Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sotho


Sotho
őstag

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy dolog miatt érthető csak (persze ettől még nem értek vele egyet), mivel itt a TDP keret fel van lőve az égbe, ha jól tudom 255W, szemben mondjuk a 95W-os i9-9900-al, ahol gondolom, mivel továbbra is 14nm a gyártástechnológia, muszáj volt, mert a 8 mag máskülönben nem fért volna be a 95W-ba. Mondjuk így sem fog, csak kb annyira, mint a 8700K, de mindegy.
A többi 9000-es cpu esetében a TDP keret már nagyobb, 130W - 160W körül lehet, pontosan nem tudom, de ott meg a sok magnak kell beleférnie ebbe. A Ryzen-ekkel kell felvenniük a versenyt, amit most csak órajel emeléssel tudnak elérni, akkor viszont kell a forrasztás.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Mennyibe fog kerülni a W-3175X? 3000 dollár? 5000$?

Érthető, hogy ilyen alacsony árnál már nem várható el hatékony és tartós hőátadást biztosító megoldás. Takony kell bele, jó lesz az... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Tomkaa


Tomkaa
tag

amúgy mennyire drága eljárás a forrasztás, a hőátadó paszta helyett? Csak kíváncsiságbl kérdezem.

(#5) h_143570 válasza Tomkaa (#4) üzenetére


h_143570
addikt

Nem "draga" csak korulmenyes. [link]

(#6) MCGaiwer válasza Cifu (#3) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azért valljuk be, nem volt olyan régen, amikor egyáltalán nem is volt fém sapka a cpukon. Akkoriban is pasztát raktunk a mag és a blokk közé, csak ugye a lesarkazásra kellett nagyon vigyázni. Elsősorban nem a pasztával van a baj, hanem a minőségével meg azzal, hogy nem cserélhető. (valamint az sem használ, hogy a mag és a blokk közé két extra lépés került: mag-paszta-kupak-paszta-blokk)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#7) Taranti válasza Cifu (#3) üzenetére


Taranti
senior tag

Áh, dehogy. Csak most éppen a forrasztóanyag fogyott el az Intelnél.... :))

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) BatchMan


BatchMan
senior tag

Piacon Józsi a gombaszakértő belenéz Mariska néni kosarába:
Isten áldja meg lelkem, hova viszi azt a sok mérges gombát?
Hagyja csak Józsikám, nem enni lesz. Eladni!

Ahogy az Intelnél is, ezek az eladásra kínált példányok.

(#9) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"Az okok egyébként érthetők. Az Intel egyetlen LGA3647-es processzor esetében sem használ forrasztást, a Xeon W-3175X-ből pedig arányaiban annyira keveset fognak gyártani, hogy értelmetlen lenne pusztán ezért az egy modellért módosítani a gyártási procedúrát."

És ez az egy nem fogja vissza hozni az árát ennek az egésznek...? Akko minek gyártották le :D.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) exedoc


exedoc
senior tag

Egy ilyen drága processzornál paszta? WTF? Munkaállomásokba fog dolgozni, a sok mag/szál meg lesz terhelve számításokkal/rendereléssel, és pont ő nem kap forrasztást? Hmm. A nagy Intel aki presztízskérdést csinál a magok számából, és direkt az AMD ellen kihoz egy ilyen CPU-t pasztázottan? Ez olyan mintha Ferrari-t akarnék venni, de a gumikat drágállom hozzá. Értem, hogy keveset gyártanak belőle, de azért ezt ne.. Most nem tudom, ez szánalmas-e, vagy inkább nevetséges.

(#11) satz18


satz18
őstag

Nem értem a fanyalgókat, 255 W TDP-hez tökre elég a paszta. :))

De most komolyan. Ha nem paszta lenne, még a végén OC-znák, és akkor hogy adják el jövőre a legfrissebb 14nm++++++-en gyártott 28 magos újdonságokat hasonlóan kedvező áron 100 MHz-el magasabb órajelen?

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Dester31


Dester31
tag

Ezzel csak az a gond, hogy a cikk csúsztat: nem, nem vált be. Néhány év, és elöregszik a paszta a mag és a kupak között, tapasztalatból mondom. Utána meg lehet kupaktalanítani és félévente pasztázgatni.

Des

(#13) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Valójában paszta sem kéne,mert nem igazán fogják tudni eladni. Ez már a nagyon pro user,high end workstation kategória,ahol ésszel vásárolnak az emberek,nem szívvel. Várjuk az árcédulát az Inteltōl. Mondjuk 5K-ba belefér?

Life, Uh, Finds A Way

(#14) Carlos Padre válasza Dester31 (#12) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez a lényeg, elenyésző kisebbség fog a paszázással kínlódni, vesz újat. Tervezett avulás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#15) kakuk.tamas válasza h_143570 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mert nehéz átvinni a tálcát a kemencéhez...
Ez az amit nehéz kimagyarázni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ilyen bagó olcsó cuccnál nem is várható el. :DDD

(#18) Locutus


Locutus
veterán

Én azért csak megnéznék egy tesztet, hogy a forrasztás mennyivel tud többet a gyári pasztánál, ugyanazon processzor esetében. Teljesítményben, és tartósságban. Bőven túlzásnak érzem már ezt a hypeot, ami a paszta meg a forrasztás körül kialakult.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) hokuszpk válasza Locutus (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre ha csak 1-2 fok lenne a kulonbseg, a 7700K-8600K-8700K userek nem delideltetnek a meregdraga procijukat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) Locutus válasza hokuszpk (#19) üzenetére


Locutus
veterán

Ó dehogynem... Elég egy kis youtuber hype hozzá, és sokkal kevesebbért is szerintem.
Eleve hogy lehet alátámasztani, a forrasztás és pasztázás különbségét? Le tudnak szedni forrasztott kupakot is? Vagy valaki forrasztott már oda pasztásat?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) Sanchez638 válasza Locutus (#20) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szvl a nagy hype miatt hatalmas néha már a 4gen I7-nél is a hőmérséklet, ami friss kupak alatti pasztázás után hirtelen kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#22) Bandi995 válasza Locutus (#18) üzenetére


Bandi995
aktív tag

6-7 Celsius körüli átlag hőmérsékletcsökkentést sikerült elérni a Devil's Canyon i7-emen az egyik itteni delidder kollégának köszönhetően. Azért az, hogy 67 vagy 60 fokon jár általában terhelés alatt, nagyon nem mindegy szerintem, főleg ha headroom kell durvább oc-nak (én csak egy 100-ast húztam, 4,5Ghz-el röhögve harap ketté minden taskot) bár azt is aláírom, hogy a tj max 100 fok köré van ezeken belőve, én mégis nyugodtabb vagyok :))

Szerk.: ja és hozzáteszem, vissza lett a kupak dobva rá, csak ki lett a kutyagumi cserélve liquid metal-ra. Szabadon lehet ezek után spekulálni, hogy mennyit jelent egy forrasztott, direktkontakt... Tippre 10-12 fokokat is jobb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#23) Locutus válasza Sanchez638 (#21) üzenetére


Locutus
veterán

Itt nem paszta és paszta közötti különbségről van szó, senem 5 évvel ezelőtti technológiáról.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24) Sanchez638 válasza Locutus (#23) üzenetére


Sanchez638
addikt

És ezt az 5 éves technologiát még most is alkalmazzák. Ez itt a gond..

(#22) Bandi995 Szerintem nem fogjuk tudni megmagyarzni neki..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Falura jó lesz?

(#26) Locutus válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


Locutus
veterán

"Megmagyarázni neki?" Szállj már le a magas lóról, és tedd be a tesztet inkább, ami a forrasztottat hasonlítja össze az ugyanolyan pasztázottal. Vagy inkább maradj meg magadnak...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#27) Cathulhu válasza Locutus (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Vagy inkabb nezz meg egy tesztet forrasztott CPU delidjerol es kovetkezmenyeirol es egy pasztazott CPU delidjerol es kovetkezmenyeirol, ennyi ido alatt lett volna ra lehetoseg. (hint: forrasztottnal alig szamit, pasztazottnal nagyon is, meglepo)

szerk: megsporolom neked azt a 3 percet:

[link]

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Még mindig a user dönti el hogy: megveszi-e, akar-e kupaktalanítani, és bukni a garanciát az 5000usd-s termékről. :DD

Nem hiszem, hogy ez a vásárlók nagy részét megakadályozná abban, amit kezdeni akarna a termékkel.

(#29) NorbixD válasza MCGaiwer (#6) üzenetére


NorbixD
tag

tudna valaki mutatni egy képet arról hogy lehet lesarkazni a CPUt? Én ezt sose tudtam elképzelni.

(#30) Tian66 válasza NorbixD (#29) üzenetére


Tian66
senior tag

http://www.pcbonto.hu/portal/Budapest_/PC_cuccok/Proccok/Socket_462/Lesarkazott_AMD_Athlon_1_932042_368365.html

(#31) Sanchez638 válasza NorbixD (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Letörsz egy darabot a szilíciumból. Régen az AMD S462-nél a komolyabb hűtéssel le lehetett sarkazni. erre volt 4 pamacs a procin, de volt hülye biztos réz lapka is amit a proci és a hűtés közé lehetett rakni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32) Cifu válasza NorbixD (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) Bandi995 válasza Cifu (#32) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Már akkor is borzasztó volt ez a megoldás, soha nem is értettem, hogy miért hagynak egy ennyire érzékeny alkatrészt így szem előtt. Jó dolog a kupak szvsz, forrasztani kéne csak.

(#34) zzola


zzola
félisten

Vicc.

(#35) TeeJay válasza Bandi995 (#33) üzenetére


TeeJay
félisten

a négy pamacs helyett inkább raktak volna a magot körül ölelő műanyag távtartót ami mondjuk 0,1mm-el lett volna a mag felett így sosem lehetett volna letörni azt
nem is értem miért nem ilyenek ma a procik

persze biztos négy ilyen tappancs olcsóbb volt
mondjuk anno is szereltem össze pár gépet de sosem sikerült lesarkazni egyik hűtővel sem (spire whisperrock meg ilyenek voltak akkor még AMD-re)

amúgy nem az a baj hogy az Intel már megint nem forrasztást használ hanem hogy pasztából is valami ócsót rak bele ahelyett hogy valami CLU vagy társait használna
ilyen drága procinál procinként 1-2 dollár lenne egy bitang paszta alá de hát látjátok így is megveszi a sok Intel fan cég meg pár év múlva mikor a paszta kiszárad és füstölni fog a proci akkor is majd Intelt vesznek a helyére

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) wsanyi válasza Bandi995 (#33) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Lehet köré keretet is rakni, mint ahogy néhány mobil megoldás is láthatjuk.

Kedves Locutus:

Egyébként egy kollégám i7 6700K-t deildelt, és még tuninggal is kb. 10 fokkal alacsonyabb hőfokon jár elmondása szerint delidelés után.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#37) Lacika112 válasza Tomkaa (#4) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nem az a ~2 $ sok amibe a forrasztás kerül. Intel sem ezért kerüli nagy ívben a forrasztást.

Pasztázott: kész a proci rákenik a taknyot 1000/1000 mindenki boldog (na jó a vevő így járt)

Forrasztott: kész a proci le kell kezelni a magot 1000/950, 50 darab mehet a kukába mennyi lesz ez a kazán? 4000$ ? 50 X 4000$, és akkor még nem is forrasztottak, legyünk reálisak 10% (na jó ma tök jó fej vagyok) ezt nem tudja méregdrágán eladni már hanem megy a kukába.

100X egyszerűbb taknyot kenni bele ha a nyomi aki megvette meg szétkapja ugrott a gari és ha befingik vesz helyette másikat.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#38) vaakuum válasza Dester31 (#12) üzenetére


vaakuum
addikt

A kupaktalanítás után clu-t kell rá rakni, légmentesen visszaragasztani a kupakot, és feltehetően többet nem kell szétszedni. Mire szét kellene, addigra úgyis elavul. Az így kezelt 3570k-m a mai napig elvan a pasztázás utáni értékein a keresztfiamnál. 2-3 évet még biztosan ki fog bírni, ha megtűrik addig.

(#18) Locutus
Nekem 15 fokot számított annó a 3570k-nál az, hogy clu került a kupak alá. Meg fölé is, de ott kicsit gázosabb, mert ha a hűtőnek gagyi a nikkelezése a réztalpon, azt megeszi simán.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#39) Tidus válasza Dester31 (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Ez is elmélet, nem tudni milyen pasztát használnak.

Én i9 7900X-et használok, lassan egy éve, a gyári paszta van benne. Eszembe sem jutott hogy delideltessem, mivel így is jó. Full-fullon visz mindent. Ha meg nagyobb proci kellene akkor nem tuningolok, veszek nagyobbat.

(#40) Sotho válasza Tidus (#39) üzenetére


Sotho
őstag

Istenkáromlás! :D

(#41) Locutus válasza wsanyi (#36) üzenetére


Locutus
veterán

Ami sosem volt forrasztott proci, tehát a forrasztásos hőátadási teljesítményét nem tudhatod, ahogy a hosszú távú tartósságokról sem mond semmit.
Tehát még mindig nincs összehasonlítási alap.
De folytasd nyugodtan, talán eljutunk az eredeti felvetés megalapozásához is egyszer..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42) Dester31 válasza vaakuum (#38) üzenetére


Dester31
tag

Bocs, mi a CLU?

Más: szereztem egy delides keretet, amivel közvetlenül a processzormagra tudom majd tenni a vízhűtés blokkját. Conductonauttal fogom lekenni, előtte folyékony szigetelővel szigetelni fogom a processzoron lévő érzékeny részeket.

Fogok készíteni videót az egészről (főleg az eredményére leszek majd kíváncsi). Remélhetőleg nem sarkazom le a procit (delid már megvan), de ígyis-úgyis megy majd youtube-ra.

Des

(#43) Cifu válasza Dester31 (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

CLU = Coollaboratory Liquid Ultra egy a sok hőátadó anyag közül, amit a CPU és a hűtő közé tudsz kenni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) DudeHUN válasza Locutus (#41) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Itt egy link. [link]Igaz ez nem forrasztás, hanem Grizzly liquid metal de talán megérted miért jobb hőátadás szempontjából.
A másik meg nem tart sokáig rákeresni, hogy mennyi embernek lesz problémája a pasztázott procikkal évekkel később. Főleg, ha használtan jut hozzá és nem érti miért nem tudja hűteni rendesen. Nekünk vásárlóknak nem jó a pasztázás. Az csak a cégeknek jó.

Gamer for Life

(#45) MCGaiwer válasza DudeHUN (#44) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Nekünk vásárlóknak nem jó a pasztázás. Az csak a cégeknek jó.

ezzel azért lehet vitatkozni. Inkább úgy mondanám, az átlagos váráslónak nem jó a pasztázás.
Egy extrém OC-snek meg a forrasztás lehet hátrányos, hiszen ott nem lehet levenni a kupakot.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#46) Ornagy válasza Locutus (#18) üzenetére


Ornagy
tag

Épp nem rég delideltem egy 8700k-t és alaphangon 20 fokot csokkent a hőmérséklete.
Új proci volt és a gyári intel paszta már száraz volt és foszlott, folyékony fémet kaptt helyette.
Intel != minőség.

Kis optimalizással(fesz csökkentés) meg 10 fokot nyertem.

Összességében 94 fokról 64 fokra csökkent 100%-os terheles alatt a proci hője.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#47) Locutus válasza DudeHUN (#44) üzenetére


Locutus
veterán

Ilyen teszteket én is láttam már, de ez még mindig nem mond el semmit az intel féle forrasztási, és az intel féle hővezető paszta közötti különbségről, ugyanazon processzornál.
Ez mind csak elméleti közelítgetése az eredeti problémának.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#48) Ornagy válasza Locutus (#47) üzenetére


Ornagy
tag

Szerintem lesznek majdd tesztek 9900k-nál, hogy delidelik, és kicserélik pl pasztára, vagy folyékony fémre és akkor majdd valami kiderül :D Előre nem tudni.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#49) DudeHUN válasza Locutus (#47) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Felőlem azt hiszel, amit akarsz. Ez nem elmélet. A forrasztás sokkal jobb hőátadást eredményez, mint egy paszta. Főleg mivel az eddigi tapsztalatok alapján az Intel nem is a legjobb minőséget alkalmazza a processzorainál. De ez is mellékes, mert nem is értem hogyan képezheti ez vita tárgyát. Nyilván lehetne a forrasztást is jobb minőségben kivitelezni, mert lehet azon is nyerni. De messze sokkal jobb megoldás, mint a paszta. Ahogy írták az extrém OC brigádnak nehezíti meg a dolgát a forrasztás.
Ezen nem szabadna, hogy hőátadás szempontjából vita legyen. Ez nem hit kérdése.

Gamer for Life

(#50) opr válasza Locutus (#47) üzenetére


opr
veterán

Tehat azt mondod, hogy nem bizonyithato, hogy a helikopterek magasabban tudnak lebegni a bicikliknel, mert meg senki nem mutatott neked olyan tesztet, amelyikben a bicikli lebeg.
Hibatlan erveles. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.