

A középső vízcseppes nagyon jó lett (nemrég értékeltem 5 csillagra :) ).

[ Szerkesztve ]

(#9) bigaatis

bigaatis
(lelkes újonc)

Ez a fajta makró lencsézés annyit is ér, amennyibe került. Persze ha ló nincs, jó a szamár is.
Erősen látszik a torzulás, a lencsehibák okozta gyengeségek.
Nagyon ritka az a makrólencsés fotó, ami értékelhető, a legtöbb esetében csak digitális szemét a végeredmény

(#10) Doki42

Doki42
(senior tag)

Nem rossz, de jobb lenne maga a telefon tudná, optikai zoom...

(#11) Ricardo válasza bigaatis (#9) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Annál mindenkippen jobb, mint amit a telefon magától tudna.

somogyib: Köszönöm.

(#12) bigaatis válasza Ricardo (#11) üzenetére

bigaatis
(lelkes újonc)

Azt értem, de ha ennyire nem megy neki, kár erőltetni.
Ezektől a fotóktól szédülök, annyira torzult. Ha valakinek van viszonyítási alapja, milyen egy jó makró fotó, azután ezeket nem nézni, hanem bezárni lesz öröm.

(#13) Plazmacucci válasza bigaatis (#12) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Viktor0610 válasza LosBlancosrm (#4) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Én láttam a vavejes dobozban átadott millákat! ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#15) laleh

laleh
(PH! addikt)

Már pár évvel ezelőtt is lehetett egész jó makró fotókat készíteni, amíg volt idom, én is próbálkoztam, némely egész jó lett.

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garainciális ügyintézés törött , ázott is!

(#16) somogyib válasza bigaatis (#12) üzenetére

somogyib
(őstag)
LOGOUT blog

Lehet, hogy profi fotós szemmel égbekiáltó a különbség, de nekem - mint fotózáshoz laikusnak - tetszenek ezek a képek is (pedig már láttam én is egypár profi gépes, nem mobilos fotót).

Talán az lehet, hogy egy fotósnak/fotózáshoz értőnek egyből a minőség tűnik fel egy kép láttán, egy laikus meg elsősorban a hangulatát nézi.

[ Szerkesztve ]

(#17) GoldhandRent válasza somogyib (#16) üzenetére

GoldhandRent
(senior tag)

Az ilyen random Fototrendes, hulyenemvagyokos palyazatoknal pont ez a problema.. ha van egy semmitmondo kep, de 15millas geppel keszult, akkor az 10/10, ha van egy tok jol elkapott, jo hangulatu kep, de a sarka nem eles, mert amugy nem toppos a telod kameraja, akkor az 3pont..
Gyakran a minoseg van ertekelve, nem pedig maga a pillanat 🤷

i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming

(#18) Pjotr

Pjotr
(senior tag)

Sima Huawei P20

[ Szerkesztve ]

(#19) Snowy_owl válasza Pjotr (#18) üzenetére

Snowy_owl
(senior tag)

Egy darázs nem érdemel makrofotót. :D :o kcsg darazsak! Mondjuk a lentebbi makrón szemből nem is néz ki olyan szemétnek, mint amilyen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Qin S1 eladó: https://bit.ly/2Fh16Sz

(#20) Pjotr válasza Snowy_owl (#19) üzenetére

Pjotr
(senior tag)

Tereprallyn fotóztam pár éve, 4-et szúrt a nyakamba, pont oda bujtam be, ahol útban voltam nekik. Majdnem kiléptem a kocsi elé :) Amúgy nincs bajom velük. Néha beszáll egy a pólóm ujjaba vezetés közben.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Még pár makró ami telefon, és makró lencse egítségével készült.

(#22) exkalibur

exkalibur
(lelkes újonc)

(#23) bigsee válasza exkalibur (#22) üzenetére

bigsee
(PH! addikt)

Ez bogár. A cikkben lévő csak rovar... ;) :)

Compact II - ............................................................................... - Galaxy S10 / prizm green

(#24) Hieronymus válasza Ricardo (#21) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A telefonban lévő optika akromatikus, korrekt képet ad.
Az eléje helyezett lencse hatására a színek fókuszpontja elcsúszik az optimális távolságról. Homályosodik a teljes kép.

Nincs

(#25) Blizzardking válasza Pjotr (#18) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Gyorshajtás? :D

Ricardo, nincs egy linked a lencséről? Hogy melyik az?
Fikázóknak mondom, a lensbaby pont ebből csinált kultuszt, ott meg menő, ugye?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#26) juuzer válasza Ricardo (#6) üzenetére

juuzer
(őstag)

Nagyon szép képek, gratulálok hozzájuk! :)

A makrólencsékkel egy gondom van: a bokeh a legtöbb esetben borzalmas és pl a vízcseopes képen a levél szélei valamj borzalmasan néznek ki. Nyilván nem egy Canon L Lens minőséget várok el én sem ezektől a felcsíptethető obiktól, csak egy minimálisan jobb minőséget.

Egyébként meg a méregdrága Zeiss készlet iPhone-ra se sokkal jobb, ott is ugyanez a bajom.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#27) Plazmacucci válasza juuzer (#26) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

De hát baszki így működik a makro.

(#28) juuzer válasza Plazmacucci (#27) üzenetére

juuzer
(őstag)

Tudom, bár szerintem azért ennyire torzulnia és ocsmánynak nem kéne lennie pl egy levél szélének. Nyilván nem is DSLR minőséget várok el egy telefontól meg egy arra rakható obitól, de na. Ezek nálam tönkrevágják az élményt.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#29) modulus válasza Plazmacucci (#27) üzenetére

modulus
(fanatikus tag)

Nem, nem kell ilyennek lennie, mert ebben a formában borzalmas, olyan mintha egy vastag üvegű úszószemüvegben néznéd.
Azt még jobban el lehet fogadni, hogy egy telefon esetében nem tud többet a rátét lencse.

A korábban említett lensbaby sem szuper, és se nem menő. Egyedi.
De ettől még egy multipla sem lesz 'menő'.

(#30) Ricardo válasza Blizzardking (#25) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Sajnos nincs linkem, mert nem mentettem el. ha rákeresel a klip lens szavakra, rengeteg lehetőséget kiad. Az enyém nem emelkedik ki ezek közül. Lehet hogy egyszer ki kellene próbálni egy drágább, minőségi darabot.

(#31) Sztyepadzso válasza exkalibur (#22) üzenetére

Sztyepadzso
(fanatikus tag)

Ez egy alkapott pillanat a csibor(jól látom?) repülése előtt, vagy egy elhullott példánnyal volt dolgod?

(#32) Plazmacucci válasza modulus (#29) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

De hát egy vastag üvegen keresztül történik a nagyítás :D Még mindig a telefonra csíptethető két dolláros dolgokról beszélünk nem?

(#33) pikszel válasza Plazmacucci (#27) üzenetére

pikszel
(őstag)

Hogy mi? :DDD

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#34) Plazmacucci válasza pikszel (#33) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Erre gondolok.

(#35) modulus válasza Plazmacucci (#32) üzenetére

modulus
(fanatikus tag)

Nem. Üveg meg üveg között óriási különbségek vannak a kialakításból adódóan. Sőt a mai lencsék, objektívek kapcsán nem is üveg feltétlen esik már szóba.
Attól, hogy valami olcsó nem mentség arra, hogy gyenge minőséget produkál. Pláne nem fényképezés terén.

(#36) pikszel válasza Plazmacucci (#34) üzenetére

pikszel
(őstag)

Ezeket a képeket leamortizált kompaktokból (pl. Canon A75) és távcsövekből mentett lencsékkel készítettem. Itt nem igazán fogsz találkozni azzal az irdatlan szférikus aberrációval, mert addig kísérleteztem, míg meg nem találtam a számomra megfelelő lencsét és annak a kamerától való távolságát. Eszembe nem jutna ilyen hulladékokat vásárolni és nem az anyagi oldala miatt. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#37) Sztyepadzso válasza pikszel (#36) üzenetére

Sztyepadzso
(fanatikus tag)

Nagyon pofás képek, különösen a röngen :D

(#38) Plazmacucci válasza pikszel (#36) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Sajnos se gépről se telefonról nem tölt be nekem :(((

(#39) juuzer válasza Plazmacucci (#34) üzenetére

juuzer
(őstag)

Aki ilyet vesz az meg is érdemli, már bocsánat :DD

Vamos a la playa.

(#40) pikszel válasza Sztyepadzso (#37) üzenetére

pikszel
(őstag)

Nyilván nem mind makró, de gondolom egyértelmű, hogy melyek azok. A röntgenkép a kerékpárbalesetem eredménye. Részben megterminátorultam :DDD

(#38) Plazmacucci
Volt valami leállás ott is, de már megy az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#41) #81524480 válasza juuzer (#39) üzenetére

(törölt tag)

Pedig elég jó képeket lehet vele csinálni. Próbáld ki, és aztán mondd ezt. :U ;]

(#42) bigaatis válasza pikszel (#36) üzenetére

bigaatis
(lelkes újonc)

úristen, felüdülés ezek a képek, a felcsatolható makró lencsés fotókhoz képest. :)
[singhallelujah]

(#43) e-newsee válasza bigaatis (#42) üzenetére

e-newsee
(őstag)

+1

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#44) juuzer válasza #81524480 (#41) üzenetére

juuzer
(őstag)

A 83 centes obira gondoltam, nem magára a clip-on-lens koncepcióra :)

bigaatis +1

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#45) Ricardo válasza pikszel (#36) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Hogy rögzíted ezeket a lencséket a készülékre?

(#46) pikszel válasza bigaatis (#42) üzenetére

pikszel
(őstag)

+ e-newsee + juuzer
:R

(#45) Ricardo
Blu Tack

(#47) justmemory

justmemory
(fanatikus tag)

Bocsi, némi javítandót szeretnék említeni, mert szúrja a szemem (meg végzettségem is): "A fenti bogár se nagyobb teljes hosszában egy babszemnél [...]". Az nem bogár, hanem egy fátyolka. A bogárnak más jellemzői vannak.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#48) Viktor0610 válasza justmemory (#47) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

A bogár egy rend, a fátyolka egy csoport.
OK, hogy a fátyolka nem bogár, de leírhattad volna, hogy akkor mi.

(Nem értek ennyire a dolgokhoz, csak rágugliztam. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#49) somogyib válasza Viktor0610 (#48) üzenetére

somogyib
(őstag)
LOGOUT blog

Rovar.

(#50) justmemory válasza Viktor0610 (#48) üzenetére

justmemory
(fanatikus tag)

Leírhattam volna, de mivel nem én írtam a cikket, feltételezem, hogy a cikkíró is utána tud nézni és igénye/mondanivalója szerint javítani. Leírtam, hogy "ez egy fátyolka" - a dolog lényege ez volt.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.