Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) homerhamm


homerhamm
addikt

Nyugodjék békébe. :(

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Tudnám, hogy mi értelme teljesen eltüntetni a store-ból... :(

Ha 10 év múlva ezzel akarok játszani a telefonomon, akkor már most vegyem meg előre? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) 30z.Samu válasza Polllen (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén...eszedbe fog jutni ez a játék tíz év múlva? :)

Sic Parvis Magna

(#4) Norb79 válasza Polllen (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, és lejártak a licencek, már nem árulhatják tovább. Nem ők akarják levenni, de lejárt a joguk, nem lehet árulniuk tovább. Rengeteg játékkal előfordul ez.

(#5) hogabesz válasza Norb79 (#4) üzenetére


hogabesz
aktív tag

És nyilván nincs pénzük hosszabbítani :)

(#6) 30z.Samu válasza hogabesz (#5) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kő a szerver a Horizon 5-nek. ;]

Sic Parvis Magna

(#7) Polllen válasza 30z.Samu (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem tudom. De ettől még az elvvel van bajom.

A programoknak nem kellene a szemétben végezniük. Főleg ha amúgy ugyanúgy működnek.

Ha nem akarnak már érte pénzt kérni 4 év után, legyen. De akkor miért nem teszik elérhetővé ingyen?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) 30z.Samu válasza Polllen (#7) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mert ahhoz se lesz joguk, hogy fent legyen a Store-ban, akár ingyen is. Gondolom én, de nem értek a lovakhoz. :B

Sic Parvis Magna

(#9) Wesder válasza hogabesz (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Minek, mikor jön az újabb? Aki négy év alatt nem volt képes megvenni, az így jàrt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Polllen válasza 30z.Samu (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

A jogtulajdonosra gondoltam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) 30z.Samu válasza Polllen (#10) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaaa...hát azt nem tudom. De szerintem különben sincs ennek különösebb jelentősége, ha nagyon akar az ember játszani vele, akkor megtalálja a módját. Nem csak a digitális Store létezik. Meg eszünkbe sem fog jutni ez a játék, mert az emberek mindig az aktuális verzióval akarnak játszani.

Sic Parvis Magna

(#12) Norb79 válasza hogabesz (#5) üzenetére


Norb79
őstag

És Pollen
Vagy eladták már másnak a jogokat. A Porsche jogok pl 2016ig voltak az EAnél, vagy húsz évig, aztán megvette egy másik cég, nincs is sehol már NFS: Porsche. Viszont lett két másik játékhoz Porsche kiegészítő, na melyikek voltak ezek?
Ezek nem olyan jogok, amiket vki odaad ingyen, mert úgyse kell senkinek, vagy olcsón jobb híjján.
Mindegy, akit érdekel megvette már, vagy most, akit meg teljesen hidegen hagy annak meg tökmindegy.
/szerk: @Samu: mai napig havi szinten multizok FM4el és FH2vel (one verzióval, nem az x360assal), szóval a szervereket nem lövik le, az egy másik autós széria, egy másik gyártónál, ahol így járnak el ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) FefeeX válasza Polllen (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

Jelen esetben a jogtulajdonosok az autógyártók, akikkel így kötötték a licensz szerződést, mivel az eladott játékok után valamilyen számítás alapján jogdíjat kapnak. Erre a játékra lejárnak az autólicenszek, mint ahogy korábban a többi Forzánál is ez volt. Eladtak amennyit akartak, lemezen másodforrásból ezután is megveheted, azt ennyi.

(#14) lmno válasza 30z.Samu (#11) üzenetére


lmno
őstag

Az a probléma, hogy nincs aktuális verzió, és híre sincs hogy mikor jön. Talán jövőre.

(#15) dreampage válasza Polllen (#2) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Az autógyártók mindig csak bizonyos időre adják oda a licencet egy adott játékhoz, ez a Motorsport 7 esetében négy év volt ezek szerint. Mivel lejár, hivatalosan nem forgalmazhatják tovább. De akinek megvan, annak meg is marad, akik pedig eddig Game Pass-ban játszottak vele, elvileg ingyen megkapják (kapni fognak hozzá egy beváltható kódot), így nekik is végleg megmarad.

A Horizonok esetében ugyanilyen problémás a zeneszámok licencelése, ami általában három évre szól. Ezért tűnnek el ezek a játékok. Lehet, hogy eredetileg úgy tervezték, hogy négy évvel a 7 megjelenése után már megérkezhet a következő rész, de nyilvánvalóan alaposabb újraértelmezésen esik át a sorozat (hozzáteszem, szerencsére), így tovább kell várnunk rá. Szerintem 2022 őszén már megérkezhet.

A játéknak soha nincs vége.

(#16) Wesder válasza dreampage (#15) üzenetére


Wesder
félisten

Csak az kapja meg ingyen Pass-ból, aki a bejelentés elött vett hozzà bàrmilyen DLC-t, és nincs meg neki az alapjàték.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) hogabesz válasza Wesder (#9) üzenetére


hogabesz
aktív tag

MotoGP '14-et rendszeresen akciózzák párszáz forintra a PS Store-ban, szóval ez nem hiszem, hogy akadály lenne, elférhetne, ha ezen múlna.

(#18) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Kár érte, kiváló ügynök volt. Szerintem Xbox-ra a legjobb félárkád sorozat, legtöbb tartalommal. A hülyegyerek-vonalat (Horizon-ok), annyira nem csipázom, de a maga kategóriájában az is szupersztár. A Motorsport-vonalat a harmadik, a Horizon-szériát a másodiktól követem maximálisan (összes DLC). Az mondjuk elég tré, hogy semmi hír a pályaversenyes folyatásról, a "rúgd el neki Mexikóban" meg valahogy nem érdekel...

Licenszek: érdekes a GTA IV-ről anno lejárt a zenei licensz, abból mondjuk kivették a problémás számot és annyi. Jó, ne kelljen már kiherélt játékot vennünk a jogok lejárta után, de lehetne akár nyomott áron is adni.

Mondjuk, most h kavicsot dobtak az állóvízbe, záros határidőn bellü' tuti bejelentik az új részt.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#19) oriic válasza muxi-muxi (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Már bejelentették az új részt.

Live-Die-Respawn

(#20) muxi-muxi válasza oriic (#19) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Mármint a MOTORSPORT-ból? Valóban, Mea Culpa: [link]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#21) Alexios válasza Wesder (#9) üzenetére


Alexios
veterán

Mikor jön az újabb? Nem szeptember közepén. Ráadásul egy új konzolgeneráció is kijött, szerintem sokan vannak akiknek nem is volt xboxa az elmúlt 4 évben, ettől még akár játszanának autós játékkal.

(#22) 30z.Samu válasza Alexios (#21) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Horizon 5 novemberben jön, a Motorsportot még nem jelentették be hivatalosan.

Sic Parvis Magna

(#23) oriic válasza 30z.Samu (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kettővel feletted a bejelentő trailer. :D

Live-Die-Respawn

(#24) 30z.Samu válasza oriic (#23) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja hogy az tényleg az, oké, rá se néztem. :D Kérdés, hogy ez Nekem hogy maradhatott ki... :Y

Sic Parvis Magna

(#25) Wesder válasza Alexios (#21) üzenetére


Wesder
félisten

Eljàtszanak addig a Horizon 5-tel, 22 ősszel meg talàn jön a reboot Motorsport.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) Alexios válasza Wesder (#25) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem aki Motorsportal akár játszani azt nem fogja a Horizon kielégíteni :) eléggé különböznek ahhoz azért

(#27) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Ha már itt tartunk, melyik verziót éri megvenni? :)

(#28) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

akinek xboxra van meg, lemezesen?... semmi dlc-ém nincs meg hozzá btw :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) Wesder válasza - = Zk = - (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Megveszed a DLC-ket, és lemezzel hasznàlod tovàbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) Kisgépkezelő válasza DaveHutt (#27) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem elég a sima, hacsak nem vagy ilyen completionist akinek kell az összes beszerezhető xbox achievement. A többi csak plusz autókat, meg némi kreditbónuszt ad, hogy valamivel gyorsabban vehesd meg őket.
Az egyetlen értelmes dolog a játékban az online multiplayer, ahhoz meg kb. kell három tucat kocsi. Hacsak nincs valami olyan az egyik DLC-ben ami örök szerelmed, akkor tök mindegy, hogy 750 vagy 850 autó közül választod ki azt a párat ami neked tetszik.

(#31) oriic válasza - = Zk = - (#28) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még meg tudod venni a DLC-ket.

Live-Die-Respawn

(#32) - = Zk = - válasza oriic (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, de azokra pont nincs akció.. néztem store-ban

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#33) Wesder válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Megveszed az Ultit, abban benne van minden. 6-7k-t simàn megér.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) - = Zk = - válasza Wesder (#33) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és mi van azzal, ami standard-om megvan? mentések egyebek :B

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35) Wesder válasza - = Zk = - (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Mentésed kompatibilis

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) - = Zk = - válasza Wesder (#35) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óóó, jól hangzik
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37) D.Va


D.Va
senior tag

*uzi egy dolog ez a licence lejárás játékoknál... Ha jól tudom a STEAM-es régebbi GTA részekben sem az eredeti zenék (rádiók) vannak, mert ott is a zenei jogdíj licence-ek lejártak, így sok zene kikerült, azt nem tudom mást tettek-e be helyettük, de nem hiszem. Ott legalább nem törölték a játékot a STEAM-ról. Pedig a GTA-nak pont a zenék (rádiók) a játék egyik legfontosabb része... és képesek szétcseszni...
Forzánál meg gondolom az autók használatának a licenc-e járt le. Mondjuk ennél nagyobb ökörséget... Hogy csinálnak egy játékot és csak x ideig lehet árusítani... Mintha az újra kiadott Halálos Iramban filmekből kivágnák az autós jelenetet mert már lejárt a licence... vagy nem lehet tovább árusítani a filmet... lol.

[ Szerkesztve ]

(#38) Norb79 válasza D.Va (#37) üzenetére


Norb79
őstag

De, levették őket egy időre, majd amikor rájöttek, hogy ki is lehet vágni a problémás számokat, akkor a rockstar kivágta és most azok nélkül vásárolható meg megint. Akik korábban megvették azoknak ki is patchelték ezeket a számokat.
Az FM7 ennyiből jobb lesz, hogy ha most megveszed később se patchelik ki a "problémás autókat".

(#39) 2018 válasza - = Zk = - (#36) üzenetére


2018
aktív tag

Én régóta játszom, r kategóriában a legjobbakkal vagyok pariban. Meddig mennek majd a multi szerók vajjon? :D Én is kaptam ingyen kódot, amire azt írták 2023 ban jár le, beváltottam, aztán megvettem az ultimate verziót. Letöltötte azt a pár új kocsit a játékba és még vip is lettem. Multiba dupla pénzt kapok.

[ Szerkesztve ]

(#40) Wesder válasza 2018 (#39) üzenetére


Wesder
félisten

Nem lesznek lelőve a szerverek még jó sokàig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41) FefeeX válasza Norb79 (#38) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, ez a rész szerintem maximálisan problémás azoknál, akik idejében vették meg, teljes tartalomnál, aztán később elvesznek belőle, hogy ők tudják árulni... Oldják meg, hogy kinek mi legyen elérhető...

(#42) Akee92


Akee92
tag

Én személy szerint, mivel már előre tudtam, hogy a PS4-em után kövi konzolként Xbox Series S-t (vagy ha esetleg belefér X-et) szeretnék venni, ezért már májusban, amikor szintén akciós volt a FM7, megvettem az Ultimate kiadást a Storeban, mert a korábbiakból okulva számítottam rá, hogy idén ennek az epizódnak is le fog járni a licensze, és mivel a Series S digital only gép ezért még csak lemezes változatban sem pótolhattam volna a játékot. :) Így utólag már bánom hogy a Forza Horizon 3-at nem táraztam be a fiókomra tavaly. :(

(#43) 30z.Samu válasza Akee92 (#42) üzenetére


30z.Samu
félisten

Előrelátó voltál. :K

Sic Parvis Magna

(#44) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok! Tudna esetleg valaki segíteni? FM7-ben miért nem tudok kapcsolódni semmilyen multis eseményhez? Telekom-om van. Régen FH4 megjelenésnél is volt gond a telekommal, telekomosok nem tudtak jó ideig multihoz csatlakozni, de FM7-ben most mi a gond? Valaki tud mondani valamit? Pedig netre kapcsolódik, hisz ha jön levél, hogy pl kaptam egy ajándékot,azt simán letölti. De ahogy multit indítanék gondolkozik, gondolkozik, gondolkozik és semmi. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.