Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Nem semmi. De az ára sem. :Y
Én hobbifotós vagyok, és ha nagyméretű képre van szükségem, akkor elviszem egy reklámgrafikai stúdióba, ahol 600-1000Ft-ért kinyomtatják kb A/3-ban, tökéletes minőségben. Akár papírra, akár fóliára. Tehát minimum 160-at tudok kinyomtatni egy ilyen nyomtató árából. Ja, és nincs festékköltség, meg karbantartás sem. Az anyag pedig lehet akár öntapadó fólia is...
Francba. Már megint negatív voltam.

I don't fit in. I fit out.

(#2) Zsoo80 válasza simonzé (#1) üzenetére


Zsoo80
tag

hát igen :DD
tényleg jó kis gép, de az ára....

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#3) kovy79 válasza simonzé (#1) üzenetére


kovy79
őstag

Én teljesen pozitív voltam, amíg meg nem láttam az árát!
Egy tintasugaras nyomtatóért 160K? :Y
Biztos szép meg jó, de...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4) ottkar


ottkar
addikt

Ilyen áron nem barátkozunk.

(#5) Symbio


Symbio
senior tag

...és ha ehhez hozzáadjuk az extra minőségű patronok árát :O Nem a hobbi fotósok álma lesz :(

(#6) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Ez ismét egy olyan temék ami azt bizonyítja, h lehet igen is jó tintasugaras nyomatatót csinálni, DE ILYEN ÁRON MINEEEEEK????

Illetve kinek?

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#7) ócskás


ócskás
aktív tag

...és ez kitermeli az árát?.....kétlem.....

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#8) Gondwana


Gondwana
addikt

Megkeresed a legközelebbi labort ahol Fuji Frontier minilabon nyomnak. (Szabadkán mingyárt kettőt is tudnék ajánlani - de az reklám lenne) Átlagban valahol 1/4 és 1/3 ár közé jön ki a nyomtató árát nem számolva.
Fekete-fehérben pedig a nyomdai levilágítás RC papírra sztochaisztikus ráccsal ami nálam megüti a mércét (na, ez még nincs Szabadkán, de ami késik... :C )

Mod: kreatív papírra persze nem készül fotó - de arra meg minek 720dpi fölé menni? Látszik?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9) csiga997


csiga997
őstag

Szerintem csak az berzenkedik az árával kapcsolatban, aki nem tudta eddig, hogy mennyibe kerül egy A3+ fotónyomtató. ;) Az meg, hogy kinek éri meg, nos, aki csak képernyőn nézegeti a képeit és esetleg két évente egyszer kinagyíttat egyet annak nyilván nem. Aki viszont nem bízza a dolgot a laborok így-úgy beállítgatott masinériáira és a saját kezébe akarja venni a képkészítés minden fázisát annak ez pont megfelelő. És itt a Fuji minilabort se érdemes alternatívaként említeni, mert - mint nevében is benne van - az egy "mini" labor, és így a képek mérete is többnyire "mini". Legalábbis én még nem láttam olyan frontieres labort, ahol 20x30-nál nagyobb méretet elvállaltak volna. Viszont akinek a kis méret elég annak meg nem muszáj megvenni ezt, az A4-es modell (R800) durván feléért kapható. ;)

(#10) Gondwana válasza csiga997 (#9) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálunk a 25x38-as méret 250 dinár (kb. 3 euró) - de a lényeg, hogy van! :K (persze mennyiségre vagy ismerősnek olcsóbb!)
Multkorjában az lepett meg, hogy Szerbiában több, mint 180 Fuji minilab van, Magyarországon alig vannak 100-an, de azok is rendszerint a legkisebb gépek...

(a minilabor attól mini, hogy nem akkora hangárnyi, mint ama 9ft-os képeket készítő cégé)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11) Hydra SR válasza simonzé (#1) üzenetére


Hydra SR
addikt

Még mindig ott tart ez az egész, hogy csak az idő és a viszonylag olcsó tesztelgetési, kalibrálási lehetőség miatt éri meg otthonra fotónyomtatót venni. Ha vasárnap éjjel jön rád az alkothatnék, akkor jó szolgálatot tesz. Egyébként pénzkidobás. Szerintem. Mondom ezt úgy, hogy baromira örülnék egy jó fotónyomtatónak itthon, de ennek a pénznek a töredékét nem szánnám rá.

Ilyen drágán nyomtatnak A/3-ast? :Y Akkor annak a haveromnak kezet-lábat csókolok legközelebb, aki meg se merem mondani mennyiért nyomtat nekem A/3-ast 600dpi-vel valami 4 millás Xerox böszmetegen 250g/m2-es félfényes papírra, ingyenes tesztnyomtatásokkal azonnal, hétvégén is, és még be is csomagolja, hogy kényelmesen tudjam vinni :) Fel is veszem a szponzorok listájára rögvest, mert ez akkor kb. az anyagköltség, a teszteken meg még bukik is :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#12) ottkar válasza Gondwana (#10) üzenetére


ottkar
addikt

A 9 Ft-os képek ugyanolyan rendszerű gépen ugyanolyan fotópapírra készülnek mint a nagyobbak. Nincs közöttük a nagyságon kivűl semmi. Én 5Ft-ért csináltattam 9x13-as képeket a 10x15-ösöknek 20Ft volt darabja.Annyi eltérés lehet még hogy többféle fotópapírra teszik a képet Agfara, Kodakra, Fujira. Ezek a gépek nem házilag bütykölt gépek hanem milliós berendezések. Azt viszont senki nem gondolhatja komolyan hogy minden egyes képét a labor igazítsa olyanra ami az elképzelése. A fotópapírok között jellegzetes színbeli eltérések vannak, ugyanúgy mint a színes filmek között volt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gondwana válasza ottkar (#12) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt viszont senki nem gondolhatja komolyan hogy minden egyes képét a labor igazítsa olyanra ami az elképzelése.
Akkor mi elég fura cég vagyunk: minden képet külön korrigálunk, azzal, hogy minden képre elfogadunk reklamációt (ingyé igény szerint másmilyenre korrigáljuk). Az automata korrekció nem lehet elég megbízható (max az esetek 60-65%-ban)

A fotópapírok között jellegzetes színbeli eltérések vannak, ugyanúgy mint a színes filmek között volt.
Ezek a gamutbéli eltérések nagyon minimálisak (pl. bizonyos élénksárga és élénkpiros árnyalatokat csak Kodak papíron lehetett kihozni - soooksok kalibrálgatás után, de a legújabb Fuji emulziók már jobbak - az Agfa pedig megszűnt, 3 hét alatt leszerelték az összes gépet, egy haverom volt kint - flexszel darabolták a gépsorokat. Lejárt szavatosságu Agfa papírra még mindig sokan dolgoznak - egészségükre!)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14) ottkar válasza Gondwana (#13) üzenetére


ottkar
addikt

A gép az előhívót hogyan használja? Bizonyos négyzetméterig? Vagy ha romlik a képminőség akkor cserélik? Mi helyettesíti a mosást?

(#15) Gondwana válasza ottkar (#14) üzenetére


Gondwana
addikt

Az előhívónak (meg az összes többi vegyszernek is) folyamatos a regenerációja: a tank tetejéről a túlfolyón folyamatosan ereszti le, a friss vegyszert pedig alul nyomja be. Kb. 3 hét alatt a teljes vegszermennyiség kicserélődik a gépben (közben van keringetés is, filterekkel tisztítva). A mosás négy szakaszban történik - desztillált vízben, utána szárítás 65-75 fokon.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16) ottkar válasza Gondwana (#15) üzenetére


ottkar
addikt

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.