Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gattolino


gattolino
senior tag

komcsi lehallgató készülék :))

Vivo X90 Pro Plus

(#2) Essentials


Essentials
aktív tag

Sracok, sokadszorra írtok a sorozatról, de azokról a pletykákról ami a kínai médiában olvasható ( pld GizChina ) miért nem írtok soha? Így elég hitegetősnek tűnik a story, hiszen ott régóta azzal foglalkoznak, hogy Európába vélhetően el sem jutnak a modellek, kizárólag belpiacon jellennek meg, de ott is 1 millió példányban. Sok Huawei rajongó várja HMS mellett is ezeket a telefonokat, és nagy arculcsapás lesz nekik hogy az itt olvasottak ellenére esetleg meg sem jelenik a készülék sorozat a kontinensen, amire hónapok óta várakoznak.

Nem véletlenül nem jelent meg "időben" a sorozat, vélhetően nem is fog, hiszen bizonyos komponenseket, például Kirin chipet szeptember óta nem rendelhet a Huawei, a betározottakból élnek, az pedig nem lesz több magától, csak egyre fogy az eddig piacra dobott modellek gyártásával.

[ Szerkesztve ]

(#3) doooo


doooo
veterán

Non-stop pletykák, meg ígéretek, végül semmi, vagy ha van is valami, 3 hónap csúszással, és még akkor is csak egy bemutató, egy béta-teszt...

(#4) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Fekete hátlappal még elmegy, de az a fehér, te jó ég :U

(#5) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Érdekes dizájn :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#6) GothGuardian válasza gattolino (#1) üzenetére


GothGuardian
csendes tag

Ez egy nagyon hasznos komment volt... Egyébként meg mondj már nekem 1 nagy tech céget, vagy márkát amelyik nem hallgat le, figyel meg stb. :W

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Remélem jobb, mint ocsmány. :U A kameraszigetek nagyon hülyén néznek ki, és a kameralik se bejövős. De amúgy biztos brutál hardvere és remek kijelzője lesz. Csak a droid...

#1: Tetszik vagy sem, megfigyelnek. Nem tudom, hogy egy amerikai kém feltétlenül jobb, barátibb-e egy kínai kémnél.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) nozs23


nozs23
addikt

Erdekelnek ezek meg valakit Kínán kivul? :(

(#9) gattolino válasza GothGuardian (#6) üzenetére


gattolino
senior tag

Jó témaindító, nem akarok vitát szítani, de sosem bírtam a Huawei-t, de akkor még nem tudtam, hogy a kínai állam cége. Innentől mindent elmondtam :U

Vivo X90 Pro Plus

(#10) BabMester válasza GothGuardian (#6) üzenetére


BabMester
senior tag

És akkor ez rendben van? Csinálják nyugodtan? Ne szóljunk érte?

(#11) Aryon87 válasza nozs23 (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Pl engem.. és még sok embert is RAJTAD és néhanyotokon kívül..

--------------------------------------

Cikkhez: elég furcsán hat ez a design a P30 és P40 széria után.. Elölről tucattelefon lett, a dupla lyuk és annak tartalmának elhagyása fekete pont, a kerekített sarkak fekete pont. Remélem a Pro azért megtartja azokat a jellemzőket, de sanda gyanúm hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) Noukoum válasza BabMester (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Akit zavar az szóljon ellene, bár sokkal hasznosabb volna ha inkább nem venne ilyen “lehallgató” eszközöket. Ha valaki ennyire fontosnak érzi a dolgot, akkor indítson mozgalmat és próbálja meg rávenni az embereket hogy ne vegyenek okos eszközöket, sőt akár a gyártókat arra hogy ne hallgassanak le.
Azzal nem viszi előrébb a témát hogy komcsizik. Sőt innentől tudjuk hogy nem a lehallgatással van baja, hanem a komcsikkal. Az meg nem ide tartozik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) yuing


yuing
őstag

Az érdekel elsősorban, hogy mennyi hasonlóságot mutat majd a Honor 50 ezzel. Már nagyon határeset ez a 156,7 mm-es hosszúság. Ha Honor is átáll a nagy tepsikre, engem elvesztettek. Ha a GSMArena információi helyesek, a széria egy gerneráció alatt majd 8 mm-t nő... Egyszerűen lenyűgöző 0.2 inch-ért.

[ Szerkesztve ]

(#14) A.K. válasza GothGuardian (#6) üzenetére


A.K.
tag

azért érzek némi különbséget, hogy egy cég marketing adatokat gyűjt rólam és aközött, hogy egy állam figyeli ezen módon is a napi tevékenységemet és büntet ha nem úgy viselkedem ahogy azt ő elvárja

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza A.K. (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért itt van olyan? Téged amikor Huawei telefont használtál megbüntettek?
Ja hogy nem, csak jó mondani a sok marhaságot.

Képzeld el a nyugati márkák sem csak marketing céllal gyűjtenek ám adatot rólad. Jaj ne TITKOT árultam el... Ja és mikulás sincs. Bocs. :)

(#16) mjani1172 válasza A.K. (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Ezt kifejthetnéd, tényleg érdekel, mivel és hogy bűntetett meg téged a Huawei.
Gondolom nem vagy a kínai kommunista párt élenjáró tagja, nem úgy viselkedsz ahogy elvárják, ezért tuti mindent bevetettek ellened.

(#17) Aryon87 válasza A.K. (#14) üzenetére


Aryon87
félisten

A nap marhaságja amit írtál. :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18) sajby


sajby
senior tag

Jöhetne már,hogy nyomja le kicsit a 40esek árát :D

(#19) #40047616 válasza A.K. (#14) üzenetére


#40047616
törölt tag

Van baj rendesen. Túl sok filmet nézel szerintem. Ekkora baromságot is már rég olvastam. :W

[ Szerkesztve ]

(#20) hogabesz válasza #40047616 (#19) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ezt nem konkrétan magáról írta, hanem egy "általános" vélemény volt. Nyilván minket nem büntet meg a kínai állam, de többször lehetett olvasni, hogy helyben ez azért nem ennyire egyszerű. A mondanivaló lényege az volt, hogy különbség adatgyűjtés és adatgyűjtés között. És még mielőtt nekem ugrana bárki évekig Huawei készülékeket használtam, most sincs bajom velük, kizárólag az "apphiányos" boltjuk ami hátrány.

(#21) 7Heads Drago válasza Noukoum (#12) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) 7Heads Drago válasza A.K. (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

1. A kínai állam nem csak a Huawei tulajokat figyeli tudtommal.
2. Sztem meg fogalmunk sincsen ki milyen adatokat gyűjt rólunk. Néha persze kiderül ez-az, de a legtöbbről nagy hallgatás van.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) janeszgol válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. Emlékeztek volt arról hír, hogy egyes HMD Nokia mobilok adatokat küldenek kínai szerverekre. Azok belpiacos telefonok voltak, amik kikerültek más országokba. (Többek között ezért sem veszek soha GSM boltban telót. Mondjuk mára már sokat tisztult a helyzet, talán már nyelvi probléma sincs, de régebben jellemző volt csak bizonyos országra lokalizált telefonra magyar nyelvet hegeszteni, ami reset után eltűnt, és hasonlók.)

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Na akkor tisztázzuk. Legocsmányabb kamerasziget ever. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagy szenzor meg nagy lencse lesz, ja lol látom🤢

(#26) Aryon87 válasza hemaka (#25) üzenetére


Aryon87
félisten

1 col ha minden igaz. Kivancsi vagyok mire lesz kepes az.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27) joey04 válasza nozs23 (#8) üzenetére


joey04
titán

Van még egy nagyon minimális elvakult fan réteg, de amúgy a huawei lekerült a térképről végre.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Aryon87 válasza joey04 (#27) üzenetére


Aryon87
félisten

:W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#29) A.K. válasza hogabesz (#20) üzenetére


A.K.
tag

így van :)

(#30) A.K. válasza janeszgol (#15) üzenetére


A.K.
tag

"Képzeld el a nyugati márkák sem csak marketing céllal gyűjtenek ám adatot rólad"

mesélj (és arról is, hogy miféle retorziók érhetnek téged ezért hasonlóan mint Kínában)

[ Szerkesztve ]

(#31) janeszgol válasza A.K. (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem semmiféle retorzió nem ért, és nem ér. Ezért csodálkoztam a hozzászólásodon.

(#32) A.K. válasza janeszgol (#31) üzenetére


A.K.
tag

Bár a #29-ben már jeleztem, a marketing adatgyűjtés és a kínai állam adatgyűjtése közötti különbségre utaltam (elsősorban, hogy mi célból teszik ezt és milyen következményekkel). S nem arról beszéltem, hogy azért mert te itt Magyarországon huawei telefont használsz vagy nem használsz ezért téged magyar állampolgárként bármiféle retorzió érne.

(#33) janeszgol válasza A.K. (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

De nem biztos, hogy valoban tudod itt mit gyujtenek rolad. Es a legjobb reszt most irom.
Azt sem tudod, hogy az adataid hany peldanyban leteznek a vilagban, mivel kereskednek is veluk.

(#34) A.K. válasza janeszgol (#33) üzenetére


A.K.
tag

ezért kértem, hogy mesélj

(#35) GothGuardian válasza BabMester (#10) üzenetére


GothGuardian
csendes tag

Nem, természetesen nincs rendben. De nem sok értelme van megjegyezni. Nem kapcsolódik a témához, mivel a cikk a leendő telefon kinézetéről és hardveréről szól, nem a szoftveres részről. Kb. mintha azt mondaná valaki, hogy az ég kék. Mindenki tudja de nem kapcsolódik a témához.
#12 és #22 már tökéletesen megfogalmazta amit akartam mondani.

(#36) janeszgol válasza A.K. (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Leirtam.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kasya


Kasya
nagyúr

Ocsmány.

(#38) mjani1172 válasza hogabesz (#20) üzenetére


mjani1172
addikt

Egy nagy baromságot írt, ezen nincs mit szépíteni. Annak, hogy kínában mi történik, semmi köze hozzánk. Aggódjanak érte a kínaiak.
Kb.annyi, hogy azért nem megyek ki focizni, mert zuhog az eső, meg elvernek a rendőrök Ja, nem Pesten hanem Shenzenben.
Én sem szeretem a kínaiakat, sem kommunistákat. A kettőt együtt különösen nem. De ez nem ide tartozik.
Viszont a Huawei mint márka nálam bevált, több Huawei telefon, router, hangszóró,stb van otthon, és ellátják a funkciójukat, problémamentesen üzemelnek.
az adatgyűjtés meg sajnos megvan mindenhol, ezzel együtt kell élni.(vagy nem használni ilyen készülékeket)

(#39) A.K. válasza mjani1172 (#38) üzenetére


A.K.
tag

nagy baromságot írsz ezen nincs mit szépíteni (csak hogy a szinteden maradjak és értsd a lényeget)
az meg hogy az, hogy Kína mit csinál, milyen technológiákat és megfigyelő rendszereket fejleszt szerinted csak az ő dolguk marad.. hát üdvözöllek a XXI. században ahol pár technológia, platform és eszköz (remélem nem kell felsorolnom őket) úgy 1-2 évtizeden belül gyökeresen átformálta a világot. S lehet Kínában készül a következő amely lehet ugyanúgy nem fog megmaradni a határokon belül. Legalábbis úgy tűnik igény az lenne rá máshol is.

(#40) GreenGoblin válasza A.K. (#39) üzenetére


GreenGoblin
tag

Skynet
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#41) 7Heads Drago válasza joey04 (#27) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Van még egy nagyon elvakult Huawei ellen-fan réteg, aki azt képzeli hogy a köpködéssel fel fog kerülni a térképre. És ahogy én látom az egész piac szépen megdrágult többek között pont ez miatt, hogy szűkült a piac. Erre pedig mindenki ráfázik anyagilag. De sebaj, te csak örülgessél. ;)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) A.K. válasza janeszgol (#36) üzenetére


A.K.
tag

Mit írtál le? Azt, hogy szerinted mi történik.
Azzal viszont egyetértek, hogy az adatokkal kereskednek is de azért ez még mindig nem az a kategória amikor egy állam célzottan az állampolgárai után kémkedik sértve azok jogait. Ugyanúgy lehet marketing célú a kereskedés, vagy rosszabb esetben bűnözők adják veszik az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#43) #40047616 válasza A.K. (#42) üzenetére


#40047616
törölt tag

"egy állam célzottan az állampolgárai után kémkedik sértve azok jogait"
Te ezzel minek foglalkozol itt Európa közepén? Miért kell minden Huawei fórumot szétcseszni az ilyen témákkal? Ezerszer ki lett már beszélve. Aki ennyire utálja kínát és a huawei-t az mit keres itt? Szíved joga véleményt nyilvánítani de ugyanazt szajkózzátok és rohadtul unalmas már.

(#44) Schuler888


Schuler888
senior tag

Egyre valószínűbb hogy tenyleg ilyen ocsmany lesz.. mondjuk nem lesz nagy celkozonsege, meg nagyon alapanyaga se, szvsz igy kar kiadni

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#45) Schuler888 válasza #40047616 (#43) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ennyi erovel minek foglalkozni europa kozepen ezzel a telefonnal?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#46) #40047616 válasza Schuler888 (#44) üzenetére


#40047616
törölt tag

A kínai piacon lesz rá kereslet szerintem de felesleges gms-nélkül a global kiadás. Igény nem igazán lesz rá.

(#47) #40047616 válasza Schuler888 (#45) üzenetére


#40047616
törölt tag

Azért ez nagyon nem ugyanaz a kategória. Egy mobilos cikk alá írtam a konkrét mobilról. Ő egy mobilos cikk alatt meg a gyártó országával van elfoglalva. Nem tudom a kettő között melyiknek van több köze a fórumhoz. Tekintve hogy ha jól tudom a politika tilos itt....

(#48) A.K. válasza #40047616 (#43) üzenetére


A.K.
tag

Azért foglalkozom ezzel itt Európa közepén, hogy mondjuk 30 év múlva ne ugyanezt a kérdést tegye fel nekem valaki csak akkor már mint hatósági személy. Volt már ilyen ebben az országban s én személy szerint nem szeretném ha újra eljönne ez a korszak nevezzük majd akkor bárminek is. Egyébként nyugodj meg, alapvetően nem a drága kis Huawei márkádat akartam bántani. Az eredeti hozzászólásom arról szólt, hogy ne mossuk már össze a két fajta adatgyűjtést. Abban valóban igazad van, hogy ez nem ezekre a fórumokra való (egyébként nem is szokásom ilyen helyeken osztani az észt) csak pár embernek nehezen ment a mondanivalóm értelmezése és kicsit "elfajult" a vita.

(#49) Schuler888 válasza A.K. (#48) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sztem ertette nagyreszuk, csak eloadtak az ertetlent, hogy trged hozzanak ki belole rosszul.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#50) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Aki nem vette volna észre, a cikk Huawei P50 megjelenéséről szól, lehet véleményezni a dizájnt, tetszik, nem tetszik, de senki sem kíváncsi a politikai nézetekre és egyéb agyszüleményekre, így ezt kéretik befejezni! Aki nem tudja, azt kitiltom a topikból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.