Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon hasznos írás, köszönöm, looking forward a következőre!:):R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) Xterms


Xterms
tag

Jaja én is várom a következőt, nagyon köszönöm! :))

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#3) copass


copass
veterán

jó kis gép!:)
adobe lightroom-ot próbáltad már?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Nagyon jó cikk. Részletes, mégis érthető és érdekes is. :) Bár mivel nem tudok RAW-ban fotózni, ezért nem nekem szól.

(#5) jap


jap
aktív tag

Ez már hiányzott!

Köszönöm! Várom a folytatást! :K

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#6) marcus14


marcus14
tag

Jó Cikk :R Énis Várom a következőt

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hú, ez kellett :) Egyes dolgokat magatól is kitaláltam már, de jó módszerek vannak benne :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, az írást nagyon jó :R
Sajnos én .jpg képeket készítek :)

Dave666

(#9) Alexios válasza copass (#3) üzenetére


Alexios
veterán

Jó program a lightroom is, de ennyire részletes retusálást azért nem lehet benne csinálni, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy sokszor nincs is rá szükség. Szerintem az a legjobb ha az ember mindkét szoftverrel rendelkezik(csak bírja pénzel).

(#10) total90


total90
veterán

Jó lett a cikk, noha nekem épp nem hoz újat, még is jól le van írva, korrekt tényleg, köszi :R Várós a következő rész :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Jó cikk, jó képekkel!
Nagyon hasznos tanácsok, egy részét megpróbálom Corel környezetbe ültetni és kipróbálni. Sajnos jelenleg én sem tudok RAW-ot lőni (belátható időn belül sem), de van a csládban egy FZ-50, majd azzal...

Jók a képeid, bár némelyik az én ízlésemnek már sok. Az egyik bringás képedről valamiért a Harry Potter ugrott be :)

Én is várom a következő cikket!

(#12) gyga


gyga
senior tag

"Én, hogy minél pontosabb legyen a kijelölés, teljesen belenagyítok a képbe, és csak azt az egy pixelt jelölöm ki."

Melyiket jelölöd ki? Itt egy kissé megakadtam valami kimaradt szerintem vagy nem tudom értelmezni.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#13) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Grat, jó lett a cikk!
Mi lesz a következő?
Esti fotózgatásos cikket nagyon szívesen olvasnék, ugyanis rengeteget próbálkoztam régen esti képekkel, de sose sikerült olyan eredményeket elérnem, mint amilyeneket akartam. Azóta sajnos nincsenek már meg a raw képeim, plusz fényképező közelébe nem voltam már vagy egy éve, de most a cikket olvasva lehet újra gépet ragadok valamikor... :C

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#14) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Tényleg nagyon jó írás lett!:)

Áttekinthető,és az "Átlag" ember is megérti és nem kell hozzá profi fotósnak lenni:)

Én is várom a következőt!:)

[ Szerkesztve ]

(#15) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Remek írás. :C Mentettem is a kedvenc témáim közé.

Alléz Olympique de Marseille!

(#16) Démonlord


Démonlord
csendes tag

Gratulálok az íráshoz nagyon jó lett. :C

Sajnos a mostani gépem nem a legprofibb (egy egyszerű 15 ezer forintos kis gép),de mostanában terveztem egy új gép vételét.
Te milyet tanácsolnál 100 ezerig?

(#17) Solten


Solten
addikt

Hianypotlo... :R

Saor Alba

(#18) sdd2


sdd2
veterán

Köszi a cikket.Nagyon hasznos.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#19) MZperX75 válasza Jofi81 (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

Kár sajna én sem tudok "raw-ba" fotózni,pedig a retusálás nagyon érdekel :(
Pedig ha megyek ,azonnal fotózom 1000-ből 1 sikerül nagy az öröm!
Jó lenne egy jobb gép,de 17.000ft -os packet is jó valamire :(
(AZ írás remek öröm volt olvasni!)

[ Szerkesztve ]

(#20) Kelvin


Kelvin
őstag

Itt van egy szuper kis oldal tele tippekkel-trükkökkel és nem csak Photoshop-hoz, hanem a Gimp-hez is. Ami egy nagyon szuper ingyenes alternatíva.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#21) hocico


hocico
tag

:)

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon hasznos és elég részletes cikk lett, köszönöm! :R

(#23) balpis válasza KennyONE (#14) üzenetére


balpis
őstag

Hát, ha előtted van a PS, akkor biztosan.
Utolsára PS nagyon amatőr szinten vagy 6-8 éve használtam. Így ebből első olvasatra alig fogtam valamit :-(
Már a fehéregyensúly állításnál feladtam a második elolvasás után.
Igaz, a CaptureNX-szel is sok dolgot meg lehet csinálni, ami nekem általában elég, de ez azért többnek tűnik. Egysze le kell ülni a gép elé egy PS-sel és végigcsinálni. Úgy biztos megvilágosodom én is :)
Köszi a cikket, valamelyik este végigrágom magam rajta!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#24) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Nagyon jó cikk! :R
Még sok ilyet!

(#25) vargabenedek válasza gyga (#12) üzenetére


vargabenedek
csendes tag

azt, amelyik a teshold miatt fekete! :))

vargabenedek.hu

(#26) _sefi


_sefi
csendes tag

Jajj. Látszik, hogy a szerzőnek fogalma sincs arról, hogy mit miért csinál. Összecsipegetett innen onnan részleteket, de ez így nem áll össze, értelmetlen és ami még fontosabb további felhasználásra alkalmatlan képeket eredményez. (Persze lehet hogy 800x600-ban jól mutat, de nyomtatni már nem lehet). A fentiek helyett inkább a Lightroom és társai használatát kellene elsajátítani és nem PS-ben vagdalkozni.
Javaslom átolvasásra pl.
http://www.outbackphoto.com/CONTENT_2007_01/section_workflow_basics/20090114_StdProcessing/index.html
http://fototipp.hu/taxonomy/term/39
Vagy a luminous-landscape.com tutorialjait. http://www.luminous-landscape.com/videos/download-videos.shtml

(#27) hibavissza válasza _sefi (#26) üzenetére


hibavissza
veterán

+1

Scott Kelby, Photoshop Digitális Fotósoknak. Ennyi, nem kell mindenféle álokosságokkal telefosni a netet.

[ Szerkesztve ]

(#28) _sefi válasza hibavissza (#27) üzenetére


_sefi
csendes tag

Kelby egy farok.... a könyve pedig egy funkcionális analfabétaképző... http://fototipp.hu/node/357
attól, hogy bemagolod amit Kelby szerint csinálni kell attól még nem fogod érteni és nem lesz saját képstílusod... ahh, mind1 messzire vezet. Pontozós fikázós oldalra az így készült képek is jók lesznek.

(#29) vargabenedek válasza _sefi (#26) üzenetére


vargabenedek
csendes tag

Esetleg megtudhatnam, hogy mire fel írsz olyanokat, "vagdalkozom" a PSben??

vargabenedek.hu

(#30) vargabenedek válasza _sefi (#28) üzenetére


vargabenedek
csendes tag

Masik tipikus offolgatos valasz! Olvastam Kelby konyveit...tudlak sajnalni ha faroknak tartod! Csak arra kene rajonni, hogy nem bemagolni kell az ertekeket hanem megfeleloen alkalmazni a PS funkcioit, amiket Kelby kitunoen elmagyaraz! Jo latni h vannak ilyen "kedes" es "kozossegepito" emberek a neten, mint te!

vargabenedek.hu

(#31) Alexios válasza vargabenedek (#30) üzenetére


Alexios
veterán

ebben egyetértek, én is olvastam kelby fotós könyveit, illetve a lightroomosat, és messze nem csak annyit ír, hogy állítsd erre meg erre és kész. Az igaz, hogy nem írja le hogy mi az a blende, stb, de pont emiatt fogják többen elolvasni mert nem olyan száraz a könyv.

(#32) szőröscica


szőröscica
addikt

Szia!

Nagyon jó cikk, csak kár, hogy igen drága a szoftver, amin bemutatod az utómunkát. Hozzám hasonló amatőrök nem nagyon engedhetnek meg maguknak egy jó fényképezőgép árával vetekedő szoftvert. :(

(#33) hibavissza válasza szőröscica (#32) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, én is szívesen látnék egy pár anyagot Kelby stílusában mondjuk Gimp-ről.

(#34) hibavissza válasza _sefi (#28) üzenetére


hibavissza
veterán

nem értek veled egyet. Kelby szerintem nagyon jól elmagyarázza az alapokat és szerintem kedvet csinál a Photoshopban való matatáshoz.

Ki a náthás faxomnak kell egyéni képstílus? Gondolom neked az van...szerinted...hülye troll. ;]

(#35) _sefi válasza vargabenedek (#29) üzenetére


_sefi
csendes tag

pls. azt magyarázd meg, hogy ha azzal kezded hogy RAW és Camera RAW akkor mit varázsolsz a WB beállításokkal a cikk második oldalán? Felesleges parasztvakítás, ha RAW akkor a Camera RAW-ban (vagy a használt RAW konverterben) kell fehéregyensúlyt állítani, bárhol máskor csak színinformáció és tonalitás vesztés az eredménye. (Ha meg valaki JPG-ben fényképez akkor minek neki a PS, elég a Picasa is)

Unsharp maszkot használni a kép teljes terjedelmének élesítésére érdekes elképzelés, bár igaz hogy évek óta ott van a sokkal kifinomultabb Smart Sharpen (ami mellesleg a LAB-ban varázslást is megcsinálja), de biztos te tudod jobban. (Btw, emlegeted a Clarity-t is, ugye az új információ, hogy a Clarity egy megfelelően felparaméterezett Unsharp Maszk, azaz lehet (és kellene is) PS-ben csinálni.

RAW-ból milyen színtérbe is konvertálunk ? És amikor JPG-be mentünk akkor milyen színtérbe kell konvertálni ? Miért is fontos ez ?

Soroljam még ?

(#36) Alexios válasza szőröscica (#32) üzenetére


Alexios
veterán

Lightroom. Ez se a legolcsóbb program(bár a ps-nek simán legalább a fele), viszont kezdőknek untig elég, könnyen kezelhető, stb.

_sefi: na milyen színtérbe? ha aztmondod, hogy adobe rgb tökönszúrom magam. Tudom, hogy jobban lefedi, de ha a legtöbb monitor úgy se képes megjeleníteni, akkor miért akkora hátrány az sRGB?

[ Szerkesztve ]

(#37) _sefi válasza Alexios (#36) üzenetére


_sefi
csendes tag

Nem azért kell a nagy színtér hogy abban jelenítsd meg, hanem hogy abban dolgozzál, és a szerkeszés során manipulált szín és tonalitás információk beleférjenek a használt színtrébe és ne poszterizálódjon szarrá a legegyszerűbb curve állítás után. A végeredményt aztán már konvertálhatod sRGB-be ha JPG-az output.
Egyébként az ajánlott a ProphotoRGB vagy L*RGB

(#38) hibavissza válasza vargabenedek (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Hagyd, átfutottam a "hirdetett" weboldalt....tele van nettó faxságokkal és álokosságokkal. A cikkedet nyugodtan kirakhatja címoldalára, emelni fogja a színvonalat. :DDD

"Nem azért kell a nagy színtér hogy abban jelenítsd meg, hanem hogy abban dolgozzál, és a szerkeszés során manipulált szín és tonalitás információk beleférjenek a használt színtrébe és ne poszterizálódjon szarrá a legegyszerűbb curve állítás után. A végeredményt aztán már konvertálhatod sRGB-be ha JPG-az output.
Egyébként az ajánlott a ProphotoRGB vagy L*RGB"

hülyeség b+

[ Szerkesztve ]

(#39) Alexios válasza _sefi (#37) üzenetére


Alexios
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#40) _sefi válasza hibavissza (#38) üzenetére


_sefi
csendes tag

Például ? Konkrétumokat, ne csak "vagdalkozz".... Mondj példát álokosságra vagy nettó faxszágra.....

(#41) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Én még mindig nem értem, hogy ha ki akarod próbálni bármelyik programot is miért kell megvenni? Én vajon, hogy próbálgatom :DD ;]

(#42) hibavissza válasza _sefi (#40) üzenetére


hibavissza
veterán

Keresem, de a neten nem találok jót. Azt hiszem kénytelen leszek a szakdolgozatomra hivatkozni. :DDD
Tele van a tököm azzal, hogy mindenki féligazságokkal dobálózik és pofon egyszerű dolgokból "tudományt" csinál.
Azt hiszem csinálok egy cikket a logout-ra, ami szépen, érthetően rendbeteszi a dolgokat, vagy megkérek olyat aki tényleg ért hozzá.

Mondjuk van egy marha jó, régi tankönyvem....csak ott engedélyt kell kérnem a publikálásra szerintem.... marha jó nekem, lehet egy laikusnak kínai....

Ja, példa: színtér....nincs tökéletes átjárás színterek közt. az nem szabály, hogy a több értéket tartalmazó majd biztos jobb is lesz. ezt így nem lehet. meg aztán "színtérben dolgozni"...mivel? vetőgéppel? sorolod a féligazságokat és a laikusok nem lesznek okosabbak...sőt.

(#43) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

En is a Lightroommal dolgozom fel a kepeim nagyreszet es csak akkor hasznalom a PS-ot ha jobban bele kell nyulni egy kepbe. Regen szinte mindent PS-ban csinaltam, de ahogy oregszem, ugyhogy hasznalom inkabb a kenyelmesebb, vagy inkabb praktikusabb programokat.
Mindent RAW-ban fotozom meg azt is, ami nem olyan fontos, mert annyira nem szamit mar manapsag, hogy mennyi helyet foglalnak a kepek es mivel nyissam meg a RAW-t. Szinte az osszes kepnezegeto tudja gyorsan porgetni a RAW kepeket is.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#44) Nipponka


Nipponka
tag

Várjuk a többit!!!! :C

(#45) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Néhány észrevétel, nem vitagerjesztési célzattal:

- WB állítás csak RAW konverterben. Ha JPG-ben készült a kép és nem jó a fehéregyensúly az már régen rossz, akkor már csak "hozzávetőleg" jó eredményt lehet elérni.
- a Smart Sharpen tényleg nagyon jó eszköz, szinte minden helyzetben megfelelő. Azért van pár más módszer amit jó ismerni "vész" esetén.
- Színtér: ez egy érdekes kérdés. Saját tapasztalat, kalibráltattam a monitorom (sok pénzért), használtam a profilt a RAW konverterben, a PS-ben, a Win-ben. Szép is volt amíg nem kellett web-re mentenem, ami sima sRGB. A két kép színének köze nem volt egymáshoz. Ha a képet laborba viszi az ember, akkor megint bukja a dolgot, hiszen a laborok is sRGB-ben dolgoznak. Ha valaki csak otthon nézi, nyomtatja a képeit és nem máshol csinál papírképet, más monitoron, gépen nem jeleníti meg akkor jó lehet az sRGB-től eltérni (nem vitatom, hogy az AdobeRGB, vagy a saját színtér jobb, ráadásul a monitorom ki is tudja használni, de kvázi felesleges a fent leírt dolgok miatt).

A cikkhez: a bemutató képek nagyon kicsik.
Néhány módszert indokolatlanul bonyolultnak érzek (ez csak egyéni vélemény).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#46) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem is jók lettek a képek. Eléggé látványosak.
Olyan kérdésem lenne, hogy a már retusált képek minősége nagy felbontásban is megmarad?
Csak mert tapasztalataim alapján a nagyobb korrekciók esetében már bizony látszik jelentősebb minőségromlás. Arra gondolok, hogy egy homályos képből akármilyen effektel sem lesz soha tűéles kép. Illetve ha lesz is, az igencsak meglátszik a képen. Persze, tudom szarból nem lehet várat építeni.
Csak azért kérdezem, mert itt ezeken a 600x akárhányas képeken ebből semmi nem látszik. =/

(#47) CS_D


CS_D
senior tag

Várom a folytatást! Ma is tanultam valami újat! :R

(#48) hcl válasza Picturemaker (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Raw konverterbőn 16 bites PNG-t menteni, és egy kezelhetőbb, de alakítható formátumú képet kapunk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) TOM!K@


TOM!K@
tag

pont most kezdtem el ezt az egész digitális fényképezés dolgot, köszönöm hogy ezt így leírtad! :R
várom a folytatást :R

(#50) vargabenedek válasza Dany007 (#46) üzenetére


vargabenedek
csendes tag

Kedves Dany007!

Én még sosem vettem észre minőségromlást a képeimen "előhívás" közben...sőt...Ha nem vagy megeleégedve az itt lévő képek felbontásával, látogasd meg a honlapom. Ott fent vannak nagyban is: www.vargabenedek.hu

vargabenedek.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.