Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) samujózsi


samujózsi
tag

[link]
Nekem valahol itt kezdődik a rock... :)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#52) Lenry válasza Klaus Duran (#49) üzenetére


Lenry
félisten

nem gondoltam volna, hogy valaki Kino-t fog linkelni :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53) Geri Bátyó válasza proci985 (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kicsit kötözködnöm kell.
A Tool-ra azt mondani, hogy kommersz, eléggé erős.
Az egyik legösszetettebb zene, amit valaha csináltak metálban. Elképesztően sok rétegű és nagyon részletgazdag az Aenima album (1996) óta és teljesen egyedi hangzás, ritmus és dallamvilága van.

(#48) cskamacska: Amiket linkeltél, azoknak nagyjából semmi köze a rock/metal műfajhoz, ugye tudod?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#54) Dilikutya válasza Geri Bátyó (#53) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig igaza van, pusztán a szubkultúrát nézve a Tool viszonylag kommersz.

Mint ahogy megnézed a nyári rockfesztiválokat, saját szubkultúrájában a Gutalax is kommersz, kakigrindcore-ban ők most szupersztárok. Más kérdés, hogy ez csak egy szűkebb réteget érint. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) proci985 válasza Geri Bátyó (#53) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pedig az. osszetett? igen. jo? nagyon is. eszmeletlen elmeny koncerten ugy, hogy azt se tudod mi az? igen.

a kommersz itt nem pejorativ jelzo, az uj album kapcsan egyertelmu volt a hype. nezd meg a spotify oldalukat

Dilikutya: :DDD egyebkent ja, spotifyon 300k+s hallgatoszam nem rossz

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) Dilikutya válasza proci985 (#55) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyébként az US Billboard-ot is vezette az új lemez, az előzőből meg fél millió ment el az első héten, meg 2007 végéig világszerte 2,5 millió. A Lateralus is így kezdett, 2010-ig 2,6 millió ment el belőle csak az USA-ban.
Sőt, most hogy a teljes katalógus megjelent digitálisan, azokból is mászott vissza a listákra néhány. Igazából nem is csak szubkulturálisan kommersz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) Geri Bátyó válasza Dilikutya (#54) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ proci985

Na, erre a zenére gond nélkül lehet mondani, hogy szar! :DDD Viccet félre téve, van az a zene, ami már annyira rossz, hogy jó és ezért hallgatják. Nem önmagáért.

Az a baj, hogy a kommersz szónak nem nagyon van nem pejoratív értelme. A Tool soha nem akart a tömegekhez szólni, Maynard meg még kevésbé. Sosem követtek semmiféle divatot, vagy zenei irányzatot. Ezért ennyire jó. Maynard másik kér projektjét, az A Perfect Circle-t és a Puscifer-t már jobban be lehet határolni (bár azokat sem egyszerű), de azok igazából a Tool két szélsősége.
Az új album körüli felhajtás pedig érthető, hiszen 13 év után jöttek ki egy anyaggal.

Én annak idején a munkahelyemen hallgattam Tool-t és a kollégák nem igazán értették. Az emberek többsége nem érti. Lehet, hogy egy fesztiválon népszerű a sokrétűsége miatt, de az nem ugyan az. Uhrin Benedekre is sokan csápoltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) solena válasza Geri Bátyó (#57) üzenetére


solena
tag

"Na, erre a zenére gond nélkül lehet mondani, hogy szar! :DDD Viccet félre téve, van az a zene, ami már annyira rossz, hogy jó és ezért hallgatják. Nem önmagáért."

Gutalaxék önmagában hallgatva tényleg semmilyen, de elképesztő showt csinálnak különleges fények meg hasonlók nélkül, nagyon közvetlenek a közönséggel, és jók a bemelegítő szövegek:) legalábbis, Rockmaratonon ilyenek. Kell hozzájuk egy egészséges morbidhumor:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#59) Paxker315


Paxker315
addikt

:R
Engem ami zavar: hogy nagyon mainstream, egyszerű, faék preferenciáim vannak. :) Amon Amarth, Beast in Black, Keldian, Sabaton. korábban Hammerfall, Ensiferum, Vintersorg. Mostanában sokszor inkább "utángyártott" kategóriát fogyasztok (cover).

Fogalmam sincs, miért ezek tetszettek meg, jók. Az idei Amon Amarth lemez meg kifejezetten jó lett, "szerintem". A videók minden esetre kiválóak

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#60) proci985 válasza Geri Bátyó (#57) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nalunk melohelyen augusztus-szeptemberben visszatero elem volt kaveszunetben, hogy van Tool a spotifyon :DDD

egyebkent ja, jopar eve nem volt album, viszont az utolso turnejuk nagyon jo volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) mephi666


mephi666
nagyúr

turmion-t nem hallgat senki? :) klippel együtt ez egy mestermű tőlük

...ha nincs otthon a család én meg sörözgetek, megesik hogy órákon át üvöltenek a régi albumaik

és hogy jöjjön minden stílusból pár kedvenc:
gazette - filth in the beauty
rammstein - mein land (a klipp komoly hozzá :D )
skillet - monster
a7x - nightmare
paramore - crushcrushcrush
pretty reckless - make me wanna die
korn - narcissistic cannibal

+1 corey taylor - snuff (acoustic)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#63) samujózsi válasza cskamacska (#62) üzenetére


samujózsi
tag

A Mos Oitól nincs valamid? :C
(Bár punkot és neonácit/skinheadet keverni állítólag gáz :DD)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#64) Dilikutya válasza cskamacska (#62) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hitlerjugendesek hogy keverednek a punkokkal?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) samujózsi válasza Dilikutya (#64) üzenetére


samujózsi
tag

Ezekből melyik, mi?
Az Egészséges fejbőrt, Kárpátiát (?) és a PICSA-t be tudom sorolni, de a többi... :B

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#66) Dilikutya válasza samujózsi (#65) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezek ilyen hungarista/NS, esetleg náci zenekarok.

Központi Hatalom
Titkolt Ellenállás
Ballagó Idő
Egészséges Fejbőr

Meg van a Kárpátia, amelyik inkább lakodalmas rockot játszik, de nem meri felvállalni magát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67) updog válasza Dilikutya (#66) üzenetére


updog
senior tag

"Meg van a Kárpátia, amelyik inkább lakodalmas rockot játszik, de nem meri felvállalni magát." :C

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#68) Paxker315 válasza Dilikutya (#66) üzenetére


Paxker315
addikt

Amikor én kicsi voltam, akkor a Divízió88 volt, aki "nem merte felvállalni" magát. Komolyan, hogy lehettem olyan idióta, hogy azt a ...-t hallgassam? Néha csinál hülyeségeket egy gyerek, na.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#69) Dilikutya válasza Paxker315 (#68) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ha valakit érdekelt volna, kideríti, elvégre léteztek. Bár szerintem túl sok vizet azzal együtt sem zavartak, hogy miről szólhattak a dalaik. Legalábbis én a nevükön kívül mással nem találkoztam. Az Egészséges Fejbőr meg azért aki mélyebben belekerül a rockzenébe, ismerni fogjaegy időben már zenegépben is voltak.

A Kárpátia nem a személyazonosságát nem meri felvállalni, hanem az ideológiát. Persze aki nem hülye, érti, mi van a katonadalok mögött. Egyszer valahol tán a Molics mesélte, hogy nem volt boldog, amikor Petrás egy Cool Head Clan koncert előtt/után a Mein Kampffal masírozott a backstage-ben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) Paxker315


Paxker315
addikt

: ) hát, nem sok emlékem van már "sajnos". :(

Crack the Sky
Shield Wall
We shall destroy
Guardians of Asgaard

Nem akarok kihagyni. De így is marad.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#71) cskamacska válasza samujózsi (#63) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem tudom ki kivel játszik, zene az meg nem rossz. Mármint a linkelteknél. Pl munkatársam imádta a "nemzeti rock"-ot, én meg a falra másztam a legtöbb számtól, Kárpátia volt a legrosszabb a borzalmas énekesével(Kárpátiát most is kerestem, azóta sem lett jobb :D ). Kész felüdülés volt a két tankos szám a playlistben. :DDD

De az biztos hogy itt árkok vannak: Nem léphet fel a Punk Karácsonyon a Rózsaszín Pittbull, mert a bandát a migrációs áradatról szóló számuk miatt "nácinak" bélyegezték. Pedig a Cserbenhagyottjaink dallama nagyon jó.

Zenében nem politizálok, nem is nagyon van mit, mert általában rosszak.
Összevágott polirapből Casetteboy-nak nics magyar párja:
Cassetteboy - Cameron's Conference Rap
Cassetteboy vs David Cameron - Gettin' Piggy With It
Cassetteboy vs Theresa May
legközelebbi talán ez
Lázár feat. Polt: Szétlopták remix

De az én véleményem amúgy sem számít, hisz per pillanat disznópatkány volnék. :B
Lévén a 80-as évek soha nem ért véget, így vannak a rokkerek, meg mindenki más. A mások pedig csak korai tuc-tuc technót hallgatnak természetesen.

ilyet ni :D
Imer6ia feat Øfdream - Nothing Here Vision
Clann - Welcome The Storm
skeler - In My Mind
skeler - Falling Apart
Verasect - Catch Your Breath (Øfdream Remix)
N'to - Trauma (Worakls Remix)
Monrroe - The Inevitable
skeler - TEL AVIV
skeler - عصا
skeler - Venom
skeler - RULE

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#72) shifty!


shifty!
senior tag

Az egész rock témában az a jó, hogy bármit rá lehet húzni, mert se eleje, se vége - értsd jól.

Apámnak mást jelentett a rock, mint jelent nekem, mást fog jelenteni öcsémnek, aki még csak most kapja tőlem az első impulzusokat.

Talán Corey Taylor nyilatkozta nemrég, hogy a Slipknot, és amúgy a rock/metal maga arról szól - neki - hogy aki kitaszítottnak érzi magát akármiért, azt ez a közeg, közösség befogadja, elfogadja és megtalálja benne a helyét. Ebben 100% egyetértek vele.

Dire Straits, Sting, Phil Collins, Madness - ezek rockot jelentenek embereknek, és egy metalhead-nek is tökéletesen fogyaszthatóak.

A rockabilly az egyik legmókásabb dolog, ami zenével történhet szerintem, Brian Setzer egyéniben , és együttes névvel - Stray Cats, Voodoo Swing, olyan sajátos hangulattal bírnak, ami utánozhatatlan és nagyon pozitív energiát sugároz.

A "mainstream metal" vonal megintcsak tökjó, a Rammstein, Metallica, Slipknot és társai, és annyi de annyi királyság van mindegyikben, hogy a lehetőségek tárháza kb végtelenre nyílik.

Nekem pl. a Tool soha nem volt kifejezetten vonzó, de kell nyitottnak lenni. Pl. tessék Steel Panthert hallgatni, aki ezeket a csókákat komolyan tudja venni...igazi glam időutazás, spandex meg minden...miközben zeneileg tök profik :DDD

A nagyok, mint az AC/DC, Motörhead, Gn'R, Iron Maiden, Judas Priest, Alice Cooper, Iggy Pop halhatatlanok, és szvsz soha nem lesznek kitaszítottak - nehéz lenne mondjuk Lemmy vagy Iggy Pop figuráját kitaszítani bárhonnan :DDD

A tipikus amerikai rádiórock, ami nekünk lehet hogy kicsit ismeretlen, szerintem egészen király, én Stone Sour-ról pl. csak érintőlegesen hallottam korábban, ha legjobb barátaim nem rángatnak el a tavalyi BarbaNegrás koncertjükre, lehet hogy nem hallgatnám azt, és azt se amit azzal kapcsolatban megismertem.
Tremonti, Alter Bridge számomra az utóbbi évek egyik legnagyobb zenei felismerése, ez meg továbbvisz Myles Kennedy által Slash felé, akinek a szóló projektje szerintem lélegeztetőgépként szolgált az egész rock zenének a 2000-es évek közepén (meg előtte is a Slash's Snakepit, csak az nálunk annyira nem lett ismert)

Aztán persze a skandináv vonal is örök kedvenc, In Flames, Dark Tranquillity örök kedvenceim, akár régebbi, akár újabb anyagot nézünk, van hova visszamenni időben mindkét esetben, és érdemes is.

Metal / sludge vonalon pedig az ütökártya, ami ráadásul magyar (és nem turulmagyar...), és szerintem a '10-es évek legjobb zenei megmozdulása itthon, az Apey & the Pea - mostmá' LAZARVS, még szokni kell... na hát ezek a srácok meg amit élőben leadnak energiát, Paks elbújhat.

Hogy ők mennyire vannak kitaszítva, és ezzel az egész metal mennyire számít rétegzenének, arról tökéletesen elmond mindent, hogy ezek a srácok ezzel a zenével Fonogram díjasok és a Petőfi NagySzínPad tehetségkutatójának a győztesei...namostakkor? :D

Eddig összvissz' 3 album, de mindegyik letépi az arcod a helyéről, és nagyon jól teszi, zeneileg tökéletesen érett, stoner, tehát valahol rétegzene, de eszméletlenek. Különösen ajánlott élőben meghallgatni őket, fel-le járják az országot, el lehet csípni őket mindig valahol :)

Ugyanitt a frontember, Apey szólóban teljesen mást, gyönyörűt játszik, az külön egy misét megér.

Na, hát ezért nem lehet keretbe foglalni :))

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#73) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Nekem pedig ez az örök kedvenc, ez "csak" egy cover. Amitől különleges, hogy az eredeti egy dream house szerzemény, szerintem a szerző hatalmas melódiákat készített:
Children - Robert Miles (Heavy Metal)

Ahhoz pedig hozzászólva, nem játtsza a rádió...pffff. Amiket hallgatok zenéket nem megy a rádiókba, mert a legtöbb embernek nem venné be a gyomra.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#74) Dilikutya válasza shifty! (#72) üzenetére


Dilikutya
félisten

Befogad, amennyiben olyan vagy, mint ők. Nem tudom, ma ciki-e még tinédzserkorban "diszkósokkal" barátkozni, mert azokat nagyon nem szereti egy trve rokker.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75) mephi666 válasza Dilikutya (#74) üzenetére


mephi666
nagyúr

ide van egy alvin nóta :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.