Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

megy ez :))

..szerintem jónak tűnik

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Jöjjenek csak az újak, és legyen sok-sok konkurencia, ez csak nekünk jó, mert lenyomják az árakat a nagy versenybe. :D

(#3) Male


Male
nagyúr

10MB/s-os írás? Ez nem valami elírás? ...mert így egy élmény lehet a 128GB-osat telemásolni.

(#4) Typhoon47


Typhoon47
őstag

lassan de biztosan csökkenni fognak az árak szvsz ;)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#5) Depression


Depression
veterán

Mire elfogadható lenne a 32 gigás, addigra kellesz 64 a rendszernek.
Ezek elég lassúak, valójában semmi értelme ezeket megvenni. Persze lehet, hogy dömping árakon érkeznek, és az lesz az előnyük.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Megyen ez!
Van annyi, mint atom, lassan az áraknak kellene utolérni ezt a rengeteget... :U

...

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ez a portéka duma nem lol.

(#8) shteer válasza Depression (#5) üzenetére


shteer
titán

addigra kellesz 64 a rendszernek

miértis? :)

..szerintem jónak tűnik

(#9) liksoft


liksoft
nagyúr

Tetszik!

Ahogy az SSD-s híreket figyelem, kicsi, drága, lassú, de mindenki gyárt már (vagy címkézettet vásárol). Így a gyártók (valódiak) talán egy kézen megszámolhatóak (nem számoltam utána). Ez "valóban" nagy verseny. Így "zuhanni" fognak az árak.

Ha a HDD-t is megnézzük, látható, hogy óvatosan kúszik utána az SSD piac. Persze mindenki szeretne benne lenni a "kalapban". Pont ezért van "ennyi" típus. Idővel majd ez a piac is zsugorodik mint a HDD. Viszont az ár/teljesítmény (kapacitás és sebesség) gondosan úgy van megválaszta, hogy még sokan ne vegyék. Bár a flash sokat fejlődött, és folyamatosan egyre jobb, de korlátozott az írhatósága. Ez behatárolja a lehetőségeket és a biztonságot is. Persze a HDD előállítási ára is nyomott, így ott a megbízhatóság csökken (sajnos egyre gyakrabban tapasztalom).

Szerintem a valódi SSD még nem ez. Abban a pillanatban amikor a flash méretű és teljesítményű korlátlanul írható félvezető tár megjelenik, a HDD végórája elindul. Addig inkább párhuzamos használat, és a használati helyek gondos megválasztása a jó döntés.

A HDD a hagyományos és nagy tárhelyekhez, zaj figyelembe vételével 3,5"/2,5" kivitelben, extrém használathoz (hideg/meleg, rázkódás, stb...) meg az SSD. Vagyis nem azonosak.
Szerk: Kiegészítik egymást.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) Hequila válasza liksoft (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Sajnos??? Hisz ebből élsz! :D

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Depression válasza shteer (#8) üzenetére


Depression
veterán

Vista elvérzett egy 20 gigás partíción, addig el volt, amíg nem akartam SP1-et telepíteni, de akkor valami 6-8 giga szabadhelyet igényelt pluszba a telepítéshez, amit sehogy sem tudtan előteremteni. Gondolom a Win7 egy kicsit többet fog foglalni, és egy hasonló esetén a 32 giga már kevés lesz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) shteer válasza Depression (#11) üzenetére


shteer
titán

de ott nem csak vista volt akkor :) az nem több 8 gigánál

..szerintem jónak tűnik

(#13) RexpecT


RexpecT
addikt

Ennyivel egyszerűbb SSD-t csinálni mint winchestert?Legalább 20 gyártó jelentett be eddig saját SSD-t.

(#14) KMT válasza RexpecT (#13) üzenetére


KMT
addikt

Nyílván nem sok esélye lenne egy új gyártónak a nagy nevekkel szemben HDD téren.

(#15) Dyno


Dyno
veterán

Húhúú ezt örömmel olvastam, bár csak már megfizethető lenne.Némaság. ;]

(#16) shteer válasza RexpecT (#13) üzenetére


shteer
titán

igen :D

..szerintem jónak tűnik

(#17) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Miota olvasok roluk mar alig varom hogy legyen egy... :DD

(#18) whiz válasza shteer (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

De egy ultimate pl. telepítés után helyből 12GB :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#19) mephi666 válasza whiz (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezért fogom szerintem legyalulni otthon ma a pistát... :) mi a legjobb módszer a legyilkolásra, amivel a bootmenüje is megölhető? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) whiz válasza mephi666 (#19) üzenetére


whiz
aktív tag

Format :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#21) Khan13 válasza whiz (#18) üzenetére


Khan13
senior tag

Telepítés után azért nem : ) Nekem minden frissítéssel együtt (x GB Dreamsceen vagy hogy írják is benne van), de SP1 nélkül, telepítve még ez+az összesen:11,9 GB (12 797 335 400 bájt) - nem mondom hogy kevés, de nem mindegy mikor ennyi ;)

Fejlődjön még az SSD, aztán majd mikor olyanokból lesz ennyi mint amilyet az Intel adott ki, majd az lesz a jó : ) - Főleg mai HDD áron : ))

(#22) kicsitomi88 válasza mephi666 (#19) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Linux telepítés :)

90 87.5 87.8 87.5

(#23) liksoft válasza Hequila (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a sebesség növelése miatti párhuzamosítást figyelem, akkor inkább éhen fogok halni. Ugyanis ha 16db 8GB kapacitású chip-ből állít elő 128GB-ot, akkor a teljes felület 16 bit parallel futhat, és egy chip egy bitet a terület elejétől a végéig átfog. Vagyis egy chip halála után (ami csak 8GB kapacitás) az egész drive adata kidobható, hiszen az egész felület bithibássá válik. - Csak egy kis logika.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24) Scalpel válasza liksoft (#23) üzenetére


Scalpel
senior tag

Szerintem ő a vinyók minőségromlása miatti fokozott elhalálozásra gondolt...

(#25) liksoft válasza Scalpel (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudom, és az egyik igencsak gyakori hibaforrást részleteztem. Ugyanis ritkább amikor egy chip-nek csak egy kis része nem érhető el. Inkább a chip halála, vagy a "wear leveling" map tábla olvashatatlansága okoz bithibát. Bithiba esetén az egész byte, szektor illetve terület sérült. Ha egy chip a teljes adatterülethez tartozik, akkor ilyen hiba esetén a teljes adatterület, vagyis a drive menthetetlen. Hdd esetén a hibás terület sokszor lokalizálható, és annak kivételével a többi terület menthető. Na itt van a különbség. (A technológiát nem figyelve.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26) whiz válasza Khan13 (#21) üzenetére


whiz
aktív tag

Hát nem tudom, nálam egy friss windows Vista Ultimate x64 telepítés után kerek 12GB-ot foglalt el a vincsin. Most hogy ebből mennyi a windows mappa, azt nem néztem :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.