Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geezer


geezer
aktív tag

Nagyon érdekes cikk, sok érdekes és értékes gondolattal, de sajnos nagyon sok helyesírási hiba van benne. :(

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

Az ökológiai lábnyomnál nagyon nem egyértelmű, hogy vajon az adott ország egy lakosára van-e kivetítve ez a hektáros érték - vagy nem... (Gondolom, igen.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) capulet75


capulet75
addikt

Valami nagyon fotosat kihagytál, ami hamarabb elfogy mint az olaj. Az édesviz. És abból nekünk van. Jó sok. 2020 környékén már komoly exporcikk lesz a víz.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) wolfman válasza capulet75 (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Jah! Nekünk van sok. Még. De mint általában mindent, ezt is kezdik elherdálni, mégpedig eladják a tulajdonosok a külföldieknek a lelőhelyeket, mert nincs pénzük, ebből meg lesz. Aztán mikor odakerülünk, hogy na akkor kell a víz, nem tudunk mit csinálni, mert bár országon belül vannak a források, de nem magyar emberé, magyar államé lesz, úgy kell visszavásároljuk a saját földünkről felbuggyanó vizet!

Ettől függetlenül ez egy jó cikk, nekem tetszett. Nekem úgy általánosságban szokott foglalkoztatni ez a téma. Ugyan ezen töprengtem nagyon sokat, hogy mi lehet a túlnépesedésre, munkanélküliségre a megoldás, ami roppant egyszerű. Egyik a radikális születésszabályozás(amit már sokkal korábban kellett volna elkezdeni), a másikat nem írom le mert cseppet sem humánus!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) 7 válasza Tim82 (#2) üzenetére


7
addikt

A definíció kicsit hiányos, de egyébként igen, ez emberenként X hektár.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gengi válasza geezer (#1) üzenetére


Gengi
senior tag

Bocsánat a helyesírásért. Nem túl egyszerű a magyar. Ígyekszem átnézni és javítani.

capulet75# Igen igazad van. A víz nagyon nagy kincs és ez is korlátozott számunkra ,de azt még képesek vagyunk a jelenlegi tudományunkkal korrigálni.

Tim82# Igen. Emberenként kell érteni és átlagban.

Kalandor # Ez így van.

Wolfman# A születés szabályozás sajnos nem püre ügy. Míg mi magyarok fogyunk és úgy általánosságban Európa stagnál. Pl.: Az indiába betelepülő ipar (és az ottani politika), ami a mi igényeink szolgálja ki ,megkívánja a lakosoktól ,hogy egy családban mindíg legyen 18-30 év közti fiatal férfi ,aki eltartja őket.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#8) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nem tudom, hogy miféle fegyverekkel harcolnak majd a harmadik világháborúban, de Azt tudom, hogy mivel a negyedikben: kövekkel és botokkal....

Albert Einstein, fizikus

(#9) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát igen, lehetett gondolom választani akkor. Olaj vagy más valami ? olaj volt a könnyebb út, hiszen egy modernebb technológia révén lehet nem is kellett volna olaj az energia termelésnek anno.

PS4

(#10) Sotho


Sotho
őstag

KW az nem energia hanem teljesítmény, kalória az már igen de egységesítve pl MJ-ban jobban néznének ki. :))

(#11) Gengi válasza Sotho (#10) üzenetére


Gengi
senior tag

A teljesítmény az időegység alatt leadott energia mértéke. Indirekt használtam az írásban ,de fogom javítani ,hogy érthetőbb legyen :). Köszi.

Juliska # Jelenleg igazából az olaj a meghatározó. Nem sok olyan módszert és anyagot ismerünk, amit képesek vagyunk olcsón tárolni és felhasználni. De igen későbbre is hagyok puskaport . :)

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#12) Juliuska


Juliuska
senior tag

Én személy szerint nagyon jónak találom az általad leírtakat. Gondolatébresztésre mindenesetre kiváló! Kicsit ugyan sajnálom az "egysíkú" (azaz csakis az olajra, mint) energiahordozóra való fókuszálást, de talán majd a köv. cikkedben további olajhelyettesítő technológiákról is teszel majd említést...
De ha már az ásványolajnál tartunk, érdemes volna elgondolkodni mondjuk ezen -> a Kárpát medence helyén anno nem tenger volt valamikor...? Kizártnak tartom, h ne lenne földgáz, v. ásványolaj a talpunk alatt... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#13) wednesday


wednesday
őstag

Nagyon jó cikk. :R

Szerintem jó, hogy az olaj van a középpontban, hiszen az biztosítja a gazdaságunk vérkeringését. Valamilyen változás biztos történik majd a jövőben, csak az a nem biztos, hogy számunkra ez kedvező lesz. :U

(#14) mrhitoshi válasza Gengi (#11) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Szerintem léteznek olyan eljárások/módszerek amik még talán olcsóbbak is az olajnál, csak senki érdeke, hogy olcsóbban energiához jussunk. :U

(#12) Juliuska: Földgáz elég nagy mennyiségben van pl.: Hajdúszoboszló, illetve a kelet Alföldi régióban. Elég nagy ahhoz hogy Magyarországnak kb egy fél évig elég legyen egy esetleges válság idején. (talán) :F

PS4

(#15) dízelracer válasza capulet75 (#3) üzenetére


dízelracer
senior tag

De naiv vagy.

(#16) elfelejtette válasza Kalandor (#6) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is hasonlóan vélekedem.
Az emberiség sikeresen teszi tönkre a Földet, és mikor jönnek a természeti katasztrófák, akkor meg csak nyafog mindenki, hogy miért pont én? Pedig itt a kollektív felelősség is felmerül.
Saját véleményem szerint majdan a Bibliában leírt aranykor akkor fog eljönni, mikor az emberiség végleg eltakarodik erről a bolygóról. Ez lesz az úgynevezett Armageddon, ami csak a saját kis sz@ros életét féltő emberek szemében lesz a világ vége, a bolygónak pedig a béke kezdete. Ennek már most is megvannak az előjelei, lásd Japán.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) PCrevRM


PCrevRM
tag

Elgondolkodtató és sajnos eléggé lehangoló cikk.
Felfedezés Tudomány nevű tv-csatornán ma este 9-kor egy kis reménykeltés. Még a bemutatója is egybehangzik a témával. Egyébként volt pár figyelmeztető jellegű mozifilm az utóbbi időben, ami szinte csak arról szól, mit művelünk és mik lehetnének a következményei.

We are Outcast Consensus 1

(#18) Pala válasza PCrevRM (#17) üzenetére


Pala
veterán

Az a helyzet, hogy a fogyasztói társadalom szinte kizárólag a mának él (ez az egyik legfőbb jellemzője), mindenki azzal van elfoglalva, hogy neki minél több és minél jobb legyen, éppen ezért sajnos senkit sem érdekel, mit lesz 50, 100, vagy 150 év múlva. :(

(#19) Kantorpe


Kantorpe
tag

Az atlagos emberi agy, nem arra keszult az evolucio altal, hogy hosszutavu dolgokat felfogjon es merlegeljen. Az azonnali es pillanatnyi reakciokra van preferalva, azt meg ugye mindenki tudja, hogy ha egy adott rendszerbe tobblet energiat adunk, az felfut, majd amikor elfogyott kvazi hirtelen lecseng. Ez lesz nagyban is, amikor a felutashoz hozzajarulo olaj elfogy. Jelenleg azt mondjak, hogy a foldon az "amerikai/europai" eletvitellel, ugy 1 milliard a maximum, ami eltarthato.

Az biztos, hogy en nem szeretnem latni, mondjuk amikor a kinai nephadsereg elindul "Lebensraum/Wohnfläche" szerzesre.

A vegen ugyis elojon a Homo homini lupus est.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#20) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Egész jó cikk. ;] Jó nagy baromság. :DDD :W

Talán inkább azt kéne firtatni, h az emberiség vagyonának 97%-a az emberiség 3%-ának tulajdonában van... :U
Ha a javak korrektebben lennének elosztva akkor az utolsó bantu négernek is lenne mit enni-inni és lenne normális fedél a feje felett.
Plusz akkor a fejlesztések is egy fenntartható jövő felé vinnének, de amíg ez senkinek nem érdeke, addig erről felesleges filozofálni.

(#21) wednesday válasza Pala (#18) üzenetére


wednesday
őstag

50 év múlva? Az se érdekli mi lesz 10 év múlva. Nem véletlen, hogy a mostani világgazdaságot lassan már megfojtogatja a sok hitel.

Fogyasztói társadalom, mondjuk szerintem mindig is lesz (mindig is volt), hiszen mindig elfogyasztunk valamit, de nem ennek kéne a középpontban lennie. Egy újrafelhasználó, újrahasznosítható társadalomra lenne szükségünk, ahol fent tudunk tartani egy olyan körforgást, amit a természet is fenntart.
Persze ez az elején drága és kevésbé "hatékony" lenne, (mint minden dolog az leső lépéseknél) de hosszútávban ez lehetne egy új irány.
A teljes és globális újrahasznosításnak és megújításnak nemcsak kiadás növelő oldala lenne. Lennének új szakmák, munkahelyek, kutatási területek. Az ezzel foglalkozó embereknek, cégeknek, államnak meg bevétele, fizetése, adóbevétele stb. Ha a termelő és fogyasztó szektor közé betudunk illeszteni egy újrahasznosító szektort, az nem csak a környezetünket védené meg, de hosszútávon a gazdaságnak egy bővülést hozna. És végre nem azzal kéne fenntartani a jelenlegi "fejlődést", hogy egyre többet kell termelni egyre rövidebb átfutási idővel.

(#22) Pala válasza SzalaiG (#20) üzenetére


Pala
veterán

A civilizációban is az "erősebb kutya b@szik" elv érvényesül, csakúgy, mint a természetben. Az a 3% az erősebb kutya...
Manapság is teljesen megállja a helyét, hogy az juthat előre, aki ügyesebb, rafináltabb, talpraesettebb, jobbak kommunikációs készségei, kapcsolatai, jobban tud alkalmazkodni, stb... egyszóval minden tekintetben életrevaló.
Igazság meg egyenlőség, ezek ilyen szép kis tündérmesék..soha nem fognak megvalósulni. Mert ahhoz minden embernek mindenben kivétel nélkül egyet kéne értenie. Márpedig mindig lesz, aki többet / mást akar.
Nem azt mondom, hogy jó ez így, ahogy van. De ha már ezt dobta a gép, akkor ebből kell a legtöbbet kihozni...megszoksz, vagy megszöksz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Gengi válasza SzalaiG (#20) üzenetére


Gengi
senior tag

Bele akartam írni, hogy a vagyoni törvényszerűségre igaz még az is ,hogy : "A szegénységnek van határa, de a gazdagságnak nincs", de azok egy teljesen más és mélyebb problémára vezetnek vissza és a megoldása is annak túl komplex.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#24) Novai válasza Gengi (#23) üzenetére


Novai
tag

Valószínűleg lesznek majd nagy lázadások a szegénység miatt, legrosszabb esetben pedig háborúk.

hupsz ez nem válasz akart lenni, hanem csak új hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#25) Novai válasza capulet75 (#3) üzenetére


Novai
tag

Ha az édesvíz valóban annyira fontos lesz, akkor majd a nagy országok ráteszik a kezüket, nekünk pedig, bennszülött emberkéknek csak is aranyáron engedélyezik a használatát.

(#26) Pala válasza Novai (#25) üzenetére


Pala
veterán

Soylent Green c. filmet javaslom. 1973-as sci-fi Charlton Heston főszereplésével. Ami akkor, abban a filmben utópisztikusnak tűnt, az mára szépen lassan mintha kezdene valósággá válni (konkrétan részlegesen már meg is valósult). :(

[ Szerkesztve ]

(#27) Novai válasza wolfman (#4) üzenetére


Novai
tag

Ami persze nem lesz, mert minimum isteni hatalommal kellene rendelkezni, hogy az egész földön kb. egyszerre bevezessenek egy normális születés szabályozást.

(#28) HANDO88 válasza Pala (#22) üzenetére


HANDO88
senior tag

A állatok közt valóban az életre valóbb érvényesül de az embereknél ez már nem igaz.
Az említett 3% nagy része valószínűleg a gerinctelenek rendjébe sorolható.
Amúgy meg szerintem a természet vissza fog adni mindent amit ellene elkövettünk és akkor eltűnik erről a bolygóról az emberiségnek nevezett genetikai hulladékok csordája,azaz mi.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#29) Srodney válasza Kalandor (#6) üzenetére


Srodney
senior tag

hát nm csak én nézek itt discoveryt... :P

(#30) Pala válasza HANDO88 (#28) üzenetére


Pala
veterán

Akkor a gerinctelen az életrevaló. Az, hogy mi életrevalóbb, nem tartalmaz magában semmiféle morális kikötést. Sajnos ez az egész nem fair play alapon működik.
Sőt, általában az a tendencia, hogy minél erkölcsösebb (becsületesebb, tisztelettudóbb, felelősségteljesebb, stb.) valaki, annál inkább lefelé szorul.

[ Szerkesztve ]

(#31) nuke7


nuke7
veterán

a megoldás a napenergia... azt a 90kw-t amire egy átlag magyarnak szüksége van, teljes mértékben (Vagy 99%-ban) meg tudja termelni, ha jó napelemet vesz a háza tetejére...
És ez a technologia csak fejlődni fog, az autok is ezzel mennek majd - szerintem - stb.
szóval szerintem messze nem olyan durva a dolog, mint ahogy az le van írva.
Persze kell a dramatizálás, hogy az emberek vágják, hogy miről van szó.
Viszont. Már az sem biztos, hogy az olaj ára emelkedni fog a csökkenő készletek miatt, ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy akkora szükség lesz rá... elég sok alternatív lehetőség van, tőzsdén az áremelkedésre csak rövid távon mernék fogadni...
SzalaiG: lol.. :)) sajnos ez nem így megy, nem lehet "igazságosan" elosztani, ilyen tényleg csak a "tündérmesékben" van... hány éves vagy? :D
Egyet kell, hogy értsek Pala kollégával +1 :R

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) lsebestyen válasza SzalaiG (#20) üzenetére


lsebestyen
addikt

ezt ugye te sem gondoltad komolyan :F
kár ezt firtatni, amíg ember van a Földön, addig ilyen egyenlőség sosem lesz. Szvsz nem véletlen lettünk ilyennek teremtve. Meg az ilyen esélyegyenlőséget teljességgel lehetetlen lenne kivitelezni.
A baj ott van, h akinek sok van az 99%-ban rosszul/rossz célra használja fel amije van, és még elkeserítőbb :(

a cikkben tényleg sok hiba van, főleg a Föld nevű bolygó kis betűvel írása cseszi a szemem.
De a cikk nekem tetszik.

(#33) Raucher válasza Gengi (#23) üzenetére


Raucher
tag

Én túlzottan borúlátónak tartom az írást.

Persze az olaj el fog fogyni. Nyilván nem egy varázsütésre, hanem folyamatosan csökkenő mennyiség lesz kibányászható, ahogyan esnek ki a kutat, a termelésből.

Az emberiség mindig hiányában volt az erőforrásoknak. Az olaj elvesztése nem lesz a civilizációk vége. Ha addig kitartanak a készletek, ameddig eljutunk a magfúzión alapuló energiatermelésig, akkor viszonylag fájdalom mentes lesz az átállás. Ha nem leszünk kész időben a technológiával, (jó)néhány keményebb év fog várni ránk.

Azok az országok, akik már most elkezdtek felkészülni a nagy átállásra, sokkal könnyebben fogják átrendezni a gazdaságukat. Ez hatalmas üzlet lesz, amibe már ma érdemes beruházni. (Szóval nem siránkozni kellene, hanem megkeresni a helyünket már előre, ebben az új leosztásban.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#34) wednesday válasza Pala (#30) üzenetére


wednesday
őstag

Az embereknél pont, hogy nincs ilyen "természetes kiválasztódás" mint, ami a természetben. És ez még csak nem is azon múlik, hogy mennyire erkölcsös vagy gerinctelen valaki (azon is, elég komplex rendszer).

Az emberi társadalomba olyanok is sikeresek lehetnek, akik semmilyen szinten nem azok. Olyanok is akik még csak 1 szalmaszálat se tettek érte. És nem feltétlenül a saját eredményei matt, mert lehet csak "oda tették". Oda született. Győzike azért sikeres mert ez a "természetes kiválasztódás nálunk"? Az erősebb kutya...ahogy írtad? Hát én nem hiszem.

(#35) Novai válasza nuke7 (#31) üzenetére


Novai
tag

Mert majd mindenkinek lepottyan az égből egy 10 millió forintos elektromos autó ugye?

[ Szerkesztve ]

(#36) hohoo válasza Pala (#30) üzenetére


hohoo
senior tag

Életre való? Pedig ha bedőlne az őket védő rendszer életre valóként kb elsőként halnának meg :DD Meg is tesznek mindent azért hogy maradjon minden így.
Mellesleg egy dzsásztin bíber féle miben is erősebb?

Éppen az a lényeg hogy a jelenlegi rendszer nem természetes kiválasztódás alapú, ez egy mesterséges dolog.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#37) bozont válasza nuke7 (#31) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos ez nem így van, még nem tart ott ez a technológia hogy megvalósulhasson amit írsz. A napkollektorok hatásfoka nem a legjobb és e mellett még drága is (több év mire megtérülhet a beruházás), vízfűtésre elegendő lenne, de az hogy egy lakás teljes energia igényét kielégítse még messze van. Arról nem is beszélve hogy mi van akkor ha felhős, borús az ég, ha tél van? És mi van azokkal az országokkal, ahol egész évben viszonylag kevés napfény jut (pl északabbra haladva)? Arról nem is beszélve, hogy a megtermelt energia tárolása is problémás még. Szélenergia ugyanez, ár/teljesítmény mutatója nem a legjobb és nem mindenhol fúj megfelelő erősségű szél tartósan.

(#38) hohoo válasza bozont (#37) üzenetére


hohoo
senior tag

A napkollektorok hatásfoka 90%+... a napelemeké 10 körül és drágák.
A stirling generátoré+ parabola tükör 30% és olcsó... . Persze csak gyártogatják, a hatóságok nem engedélyezik földi halandónak, egyértelmű hogy miért: energialobbi, túl jól járnának vele az emberek ami nem érdeke sem az államnak, sem az energiacégeknek.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#39) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon érdekes cikk, jó volt olvasni.

Tegnap tettem egy lépést a pozitív irányba, most már napelemes telefonom van :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#40) Gondar válasza Kalandor (#6) üzenetére


Gondar
tag

A raj, milyen jó kis könyv volt :)

(#41) gabor85 válasza capulet75 (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Ja, csak nem te meg én fogjuk exportálni, hanem akik a földet megvették...

(#42) Spam123


Spam123
tag

Van egy olyan érzésem, hogy egy ilyen cikk az emberek többségéből azt az érzést hozza ki, hogy mindjárt itt a világvége, ne tanuljunk, ne dolgozzunk, csak éppen amit kell és az erkölcsi normákat dobjuk el, úgy sem fog semmit sem érni, ha már meghalunk, de legalább addig boldogan éljünk.

(#43) elfelejtette válasza gabor85 (#41) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mindegy, mert a pénzt ők sem fogják tudni megenni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44) bozont válasza hohoo (#38) üzenetére


bozont
veterán

Igaz napelemre gondoltam, hiszen elektromos áram termeléséről volt szó, viszont létezik már 16-18% hatásfokú is, ami persze még mindig elég harmatos és nagyon drága.
Napkollektoroknak már egész jó, de sajnos egy olyan rendszer kiépítését is soknak tartom főleg, ha fűtésrásegítés a cél.
Ez a stirling generátoros megoldás még új nekem, majd utánanézek mit is takar pontosan.

Na igen, az energia lobbi meg egy igen súlyos tényező, de sajnos nem lehet sokat tenni ellene. Csernobili katasztrófa sem történik meg, ha a kezdetektől tórium alapú erőművek fejlesztésébe kezdenek az urán alapú helyett. A buktató ott volt, hogy a tóriumból nem lehet bombát készíteni.

(#45) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Jó lenne már valami alternatív energiaforrás :(

A következő beígért cikket várjuk szeretettel!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#46) Gondar válasza hohoo (#38) üzenetére


Gondar
tag

"stirling generátoré+ parabola tükör"
ez engem is érdekel nem hallotam még róla.

(#47) tzimash


tzimash
őstag

Érdekes cikk. Nem vitás, hogy a "nyugati" civilizáció és életmód leszálló ágban van. Egyébként az írásról ez a videó jutott eszembe. :)

(#48) #70616832 válasza hohoo (#36) üzenetére


#70616832
törölt tag

"ha bedőlne"...
De még nem dőlt be, ezért jelen pillanatban ők a legéletrevalóbbak. Hogy jó ez így vagy nem, azt el lehet dönteni, de ez van.

Azért pedig nem dzsásztin bíber a hibás, hogy a birkáknak ez a stílus kell. Ha nem lenne erősebb az átlagtól, akkor nem vezetné pl a youtube toplistát több, mint fél millárddal.
Nem a dzsungelben élünk, ahol a nagyobb bicepsz meg vádli jelentené az erőséget, ezekben a körülményekben pedig igenis erősebb. Ez van.

(#49) matyi012345


matyi012345
őstag

érdekes cikk lett

engem az bosszant a legjobban, hogy sok ember köztük én is sokat teszünk azért, hogy jobbra forditsuk a helyzetet (érzésem szerint). Sokan ennek ellenére azonban sz.rnak rá egy nagyot és mind a mai napig biztos vagyok benne, hogy sok háztartában nem képesek tájékozódni vagy egyszerűen nem vesznek tudomást arról, hogy mennyi energiát meg tudnának spórolni egyszerű intézkedésekkel.

sokan közel 80-100 w teljesitményű asztali pc-t használnak netezni és e-maileket írni.

rengeteg háztartásban használnak a lakás minden részében régi hagyományos izzókat, ezeket lecserélve ledesre vagy csak energiatakarékosra is minimum 8-adára csökkenhetne a világítás áramfelhasználása.

ezen kívül tudnak zabálni az ősrégi hűtők, mosógépek és lehetne még sorolni dolgokat hogy mennyi mindenen lehetne áramot megtakarítani nem túl nagy pénz-ráfordítással (vagy ingyen) ami úgyis megtérül.

sok ember tanulhatna ebből a cikkből és elgondolkozhatna, de akire ráfér az nem olvassa úgyse..

(#50) Marci79


Marci79
aktív tag

A kőolaj elfogyása miatti "bajok" miatt felesleges aggódni. Az olaj be van osztva. Ezért sem tudnak az alternatív energia hasznosító készülékek (N. Tesla "motorja" pl.) elterjedni/kitudódni. Egy olajsejknek nem okoz gondot pár dollár/euró milliót rászánni, hogy eltűnjön a feltaláló és a találmánya. (Anno Tesla halálakor az "FBI" vitte el a találmányait és az összes készüléket. A sorsuk azóta is ismeretlen.)
Ha meg nagyon kifogyóban van az olaj, "előkerülnek" ezek a készülékek. Biztosítva az újabb mértékű giga profitot a megfelelő egyéneknek.
A műanyagokra (az olajszármazékosokra) szintén van pótanyag.
A motorolaj szintén nem okozna gondot. Szintetikus szerekkel lehet pótolni. Erre most is adott a technika (csak szűrőt kell cserélni és 6X-7X tovább tart). De ha elterjedne akkor ki a fene venne kőolaj alapú motorolajat?

Kivan ez találva rendesen! "Ők" adják, mi megvesszük. Lesz pótolva a kiesés. :D
Amúgy meg jön 2012 decembere!! Akkor meg már úgysem emiatt fog fájni a fejünk!!! :D

(#30) Pala:
Bizony-bizony!!!! Így megy "ez"! :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.