Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viper26


Viper26
nagyúr

"Nem kevésbé hatásos az eső megvalósítása: bár csak néhány pályán érhető el ez a mód,"

Merthogy? :F

Pixel 7 | FR955

(#2) Jeanne d'Arc

Ez igen! Gyönyörűen kivételeztek az autók belsejét is.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) anulu


anulu
félisten

van pár dolog, ami hiányzik. pl a futamok előtt az autó választásnál igazán kiírhatná, hogy mi a max kategória és performance point, amivel nevezni lehet.

illetve már az 5-ből is hiányoltam a 4-nek a karrieren kívüli versenyeit (sok-sok kocka, látszik, h mit csináltál még meg, mi hiányzik).

a grafika, hangulat, vezetési élmény viszont 10/10! engem megvett kilóra :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) LeventeV


LeventeV
senior tag

Irigykedem most az Xbox tulajokra. Nagyon jónak néz ki a játék. :K

(#5) davidsone válasza LeventeV (#4) üzenetére


davidsone
addikt

JaJa ;] Nem szeretem a "szimulátor" szerű cuccokat de ez bejövős...
...rohadjon meg :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#6) Daffchy


Daffchy
őstag

A Forza sorozat mióta szimulátor? :F

(#7) davidsone válasza Daffchy (#6) üzenetére


davidsone
addikt

Idézőjelben +szerű de nem is egy arcad NFS...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8) Döglött Róka válasza Daffchy (#6) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minden forza topicban megjelenik egy szimulatornaci:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9) mlinus


mlinus
őstag

az 5-nél szerintem nem arra volt panasz, hogy nem volt tapadás, hanem arra, hogy alulkormányozott volt minden autó. És szvsz ez még mindig jelen van valamilyen szinten, bár sokat javult, de valahogy az FM4 még mindig ritmusosabb.

egyébként nagyon tartalmas és szép a játék, de nálam a horizon valahogy átvette az uralmat Forza téren. Lehet hogy kicsit ráuntam már 20 éve ugyanazokon a pályákon körözni videójátékokban :)

(#10) gianni85 válasza mlinus (#9) üzenetére


gianni85
veterán

Ezzel én is így vagyok, lehet ki is marad ez a rész és várom epekedve a Horizon 3-at :)

(#11) PuMbA válasza Viper26 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Egyetlen egy magyarázatra tudok gondolni: az esős pályákra kevesebb tereptárgyat raktak, hogy bírja az esőt a masina 1080p 60fps-sel :) Egyébként a Drive Club-ban jobban néz ki az eső :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A grafika szépnek tűnik. Az irányítás, fizika meg olyan amilyen (full arcade).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13) haxiboy válasza Ciccuka (#12) üzenetére


haxiboy
veterán

Ma már ez kell a népnek, kíváncsi lennék hogy a Forza mesterek mihez kezdenének mondjuk egy Richard Burns Rallyval vagy Race 07-tel :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) Ciccuka válasza haxiboy (#13) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csili-vili Igénytelenség irányába megy el minden manapság :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#15) Helmoras válasza Ciccuka (#14) üzenetére


Helmoras
őstag

Azert lehet sok mindenek nevezni a forzat, de igenytelennek semmikepp.

(#16) haxiboy válasza Ciccuka (#14) üzenetére


haxiboy
veterán

Azért nem minden :) Nagyon sok jó indie játék van. Illetve elég sok játékot ki lehet emelni a tömegből.
Szimulátorok is léteznek, csak az nem az átlag user igényeihez van szabva.
Manapság azért vannak jó megjelenések (MGS:Phantom Paint pl. életem egyik legjobban elköltött 5 ezer forintjának tekintem)
A probléma inkább ott van hogy rohanó világban élünk, az emberek lusták, a komplex játékok már nem menők mert akkor hosszú a tutorial.
Sajnos még a kedvenc címemnél is vezettek be néhány egyszerűsítést, igaz ez a kezdőknek segít (EVE Online), de még így is kellően/túlságosan komplex :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17) anulu válasza haxiboy (#16) üzenetére


anulu
félisten

régen nagyon szerettem a komplex játékokat. most is szeretném, de nincs időm rá. XO bekapcs, letolok 1-2 futamot, ennyi. ritkán van tényleg bőven időm játszani, sajnos.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) Sicilian


Sicilian
addikt

Jó kis cikk lett. Nem is tudtam eddig, hogy a Japán pályák versenyek nincsenek benne.. :(

nothing is true everything is permitted..

(#19) gianni85 válasza haxiboy (#13) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem szégyenükben harakirit követnének el, vagy sírva mennének vissza az "igénytelen" Forzához :U
/szarkazmus off

(#20) Mooka-Miki válasza gianni85 (#19) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szerintem az ilyen kommentekhez felesleges hozzászólni. Mások az igényeink csak ők nem tudják magukban tartani, oszt annyi.

(#21) rdt89


rdt89
addikt

Ahogy láttam az összes autók listáját, megint nincs Porsche licensz, ami gondolom mint a Forza 4-nél DLC-ben jelenik meg. :) A játék eszméletlen szépen néz ki, bár annyira még mindig nem győzött meg, hogy hátrahagyjam a Forza 4-et(185ezer km-el a hátam mögött). Grafika persze sokkal szebb, de nekem a játékélmény fontosabb. Majd ha egyszer kipróbáltam biztos konzol csere is lesz, mert a Turn 10 nem szokott sz.rt kiadni a kezei közül. :)

(#22) Sicilian válasza rdt89 (#21) üzenetére


Sicilian
addikt

Így van, DLC lesz.. :K

nothing is true everything is permitted..

(#23) bulikavagyok válasza Ciccuka (#12) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Muhaha! Már megint Te?! :C :C :C

(#24) dreampage válasza Daffchy (#6) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

2005 óta.

A játéknak soha nincs vége.

(#25) dreampage válasza rdt89 (#21) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Porsche licensz van, de az EA csak jövőre engedi használni, így a Porsche kiegészítő valamikor 2016-ban jön a játékhoz.

A játéknak soha nincs vége.

(#26) Daffchy válasza davidsone (#7) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem a Te hozzászólásodra válaszoltam, hanem a cikkre reagáltam: "Továbbra is szimulátorról beszélünk..." . :R

(#24) dreampage: Persze... :R

[ Szerkesztve ]

(#27) Viper26 válasza anulu (#17) üzenetére


Viper26
nagyúr

Lassan én is így leszek, és a PC-t váltja majd a konzol..úgy 20 év múlva talán. :D

Értem én, hogy miért jó úgy általában, csak kb. egy hét után hiányozna a PC szerintem...FPS-t meg kontrollerrel..na ne. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#28) interstate76


interstate76
addikt

Biztos volt, hogy konzol vs. pc vita lesz, 6 ezerszer elcsépelt érvekkel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#29) anulu válasza Viper26 (#27) üzenetére


anulu
félisten

FPS meg FPS like cuccok nálam is PC-n (pl GTA 5), sport játékot viszont (ha ki is adnák amit játszok) el nem tudom már képzelni billentyűzettel)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Viper26 válasza interstate76 (#28) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sikerült abszolút félreértened.

(#29) anulu.:

Igen, ilyen szempontból jó lenne mind a kettő, de az nem most lesz még. :)

Pixel 7 | FR955

(#31) interstate76 válasza Viper26 (#30) üzenetére


interstate76
addikt

Nem is neked írtam, miről beszélsz?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#32) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Biztos h remek játék.
Szívesen kipróbálnám és összehasonlítanám a Driveclubbal :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) mlinus válasza haxiboy (#13) üzenetére


mlinus
őstag

Ezt most minek elkezdeni? :F A forza egyébként mint sorozat már 2004 óta létezik, az RBR meg XBOX-on volt elöszőr... szóval khm.
Egyébként nem hiszem hogy olyan nagy vétek egyszerre több stílusú játékot szeretni :U

(#34) wolruf válasza haxiboy (#13) üzenetére


wolruf
őstag

Imádom a Forza sorozatot, nagyon jó játék, mert szerintem kontrollerről (nem nem kormány kontroller :) ) sokkal jobb fizikát tényleg nehéz kihozni. A One pedig pláne jó a két triggerrel, hogy érződik a csúszás is. Nekem, mint (most már) totál fotelpilótának, arra, hogy beindítsam, gyorsan csapassak egy-két kört, tökéletes. Amikor még volt helyem/időm rá, hogy összerakjam a szettet, a Richard Burns vitt mindent (leginkább a gallyak karcoló hangját imádtam a karosszérián, iszonyat hangulat :) ). De az egy teljesen más világ, másoknak szólt. Kár, hogy olyan szintű szimulációt azóta sem tapasztaltam sehol. Azaz igazi autóban igen, de az más tészta :D Na, a Forza jó! :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35) CriticalHit válasza LeventeV (#4) üzenetére


CriticalHit
őstag

PC-re ott a szintén kiváló Assetto Corsa.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#36) .LnB válasza PuMbA (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Forza párti vagyok, de ez alapján tényleg szebb külsőre az eső a DriveClub-ban: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37) gianni85 válasza .LnB (#36) üzenetére


gianni85
veterán

nincs ebben semmi meglepő: erősebb hardver / 30 fps vs. gyengébb hardver / 60fps
Elég durva teljesítményt hoztak ki a dobozból

(#38) wolruf válasza .LnB (#36) üzenetére


wolruf
őstag

Sokkal, de sokkal szebb... Az nagyon ott van :) Na, majd a Forza 8-ban (a 7 úgyis csak köztes verzió lesz...).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39) bulikavagyok válasza wolruf (#38) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Miért lenne a 7 köztes verzió? :F Szerintem az sokkal teljesebb lesz mint a FM6. Dinamikus időjárás/napszakváltás minden pályán, még több pálya, stb..

[ Szerkesztve ]

(#40) .LnB válasza bulikavagyok (#39) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez most sem a fejlesztőkön múlott. A hardver miatt vannak a megkötések. Majd talán a következő Xbox-ra jöhet egy fullosabb Forza. Persze ezzel sincs nagy baj. De az XboxOne elég nagy "kapufa" lett a Microsoft-tól. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) PuMbA válasza .LnB (#36) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként a Forzáé se lenne rossz, de az, hogy eső esetén az autón kb. semmi se tükröződik elég PS2 hatást kelt és teljesen elválik a környezettől az autó, mintha nem is ott lenne :) Ha ezt kijavítanák egy patch-ben sokkal jobb lenne az összkép :) DriveClub előnye, ahogy gianni85 mondja természetesen a 30fps / erősebb gép, hiszen az egész időjárás és nappal/éjszaka ciklus dinamikus, minden egyes esőcsepp vagy hópihe külön objektum, nem csak egy lapos textúra.

[ Szerkesztve ]

(#42) gianni85 válasza .LnB (#40) üzenetére


gianni85
veterán

Annak lett kapufa, aki a megváltást várta ettől a generációtól. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy én nem vártam nagyobb minőségi ugrást, de beletörődtem.

(#43) davidsone válasza Daffchy (#26) üzenetére


davidsone
addikt

:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44) bulikavagyok válasza .LnB (#40) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem félreértettél, ezzel sincs semmi bajom, sőt imádom! :B A tökéletes autós játék számomra. Csupán jeleztem wolrufnak, h van még hova fejlődni, és ez a hetedik részen meg is fog látszani. Szerintem a FM5 miatt gondolják azt sokan, h itt is csak két részenként jönnek a nagy újítások -már amennyire még jöhetnek ilyenek-, de az ötödik nyilván csak a szoros határidők, és a gép kiforratlansága miatt lett olyan, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#45) .LnB válasza gianni85 (#42) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És a Microsoftnak is az lett. Mert ezt nagyon elszámolták. A PS4 Amerikában veri (ismét?) őket eladásokban. A teljesítmény pedig sehol nincs egyik konzol esetében sem az elvártaktól. Sőt. Az vér ciki, hogy a PC-s portok azért vannak lebutítva, hogy konzolon jól fusson. (Mármint a játék készítésekor már úgy programozzák) De szerintem ez nem baj, így legalább nem fáj a szívem egyik konzolért sem. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) mlinus válasza .LnB (#36) üzenetére


mlinus
őstag

Igen, de tegyük hozzá: a Forza 60 fps, míg a driveclub 30. A forzában 24 autó van egyszerre a pályán, driveclubban 12. És a forzában vannak pocsolyák amikre felúszik az autó, befolyásolja a fizikát. A driveclubban csak látványért vannak.

(#47) .LnB válasza mlinus (#46) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudom, ezért írtam direkt, hogy külsőre szebb. Tartalmilag már nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48) gianni85 válasza .LnB (#45) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem sem baj, én legalább is tök jól elvagyok azzal a teljesítménnyel/szolgáltatással, amit az X1 nyújt :K

(#49) wolruf válasza bulikavagyok (#39) üzenetére


wolruf
őstag

Volt valahol valami szöveg erről, hogy a páratlan számú verziók nem lesznek nagy dolgok. Hogy ez most teljesen urban legend vagy sem, kérdéses, de valóban így volt, hogy a 3 és az 5 elég karcsú volt. Szó se róla, mind megvan, de tényleg a 2 és a 4 volt igazán jó (az 1-et is mostanában próbáltam újra, de arról inkább nem nyilatkozok :D ). A demo alapján pedig ez a 6 is ott van rendesen. Így félő, hogy a 7 megint kicsit karcsúra sikeredik :) Dehát az Xbox Two-ra is kell valami puskapor :)

Szerk.: igaz, még lehet, hogy olyan tartalékokat facsarnak ki trükkökkel ebből a gépből, hogy majd csak nézünk :)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#50) 30z.Samu válasza .LnB (#36) üzenetére


30z.Samu
félisten

PC-re tudtok valami hasonló kaliberű, normális autós játékot? A DriveClub-nak megörültem, amíg nem tudtam, hogy PS-re van csak.

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.