Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16514048


#16514048
törölt tag

Nem akarok károgni, de ennek szerintem úgy van csak értelme, ha a kromatikus aberráció, meg vignettálás is kezelve van. Hiába a 100%-os méretben észrevehető visszafogottabb zajszűrés és élesítés, ha úgy hagyjuk a képet, hogy a széle sokkal sötétebb és más színárnyalatú (zöldesebb), így csak rosszabb az eredmény, mintha a telefon szoftverére bíznánk.

Meg legalább meg lehetett volna magyarázni, hogy melyik csúszka mit jelent, mert nem biztos, hogy mindenki érti. A laikusok ebből annyit tanultak, hogy jobb minőséget lehet elérni raw-ban és meg van nevezve két szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#2) zolomon17 válasza #16514048 (#1) üzenetére


zolomon17
senior tag

Jó eséllyel szponzorált tartalom (Huawei és/vagy Adobe). Inkább csak kedvcsináló, semmint útmutató, bár így nem hiszem, hogy célt tud érni, pedig valóban hasznos téma.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#3) Bone123 válasza #16514048 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ez amolyan alapozó anyag, ami betekintést enged a RAW fájlok témakörébe, a hozzá tartozó mobilos, számítógépes eszközökkel és a lehetséges előnyökkel. Természetesen komolyabban is lehet a fotókat szerkeszteni, retusálni, igény szerint pedig készülhet ehhez egy külön anyag, vignettálás és más esetek korrigálására.

Első körben viszont, aki rászánja az időt, és megnyit egy DNG fájlt a megfelelő alkalmazással, a legpraktikusabban kísérletezgetéssel láthatja viszont, melyik csúszka min változtat, egyébként az elnevezések elég erős támpontot adnak. Nem zárkózunk el egy mélyebb szintű tutorialtól, és szívesen látunk itt, a fórumban tippeket, trükköket, a Fototrenden pedig felhasználói példákat.

(#4) Skynet258 válasza zolomon17 (#2) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem csak Huawei, ők két kézzel szórják a pénzt szponzorációra... :D

https://geekpulse.hu

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Durva azért, hogy még a Mate 20 Pro is küzd a vignetta hibával RAW esetén :Y Azért ez elég cink.

(#7) #80439296


#80439296
törölt tag

'Ennek a szoftvernek mindössze annyi a korlátja, hogy a DNG-ből feldolgozott JPG állományok a főkamera esetében 10, a zoomképek 8, a széles látószögűek pedig 5 megapixelesek az eredeti 40/8/20 helyett,...'

Ennek nem lehet oka a SOC gyengesége?
Kérdezem, komolyan.

(#8) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Anno az LG G4-en próbálgattam én is a DNG mentést. Találtam egy posztot, amelyben egy ember megoldást talált a problémára. Azt hiszem a 16:9-es lencséből adódóan színeződött el a kép széle körben (mint egy halszem optika). Később egy 3rd party kamera app már alapból korrigálva mentette a képeket. Szerintem a Mate 20 Pro-nál is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

A változás bent kezdődik

(#9) Skynet258 válasza tomboy0013 (#6) üzenetére


Skynet258
veterán

Ennél nagyobb és komolyabb (MILC vagy DLSR) üvegek is vignettálnak... :D

https://geekpulse.hu

(#10) tomboy0013 válasza Skynet258 (#9) üzenetére


tomboy0013
veterán

Akkor jobb ha én a komolytalanabbaknál maradok :D

[ Szerkesztve ]

(#11) azka79


azka79
aktív tag

Szerintem még nem alkalmas a mobil komoly fotózásra, max a gyengébb kompakt szintet üti meg.

A mobilfotózásnak max annyi előny van, hogy a telefon mindig nálam van, és ha látok egy földönkívülit akkor le tudom fényképezni..ennyi....

(#12) tomboy0013 válasza azka79 (#11) üzenetére


tomboy0013
veterán

Érdemes akkor szétnézned a nagyvilágban. Mert akadnak ügyes emberek akik mobillal is igen jól fotóznak. A látásmód a lényeg nem a hardver.

(#13) Drakmusz válasza azka79 (#11) üzenetére


Drakmusz
őstag

A minőséget tekintve soha nem lesz egy mobilos kép olyan mint egy céleszközzel készült,ez teljesen egyértelmű.
Ugyanakkor a profik is azt mondják, hogy mindig az a legjobb eszköz ami éppen nálad van.
A legfontosabb szabályok pedig a mobilos fotózásra is tökéletesen érvényesek, a komponálás például ilyen.
De akár az utómunkát is említhetném mint példát.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#14) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kár, hogy az új S9 és Note9 DNG képei olyan a zajosak és puhák, hogy magamtól feldolgozni nem nagyon tudom. Huawei telefonokon viszont mást sem csináltam, mint magam dolgoztam ki CC-ben. Talán majd ha Samsung nem ilyen huncut szenzort rak bele...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Nem próbáltam mostanában, de régebben a Snapseed is tudott DNG-vel dolgozni. Használtam is sokat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) #81733120 válasza moleculez (#15) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ha jól tudom még most is tud.
Én egyszer próbáltam azzal kidolgozni, de nekem nem jött be, maradtam a Lightroom-nál. Számomra sokkal egyszerűebben, könnyebben használható.

(#17) Májkülnájt válasza tomboy0013 (#6) üzenetére


Májkülnájt
tag

Azt hittem ez általánosan mindenhol van :o
Akkor rápróbálok külsős appal, kíváncsi lettem... (M10pro)

(#18) Mattheeew


Mattheeew
csendes tag

Itt egy másik cikk hasonló témában, ami egy hangyányit mélyebben belemegy, ha esetleg valaki most barátkozva a raw formátummal.
https://www.xda-developers.com/a-guide-to-editing-raw-photography/

[ Szerkesztve ]

(#19) Aryon87


Aryon87
félisten

Jó kis összefoglaló. M10Pro-val nyomtam korábban, 8 hónapon keresztül csak RAWból dolgoztam (kivéve az éjjeli módos képek). Meguntam a több száz kép (3. oldaltól) kidolgozását. Most U11 van, ezzel nem kell ilyesmivel szórakozni. Elővesz, katt, és kész is a kép mindenféle mókolás nélkül.
U11 2017 verzió: képeim
U11 2018 verzió (mert visszatértem hozzá nemrég): képeim
De hiányérzetem van bőven a Huawei után...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) Aryon87 válasza Aryon87 (#19) üzenetére


Aryon87
félisten

+ megjegyzés: az idei U11 esetében már van belepiszka, rájöttem egy kis természetes tunninggal jobb eredmény érhető el (fényértékek automatizálása, aki ért a Lightroomhoz, tudja miről van szó), valamint a Mi8-ra való Gcam is működik a telefonon, így egy picit bővült a fotózási élmény (portré mód, night sight mód).

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21) noPublicFG válasza Aryon87 (#20) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ezt jó tudni, köszi!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#22) jonnyjoker01 válasza azka79 (#11) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Önmagában szerintem sem, volt egy idő amikor benne voltam a mobilos fotózásban és Adobe Lightroommal egyszerűen gyönyörű képeket lehetett készíteni az eredetihez képest még a legbénább kamerájú telefonjaimból is.

Szerintem tényleg nem az eszköz a kulcs a fotózásban, hanem az, hogy 1. milyen képet lősz és 2. hogyan tudod utána azt a képet tökéletesíteni, hogy azt az érzést adja vissza, amit szánsz a képeddel érzékeltetni.

Üdv. Johnny

(#23) F.E.K.. válasza azka79 (#11) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem csak földönkívülit lehet telefonnal fotózni...

Minőségben mindenképpen jobb egy "valódi" fényképezőgép, de sz fontosabb hogy egyáltalán észrevedd hogy ezt most érdemes lefotózni, és az sem árt ha van ötleted a hogyan érdemes kérdésre is.

A gép segít, de csak annak nem köszönhető a jó kép. Kicsit olyan a dolog mintha a szakács által készített ételt az edényeknek köszönnéd meg ;)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#24) Májkülnájt válasza Aryon87 (#19) üzenetére


Májkülnájt
tag

Mi az ami hiányzik?

(#25) Aryon87 válasza Májkülnájt (#24) üzenetére


Aryon87
félisten

Erősebb akku, sokrétűbb szoftver, és legfőképp a kameramódok (hiába a night sight mód a Gcam által, nem olyan mint a Huaweinek, még ha az erősen zajtszűrt is) és az AOD is :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26) Pjotr


Pjotr
senior tag

Van egy 500 gb-os winyom tele Nikon D7000 tomoritetlen keppel. Azt hittem ugy jobb lesz. Csak kellett volna hozza egy eromu feldolgozni, meg vegelathatatlan mennyisegu szabadido.

P20 tokeletesen megoldja ezt most nekem, aldom az eget, hogy mar itt tart a technika, meg nem is ez a munkam, a kapott eredmenyek megfeleloek az igenyeimnek. Ejszaka is. Azt meg a Nikon nem tudta ilyen jol 500e erteku cuccal, kellett volna meg ugyanannyit rakolteni es akkor meg a fotos cucc cipelesenek kenyelmetlensegerol nem is beszeltem 2 gyerekkel.

DSLR jobb, de 90%-ban nyugosebb a merete miatt. Mobil meg hagy csinalja a dolgat, 150000 felett mar semmi gond az automataval.

Szvsz

[ Szerkesztve ]

(#27) Aryon87 válasza Pjotr (#26) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem veletlen adtam el a napokban a Nikon D3400-amat. Kb 700 kep kidolgozasra var, a gep elbirna, csak nekem nincs mar turelmem hozza. Telefonnal pedig sokkal konnyebb a fotozas is. Teny, a ketto nem azonos kategoria, de akarhogy nezzuk, a mai (inkabb) csucsmobilok boven alkalmasak barmilyen helyzet megorokitesere.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28) Dilikutya válasza #80439296 (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, mert a Lightroom teljes felbontáson dolgozik, és az is ugyanazt az SoC-t használja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) Dilikutya válasza Aryon87 (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

A bármilyen helyzet természetesen tisztelet a kivételnek megkötéssel értendő. :) Próbáltál már csillagos eget fotózni mobillal? Abba bele se kezdj optikai zoom és hosszú záridő nélkül. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.