Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Ezeknek mire kell ennyi memory bandwidth ilyen keves mag mellett?

(#2) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Jajj ne mááár
Nem úgy volt végre kivégzik a celeroncsot?
Erre most bejelentenek egy celeroncsot.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#3) velizare


velizare
nagyúr

atomot nekik! aztán valami durvát is...! :))

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Solten válasza Lacika112 (#2) üzenetére


Solten
addikt

En is azt hittem hogy az atom mar kifingott...

Saor Alba

(#5) nakos1212


nakos1212
senior tag

kalaúz->kalauz

(#6) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az új Atomokban még mindig nincs semmi SSE/AVX gyorsítás?
az adatlapjukon nem tüntetik fel "Instruction Set Extensions"-t

mig máshol jelzik, hogy mi van ...
"Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2"

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) Alchemist válasza Solten (#4) üzenetére


Alchemist
addikt

NAS-ba kis fogyasztás mellett teljesen elég, video kódoláshoz pedig létezik hardveres gyorsítás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) arty válasza Alchemist (#7) üzenetére


arty
veterán

NAS-ba arm is elég...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9) Lacika112 válasza Alchemist (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nasba intelt ?
Én is gyakran odaadom a tolvajnak a széfkulcsot ne erőltesse meg magát :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) akaido


akaido
addikt

Atomnyi tervből Celeroncsra futja...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) Alchemist válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Hááát igazatok van, jobb egy jó kis ARM.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Hány Atomot kell ledobni, hogy ennyi Lake keletkezzen?

(#13) KISDUCK válasza MeszesKPT (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha 2 magos Atomot, akkor nem több "lake" lesz hanem egy kisebb "ocean".

(#14) #92116480


#92116480
törölt tag

lol intel

(#15) Cefet


Cefet
aktív tag

Marketinges: Pénztárgépbe jó lesz ez is!
Aztán ebédnél csodálkozik, hogy 20 percet kell sorban állnia. Nálunk ez van...

(#16) atok666 válasza #92116480 (#14) üzenetére


atok666
őstag

Kifejtened mire gondoltal? Vagy ez most mi volt?

Atok

(#17) arn válasza arty (#8) üzenetére


arn
félisten

amiket beleraknak... nem igazan osztom. az inteles nasok sokkal jobbak a synologynal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) arty válasza arn (#17) üzenetére


arty
veterán

HA szükséged van rá ... (ha nincs, akkor is kifizeted)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) arn válasza arty (#18) üzenetére


arn
félisten

manapsag a nas != smb megosztas. sokfele program, es szerver fut rajta, az emberek amolyan minipcnek hasznaljak, ami mindig rendelkezesre all. itt az alkalmazott arm procik hamar leterdelnek, legyen szo akar torrentrol, akar mediaszerverrol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Pingüino


Pingüino
senior tag

Azért fura az intel és a biztonság szavakat egy cikkben olvasni. ;]

(#21) Pingüino válasza arn (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ugyan miért térdelnének le? Amit egy NAS-tól bárki elvárhat, azt egy ARM proci ki tudja szolgálni, ha normális van bele téve.

(#22) arn válasza Pingüino (#21) üzenetére


arn
félisten

Kerdezd meg mondjuk a synologytol. Az armos nasok sokkal limitaltabbak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Alchemist válasza arn (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

Üzletpolitika, no meg a virtualizáció hiánya az ARM-os rendszerekben.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Solten válasza arn (#22) üzenetére


Solten
addikt

Felhasznaloi igenytol fugg. Nekem egy 2 magos ARM-al szerelt Synom van, nem tudja a transzkodolast de nem is ez meg a 4k video a lenyeg, siman streameli az 1080p videokat. Torrent meg fileszerver gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#25) arn válasza Solten (#24) üzenetére


arn
félisten

Csak a sebesseg nem mindegy, meg a ram mennyisege sem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) arty válasza arn (#19) üzenetére


arty
veterán

nem vagyok róla meggyőződve, hogy ezek valós igények az "embereknél" :)

nekem pl az smb, torrent és a dlna felett nincs nagy igényem, nem szívesen fizetném ki az x86 felárát (és a fogyasztását sem) - kidobott pénznek érezném

nyilván nem zavarna, ha gyorsabb lenne az 1 arm magos nas-om, de nem létkérdés
a syno (is) szvsz mesterségesen máshogy pozicionálja az armos/x86-os nas-ait.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) arn válasza arty (#26) üzenetére


arn
félisten

megis ok a nepszeruek... van eleg masik nasgyarto a piacon, de mindegyik x86ban gondolkodik bizonyos szint felett.

en nem nagyon szoktam torrentezni, de masok arra panaszkodnak, armos procin lassu. nalam smb, plex, kicsi torrent, docker, backup megy rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) arty válasza arn (#27) üzenetére


arty
veterán

jah, "ők" ... de kapni mást? :D

ha egy raspi4en tud menni "minden" jó sebességgel, akkor szvsz belátható, hogy az x86 csak a százonsokezres ár "indoklásaként" kap helyet a nagyobb gyártók kínálatában...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#29) arn válasza arty (#28) üzenetére


arn
félisten

ha olyan nagyszeru lenne, valoszinuleg mar vki beprobalkozott volna vele. valszeg a support sem ua hozza a nepszeru thirdparty appeknel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Pingüino válasza arn (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Létezik raspi-s NAS is, csak úgy szólok. :)
Butított debian fut rajta, úh. minden alkalmazást tudsz rajta futtatni, ami linuxon is elmegy.

(#31) arn válasza Pingüino (#30) üzenetére


arn
félisten

Hogy jon ez ide? Kiscsillio fele disztrib letezik, akkor inkabb vmi epitett nassal probalkoznek meg freenassal. Viszont a synologyt beallitod, aztan elfelejted, minimalis hozzaertessel is beallitja vki, nem veletlenul nepszeru - ez egy linuxos telepitessel sose fog igy mukodni.

A rasppi jo jatszani, kiprobalni dolgokat, de tudod ki bizna ra az adatait. En biztos nem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) arty válasza arn (#31) üzenetére


arty
veterán

nyilván (NYILVÁN! :D ) van mentésed.... tehát nem a nas-ra bízod az adataid ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) Pingüino válasza arn (#31) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ízlések és pofonok. Viszont ha valami létezik, csak neked nem tetszik, akkor ne mondd, hogy az nem jó semmire. Tökéletesen, és gyorsan működik, és olyan dolgokat is tudsz rá telepíteni, amit egy OEM NAS-ra sose fogsz, bármilyen márkás.

[ Szerkesztve ]

(#34) arn válasza Pingüino (#33) üzenetére


arn
félisten

Nem, nem tetszik, mindig meg szoktam venni az aktualis verziot szorakozni. De kb, mintha a celszerszamot hasonlitanad egy svajci bicskahoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Pingüino válasza arn (#34) üzenetére


Pingüino
senior tag

Van, hogy a svájci bicska jobb, mint a célszerszám. :)

(#36) Alchemist válasza arty (#32) üzenetére


Alchemist
addikt

Az adattárolás és a biztonsági mentés nem ugyanaz a kategória.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) Reggie0 válasza arn (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, szerinted mit csinal a hdd-vel a raspi, ami miatt nem lehet rabizni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.