Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

De az adó mindenhol ugyanakkora.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) #78600448 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


#78600448
törölt tag

Elhiszem, azon néztem, hogy 1 nap híján teljes havi fizu lett volna, abból azért ennyit lecsípni. Nem csoda, hogy az embernek elmegy a kedve a munkától, pláne azon az bruttó órabéren... Röhej..

(#3) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyere ki Hollandiába. Kicsit többet dolgozol, egyből 40% lesz az adó. És ez csak az adó, TB meg minden nélkül...

(#4) Cucuska2 válasza #78600448 (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

De nem ütötted be egy bruttó-nettó kalkulátorba a fizetésedet előtte? Az első havi fizetésnél vetted észre, hogy mekkora sarc van rajta?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) t72killer válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak a költségek nem feltétlen. Simán lehet, hogy egy Csongrád-megyei kisebb városkában jobban jön ki a végösszeg hónap végén, mint az ingatlanlufitól sújtott felkapottabb régiókban. Pláne, ha előbbiben van saját lakás/ház.

#2: Hollandia/Külföld: azt azért le kell tisztázni, hogy az ember milyen családalapítási szándékokkal vág neki az útnak, és mik a preferenciái. 2 gyerkőccel + egy alkalmasint nehezen melót kapó (vagy a bölcsi áránál kevesebbet kereső) anyukával már egészen másképp fest az ábra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) icemad válasza t72killer (#5) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én 2 gyerekkel, feleséggel nekivágtam kemoterápia után. Nem bántam meg. 4 év alatt összejött egy 3 szintes családi ház... Jó szakma és tapasztalat kell hozzá.... Meg szeretni azt, amit csinálsz.

(#7) t72killer válasza icemad (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gratula :R, az ingatlan - főleg családi ház - szerzésben nem voltunk ilyen ügyesek D-Németo.-ban. Mostanára pláne esélytelenné vált, itt is dúl a lufi, esetleg a következő durranáskor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) #78600448 válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


#78600448
törölt tag

Számolgattam, azért 860 bruttóra 117k nem kevés? Azért 20 nap 4+1-be, nem kellemes ha megerőltető a munka ha nem, azért ~85 körül kaptam, nem teljes hóra máshol keleten 160 bruttóra, szóval törtem a fejem, hogy hol a realitás ebbe.

(#9) Syl válasza #78600448 (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

860 bruttó óránként? :Y Hol és milyen munka az? Mert itt Pest környékén a mekiben a krumplisütő is dupláját kapja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) UnA válasza #78600448 (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

860 / 117? ezek így együtt milyen módon jöttek össze? :)

(#11) #78600448 válasza Syl (#9) üzenetére


#78600448
törölt tag

Multi, hadd ne mondjak nevet inkább, persze felment volna hónaponként próbaidőben/után. Hozzá teszem, akkor se sokat...

Érdeklődtem más cég felől, ott nem bánom ha 12 óra is van, de amit mondott a telóba bruttót már nyugtatta a szívem.

Azért Pest felől hallottam jó féle bruttókról.

@UnA ez volt a bérpapíron, első hónap volt 1 nap híján (21-ből 20-t mentem mindegy az úgy számoltak fel), aztán mikor megláttam nekem is kikerekedett a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#12) icemad válasza #78600448 (#11) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azt lehet tudni, hogy milyen képesítésed van?

(#13) #78600448 válasza icemad (#12) üzenetére


#78600448
törölt tag

Lenni lehet, rájöttem öngól volt, de ezt a szakmát jobban kedveltem, sz.gépszerelő-karbantartó. Nem tudtam mást, eljöttem ilyen multihoz, de a színvonal inkább no-komment kategória, a főnökség még okés, de a kollégák azokat inkább nem részletezném.

(#14) szaszyka válasza #78600448 (#13) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tab?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15) #78600448 válasza szaszyka (#14) üzenetére


#78600448
törölt tag

?

(#16) szaszyka válasza #78600448 (#15) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az egy település, ott voltál? Ott ismerek egy leírásnak megfelelő “fasza” céget. De a kérdőjel alapján nem ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#17) #78600448 válasza szaszyka (#16) üzenetére


#78600448
törölt tag

Így írom inkább, átláthatóbb, a név beugrott, de igaz a válaszod, nem az.

(#18) dugo_ válasza #78600448 (#8) üzenetére


dugo_
veterán

860br/órának 8 órás munkarendben 91500Ft lenne a havi nettója, szóval amíg nem írod le, hogy pontosan mit és mire kapsz pluszban (3 vagy 4 műszak, műszakpótlék, jelenléti prémium), addig nem lehet erre mit mondani.

(#19) Egon válasza icemad (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi a szakmád? Milyen alapokkal vágtál neki (nyelvtudás, feleséged szakmája, stb.)? Az asszony is dolgozik? Mennyi idősek voltak a gyerekek amikor kimentetek?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Earl_Muttley válasza #78600448 (#13) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az a számítógépszerelő papír sajnos pont arra elég, hogy az utolsó WC-papír helyett elhasználd. :( Tudom, mert nekem is az van. :D Jó, normális szervizekben úgyis előbb nézik a tudást, a problémamegoldó készséget, és az akaratot, ahol meg a papírt kérik, ott általában normálisan megfizetni felejtenek el.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#21) Ghoosty válasza #78600448 (#8) üzenetére


Ghoosty
őstag

Már írták, de én is megerősítem. 860 bruttó órabér 21 nap, napi 8 órával az bizony 96k nettó. Szóval te kapsz még valamilyen pótlékot is. Így azt mondom, hogy a 117k teljesen rendben van ilyen órabér mellett.
Önmagában nézve a 117k valóban kevés, de ha neked megfelelt a 860-as órabér, akkor nem vágtak át.

(#22) Feruendios válasza Earl_Muttley (#20) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Ha vigasztal ez az osszes szakmai kepesitesrol elmondhato.
Bar az szamitogepszerelo az hirhedten useless.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#23) #78600448


#78600448
törölt tag

Sírást lelőttem akkor, de leírtam 4+1 folyamatos műszak. (3 műszak attól.)

(#24) tope válasza #78600448 (#23) üzenetére


tope
addikt

Már nem azért, de a minimálbér 149.000 Ft, aminek a bruttó órabére úgy 886 Ft bruttó (168 órával számolva) körül van. Szóval Te a minimálbér alatti bér kapsz :Y

(#25) Narxis


Narxis
nagyúr

OKJ-t el kell felejteni, most futnak neki harmadjára az átalakítással de ugyanolyan szar lesz mint volt mivel nincs pénz a rendszerben így nincs rendes tanár vagy kevés van és nincsenek rendes eszközök. Azzal foglalkozz amit szeretsz és ha van eszed hozzá felvesznek oda ahova menni akarsz.

Thanos was right.

(#26) #78600448 válasza Narxis (#25) üzenetére


#78600448
törölt tag

Akkor nem tudom, érdekel az IT, de az irány kérdéses a legjobban.

(#27) Earl_Muttley válasza Feruendios (#22) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem volt tervem amihez volt a legegyszerűbben beszerezhető, csak bizonyos magánéleti okokból meghiúsult. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#28) Napfénysüti válasza szaszyka (#16) üzenetére

A Flex ilyen "f*sza" ott?

Més que un club!

(#29) Lauda válasza tope (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Órabér alkalmazása esetén bruttó 857 forint a minimálbér.

(#30) icemad válasza Egon (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Megírom majd privátban. Nem akarok itt offolni. Csak most nincs időm.

[ Szerkesztve ]

(#31) #78600448 válasza icemad (#30) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nem off, ha munkás téma akkor munkás téma.

(#32) Mr X


Mr X
veterán

Kemény, nálunk (budapesti cég) az SMT operátorokat 300k körüli alappal veszik fel.

(#33) #78600448 válasza Mr X (#32) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ha jól megy minden a kövi meló az operátori lesz, csak hát nem 1k-s alatti bruttó bérrel.

(#34) Mr X válasza #78600448 (#33) üzenetére


Mr X
veterán

Én drukkolok. 🙂

(#35) #78600448 válasza Mr X (#34) üzenetére


#78600448
törölt tag

Köszi. :))

(#36) Narxis válasza Mr X (#32) üzenetére


Narxis
nagyúr

A smt operátor az egyik legbonyolultabb és legszarabb legkeményebb meló ami van a gyárban hiszen mindenki téged csesztet a lusta mérnök, a kényelmes karbantartó aki úgy mozog mint egy lajhár de persze te ne írjál rá kiállási időt ,vagy a hasonlóan ráérős meos vagy minőségellenőr akire szintén nem írhatsz be várakozási időt de a te hibád ha mégis „futtatod „a sort. És akkor még ott van a szintén agyonhajszolt sorfeltöltő akitől állandóan kell valamit kérni mert mindig hiányzik valami alapanyag és mehet a stressz. Szóval egyszerűen mindenki tulajdonképpen téged hajt miközben semmit nem ért az egészből: A rém okos „finom tervezőkről ” ,mérnökökről már ne is beszéljünk akik totál felesleges szerszámozásokkal ,átállásokkal fárasztanak….

Rive: őt ez nem vígasztalja.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#37) Rive


Rive
veterán

Lejött 30k és máris depis vagy?
Abba gondolj bele, hogy mennyit is költött rád a munkaadó... A tényleges adótartalmat az alapján tudod becsülni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) #78600448 válasza Rive (#37) üzenetére


#78600448
törölt tag

Depis nem leszek egy könnyen azért. Csak azért fájnak a bérek, kb éhbérért gürizel 1 hónapot?

Nem gond, hogy ~15k rezsi lesz a költözés miatt, csak éppenséggel a munka hiánya és megfizetése zavar. Hallom mit keresnek multiknál, valakiknél több heti 12 óra és kinyomják 140-150k-l, ráadásul az embernek egészségtelen levegőt kell szívni (vegyi anyag) hiába van rajta maszk.

A robot munka nincs megfizetve tudom, de hallottam szakmás siránkozást is, azon is csak néztem mit keres némelyik.

(#39) ElektrikusDE válasza Narxis (#36) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Van rosszabb munkakör is.

Az analizátor/debug/rework technikus, több letolás, valamivel több fizetésért.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#40) Mr X válasza Narxis (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Én szerettem csinálni, pörgött az idő.

(#41) icemad válasza Egon (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na akkor...
Erősáramú elektronikai technikus végzettségem van. Angolul nagyon jól beszélek/írok/olvasok. Ezen kívül a német is megy alapszinten, meg egy kis orosz. Oroszul viszont nem tudok írni/olvasni.
Feleségem óvodai dajka, de itt kint nem ebben dolgozik. (supervisor 3 hotelben, a takarítást felügyeli. Persze takarít is, mert nincs elég ember.)
Feleségem természetesen dolgozik, egy fizetés kurta kevés, ahhoz, hogy megélj családdal. Hollandiában kb 2000 euró a havi költség, ha albérletet fizetsz. Ez csak a kötelező fizetni való, albérlet, rezsi, biztosítás, telefon, autó. A házra lakáshitelt vettem fel, ennek 365 euró a törlesztője havonta, így kb. 1600 euró havonta a kiadás. Ebben nincs benne az, amit ténylegesen magadra költesz. (kaja, pia, cigi, gyufa, ruhák, nyaralás, stb....)
Fiaim 4 és fél és 6 és fél évesek voltak, itt kezdték az iskolát, 5 évvel ezelőtt. Anyanyelvi szinten tudnak hollandul, a nagyobbik már angolul is tud. C típusú holland úszóvizsgájuk van, ami azt jelenti, hogy farmerben, cipőben és pulóverben 1 kilométert tudnak úszni 23 fokos vízben. Nagyjából ennyi.
Egyébként villanyszerelőket keres a cég, ahol vagyok, de tudok más munkát is, amihez nem nagyon kell semmilyen szakma. (kamion trailer takarítás. Aránylag jól fizet, de az ellenségemnek sem kívánom...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.