Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Na ez tetszik!

Pedig nem jellemző rám a szögletes házak elismerése, de ez nagyon rendben van!!!

Gondolom az ára is... :B

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#2) gfefe


gfefe
őstag

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ennyi ventivel ez a ház sem a csendes kategóriába tartozik.....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#3) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"A toronyház felső szintjére költözik a tápegység, mellé két 5,25 hüvelykes és egy 3,5 hüvelykes meghajtó."

2 db. 5.25... idióták. ja, és akkor azt is oldalról, ha jól látom...

és még véletlenül sem úgy van megoldva, hogy a kicsi betétjét kicserélve oda is nagy menne bele, mint a cm690-emen, így 5 helyre bővülve....

egyébként szép lenne, csak használhatatlan. és mire kicseélem a ventiket valami halk scythe s-flexekre, addig egy komlett vízhűtőt is tehetnék bele.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4) szasza_xp válasza szab.tam (#3) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Mire nem elég 2 db 5,25-ös :F
Egy a BD-nek
Egy meg sima dvd...
szóval ?

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#5) szab.tam válasza szasza_xp (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem az 5 is kevés:
1 pio115d - írni
1 lg ellenőrizni
1 sata mobilrack, menteni, és ha hoznak hdd-t
2 pata mobilrack, ugyanezért, és hogy ne kelljen szerelgetni mindig.

ezek vannak a nagy gépben, és jönne majd még egy bd, és kéne még egy + sata mobil, mert nem megoldott a 2 idegen, (nem beépített sata -> sata hdd másolás) - de ez nem mostani probl, mert az alaplapom így is majdnem dugig van...

hát pl. erre.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) GumisPeter válasza szasza_xp (#4) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Manapság már usb-n rateszem ami kell, dvd vagy bármi...minek legyen benne 5 hely??
Szerintem is bőven elég ez.

Mondjuk ugye annyiból szar, hogy ehhez új asztalt kell csináltatni, mert ugye akinek eddig a jobb oldalon volt a gépe, annak nem nyerő ez a ház....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#7) GumisPeter válasza szab.tam (#5) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Na jaaa, aki kérem filmstudiózik otthon!! :DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#8) szab.tam válasza GumisPeter (#7) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:U

ja, és mobilrack-ből még egy sem megy bele, mert annak a hátta, ha jól számolom (ház 23 centi széles, ugye....), kinézne a másik oldalán.

mintha csinálnának egy új ferrari kasznit, csak a tetején kéne kiszállni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) Peet


Peet
senior tag

Akárhogy számolom a képen jobb oldalt csak 3db 140-es venti van csak. Ami pedig az elforgatott 5,25 hüvelykes helyeket illeti szerintem egyáltalán nem praktikus. A többi látszólag rendben van.
...talán még az árral lenne bajom, jobb is, hogy nem szerepelt a cikkben.

(#10) szasza_xp válasza szab.tam (#5) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Huh, én a helyedben usb-n kötném fel mindet... a következő vinyom tuti, hogy 2.5-ös lesz és külső, esetleg e-sata...
Amúgy a Bd ír dvd-t is... mondjuk ahogy elnézem, te ezt iparszerűen űzöd, arra viszont vannak másoló tornyok ... khm, remélem még nem sértek alapelveket :D
Én mondjuk soha nem értettem meg a mobilrackel szaladgáló embereket, azóta amióta van usb vinyó keret ...

[ Szerkesztve ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Az 5,24" helyek szama szerintem is kisse szukos, de cserebe meg a HDd odlal lett eros. Sot, szinte brutal. Ez a haz emiatt nekem nem is otthoni, hanem inkabb WS haznak tunik. Ott meg az oldalrol megoldas mar esszeru. Vajon a ket odlal cserelheto, hogy balra, vagy jobbra lehessen az optikai egysegeket nyitni?

A hutest tekintve: minek negy nyilas a vizhutes csoveinek?

Masik gondolat, ha hamarosan normalisan elerheto lesz a HP Voodoo, azt is megeri meglesni hutesileg, hisz forditottak 90°-ot az alaplapon, szoval most csatlakozok felfele modon all. Es alulrol sziv levegot. Csak sajna meg nincs tlejes info a honlapon.

(#12) #41635072 válasza szab.tam (#5) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért nem lehet ugyanazzal ellenőrizni?
Vagy te nagyban nyomod az ipart?

(#13) KrAt válasza szab.tam (#8) üzenetére


KrAt
veterán

"mintha csinálnának egy új Ferrari kasznit, csak a tetején kéne kiszállni"

Akkor ez a ház forma-1-es színvonalú :DD

(#14) Levin01 válasza szab.tam (#5) üzenetére


Levin01
őstag

Tipikus átlag USER, átlagos géppel :C :R

(#15) shtml


shtml
őstag

Sikerült a legnagyob helyet a lehető legésszerűtlenebbül kihasználni. Röhejes, ahogy a praktikumot képesek feláldozni az extravagancia oltárán.:(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) #06658560 válasza #41635072 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

modnjuk nem maganak irja ki amit kiir, akkor megeri ellenorizni. jartam mar ugy, hogy kiirtam a datat-legalis sajat keszitesu kepek, mielott barki rosszra gondolna :)- nalam visszaolvasva jo volt, akinek meg odaadtam mar nem tudta beolvasni. :F

(#17) szab.tam válasza #41635072 (#12) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a nagybani warezhuszárok nem ellenőrizgetnek semmit. én csak saját fogyasztásra irkálok, de mindent leellenőrzök, mert gyűlölöm azt, amikor fél év múlva előveszek valamit, és használhatatlan, a winyóról pedig már rég törölve...
cd check-el szoktam ellenőrizni, nem gyilkolja a hdd-t, mivel csak "lecsekkolja", de nem írja át a winyóra.
és azért kell másikkal, mert a saját írást, még ha kicsit hibás is, de be tudja olvasni. az idegen olvasóban rögtön megakad, ha rosszul sikerült valami. és így van módom újra kivésni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18) #41635072 válasza szab.tam (#17) üzenetére


#41635072
törölt tag

értem :R

(#19) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Szerintem ez egy nagyon jó ház bár télleg a használhatósággal van baj.
Nekem egy Chieftect BA-0-BB házikóm van benni 8 vinyóhely 6DB ODD hely szóval helybennem szenvedek hiányt most épp moddingolom.
Szerintem nem érimeg ez a ház azta feltehetően sok pénzt amit majd kérenk érte de hát aki megteheti szerintem nem sok emberke lesz aki megveheti magának ezt a becses házat.

Nyilván nem annak találták ki aki ipari szinten nyomatja az írást de hát arra egy ilyen gépház fölöslegesen drága lenne..

Az én véleményem ez :R

[ Szerkesztve ]

(#20) Hebry


Hebry
senior tag

Nem csúnya.
A winyó elhelyezés tetszik, az 5,25óös helyek nem.
Az ára valószínű az egészet megkoronázza.
Maradok Chieftec párti.

(#21) rudi válasza szab.tam (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Aztán lehet, hogy éppen nem Te vagy a célközönség, hanem a maradék 80-90% akinek elég a két 5,25"-ös hely. Vagy méginkább annak a pár százaléknak, akinek nem csak tetszik, hanem hajlandó az árát is megfizetni :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) orbano válasza rudi (#21) üzenetére


orbano
félisten

én nem értem mi előnye van annak, hogy az optikai meghajtót keresztbe kell beszerelnem. eleddig csak hátrányát látom :F

egyébként rohadt igényesen néz ki, ebből el tudnék képzelni egy mATX lapokat fogadó félmagas htpc kiadást...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) szab.tam válasza rudi (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K ja.

csak azért kaptam fel a vizet, mert nagyon megtetszett kívülről. nagyon szeretem a letisztult, egyszerű szögletes formákat, fémes vagy fekete kinézetet.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) #72042496 válasza #06658560 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

A ház két oldala teljesen szmmetrikus. Négy cső akkor kellhet, ha az ember mindkét oldalra tesz egy-egy szép nagy passzív radiátort. Egyébként a Lian-Li pár éve már gyárt ilyen fordított megoldású házakat, a V sorozatú modelljeik mind ilyenek (ha jól emlékszem).

Ez a ház elsőre nagyon bejött, de éppen a sokak által kritizált 5.25" helyek kialakítása miatt nem lesz ilyenem. Ezt egy kifejezetten ótvar megoldásnak tartom, ami méltatlan ehhez a házhoz!
A kistestvérről jól látom, hogy említést sem tett a hír?

orbano: Ehhez mit szólsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi válasza orbano (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez az oldalra rakós 5,25-ös először a Lian Li valami kisebb, mATX házán jelent meg. Gondolom, valami egyedit akartak csinálni.

No, látom Balika911 be is linkelte a kicsit.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Végre egy "életképes" Lian Li ház :). Bár biztos nagyon drága lesz (szerintem kb. 40-50k), de ez legalább egész szép, és belülről is igényes. az 5,25"-os helyek elforgatása nekem se szimpi. Mindenesetre nem egy rossz ház :).

Mindenesetre szerintem egy Chieftec nagy torony a best buy :k.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) #41635072


#41635072
törölt tag

Nekem is kéne valami hasonló szép házikó, csak nem 85K-ért...
Meguntam a ledes,plexis, csilli-villi házikót, de szép, feketét nem lehet kapni normálisat. :(

"(szerintem kb. 40-50k)"
Hol élsz te? :DD
LianLi házai 60-100----K környékén mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#28) #72042496 válasza bteebi (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha én is tippelhetek, akkor ez alsó hangon 80K. 40-50-ből Lian Li nagytornyot max. használtan kapsz. :)

Tel Elek: A PC-A71B-t linkeltem a másik topicban. Nekem nagyon tetszik, s márkához mérten az ára is rendben van.

(#29) #41635072 válasza #72042496 (#28) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem sajna nincs enyi lovettám. :(

(#30) kvp777 válasza #41635072 (#27) üzenetére


kvp777
tag

Ha szep es nagy hazat akar az ember, akkor a markas termekek kozzul ott van a hp wx sorozata. Olcsonak meg pl. a mercury gyart eleg letisztult hazakat.

Nekem az igazi hazi barkacs megoldas egy viszonylag nagy haz lenne, elol vegig 5.25-os helyekkel (ez kb. 7-8 helyet jelentene egy atlag haznal), amibol az egyikbe menne az elolapi csatlakozo es gombsor (legalabb 4 usb, audiok, stb) kerete. A merevlemezek is ide jonnenek rack-ekben. A hatlapra a szabvany atx alaplap, a tap a gep aljaba, hogy a cpu hoje ne melegitse. A csatlakozok az alaplap alatt hosszabbitokabellel felvezetve a szokott helyekre, de minden meghajtohely melle is kerulne egy leagazas. A gep alaplappal ellentetes oldalan pedig egy teljes oldallap meretu lassu, de nagy aramlasi kapacitasu ventillator ami az egesz gepet hutene (befujo uzemmodban). Az gephaz hatso oldalan a csatlakozok folott racs, a gep tetejen racs. Ezeken tudna kiaramlani a fo ventillator alltal befujt levego. (a meleg felfele meg akkor is aramlik, ha nem mozgatja semmi)

ps: Ha valakinek tetszik es le akarja gyartani akkor szoljon... szerintem lenne piaca.

(#31) #72042496 válasza kvp777 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy leírtad, ez kísértetiesen olyan, mint a CoolerMaster Stacker! :)

stevee251: Ne idegesíts már, anélkül is elég szar érzés 200K-t bukni egy rohadt házon! :((

[ Szerkesztve ]

(#32) stevee251 válasza #72042496 (#31) üzenetére


stevee251
tag

Cape Corákkal? ;] ;]

(#33) bteebi válasza #72042496 (#28) üzenetére


bteebi
veterán

Azért ez kicsit meglep. Tudtam, hogy a Lian Li házak nagyon 1337-nek számítanak, meg hogy agyonhype-oltak, de ez már akkor is túlzás :( :(((. Nekem kb. 30k az a határ, aminél (táp nélkül) azt mondom egy házra, hogy megérheti (és már az se kevés pénz, figyelembe véve, hogy 10-15 k-ért (vagyis feléért-harmadáért) is egész tűrhető házakat lehet kapni). Vagy ha valami nagyon extrán tetszik, akkor elvi szinten :DDD 50k-t még kiadnék rá.

Hát ilyen házat se fogok venni :). Egy Stackerre még talán hajlandó volnék spórolni, de ennek az ára már nagyon el van túlozva :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) szab.tam válasza #41635072 (#27) üzenetére


szab.tam
nagyúr

;)

cm 690 ph teszt

fekete, szép, minden elfér, könnyen szerelhető, olcsó, a kék ledeket pedig kiírtottam már.... sőt, ha akarom, majd egy vízhűtés is belefér....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) #72042496 válasza bteebi (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Lian Li hype új nekem. Nem mellesleg a Silverstone házak is ilyen árban mozognak, a nagyobb NZXT-k is, a prémium kategóriás, LCD kijelzős HTPC házakat pedig meg se említsük.

Ennyit kérnek értük, ez van sajnos. :(

szab.tam: Nagytornyot szeretne, a CM házak amúgy sem tetszenek Neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) #41635072 válasza szab.tam (#34) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy ahogy Balika mondja! :DDD
Full tower kellene. Mondjuk ez nem nézett ki rosszul, csak kicsi.
Én most szándékozom eladni a vizet amúgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hát nekünk anno kevés volt nagy Chieftec-ben a 6db 5,25-ös hely...

Ez a ház meg nekem nagyon bejön. Egyedül a meghajtók iránya nem tecc. a számával (én) megelégszem. De sajnos ugye olyan nincs, hogy előre állnak a meghajtók és ilyen szép az előlap.

mod: De a pálmát nálam akkor is a SST-TJ07-es viszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38) #41635072


#41635072
törölt tag

Gigabyte GZ-x6 szép, csak midi. :W

(#39) Kriza válasza orbano (#22) üzenetére


Kriza
őstag

Azt tudom elképzelni ennél az elforgatott dizájnnál, hogy az LCD moncsi mögé berakni elforgatva, ott úgyis van hely bőven, és akkor még praktikus is lehet. Cégnél pont így használom a gépet: nemrég lett lecserélve a CRT, és az így nyert "hatalmas" tér pont elég a gépnek, nem kell az asztal alatt porosodnia, nekem meg nem kell az asztal alatt térdelnem, ha éppen szerelek benne valamit.

A belső dizájnba egyébként én is szerelmes elttem, bár a 2 db 5,25-ös hely nekem is kevés lenne, hiszen jelenleg is 4-et használok. :B

Ára meg gondolom lesz vagy bő kiló fölött. :O

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#40) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy én 0db, azaz nulla 5,25-ös helyet használok. :D

(#41) szélerőmű


szélerőmű
tag

"áráról nincs információnk."
Nem fontos, úgyis sejtjük: csillagászati :Y

(#42) #72042496 válasza Kriza (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

23 x 43 x 68 cm a kiterjedése, ez egy eszméletlen nagy ház! Hogyan gondoltad monitor mögé applikálni?
Különben sem illene egy ilyen, a maga nemében véve remekművet így elbújtatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) edipqe


edipqe
senior tag

ebben már szélcsatorna tesztet tud csinálni a NASA :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :C

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#44) edipqe


edipqe
senior tag

a táp helye folotti lyukacsos részen a házba nem kerul be a tápbol kijovő meleg levego? illetve honnan kap huzatot a táp ventije? Mert a táp alatt fémlap van nem? :F

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#45) Ste válasza orbano (#22) üzenetére


Ste
addikt

mAtx kivitelben találták ki először. így sokkal rövidebb lesz a ház és jobb a tér kihasználtsága. lásd V300, V350. nekem nagyon szimptaikus az ötlet

nemhiába vannak 20 éve a piacon, s nemhiába kína legnagyobb alumínium feldolgozó cége.
ezért lesz remélem nekem is Lian Li házam :K

(#46) #72042496 válasza Ste (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ott még meg is lehet érteni, de ekkora méretben csak a hátrányát látom ennek a megoldásnak. Elcsúfítja az összképet, ráadásul teljesen felesleges, funkciótlan különcködés.

(#47) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

NA ez ház! Ha lenne annyim, ezért kiadnám az árát szivesen:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#48) #72042496 válasza Nyugdíjas (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Adok én olcsóbban különbet! :)

(#49) Nyugdíjas válasza #72042496 (#48) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van raktáron a kistesóból? Az is elég ám...;]

ps: Stacker nem kő ánuszcoákkal:P:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#50) #72042496 válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL! Pofátlanul óccsóér sem, Zen beszámítással? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.