Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus72


atus72
senior tag

Szerintem lassan egyszerűbb lesz L1/L2 cache nélkül gyártani a processzorokat, igaz lassú lesz de biztonságos :) :W :W :W

(#2) Victoryus94 válasza atus72 (#1) üzenetére


Victoryus94
őstag

A legtöbb usernek egyszerűbb ha gyorsabb a gép. Elolvassák a cikket, esetleg rázzák egy picit a fejük, aztán használják tovább a gépet mint előtte.
Ha nekik plusz bonyodalmat okoz, hogy "biztonságosabb" legyen a rendszer, inkább hátradőlnek, hogy "ez van, nem a mi hibánk, minek gyártanak ilyen szart".

A fura az hogy még nagyobb cégek is gyakran gondolkodnak hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

Szerintem meg egy újabb teljesen hasznavehetetlen sebezhetőség. Ugyan úgy cacheből lop értelmezhetetlen adatokat, mint a spectre/meltdown. Szerver üzemeltetőknek elvből védekezni kell ellene, de otthoni felhasználót egyszerűen illogikus feltételezni hogy érintené bármiben is. A Hackerek nem véletlenül nem használják ezeket a réseket. Ezek az egyetemek egyébként élvezik ezt?! Vagy az Intel az új architechtúrát teljesen hibamentesre akarja csinálni, azért pénzeli a saját rejtett hibáinak feltárását? nem mellesleg most teszteltem le, az op rendszer épp ma frissítette magát, semmi különbség CPU sebességben (8700k)

(#4) Geller72


Geller72
veterán

Azért a HT lekapcsolása egy olyan szerverparkban, ahol pont a többszálúságra hegyezték ki a rendszert, egyenlő egy tökön rúgással. :U

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

bréking nyúz! Az intel processzort talált a sebezhetőségek között, de már dolgoznak a kiküszöbölésén...

jól van megyek már... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) devast válasza bambano (#5) üzenetére


devast
addikt

Azt is piros betűvel kiemelve!

(#7) wsanyi válasza bambano (#5) üzenetére


wsanyi
aktív tag

:D

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8) [CS]Blade2 válasza Mr. Spock (#3) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A másik két ilyen f.ságot a Google Project Zero találta, és egyébkét igen, az Intel is tolja a szekeret, valszeg pénzt is nyom bele. Minden sebezhetőséget ki akarnak javítani.
Így, hogy ők találják meg elsőként, már az előtt be tudják foltozni, hogy valaki ilyennel hajtson végre egy támadást.
Kicsit túltolják, mert ezeknek már most egy jó része csak elméleti, ahogy írod. Nehezen lehetne értelmetlen adathalmazt kinyerni.
A támadók ennél azért specifikusabb dologban gondolkodnak: könnyen, és értelmes adathalmazt.

Nem véletlenül nem hallani valós hírt arról, hogy valakitől ezzel a módszerrel adatokat loptak, és azt fel is tudták dolgozni és felhasználni.

(#9) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Megint ezek a k...a katolikusok. Ötletesebb lett volna a Crucifiction név

Life, Uh, Finds A Way

(#10) wsanyi válasza [CS]Blade2 (#8) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azért én nem lennék ebben olyan biztos. Mi van akkor, ha folyamatosan kiszeded az aadatokat a Cache-ből is és a RAM-ból is? Egy idő után össze lehet rakni őket elvileg. Ez azért nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthet ám.... :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11) Akula


Akula
őstag

ez már gáz :W

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) atus72 válasza wsanyi (#10) üzenetére


atus72
senior tag

már itt is támadnak a ....

(#13) #06658560 válasza wsanyi (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

És közben hányszor változnak ezek az adatok? Honnan tudod, hogy a részletek mit tartalmaznak, mi mihez passzol?

(#14) Geller72


Geller72
veterán

Kiadhatnák a "leszarom verziót" egész nyugodtan az olyan usereknek, mint én..meg a userek 98% még kb. ugyanígy tesz magasról erre az egész #jajhibásaprocim meg #meetoo hibás. Engem nem érdekel. De az baromira, ha mondjuk a gép ez miatt ~25%-al lassabb lesz. Lett egy i5-öm az i7-ből. Köszike. :C

[ Szerkesztve ]

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Találtak egy újabb sebezhetőséget is. Ha földhöz vágják a procit, tönkremegy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) RefFes válasza Viktor77 (#15) üzenetére


RefFes
junior tag

... természetesen AMD-t ez nem érinti ( mármint a földhöz vágás) :N

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#17) #07746304 válasza Geller72 (#14) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az biztos, hogy ki nem kapcsolnám a HT-t. Főleg mert otthoni PC-m van, és nem érint a dolog, i7 7000K

"Nem azért váltottam 4/4 szálas i5 6600K-ról (elég jó féle CPU volt, 4,6GHz-en ment) 4/8 szálas i7 7700K-ra, hogy kikapcsoljam a Hyper-Threading funkciót, ami masszívan 35%-ra van hivatalosan kimérve teljesítmény többletnek, azaz ennyivel gyorsabb HT-el mint anélkül egy i3 és vagy i7. Szerencsére nincs para, mert nem adatközpont vagyok, a legfrissebb UEFI BIOS van fent, és a Windows 10 PRO is mindig megkapja a legfrissebb Sec. Updatet."

Korábban ezt írtam ma le, ehhez tartom is magam :)

(#18) Dandris


Dandris
tag

Végül is csak a lényeg maradt ki, a korrekt és pártatlan tájékoztatás jegyében: " mindegyik kiaknázásához helyi felhasználói hozzáférésre van szükség"

(#19) b.


b.
félisten

valaki még kommentel ilyen hír alá ? :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) #07746304 válasza Dandris (#18) üzenetére


#07746304
törölt tag

+1

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Túl van lihegve a dolog! Pár év múlva kiderül hogy az AMD találja meg ezeket a sebezhetőségeket,a marketing része. ;] :P :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) #07746304 válasza Televan74 (#21) üzenetére


#07746304
törölt tag

:DDD

(#23) Clorf válasza Televan74 (#21) üzenetére


Clorf
tag

Azért küldték vissza a jövőből, hogy megtalálja a sebezhetőségeket mielőtt a Skynet elterjedhetett volna.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#24) ddekany válasza Mr. Spock (#3) üzenetére


ddekany
veterán

"Ugyan úgy cacheből lop értelmezhetetlen adatokat, mint a spectre/meltdown."

Ez egy visszatérő motívum errefelé, hogy az az adat értelmezhetetlen zagyvaság... Akinek szakmailag nincs meg ehhez az alapok, nem értem honnan van az önbizalma, hogy bármi véleménye legyen. Spectre/meltdown esetén pont demonstrálva is volt, hogy nem elvi lehetőségről van szó. Igen, otthoni felhasználóknak nem érdekes ez, de ettől még működik.

Az meg, hogy SGX enclave-ből adatot lehetett lopni egy elég csattanós PR arcra esés a szakma előtt. Elvégre az egészet azért fejlesztették ki, hogy oda egészen biztosan ne lehessen belesni. Erre meg ez van... Máshol még el tudom képzeni, hogy "úúúgyan már gyerekek, úgysem tudják kihasználni, és így 1%-al gyorsabb", de legalább itt lehettek volna kicsit óvatosabbak. Az sem hangzik megnyugtatóan, ha egyáltalán fel sem merült ez az ötlet az SGX fejlesztése közben.

(#25) JordyG válasza ddekany (#24) üzenetére


JordyG
tag

+1. Ott a pont.

(#26) macman507


macman507
aktív tag

Milyen jó, hogy Intel processzort vettem kb 1 éve... így még eladni is nehéz, pedig simán lecserélném Ryzen-re. :(((

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#27) snecy20 válasza macman507 (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Pont úgy eladható egy Intel proci manapság, mint egy éve.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) Mr. Spock válasza macman507 (#26) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

-1

[ Szerkesztve ]

(#29) Dandris válasza ddekany (#24) üzenetére


Dandris
tag

Majd akkor nézz vissza az amd sebezhetőség hírre, ahol minden bekezdésben ki volt hangsúlyozva, hogy ott kell ülni a gép előtt, itt ez a komplett hírből kimaradt, meg a hozzászólók közül is kimaradt jó pár emberke, tudod ők pártatlanok, meg nem fanok, csak éppen amd hír alatt hozzá tudtak szólni, jelen esetben nem szólnak hozzá. ;]
Persze nem azért mert hiányoznak, csak fentieket figyelembe véve kell olvasni a hozzászólásaikat.

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol válasza [CS]Blade2 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem népszerűek a memória támadásos módszerek. link
Igaz, ez februári cikk.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) RefFes válasza snecy20 (#27) üzenetére


RefFes
junior tag

+

Én úgy váltottam RYZEN-ről, hogy TUDTAM ezekről a dolgokról, pár hónapja adtam el símán a 8700k-mat, a mostani 8086k-t is szerintem legalább olyan símán sikerül(ne) majd (ha egyáltalán lenne értelme...). Aki I-t használ, az tisztában van vele (ahogy én is tapasztalom), hogy mindenféle javítások ellenére is erősebb a cucc. A másik oldalnak úgyse kellene, ők meg vannak győződve, hogy sebezhetetlenek. meg 2-szer annyi mag/szálam van (igaz, hogy nem sok értelme van, vszínű, még jó ideig...lásd legújabb TR, ami a hétköznapi user által használt alkalmazásokban-nem csak játék-jelentősen elmarad akár a CL-hez képest, pedig többszörösébe kerül, és asszem 32/64!!!, egy magon siralmas...felemás memória vezérlés...stb.) Ha én hacker lennék, ezekkel a dolgokkal nem is próbálkoznék, ha meg valami csoda folytán AMD elérné a tervezett szerver fronti 10%-os részesedést, vagy elérne egy jelentős százalékot, akkor kezdenék azzal foglalkozni, mert nehogy azt higgyük, hogy, aki keres, az nem talál-egyelőre nem éri meg az alacsony elterjedtség miatt.
+ AMD-nél is találtak ehhez hasonló lehetőségeket, már, ami a hozzáférést illeti, ott ez le lett söpörve, mint probléma.

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#32) DudeHUN válasza RefFes (#31) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Azt tudod ugye, hogy a TR nem hétköznapi feladatok miatt van kint a piacon? Azokra a feladatokra, amire venni fogják meg bitang erős. Otthonra bőven elég egy i7-i5 vagy Ryzen is. Az értelmesebbje még mindig a felhasználói szokásaihoz és igénye/pénztárcája alapján vesz hardvert. Nekem sem a gaming miatt van Ryzen 1700-asom. Hanem, mert rendszeresen használom a 16 szálat benne... mellette meg a 60fps-hez bőven elég bármikor.
Ezek a sebezhetőségek az átlag felhasználót nem érintik. De sajnos munkagépeknél, vállalatoknál nem fogják kihagyni a foltozást és van ahol a lassulásnak sem tudnak tapsikolni, mert az időbe és pénzbe kerül. Túl van tolva kicsit? Igen. De ez egy olyan dolog sajnos, amit muszáj(!) komolyan venni. Ezért lett foltozva AMD oldalon is az elvi sebezhetőség, hiába tűnik szinte lehetetlennek a kihasználása.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#33) Plazmacucci válasza macman507 (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor egyharmad áron átveszem, és jól is jártál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) RefFes válasza DudeHUN (#32) üzenetére


RefFes
junior tag

...én a core wars miatt hoztam fel, tudom, hogy nem hétköznapi júzerek használják, amíg nem tudják kihasználni a szoftverek miatt, addig nem sok értelme van a sok magnak-szálnak.

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#35) DraXoN válasza Dandris (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

virtuális gép is jó... van is róla szó a hírben, hogy egy olyan cég nagyot tud "szopni" akik virtuális gépeket adnak ki, az egyik user simán tudja "szipkázni" a többi user adatait...
persze kicsi az esély, hogy pont valaki olyannal legyen együtt akit meg is éri, de én se szeretném ha a bérelt szerverem adatait egy másik account szipkázná a nem frissített rendszerével...

ez a probléma eléggé valós lehet...
és persze akadhatnak könnyebb támadási felületek, de azért ne rántsunk már vállat erre a hibára, valós hiba, amit az intel is elismer, és igenis komoly súlya van, nem érdekes, hogy intel vagy amd bug-e.. bug, a komolyabbakból.. komolyan kell kezelni.

RefFes:
jövőre újjabb duplázás várható az összes területen a magszám esetében, kb. minden egy kategóriával lejjebb kerül. 16mag asztal, 64mag TR, 128mag kétutas Epyc várható.
Nincs ezzel baj, legalább van igény arra, hogy a programozók megmozdítsák a seggüget.. amit az elmúlt 10 év alatt mióta van többmagos cpu nem mindnek sikerült.
De már valami elkezdődött, több játékkiadó is már tavaly kidobta az ősi 1-2 magot használó 10-15 éve "foltozgatott" motorját.
Így hamarosan jöhetnek azok a játékok (ha már erre van igény) ami kihasználhatja ezeket a gépszőrnyeket is.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ha eddig nem frissítettem biost, de frissen tartom a win10-et, akkor is ugyanúgy lassítják a gépem az oprendszerben lévő mikrokódfrissítésel?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37) DraXoN válasza GodGamer5 (#36) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha a mikrokód frissítés bekerül a windows frissítések közé akkor lehetséges.
Vagyis hiába nem rakja fel az ember a bios patchet (ha van is), akkor is rákerülhet mert mondjuk az ms úgy dönt, hogy ezen hiba javítása fontos.
Valamelyik "javítás" bele is került így a windows updatek közé (vagy csak tervezték és még nincs kiadva?)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) Mr. Spock válasza DraXoN (#35) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

"jövőre újjabb duplázás várható"

Illogikus. Maga szerint egy 64 magos TR mégis mennyit fog fogyasztani? 7nm is kevés már ahhoz. Arról nem is beszélve, hogy az esztelen magszám növelésnek meg nincs sok értelme, az AMDnek ha valóban ilyen tervei vannak nagy bukta lesz belőle. A szoftverek és már az OP rendszerek sem képesek lekövetni ezt ilyen rövid idő alatt, nem mellesleg az egyre gyengülőbb IPC még tovább ront majd a helyzeten. Én a helyükben már a következő gen. CPU magot tervezném, mert a Zen önmagában nem lesz elég erős. Mikor az Intel kijön az új CPUval (2021 vége), könnyen meglehet hogy az AMD újra hatalmas hátrányba kerül...

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

Ebben azért egy kis közvetett piac-élénkítő hatást is tetten lehet érni: Először a biztonság-érzet legyen meg, csak aztán pótoljuk a lassan elfogyó UX-et. :))

[ Szerkesztve ]

(#40) RefFes válasza Mr. Spock (#38) üzenetére


RefFes
junior tag

...igen, ez az előre menekülés tipikus esete. Azért ahogy elkezdjük növelni a magszámot, és nem követi a szoftver oldal, még rosszabb lesz a vége a dolognak, talán egy hasonló eset volt az FX széria. Aztán elég gyorsan elérjük a technológiai-fizikai határokat. Aztán a bérgyártóknál is akadhatnak zűrök...csúszás stb. Addig van esélye nagyobb szeletet kihasítani a tortából AMD-nek, amíg a 10 nm kijön, megspékelve egy-két finomsággal (pl. ez a "Kernel" vagy milyen gyerek sem véletlenül van már ott...ismerd meg az ellenfeled :D ).

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#41) borg25 válasza Mr. Spock (#3) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem gondoltál még arra, hogy a gépedről leszed a vírusirtót? Az is vissza tudja vágni a gép teljesítményét. Gondolom rendes srác vagy, aki csak origot néz, Játékot csakis steamről, Azt se tudod, mit jelent a shareware.
A cikkben is kihangsúlyozták, itt is írták, hogy virtuális gépen szépen ki lehet használni. A spectre/meltdown kihasználásához elég volt javascript is. Te már letiltottad a böngésződben a javascriptet? Itt miért ne lehetne kihasználni? Ja, hogy a te gépeden nincs semmi érték.
Lássuk csak:
Bankolsz a gépen?
Céges munkát csinálsz rajta?
Ismered azt a mondást, Ha nem fizetsz valamiért, akkor nem a vevő vagy, hanem az áru, amit eladnak? Szerinted mennyit érne, ha a gépeden található adatok alapján profiloznának és azt adnák el? Esetleg jó a géped spam küldésre is.
Legvégül pedig jó, hogy addig bányászol bitcoint, míg az oldalon vagy, de sokkal jobb lenne, ha ez a jó szokásod utána is megmaradna, amihez csak telepíteni kell a háttérben futó alkalmazást. Ha nem csak 5 percig bányászol, akkor 0-24 esetén elég a géped kapacitásának 25% is. De mondjuk nézzük meg, hogy hétköznap be van-e kapcsolva a géped 9.00-15.00 közt, ha nem, akkor kapcsoljuk be, nézzük meg mit csinálsz, aztán ha bejön, akkor míg nem vagy otthon 100%-on is tud bányászni a géped....

Szóval nagy tévedésben vagy, hogy nem érdekes a gépeden ez a sebezhetőség. Csak idő kérdése, hogy mikor tekintenek a gépedre úgy, mint egy aranyrög amiért csak le kell hajolni....

(#42) RefFes válasza borg25 (#41) üzenetére


RefFes
junior tag

...senkinek semmilyen számítógépet se, főleg ne bármilyen hálózaton!
Egyébként meg a számítógéppel viszonylag jól, és gyorsan orvosolhatók azok a problémák, amik számítógép nélkül nem is léteznének... :DD

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#43) DraXoN válasza Mr. Spock (#38) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Senki nem mondta, hogy keveset kell fogyasztania, speciális igények, speciális alaplap és hűtés, ahova kell ha megéri majd megveszik (a 64magos főkép úgy is presztízs termék lesz szerintem).. az infinity fabric miatt olcsón megtudják lépni az elkészítését. és ez a termék továbbra se otthonra készül!

ipc miért gyengülne? ipc minimum azonos szinten maradna, de valójában 10-15%ot "jósolnak", plusz mellé órajelnövekedés.. ha sokmagos példányoknál nem nőne, hanem stagnálna az órajel, az ipc akkor se rosszabbodna. ipcbe ne keverjük bele az órajelet.

De az órajel skálázódáson segíteni fog tovább az XFR2 újabb verziója (XFR3?). a jelenlegi is meglepően jól működik (kb. értelmetlen a tuning miatta).. De egyenlőre nem tudjuk a 7nm milyen lehetőségeket rejt magában az órajel/fogyasztás mutatót illetőleg.

Linux alatt nem gond a lekövetés, windowsnál kell optimalizáció, bár most is főleg a NUMA mód miatt van gondban a jelenlegi TR is, kell egy pach windowsra (linux alatt jóval egyenletesebb teljesítményt nyújt a dolog).
És miért nem gond a sok mag az oprendszernek? Mert jelenleg is vannak több ezer magos rendszerek amit linuxot vagy (speciális)windowst használnak.. Van honnan kódot átemelni ha kellene (de nem kell, az alapok bent vannak).

Egyébként a jövőre jövő duplázás követően pár évre "beáll" a magszám, az utáni fejlesztések várhatóan: további cpu optimalizálások, ddr5, hbm integrálás (mint l4 cache), erősebb radeon egység integrálás közös nyákra...
Utóbbi biztos, hogy új termékvonalat kíván, és egy a mostani am4 és TR platform közé ékelődne be, lehetséges (sőt biztos), hogy csak ddr5 és hbm-el együtt jön a sávszélesség igény miatt.

Legközelebb max akkor esélyes, hogy amd magszámot növelne (ha akkor van értelme) ha 7nm-en továbblép, ami 2021/2022 előtt nem valószínű. De ez közel 4 év.. ez sok idő informatikában, még talán belső körökben se 100%, hogy mit csináljanak akkortájt.

és semmit se tudni az intel 2021es cpujáról, csak hogy "nagyon ütős lesz" ... csak nehogy FX/P4 legyen belőle... Nem olyan könnyű "spanyol viaszt" csinálni, eddigiek alapján a nagy architektúrális reformok (FX, P4) bukások lettek.. Bár 2021 ... egy évvel lekésné intel az akkor 20 éves P4 jubileumát ...

Amit mondani akartam, hogy amit eddig zenből láttunk, az nagyon a kezdet, ha nem kaszálják el a további fejlesztéseket, "bővítéseket", eléggé sok potenciál lesz még benne. Vannak gyenge pontjai (amik részben maradnak is a felépítés sajátosságai miatt), de azok egy része megfelelő programozási móddal szintén kvázi "semmissé" tehető (pl. játékprogram esetén ne számítson annyira a magasabb belső késleltetés).

De te vagy az manbal(✝ nyugodjék békében accountja)? Az ő mániája volt a "majd a 2021"...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) jacint78


jacint78
addikt

Tehát, Igazából továbbra is a leghatékonyabb módszer marad egy akciós kupont kínáló email küldése a céges címekre amire valaki úgyis rányom... És még ott se kell lenni hozzá.

type your text here..

(#45) Mr. Spock válasza borg25 (#41) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

a Borg veszélyes ellenség az elég galaxisban :) engem nem fogsz asszimilálni :D
a poént félretéve, nem félek, elég jól be vagyok védve (többszörös hardveres tűzfal), és tudom kezelni a win10-et, jobban mint egy átlag user. tudom mi fut, minek nem szabad futnia, mi az ami gyanús lehet. a felesleges szemét le van tiltva / ki van kapcsolva. vannak eszközeim bőven az esetleges baj elhárítására is. elég kicsi a támadási pont / lehetőség. virtuális gépet nem futtatok. Hagyjuk már ezt a javascriptes dolgot, én nem az típus vagyok a aki google keresőben rákattint a kamu oldalakra (az tényleg féljen), de amúgy sincs semmi ilyesmi működő script ez is csak "elmélet". A hacker is tudja hogy semmire nem megy egy rakat értelmezhetetlen adattal amit a cacheből le tud lopni ha nagyon okos, de ez amúgy is a legtöbbnek meghaladja az értelmi szintjét. Sokkal inkább admin jogosultságot szereznek a gépeken, OP rendszer vagy Flash hibákat kihasználva. Szóval a frissített OP rendszer nagyon fontos, de más nem igazán + ha nem Mari néni vagy és tudod mit töltöttél le és honnan és mit futtatsz akkor nagy meglepetés nem érhet. Ez ugyan úgy bármi fajta gépre igaz, még a "sérthetetlen" Ryzenekre is...

(#46) Mr. Spock válasza DraXoN (#43) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

"De te vagy az manbal(✝ nyugodjék békében accountja)? Az ő mániája volt a "majd a 2021"..."

Te miről beszélsz? Lehet tudni hogy 2021 vége felé jön az Intel új CPUja, mi köze ehhez valami manbalnak?

(#47) DraXoN válasza Mr. Spock (#46) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

arra gondoltam, hogy ő mondta, hogy majd az a 2021es cpu "agyonalázza" amd-t és kb. körbe is h*gyozza,,,
igaz, nem ezen szavakkal, de folyamatosan erre utalt, ha valaki a jelenlegi helyzetet hozta fel neki és nem volt már min rugóznia...

manbalnak meg annyi, hogy véglegesen kitiltották az adott accountot, kb. olyan tájban, hogy te megjelentél...

Ha a 2 személy nem azonos, elnézést.. csak trollok jönnek-mennek itt sokszor.. nehéz eldönteni néha ki trolkodik, vagy véresen komoly (bár mindenki trollkodik néha-néha, vagy "csak" szarkasztikus.. nevezzük akárhogy). Amíg a trollface el nem indul együtt kell élnünk velük...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#48) Mr. Spock válasza DraXoN (#47) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

Döbbenetes. Így már érthető. Én azért egy szóval nem írtam ilyesmit, csak "képben" vagyok és a legutolsó hírek szerint 2021 végére várható nem core architektúra az Inteltől. Ezt hoztam fel, meg hogy az AMDnek is kellene addigra valami újjal előállni, mert baj lehet belőle. Ennyit írtam, nem "vizionáltam" semmit sem, nem vagy elvakult hívője semelyik oldanak sem.

(#49) DraXoN válasza Mr. Spock (#48) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egyenlőre a zen még egy "új" megjelenéskor is bevallottan "nem teljesen kész" architektúra, így van benne fejlődési lehetőség.
De ha kellene "új" fejlesztés, elég lehet csak a ccx blokkot jobb ipcvel rendelkezőre cserélni (ha van mód kigyúrni). Nem kell teljesen új architektúrát tervezni. Ez az infinity fabric egy újabb előnye.
.. és nem kell félni, intel is látja ezeket, egész biztos, hogy egy hasonló felépítésű cpu-n dolgoznak jelenleg az ottani mérnökök, az előnyéhez képest a hátránya "elenyésző" a felépítésnek.

amire utalni akartam egyenlőre a 2021el nagyon előrerohanunk, mostanság meg egyre kevésbé tud intel "küzdeni" amd kilopja a lábuk alól a talajt jövőre, főleg ha ice lake nem hozz elég erős javulást valahol, bár jelenleg csak erősödő igpről pletykálnak róla, ami nem jó hír, de 2 év alatt nem lehet áttervezni valamit (véggép nem készíteni) ami már erősen kész állapotban volt tervszinten amikor ryzen megjelent...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#50) icebolt93


icebolt93
csendes tag

Lehet csak Raja kémkedik? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.